Author Topic: Polecane filmy  (Read 223311 times)

0 Members i 5 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Nile

  • Guest
Odp: Polecane filmy
« Reply #345 on: 2007-03-08, 16:37:17 »
Jak wam idzie ogl±danie Losta? Bo ja ju¿ od kilku odcinków wysiadam - TOTALNA NUDA  :shock: Tak samo Prison Break i Heroes. Kurka, w Modzie na sukces siê wiêcej dzieje  :mrgreen:

Blek

  • Posts: 1463
  • Karma: +7/-1
  • Gender: Male
    • KURTULA
Odp: Polecane filmy
« Reply #346 on: 2007-03-08, 17:43:45 »
Ja w³a¶nie siadam do 3x11. Ale faktycznie - ostatnio wyra¼ny spadek formy. To ju¿ nie to, co pierwszy sezon, gdzie praktycznie ka¿dy odcinek w jaki¶ sposób mnie zachwyca³. Drugi sezon by³ inny, ale te¿ dobry. A w trzecim jak na razie mam wra¿enie, ¿e nie bardzo wiedz± w jakim kierunku poci±gn±æ akcjê.

Ostatnio odcinek - mimo, ¿e mi³y i s³odki (miejscami przes³odzony) w³a¶ciwie nic do akcji nie wnosi³.

Zaraz zobaczê, jak siê ma 3x11.

Soja

  • Posts: 1526
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • bad motherfucker
Odp: Polecane filmy
« Reply #347 on: 2007-03-08, 23:41:52 »
Ogatan: też bym chciał zeby mi LF wpadł przez przypadek w ręce, bo pewnie u mnie w kinach nie będzie lecieć :/

Losty - mam nadzieję, że wiedzą twórcy jak skończyć serial i szybko to zrobią [ale ogólnie dobry], Prison Break - chciałbym powiedzieć no comment, ale to trochę bida, dwa wyrazy o tak popularnym serialu. ogólnie syf maksymalny, nuda nad nudami i wszystko nuda, fabuła - beznadzieja, pomysł z tatuażem fajny (nie dobry, fajny) ale reszta... - czy widz amerykański wszystko przełknie? wszystkowiedzącymądraliński główny bohater i cała masa bezbarwnych bohaterów-kretynów, naiwna historyjka, jedynie muza w napisach mi się podoba. a drugi sezon PB - nawet jeśli komuś podobał się pierwszy drugiego radzę nie ruszać, tvp maczało chyba w nim palce

tak żeby coś polecić: dziś wpadł mi w ręce zestaw filmów ze Skandynawii (głównie norweskich) - obejrzałem na razie dwa i biorę się zaraz za kolejny/e. Te dwa: Noi Albinoi (Islandia) i Kumple (Norwegia) - pierwszy polecam, rewelacyjny, drugi - fajny film o przyjemnej fabule, może się wydawać niezbyt oryginalny (może wręcz zachodni), mnie jednak urzekł, ech ta Norwegia, teraz czas na Elling. pozdr ziomy!
czy pan wie ile kosztuje kilogram ziemniaków?

veila

  • Posts: 1994
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • here comes the sun
Odp: Polecane filmy
« Reply #348 on: 2007-03-09, 11:44:56 »
Przy pierwszej serii Losta by³am zachwycona, drug± doogl±da³am do po³owy i mi siê znudzi³o, szkoda czasu tak szczerze. O trzeciej nawet nie wiedzia³am ¿e jest ;) Szkoda, ¿e w ogóle wszystkie te seriale musz± mieæ po piêædziesi±t odcinków, zrobili by jedn± porz±dn± seriê i tyle (no wiem, ¿e kasa jest kasa, but still)

Oba filmy ("Noi Albinoi" i "Kumple") widzia³am, no ale ja tam nie jestem jako¶ specjaln± amatork± ambitnego kina. To pierwsze to taki typowy przyk³ad filmów, które niby s± prze¶wietne i wychwalane, a do mnie nie trafiaj±. Drugi taki lajtowy, mo¿na poogl±daæ. Kurde, mam 3 godziny jeszcze, mo¿e te¿ co¶ obejrzê sobie? :]
wszystko, co sko¶ne.

buckethead

  • Posts: 1055
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Ñ Ñ Ñ
Odp: Polecane filmy
« Reply #349 on: 2007-03-09, 12:04:08 »
tak ¿eby co¶ poleciæ: dzi¶ wpad³ mi w rêce zestaw filmów ze Skandynawii (g³ównie norweskich) - obejrza³em na razie dwa i biorê siê zaraz za kolejny/e. Te dwa: Noi Albinoi (Islandia) i Kumple (Norwegia) - pierwszy polecam, rewelacyjny, drugi - fajny film o przyjemnej fabule, mo¿e siê wydawaæ niezbyt oryginalny (mo¿e wrêcz zachodni), mnie jednak urzek³, ech ta Norwegia, teraz czas na Elling. pozdr ziomy!
Polecam wszystkie trzy filmy, mi podoba³ siê ka¿dy z nich (chyba "Elling" najlepszy :mrgreen: ) chocia¿ sporo ró¿ni± siê od siebie. Z klimatów skandynawsko-depresyjnych podoba³ mi siê te¿ "Uno" a ju¿ totalnym odjazdem jest "Svidd Neger" (do obu filmów muzyka jest autorstwa Ulver).

Ja z kolei ostatnio od¶wie¿y³em sobie pierwsz± trylogiê "Gwiezdnych Wojen" (t± starsz±). Uwielbiam klimat tych filmów.. Szkoda tylko, ¿e nowsze czê¶ci nie dorastaj± im do piêt :wink:

Blek

  • Posts: 1463
  • Karma: +7/-1
  • Gender: Male
    • KURTULA
Odp: Polecane filmy
« Reply #350 on: 2007-03-09, 17:10:41 »
No nareszcie w trzecim sezonie LOST zaczyna siê co¶ dziaæ! 3x11 to bardzo dobry odcinek (nie wiem, czy nie najlepszy z ca³ego trzeciego sezonu - na pewno mog±cy powalczyæ o to miano z 3x5). Nie bêdê streszcza³ fabu³y, bo mogê komu¶ popsuæ przyjemno¶æ z ogl±dania. Powiem tylko tyle: oby taki poziom utrzymali ju¿ do koñca sezonu!

Soja

  • Posts: 1526
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • bad motherfucker
Odp: Polecane filmy
« Reply #351 on: 2007-03-09, 19:44:06 »
veila: ja z kolei o Noi Albinoi [przed zobaczeniem] słyszałem, że jest nudny i "bez fabuły", a zrobił na mnie wielkie wrażenie.
buckethead: Elling świetny :) . Uno i Svidd Neger pamiętam, że gdzieś się na forum już pojawiało, szlag by trafił polskich dystrybutorów, nie ma tego na DVD, a z neta rzeczy nie ściągam :/ co dzisiaj, hm, polecam "Historie Kuchenne", nie polecam "Hawaje, Oslo" [boże co za nuuuda... plus za norwegów mówiących [po polsku] "spierdalaj", "skurwysyn" itp. ;)]
czy pan wie ile kosztuje kilogram ziemniaków?

andreas

  • Posts: 238
  • Karma: +0/-0
Odp: Polecane filmy
« Reply #352 on: 2007-03-09, 20:13:07 »
uno jest fantastyczne, hawaje oslo te¿ cudne (moim zdaniem) ale svidd neger? no dobra, odjazd to to jest, ale czy to od razu znaczy, ¿e film jest dobry? dla mnie ten akurat odjazd to by³a kompletna pora¿ka. aczkolwiek doceniam walory filmu jako czynnika wywo³uj±cego odruch wymiotny. czasem siê przydaje.

buckethead

  • Posts: 1055
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Ñ Ñ Ñ
Odp: Polecane filmy
« Reply #353 on: 2007-03-09, 20:27:10 »
ale svidd neger? no dobra, odjazd to to jest, ale czy to od razu znaczy, ¿e film jest dobry? dla mnie ten akurat odjazd to by³a kompletna pora¿ka. aczkolwiek doceniam walory filmu jako czynnika wywo³uj±cego odruch wymiotny. czasem siê przydaje.
Dlatego napisa³em, ¿e odjazd. Mi siê podoba³ w³a¶nie dlatego, chocia¿ film sam w sobie jest miejscami do¶æ absurdalny.. A ¿e mimo wszystko przyjemnie mi siê go ogl±da³o, polecam wszystkim :wink:

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Polecane filmy
« Reply #354 on: 2007-03-09, 22:52:36 »
Svidd Neger to dla samej muzyki warto ogl±dn±æ :D ale z 'ulverowych' filmów najbardziej cenie Uno. No a ze Skandynawii czeka na mnie wspominane "Hawaje, Oslo", no i dzie³a Bergmana trzeba nadrobiæ, a do kin wchodzi "Szef wszystkich szefów" czyli von Trier w komediowym wydaniu, mo¿e byæ zaskakuj±co :) 

andreas

  • Posts: 238
  • Karma: +0/-0
Odp: Polecane filmy
« Reply #355 on: 2007-03-14, 15:00:41 »
Minder, je¶li jeszcze nie ogl±da³e¶, to musisz to zobaczyæ. A jak ju¿ to obejrzysz, to we¼ siê za "An Inconvenient Truth".
Absolutnie genialny film. Nie mia³em pojêcia, ¿e Al Gore tak siê anga¿uje w sprawê zwlaczania efektu cieplarnianego. Nie mia³em te¿ pojêcia, ¿e tak wielka jest skala zjawiska. Trzeba zacz±æ dzia³aæ! Zachêcam wszystkich do obejrzenia filmu i przemy¶leñ jak mo¿na ograniczyæ emisjê gazów cieplarnianych. Chyba zacznê wy³±czaæ kompa.

zanim wydacie s±d ostateczny (mo¿e jeszcze nie jest za pó¼no) radzê siê zapoznaæ:

http://www.prisonplanet.com/articles/march2007/090307warminghoax.htm

http://www.youtube.com/results?search_query=Great+Global+Warming+Swindle&search=Search

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Polecane filmy
« Reply #356 on: 2007-03-15, 20:07:25 »
Ogladalam wczoraj film, ktory moze jako calosc nie byl powalajacy, ale: masa pieknych efektow wizualnych (te powalaja) + niezla muzyka, no i ladne przeslanie. Na dodatek byl baaaardzo japonski (tzn. made in Japan + przypominal mangi/anime i... po prostu byl na wskros japonski, widac bylo, w jakiej kulturze zostal zrealizowany). Casshern sie nazywa. I robi wrazenie.
A dzisiaj sobie jeszcze cos obejrze, bo sporo tych japonskich filmow dostalam.

veila

  • Posts: 1994
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • here comes the sun
Odp: Polecane filmy
« Reply #357 on: 2007-03-15, 20:24:08 »
No chyba nawet co¶ kiedy¶ pisa³am o Casshernie, bo to takie dziwne jest... Kolory niemo¿liwie, jako¶ tak dobrane, ¿e robi± ogromne wra¿enie, poza tym pe³no takich dziwnych japoñszczyzn ;) Nie wiem jak to nazwaæ, ale tak jest, ¿e w wiêkszo¶ci wszelkich anime itd. jest co¶ czego nie pojmujê, jaka¶ taka ogólna symbolika czy co¶.

Jak jeszcze jakie¶ fajne ogl±dniesz to napisz :]
wszystko, co sko¶ne.

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Polecane filmy
« Reply #358 on: 2007-03-21, 15:40:37 »
Jak jeszcze jakie¶ fajne ogl±dniesz to napisz :]
No to pisze:
2 filmy Takeshi Kitano: Hana-bi i Lalki (Dolls). Oba dziwne i trudno powiedziec o czym. Przy czym w przypadku Hana-bi jest to chyba latwiejsze... to film o dobrym czlowieku. A wlasciwie to pewnie jest do interpretacji widza. Smutny, ale taki... ladny. Troche niesamowity. I oglada sie go z napisami koncowymi (koniecznie!)
Lalki natomiast... zdjecia sa przepiekne, montaz cudowny, glowny watek przecinaja rozne historie z terazniejszosci i przeszlosci. Poczatek jest niesamowity, sceny teatru lalek powtarzaja sie jeszcze pod koniec, ale... tu juz nie jest tak spojnie. Film na wskros smutny, ale przepiekny. I tez nie wiem o czym; nie da mi spokoju, dopoki sobie jakos tego nie poukladam. Cos w nim bylo z szukania... tylko, ze to chyba bylo szukanie tego, co zostalo bezpowrotnie stracone.
Mysle, ze obie historie (ta z Hana-bi i ta z Lalek) pokazuja, ze w rzeczywistosci mamy malo czasu i niewiele mozemy. Ale to taka moja interpretacja.
Jakby ktos ogladal, to niech napisze, jak to widzi (bo podejrzewam, ze w przypadku tak dziwnych i poruszajacych filmow moga byc rozne interpretacje... na pewno ciekawe). Nie wiem, czy dam rade, ale ja to obejrze jeszcze raz.

vertigo

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 1328
  • Karma: +7/-0
  • Gender: Male
Odp: Polecane filmy
« Reply #359 on: 2007-03-28, 01:07:57 »
Dochodzê do wniosku, ¿e 300 to trochê dziwny film, ale do kina warto by³o siê na niego wybraæ. Wszystko jest genialne, tak d³ugo jak nie my¶li siê o tym co dzieje siê na ekranie ;]. Wizualnie jest totalnie odjechany, sporo scen zapada w pamiêæ. W³a¶ciwie jest tylko jeden problem: na pocz±tku wydaje siê, ¿e elementy fantasy mimo wszystko bêd± na dalszym tle, po czym w pewnym momencie nastêpuje kompletne zachwianie równowagi i nagle cz³owiek zadaje sobie pytanie, 'WTF'? :mrgreen: ¯eby doceniæ ten film wystarczy skupiæ siê na muzyce i wy³apywaæ detale, ogl±danie takich produkcji na ma³ym ekranie raczej nie ma sensu, wiêc lepiej zainwestowaæ w bilet i obejrzeæ w kinie.
« Last Edit: 2007-03-28, 01:09:29 by vertigo »