Author Topic: Seweryn Krajewski metalu...  (Read 12975 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

moonfire

  • Posts: 10
  • Karma: +0/-0
    • http://tunello.cjb.net
Seweryn Krajewski metalu...
« on: 2003-06-09, 15:45:57 »
W najnowszym TEA jest recenzja "Damnation" (9/12 pkt), w ktorej Akerfelda okreslono mianem Seweryna Krajewskiego metalu. Chodzi pewnie o brak ruchu na scenie.
moonfire - ³orjor of def

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Re: Seweryn Krajewski metalu...
« Reply #1 on: 2003-06-09, 16:28:17 »
Quote from: moonfire
W najnowszym TEA jest recenzja "Damnation" (9/12 pkt), w ktorej Akerfelda okreslono mianem Seweryna Krajewskiego metalu. Chodzi pewnie o brak ruchu na scenie.

Hm... mo¿e wyjdê na ignoranta, ale co to jest "TEA"?
Ma toto jaki¶ namiar w internecie?

A co do porównania z Krajewskim: no nie s±dzê by to by³o jakie¶ bardzo obra¼liwe porównanie :roll: Obaj s± dobrzy wokalnie, no a brak ruchu... Wyobra¿acie sobie co by by³o gdyby Opeth zachowywa³ siê na scenie tak jak np. Marduk?? Przecie¿ Opeth nie ma typowego frontmana. Przy takim skomplikowaniu riffów maksymalne szaleñstwo na scenie jakie sobie wyobra¿am w przypadku Opeth to po³o¿enie nogi na ods³uchu i trzepanie w³osami, ewentualnie spacerek po scenie i granie do innych cz³onków zespo³u. To faktycznie mogliby czasem uskuteczniæ, ale i tak nie wiem o co wszystkim chodzi. Jak idê na koncert, to chcê szaleæ przy wy¶mienitej muzyce a nie, jak Czesi, przestêpowaæ z nogi na nogê gapi±c siê na scenê ¿eby zobaczyæ co te¿ ciekawego zespó³ tam wyczynia.
Ja rozumiem koncerty progr-rockowe, gdzie muzyka jest spokojna i wyciszona, gdzie przedstawienie na scenie jest dobrym t³em dla muzyki (lub na odwrót :P ) i w zwi±zku z tym jestem cholernie ciekaw co Opeth planuje na swoj± spokojn± trasê promuj±c± Damnation.
True Pagan Winter Crew

moonfire

  • Posts: 10
  • Karma: +0/-0
    • http://tunello.cjb.net
Seweryn Krajewski metalu...
« Reply #2 on: 2003-06-09, 17:29:10 »
TEA - Thrash'Em All
moonfire - ³orjor of def

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Seweryn Krajewski metalu...
« Reply #3 on: 2003-06-10, 00:08:45 »
Quote from: moonfire
TEA - Thrash'Em All

No OK, wyszed³em na ignoranta ;)
A co¶ poza tym napisali? W jakim kontek¶cie zosta³o to umieszczone?
Nie chce mi siê ³aziæ po mie¶cie za tym. :P
A w ogóle co mnie to obchodzi???
Czy kto¶ w ogóle zna siê na muzyce Opeth? Jest nas stosunkowo chyba niewiele osób, które pozna³y siê na tej muzyce i które wiedz± o co chodzi Akerfledtowi i spó³ce. Reszta to banda zapyzia³ych ignorantów nie maj±cych zielonego pojêcia o dobrej muzyce, którzy wypowiedz± siê w superlatywach nawet o najnowszym gównie wpuszczonym do sklepów przez nuMetallicê.
True Pagan Winter Crew

moonfire

  • Posts: 10
  • Karma: +0/-0
    • http://tunello.cjb.net
Seweryn Krajewski metalu...
« Reply #4 on: 2003-06-10, 08:24:13 »
P³ytka dosta³a 9 punktów na 12 mo¿liwych, jako najlepszy wg recenzenta album kapeli. G³ównym zarzutem wysuwanym przez redaktora jest stagnacja muzyczna, wci±¿ taka sama konstrukcja kawa³ków tj. partie rykliwe i partie akustyczne na przemian. W sumie ma nieco racji, wydaje mi siê, ¿e który¶ z tych dwóch kierunków musi zacz±æ dominowaæ.

A nowa Motylica. S³ysza³em tytu³owy kawa³ek i starczy...
moonfire - ³orjor of def

Fallen Drapery

  • Guest
Seweryn Krajewski metalu...
« Reply #5 on: 2003-06-10, 12:28:29 »
Hmm...rykliwe partie w Damnation?? Czy my mówimy o tym samym albumie? Pan redaktor z T'EA chyba nie zada³ sobie trudu przes³uchania recenzowanej p³yty... od momentu sprawy z Yatteringiem, coraz mniej podoba mi sie to pismo, pan Kmio³ek, i ca³a ta ha³astra...niech zostawi± rzeczy których nie rozumiej±, bo tylko bzdury im wychodz±.

Darayavahus

  • Posts: 73
  • Karma: +0/-0
Seweryn Krajewski metalu...
« Reply #6 on: 2003-06-10, 16:34:05 »
Minder nie tylko Ty nie wiedziales co znaczy skrot TEA ;))

Rykliwe partie ? Buhaha.. to on sie chyba przeslyszal. I wg. mnie schemat ktory podaje redaktor T`EA (teraz mozna przyszpanowac ze zna sie skrot, nie ? ;) przewijal sie glownie (znaczy ten z partiami rykliwymi i spokojnymi) przez Orchid,Morningrise,Blackwater Park... W My arms i Deliverance byla utrzymana szybsza stylistyka utworow, a w damnation i still life wolniejsza jesli juz mamy uogolniac..

A to ze daja wysokie oceny to chyba fakt ze teraz wszyscy oceniaja wysoko Opeth i zachwycaja sie (i dobrze!:P).

Toshi

  • Posts: 38
  • Karma: +0/-0
Seweryn Krajewski metalu...
« Reply #7 on: 2003-07-23, 13:26:35 »
My¶lê ze macie racje. Pan z T'EA nie zazna³ siê dobrze z materia³em zawartym na p³ycie "Damnation". Rykliwe partie :) buhahaha
- - - To Bid You Farewell - - -

mroova

  • Posts: 18
  • Karma: +0/-0
Seweryn Krajewski metalu...
« Reply #8 on: 2005-02-19, 15:38:54 »
Quote
to ze daja wysokie oceny to chyba fakt ze teraz wszyscy oceniaja wysoko Opeth i zachwycaja sie (i dobrze!:P).

Jak dla mnie to nie za dobrze. Je¶li dochodzimy do wniosku, ¿e nie zapozna³ sie z materia³em, to za co cholera kase dostaje? Czytalnik ma dostaæ jego subiektywn± opiniê, a nie kurde tak± jak± daj± wszyscy.
Ja uwielbiam Opeth, ale je¶libym nie s³ysza³ go wcze¶niej i dano by mi do rêki recenzjê kolesia, który nigdy go nie s³ysza³ to nie wiem, czy by³by mnie stanie przekonaæ do kapeli. Podsumowuj±c: lepiej nie czytaæ tych bredni tylko samemu zabraæ sie za odkrywanie "co dobre". :twisted:
Pozdrawiam (przybywam na apel admina-mam nadzieje, ¿e co¶ sie bedzie dzia³o, to zostanê ;-) )
=>grabarz optymizmu<=

caress of stars

  • Guest
Seweryn Krajewski metalu...
« Reply #9 on: 2005-02-19, 15:44:16 »
Co do recenzji, to ja muszê przyznaæ, ¿e dziêki jednej z nich w³a¶nie odkry³am Opeth. W ka¿dym razie, zmusi³a mnie ona do poszperania po sklepach muzycznych, gdyby nie to, albo odkrylabym ten zespó³ pó¼niej albo wcale ;).

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Seweryn Krajewski metalu...
« Reply #10 on: 2005-02-19, 18:54:09 »
hehe, niech mi ktos poka¿e niepochlebna recenzje którejkolwiek p³yty Opeth  :lol:

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Seweryn Krajewski metalu...
« Reply #11 on: 2005-02-19, 19:22:12 »
Quote from: Kasandra
hehe, niech mi ktos poka¿e niepochlebna recenzje którejkolwiek p³yty Opeth  :lol:

Ja widzia³em - w miesiêczniku Tylko Rock - niezbyt przychyln± recenzjê Blackwater Park. Teraz sobie nie przypomnê, ale go¶æ skwitowa³ bodaj, ¿e jest przeciêtna :P
True Pagan Winter Crew

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Seweryn Krajewski metalu...
« Reply #12 on: 2005-02-19, 19:53:34 »
poszukam... jakby¶ mi pokaza³, to wygra³by¶ lizaka, tak wygra³e¶ tylko patyczek...

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Seweryn Krajewski metalu...
« Reply #13 on: 2005-03-26, 22:06:55 »
Sorry, ale chyba redaktor Thrasha wyra¼nie zaznaczy³, ¿e Damnation to jego ulubiony album, bo jest muzycznym progresem, a nie wkó³ko naprzemian growl i partie akustyczne. :roll:  :-k

Z drugiej strony. Jak s³ucham riffów otwieraj±cych Leper Affinity i Demon of the Fall to one wydaj± mi siê takie trochê podobne do siebie. :-k

Ale to jeszcze nic w porównaniu z Iron Maiden, który tytu³owe kawa³ki z p³yt No prayer for the dying i Fear of the Dark opar³ na tym samym, tylko nieco zmodyfikowanym riffie. Czy muszê dodawaæ, ¿e te p³yty nastêpowa³y w ci±gu chronologicznym po sobie. :lol:  :wink:
[under construction]

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Seweryn Krajewski metalu...
« Reply #14 on: 2005-03-28, 09:05:40 »
A co powiesz o Bathory jak na Blood on Ice chyba pierwszy kawa³ek brzmi tak samo jak ostatni tylko, ¿e wokal jest inny!!! :wink: