Author Topic: Polecane filmy  (Read 223313 times)

0 Members i 3 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

vertigo

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 1328
  • Karma: +7/-0
  • Gender: Male
Odp: Polecane filmy
« Reply #540 on: 2008-03-23, 00:36:49 »
w kazdym razie wracajac do tematu, ogladaliscie juz 'To nie jest kraj dla starych ludzi'? Mam baaaardzo mieszane uczucia po tym filmie.. z jednej strony pan Javier spisal sie naprawde fenomenalnie (przy czym moim zdaniem jak to nie byla rola pierwszoplanowa to ja nie wiem o so chozi..), ale z drugiej strony - jeog rola jest w rzeczywistoci jedynym naprawde udanym elementem filmu.. Nie bede juz nawet wspominal o niedorzecznosciach fabuly i watkach-slepych zaulkach, ktorych jest w filmie sporo, ale to zakonczenie.. a moze po prostu jestem zbyt ograniczony zeby dostrzec geniusz tego filmu, w odroznieniu od akademii :P
Bardzo mi siê podoba³, pewnie dlatego, ¿e tak piêknie zieje z niego nihilizmem ;]. Poza tym, takie a nie inne rozwi±zanie akcji IMO idealnie pasowa³o do tego filmu. Fakt, niektóre motywy mo¿e nie byly do koñca jasne (btw. o które konkretnie niedorzeczno¶ci chodzi?), ale jako¶ specjalnie mi to nie przeszkadza³o, wiêc chyba wychodzi na to, ¿e jeste¶ zbyt ograniczony  :mrgreen:

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Polecane filmy
« Reply #541 on: 2008-03-23, 15:11:56 »
A mnie siê wydaje, ¿e Ty, Minder, bierzesz za bardzo wszystko do siebie. Nikt Ciê tu nie obrazi³, zareagowa³e¶ zbyt impulsywnie i tyle. I mnie siê to te¿ czêsto zdarza przy Tobie, masz nies³ychany dar wyprowadzania mnie z równowagi 8) Jednak to Ty tu jeste¶ doros³y (podobno :roll:), jeste¶ pedagogiem itd. :roll:
I nie dopuszczasz, ¿e kto¶ te¿ mo¿e mieæ racjê. A co, Twoim zdaniem Juz tego komisku nie czyta³a...?  :>
...If I call will you come and will you save me?

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Polecane filmy
« Reply #542 on: 2008-03-23, 16:11:33 »
Udław się, minder. Swoją wydumaną złością, swoją nerwowością, swoim życiem i mądrością, stary człowieku.
Każdy zbiera to co zasiał. Ale to i tak najlepszy dowcip, jaki ostatnio słyszałem :lol: :*

A co, Twoim zdaniem Juz tego komisku nie czytała...?  :>
Nic podobnego. Po prostu pomyliła jej się narracja z narratorem :P

Proponuję EOT.
True Pagan Winter Crew

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Polecane filmy
« Reply #543 on: 2008-03-23, 17:17:36 »
Ka¿dy zbiera to co zasia³.
O to to!!  :lol:
I Ty siê jeszcze dziwisz?  8)

Film XXY polecam... Kto spa³ i nie widzia³, to jego strata...  8)
Historia hermafrodyty. Strasznie mnie ten film poruszy³, mo¿na powiedzieæ, ¿e wgniót³ w fotel... Takiego obrotu akcji siê nie spodziewa³am...
Pierwszy raz widzia³am film o takiej, trudnej przecie¿, tematyce. Najwa¿niejszy by³ chyba problem to¿samo¶ci - sama mam problem z tym, kim jestem, a co ma powiedzieæ taka osoba? Do przemy¶lenia, ale ostro. Mo¿na powiedzieæ, ¿e film jedzie po bandzie... Ale tak sobie my¶lê, ¿e gdyby nie by³ pokazany w tak kontrowersyjny sposób, to pewnie przeszed³by bez echa. Takie filmy po prostu chyba powinny szokowaæ. Polecam.
...If I call will you come and will you save me?

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Polecane filmy
« Reply #544 on: 2008-04-22, 22:26:28 »
¦wiêto Lasu dzi¶ chyba. Przegl±dam program tv, co mi siê naprawdê rzadko zdarza (i tak czê¶ciej, ni¿ samo ogl±danie tv), a tam napisane, ¿e dzi¶ na tvp1 dwa filmy, na które raczej nie szkoda czasu i to jeden po drugim, mianowicie: o 23:00 Czarny kot, bia³y kot Kusturicy, a o 1:10 Matador Almodóvara. £a³.
Wyslano: 06 Kwiecieñ 2008, 18:26:48
[chwalê siê]
Ogl±da³am Upiora w Operze z 1925 r. Z muzyk± na ¿ywo (gitara + bas + perkusja).
[/chwalê siê]
£adnie to wysz³o, a i sam film lepszy ni¿ ten ostatni (z 2004, znaczy). W tym starym przynajmniej by³o wiadomo, ¿e czarne jest czarne, a bia³e bia³e i nikt nie próbowa³ wzruszyæ widza patetycznym romantyzmem i mi³o¶ci± a¿ po grób. By³ zbrodniarz psychopata, na dodatek brzydki; wszystko klasycznie, zgodnie z triad± platoñsk±.

W ogóle mo¿na to chyba kupiæ, nie jestem tak na 100% pewna, ale zdaje siê, ¿e gdzie¶ widzia³am. Tylko ju¿ nie bêdzie takiej muzyki, jaka towarzyszy³a zesz³otygodniowemu seansowi ;)

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Polecane filmy
« Reply #545 on: 2008-04-22, 22:46:44 »
w kazdym razie wracajac do tematu, ogladaliscie juz 'To nie jest kraj dla starych ludzi'? Mam baaaardzo mieszane uczucia po tym filmie.. z jednej strony pan Javier spisal sie naprawde fenomenalnie (przy czym moim zdaniem jak to nie byla rola pierwszoplanowa to ja nie wiem o so chozi..), ale z drugiej strony - jeog rola jest w rzeczywistoci jedynym naprawde udanym elementem filmu.. Nie bede juz nawet wspominal o niedorzecznosciach fabuly i watkach-slepych zaulkach, ktorych jest w filmie sporo, ale to zakonczenie.. a moze po prostu jestem zbyt ograniczony zeby dostrzec geniusz tego filmu, w odroznieniu od akademii :P
Bardzo mi siê podoba³, pewnie dlatego, ¿e tak piêknie zieje z niego nihilizmem ;]. Poza tym, takie a nie inne rozwi±zanie akcji IMO idealnie pasowa³o do tego filmu. Fakt, niektóre motywy mo¿e nie byly do koñca jasne (btw. o które konkretnie niedorzeczno¶ci chodzi?), ale jako¶ specjalnie mi to nie przeszkadza³o, wiêc chyba wychodzi na to, ¿e jeste¶ zbyt ograniczony  :mrgreen:

oj teraz to mi juz troche ten film z glowy wyparowal, ale przypomne sobie na przyklad to: po cholere ten koles wkladal walizke do szybu wentylacyjnego i skonstruowal caly przyrzad zeby ja wyjac po drugiej stronie? nie wiedzial ze jest zapluskwiona wiec po co to bylo? albo po co byla ta scena jak szeryf wraca na miejsce zbrodni w ktorym gdzies czai sie pan morderca ktory jest tam tez nie wiadomo po co? acha i po co pan z walizka wrocil do miejsca gdzie walizke znalazl? no chyba nie po to zeby dac wode kolesiowi ktory byl u skraju zycia 12 godzin wczesniej jak ta walizke znalazl? jak wytlumaczy mi to otwarty umysl? :P

vertigo

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 1328
  • Karma: +7/-0
  • Gender: Male
Odp: Polecane filmy
« Reply #546 on: 2008-04-26, 22:43:30 »
Szczerze mówi±c niewiele zosta³o mi ju¿ z tego filmu w pamiêci. Przypominam sobie, ¿e w scenie z szeryfem Chigurah wróci³ po kasê, której nie zd±¿y³ zabraæ bo musia³by odkrêcaæ ¶rubki ;]. Nie do koñca  rozumiem czemu nie zabija szeryfa, tylko wychodzi oknem. Nie wszystkie napotkane osoby mordowa³ od razu, mo¿e mia³ jakie¶ inne plany co do niego, albo po prostu czeka³ na kogo¶ innego np. panów z Meksyku? Jak widaæ tego typu fabula to dobre rozwi±zanie bo zmusza widza do obejrzenia filmu jeszcze raz (co pewnie kiedy¶ uczyniê) ;]

Stansfield

  • Posts: 175
  • Karma: +1/-0
  • Gender: Male
Odp: Polecane filmy
« Reply #547 on: 2008-04-27, 14:08:03 »
Polecam gor±co filmy chiñskiego re¿ysera Wong Kar-Wai

Kole¶ robi filmy w których niuanse, detale, muza i zdjêcia tworz± niesamowity klimat, który wrêcz hipnotyzuje, zupe³nie jakby ogl±da³o siê film na fazie  :)

Na dobry pocz±tek przygody z Kar-Wai'em najlepiej jest obejrzeæ 'Chungking Express' albo 'Fallen Angels'

Edit:
Co siê tyczy konopi, to palenie ich jest tak samo szkodliwe dla uk³adu oddechowego jak palenie papierosów. O skutkach psychicznych nie wspomnê.

Nieprawda. Dym powstaj±cy przy paleniu marijuany nie zawiera substancji smolistych które powoduj± raka p³uc. Poza tym nikotyna jest ¶rodkiem silniej uzale¿niaj±cym ni¿ heroina. Jak sie nie znasz to nie wstawiaj propagandy  :?
http://www.washingtonpost.com/wp-dyn/content/article/2006/05/25/AR2006052501729.html

 
« Last Edit: 2008-04-27, 14:31:16 by Stansfield »
bring our minds together, press them tight

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Polecane filmy
« Reply #548 on: 2008-04-28, 16:26:07 »
A gdzie ja powiedzia³am, ¿e raka powoduje?  :? Ale astmê, rozedmê p³uc itd... bla bla bla... I wszystko, co do uk³adu oddechowego wprowadzasz...
A swoj± drog±, to rakotwórcze mo¿e byæ wszystko... Ka¿dy patogen. Ale to nie ten temat.
...If I call will you come and will you save me?

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Polecane filmy
« Reply #549 on: 2008-05-13, 11:56:25 »
Widzial ktos film pt: 'The Pick Of Destiny' ? Dla wszelkiej masci gitarzystow i muzykow to pozycja obowiazkowa!!

Film mozna w calosci obejrzec na youtubie, po boku reszta :)

PO prostu zajebista sprawa :) Mozna odpoczac przy tym od Kieslowskich i innych Jarmuschow ...

--
Ktoś chętny do zrobienia tutoriala z dodawania linków na forum? /M
« Last Edit: 2008-05-13, 13:12:48 by minder »
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Vronah

  • Posts: 4524
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Strashna VronaH oje oje oje
Odp: Polecane filmy
« Reply #550 on: 2008-05-13, 12:01:32 »
Widzial ktos film pt: 'The Pick Of Destiny' ? Dla wszelkiej masci gitarzystow i muzykow to pozycja obowiazkowa!!

Film mozna w calosci obejrzec na youtubie - http://pl.youtube.com/watch?v=kHyOgVHxfGg&feature=related , po boku reszta :)

PO prostu zajebista sprawa :) Mozna odpoczac przy tym od Kieslowskich i innych Jarmuschow ...
Na ostatnim zlocie ogl±dali¶my go z minderem, ozehem, neku¶n± i Martinem Lopezem ;]
Ja go ogl±da³em parêna¶cie razy. ¦wietny musical komediowy!
selfbanned

Blek

  • Posts: 1463
  • Karma: +7/-1
  • Gender: Male
    • KURTULA
Odp: Polecane filmy
« Reply #551 on: 2008-05-29, 20:23:39 »
Obejrza³em drugi raz "Ameliê" - podoba³a mi siê jeszcze bardziej, ni¿ za pierwszym razem! Kapitalny film! (ale pewnie ju¿ to wiecie)

Planujê w najbli¿szym czasie obejrzeæ "Bardzo d³ugie zarêczyny" tego samego re¿ysera (Jean Pierre Jenuet) - kto¶ widzia³?

Juzef Le Dragon

  • Guest
Odp: Polecane filmy
« Reply #552 on: 2008-05-29, 20:42:16 »
Planujê w najbli¿szym czasie obejrzeæ "Bardzo d³ugie zarêczyny" tego samego re¿ysera (Jean Pierre Jenuet) - kto¶ widzia³?
Pewnie siê nie znam, ale moim zdaniem film lekko nudnawy. Taki do ogl±dania w towarzystwie obiektu do którego mo¿na siê poprzytulaæ.

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Polecane filmy
« Reply #553 on: 2008-05-29, 21:52:08 »
Planujê w najbli¿szym czasie obejrzeæ "Bardzo d³ugie zarêczyny" tego samego re¿ysera (Jean Pierre Jenuet) - kto¶ widzia³?

Je¶li Jeunet, to przede wszystkim znakomite Miasto zaginionych dzieci.

ja polecam:
Paranoid Park, Gus van Sant obecnie jeden z najwa¿niejszych re¿yserów, twórca rewelacyjnego Gerry'ego i równie niesamowitego S³onia. W swoim nowym filmie nadal kontynuuje eksperymentaln± formê. Dominuj± powolne, minimalistyczne ujêcia, do tego dochodz± pomieszane i pociête sceny oraz muzyka czêsto i nagle zmieniaj±ca nastrój. Dla fanów minimalizmu rzecz obowi±zkowa.

a tak przedstawia siê fabu³a:
Quote
Alex ma kilkana¶cie lat i jest wielkim fanem deskorolek. Jego rodzice siê rozwodz±, dziewczyna my¶li tylko o seksie, on za¶ boryka siê z typowymi problemami nastolatków. Wydaje mu siê, ¿e ¿ycie nie mo¿e byæ bardziej skomplikowane. Jednak pewnego dnia zostaje przypadkowo wpl±tany w morderstwo...

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Polecane filmy
« Reply #554 on: 2008-05-29, 21:56:43 »
Widzial ktos film pt: 'The Pick Of Destiny' ? Dla wszelkiej masci gitarzystow i muzykow to pozycja obowiazkowa!!

Film mozna w calosci obejrzec na youtubie, po boku reszta :)

PO prostu zajebista sprawa :) Mozna odpoczac przy tym od Kieslowskich i innych Jarmuschow ...

--
Kto¶ chêtny do zrobienia tutoriala z dodawania linków na forum? /M


Nie wiem o co ci chodzi  :?  :?  :?
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs