Author Topic: Polecane filmy  (Read 223381 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

mona700

  • Posts: 180
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
Odp: Polecane filmy
« Reply #420 on: 2007-09-02, 16:13:53 »
By³o, ale ja zawsze by³am du¿a  :mrgreen: Zreszt± nawet moj± kuzynkê, wtedy bodaj¿e 9-letni±, wpu¶cili - pani na kasie w tym wypadku ju¿ nie chcia³a uwierzyæ na s³owo, ale przepyta³a kuzynkê z tabliczki mno¿enia. Czasem warto siê uczyæ matematyki, co nie, mona700:mrgreen: Ech, to by³y czasy ;D
:lol: pamiêtam to...ech ech, te¿ mia³am po tym filmie koszmary  :D ale to by³o dawno i nieprawda  :roll: (przypomnia³o mi siê, ¿e na bohaterkê tego¿ wspania³ego filmu mówily¶my "baba Rambo" :mrgreen: )
 :chomik:
p.s. 100 post :]
Fata viam invenient

Blek

  • Posts: 1463
  • Karma: +7/-1
  • Gender: Male
    • KURTULA
Odp: Polecane filmy
« Reply #421 on: 2007-09-02, 19:48:13 »
Wczoraj na jedynce by³ film 'Jutro idziemy do kina'. Mimo tego, ¿e m³odzi polscy aktorzy mnie nie przekonuj± zbytnio (Mateusz Damiêcki, Kuba Weso³owski, Antoni Pawlicki), to jednak film by³ bardzo fajny (chocia¿ bez sza³u - takie 8 na 10), my¶la³em, ¿e bêdzie s³abszy, okaza³ siê ca³kiem dobry i ciekawy.

Krótko: ludzie, którzy robili maturê w 1938 roku i rok do wybuchu wojny - przedstawiona ich m³odo¶æ, jak trafili do wojska, jak siê zachowywali, co robili. Brakowa³o mi takiego filmu i - jak mówiê - jakie¶ super, cudowne i odkrywcze to nie by³o, ale mnie siê podoba³o :)

edit: i na dodatek bez zbêdnego nadêcia, wychwalania postaw ludzi, patosu.
« Last Edit: 2007-09-02, 19:52:33 by Blek_Rajder »

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Polecane filmy
« Reply #422 on: 2007-09-02, 20:59:18 »
A mnie siê film bardzo podoba³. By³ lekki, ale jednocze¶nie wzruszaj±cy... I wyj±tkowo dobrze zagrany... Ten Weso³owski mnie zaskoczy³ - wizualnie mi siê nie podoba i jaki¶ on taki serialowy, ale to chyba bêdzie rola jego ¿ycia. Tak samo ten debiutant, Pawlicki, ch³opak ¶wie¿o po szkole aktorskiej. Brawo. No i Damiêcki - nie wiedzia³am, ¿e tak zmê¿nia³ ;) Po "Przedwio¶niu" znowu trafi³ do wojennego filmu, my¶lê, ¿e równie¿ udana rola. Mo¿na by siê tu rozwodziæ nad szczegó³ami, ale film jako film mi siê podoba³. :)
...If I call will you come and will you save me?

Blek

  • Posts: 1463
  • Karma: +7/-1
  • Gender: Male
    • KURTULA
Odp: Polecane filmy
« Reply #423 on: 2007-09-02, 21:34:25 »
Tak, zagrali ch³opaki (i dziewczyny) ¶wietnie, zdziwi³em siê - my¶la³em, ¿e to tacy tam aktorzy ¶redniawi do seriali siê nadaj±cy. A Weso³owski i Pawlicki naprawdê zaskakuj± bardzo dobr± gr± :)

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Polecane filmy
« Reply #424 on: 2007-09-10, 20:06:59 »
Wczoraj bylam na "Odgrobadogroba". Fajny, ale typowy dla tamtego regionu (Balkany). Tragikomiczny, znaczy.
Ja tam nie umiem opowiadac o filmach, ale przemowienia pogrzebowe tam sa rewelacyjne. I watek milosci az po grob (doslownie) tez swietny, ale troche inaczej, niz te przemowienia.

absent_friend

  • Posts: 601
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • friend of absynth
Odp: Polecane filmy
« Reply #425 on: 2007-09-13, 22:59:58 »
28 weeks later - sequel "28 dni pó¼niej".. zno¶ny, trochê gore, i pusty Londyn :) tym razem nie ma niestety GY!BE w ost'cie, ale i tak nie jest ¼le.. fanom klimatu post-apokalipsy polecam.

Król Lew - po raz n-ty, najlepszy film disney'a i baja mojego dzieciñstwa, zawsze mi siê p³akaæ chce przy nim, a teksty mogê recytowaæ razem z postaciami :P ¶liczne rysunki, barwne postacie, taki lwi "Hamlet" :wink:

 

"I don't expect I'll ever understand.. How life just trickled through my hand.."

paatos

  • Guest
Odp: Polecane filmy
« Reply #426 on: 2007-10-13, 11:47:32 »
Jeszcze nie ogladalem bo nie mam neta prawie, ale...

Mocny film dokumentalny pokazuj±cy i wyja¶niaj±cy jak spo³eczeñstwo jest manipulowane. Dokument podzielony jest na 3 czê¶ci:

I. ... wszystko » Religijna - pokazuje astro-teologiczne podstawy chrze¶cijañstwa. Udowadnia, i¿ religia chrze¶cijañska jest jedynie splagiatowan± wersj± wcze¶niejszych mitów, g³ównie egipskich i opiera siê na astrologii.

II. 11 Wrze¶nia - dotyczy najs³ynniejszej akcji terrorystycznej s³u¿b specjalnych USA, dokonanej na w³asnych obywatelach.

III. Banki i plan zniewolenia ¶wiata - czyli kto stoi za kontrol± ¶wiatowej gospodarki i polityki. Komu zale¿y na wywo³ywaniu wojen i komu siê to op³aca, oraz kto d±¿y do wykreowania Jednego Ogólno¶wiatowego Rz±du, Globalnego imperium: niewolników rz±dzonych przez garstkê Panów i kontrolowanych totalnie, rodem z Orwellowskiego "Roku 1984"...

Autorzy filmu zachêcaj± do w³asnych dalszych studiów w temacie, oraz do sprawdzenia wszystkich przedstawionych w nim faktów,zamiast brania na wiarê tego co zosta³o w nim powiedziane.

http://video.google.com/videoplay?docid=-5870901554543719947&total=100&start=80&num=10&so=0&type=t100_pol&plindex=87

Jasmin

  • Posts: 1476
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • >SuczAnka<
Odp: Polecane filmy
« Reply #427 on: 2007-10-20, 15:35:01 »
A ja wczoraj by³am na Gwiezdnym pyle. Filmik sympatyczny, jako fanka fantastyki polecam. 

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Polecane filmy
« Reply #428 on: 2007-10-20, 17:07:07 »
Jak kto¶ lubi trochê filozoficznego kina to polecam Pora Umierac, wyj±tkowo trafny, zabawny i ujmuj±cy portret staro¶ci typowego Polaka. Przy tym mo¿ecie sobie u¶wiadomiæ jak piêkna jest Warszawa, kiedy zrezygnuje siê z krêcenia po ¦ródmie¶ciu. Piêkne kino i piêkna (cokolwiek post-rockowa) muzyka doñ.
[under construction]

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Polecane filmy
« Reply #429 on: 2007-10-20, 22:50:23 »
Masz go, czy by³e¶ na FilmFe¶cie? :) Ja chcê, ja chcê! I "Sztuczki" tez! :)
...If I call will you come and will you save me?

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Polecane filmy
« Reply #430 on: 2007-10-21, 22:30:22 »
Nie no, by³em na Fe¶cie, ale chêtnie bym go mia³. Rewelacyjny by³. :D
[under construction]

Agarves

  • Posts: 262
  • Karma: +1/-0
  • Gender: Male
Odp: Polecane filmy
« Reply #431 on: 2007-10-22, 02:28:46 »
Jeszcze nie ogladalem bo nie mam neta prawie, ale...

Mocny film dokumentalny pokazuj±cy i wyja¶niaj±cy jak spo³eczeñstwo jest manipulowane. Dokument podzielony jest na 3 czê¶ci:

I. ... wszystko » Religijna - pokazuje astro-teologiczne podstawy chrze¶cijañstwa. Udowadnia, i¿ religia chrze¶cijañska jest jedynie splagiatowan± wersj± wcze¶niejszych mitów, g³ównie egipskich i opiera siê na astrologii.

II. 11 Wrze¶nia - dotyczy najs³ynniejszej akcji terrorystycznej s³u¿b specjalnych USA, dokonanej na w³asnych obywatelach.

III. Banki i plan zniewolenia ¶wiata - czyli kto stoi za kontrol± ¶wiatowej gospodarki i polityki. Komu zale¿y na wywo³ywaniu wojen i komu siê to op³aca, oraz kto d±¿y do wykreowania Jednego Ogólno¶wiatowego Rz±du, Globalnego imperium: niewolników rz±dzonych przez garstkê Panów i kontrolowanych totalnie, rodem z Orwellowskiego "Roku 1984"...

Autorzy filmu zachêcaj± do w³asnych dalszych studiów w temacie, oraz do sprawdzenia wszystkich przedstawionych w nim faktów,zamiast brania na wiarê tego co zosta³o w nim powiedziane.

http://video.google.com/videoplay?docid=-5870901554543719947&total=100&start=80&num=10&so=0&type=t100_pol&plindex=87

Rewelacja! Je¶li nawet kto¶ ma problemy z akceptacj±, czy udowadnianiem przedstawionych faktów to nie ma wiêkszego znaczenia, bo przes³anie powinno byæ jasne dla ka¿dego cz³owieka z otwartym sercem - mi³o¶æ, nie strach. Jedna z lepszych rzeczy, jak± ogl±da³em ostatnio. POLECANE!

nevaeh

  • Posts: 1198
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
Filmy, których obejrzenia stanowczo odradzam...:/
« Reply #432 on: 2007-11-08, 17:38:42 »
nie wiem, czy taki w±tek by³, czy nie, ale...po obejrzeniu ostatnio w TV fragmentów pewnego filmu nasun±³ mi sie ten pomys³ ;) czyli...Halloween VI, wcze¶niejszych czê¶ci nie widzia³am, ale s±dz±c po tej reszta wcale nie jest lepsza...rezyser/albo scenarzysta/albo obaj/stawiaj± najwidoczniej na najbardziej makabryczny / i zarazem beznadziejny/sposób zabicia kolejnych ofiar...mo¿e kto¶ siê nie zgadzaæ ,ale..có¿...o gustach...no w³asnie ;)
...nie bêdziesz siê baæ,nic nie bêdziesz czuæ,odrodzisz siê na nowo...

"So would you kiss the sun goodbye? And give your life to never die?"

"Mówi siê, ¿e ludzie bliscy ¶mierci umieraj± zwykle o ¶wicie"
Bram Stocker

djdioda

  • Nazgul ortografii
  • Administrator
  • *
  • Posts: 3354
  • Karma: +11/-1
  • Gender: Female
  • Southpole chainsaw massacre
Odp: Filmy, których obejrzenia stanowczo odradzam...:/
« Reply #433 on: 2007-11-08, 18:36:05 »
nie wiem, czy taki w±tek by³, czy nie, ale...po obejrzeniu ostatnio w TV fragmentów pewnego filmu nasun±³ mi sie ten pomys³ ;) czyli...Halloween VI, wcze¶niejszych czê¶ci nie widzia³am, ale s±dz±c po tej reszta wcale nie jest lepsza...rezyser/albo scenarzysta/albo obaj/stawiaj± najwidoczniej na najbardziej makabryczny / i zarazem beznadziejny/sposób zabicia kolejnych ofiar...mo¿e kto¶ siê nie zgadzaæ ,ale..có¿...o gustach...no w³asnie ;)
Mamy ju¿ temat, w którym dyskutujemy o filmach - nie tylko tych dobrych. Mno¿enie w±tków pt. dobre filmy, z³e filmy, ¶rednie filmy, obrzydliwe filmy itp. uwa¿am za bezsensowne. Scalam.

Juzef Le Dragon

  • Guest
Odp: Polecane filmy
« Reply #434 on: 2007-11-21, 19:59:57 »
Wyskoczê ambitnie:
Siódma pieczêæ Bergmana
kolokwialnie i p³asko: rycerz poszukuje prawdy o Bogu i gra w szachy.