Author Topic: Twój linux  (Read 99138 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Twój linux
« Reply #765 on: 2012-10-08, 12:12:38 »
No problem ma³y, ale znacz±cy ;) Znaczy: uprzykrza mi ¿ycie, bo zaznaczona w okienku funkcja "rób automatycznie" nie dzia³a i trzeba zapodaæ skrypt, ¿eby robi³. Póki co robiê recznie, ale trochê mnie to dobija... A perspektywa pisania i sprawdzania, czy dzia³a, trochê mnie zniechêca. Ale chyba trzeba ruszyæ cztery litery (rêce :P) i napisaæ.
Generalnie ¿adnych problemów z ubu nie mam, wcze¶niej mia³am slacka i d¿êtó, to tam dopiero by³o pierniczenia siê ze wszystkim... ;) Wolê nawet sobie nie przypominaæ.

bts

  • Posts: 737
  • Karma: +30/-0
  • Gender: Male
    • deadmint vinyl blog
Odp: Twój linux
« Reply #766 on: 2012-10-08, 13:47:13 »
Takie uroki darmowego oprogramowania. Na szczê¶cie jak kto¶ jest co nieco kumaty to se mo¿e sam poprawiæ co tam chce. Ja na ten przyk³ad nie jestem i jak co¶ mi nie dzia³a (choæ zdarza siê to naprawdê rzadko) to szukam (je¶li siê da) czego¶ podobnego. Czasem siê udaje a czasem siê okazuje, ¿e nowy program te¿ ma babole tyle, ¿e w innych miejscach i wtedy wybieram ten z mniej dokuczliwymi ;) Ew. szukam po forach jak naprawiæ to co nie dzia³a. Kiedy¶ my¶la³em, ¿e mnie szlag trafi z obs³ug± g³upiego ipoda. Raz zadzia³a³ na amaroku a potem ju¿ jako¶ nie chcia³, kilka razy zadzia³a³ na rhythmboxie czy banshee a potem te¿ mu siê odwidzia³o. Skoñczy³o siê na tym, ¿e ipod poszed³ na prezent i problem z g³owy ;) Swoj± drog± to naprawdê gówniany sprzêt skoro nie potrafi wspó³pracowaæ lub wspó³pracuje z oporami z oprogramowaniem innym ni¿ to badziewne itunes. Fuj!

Funnykris

  • Posts: 531
  • Karma: +8/-3
    • https://kchoma.bandcamp.com/
Odp: Twój linux
« Reply #767 on: 2012-10-29, 18:24:16 »
Ja na netbooku mam Mint 13 MATE (stare Gnome 2) a na stacjonarce mam zwyk³e Ubuntu 12.10 z Unity :) Przeszed³em ju¿ chyba wszystkie mo¿liwe ¶rodowiska ³±cznie z dziwol±gami w stylu e17 :D Je¶li sprzêt nie jest jaki¶ egzotyczny to 0 problemów. U mnie hula wszystko ¿e tak ujmê "z buta". Instalujê i nic nie robiê w³a¶ciwie :P Mint 13 i Ubuntu 12.04 LTS mi nie dzia³aj± gdy¿ kernel jeszcze nie ma sterów do mojej grafiki ale ju¿ Ubu 12.10 ¶miga a¿ mi³o patrzeæ :) Ogó³em na Windows zagl±dam raz na 3 dni ¿eby zapu¶ciæ sobie godzinkê jak±¶ star± gierkê i wypiæ browara  8) A tak to tylko Linux. Jak sprzêt dopasowany to sprawia mniej problemów ni¿ Windows. Przy czym nale¿y zauwa¿yæ jedno: Tak jest dopóki nie zacznie siê nadmiernie grzebaæ w terminalu instaluj±c co popadnie z bóg wie jakich ¼róde³. Wtedy na 80% co¶ siê spierniczy :P.
Tak siê tu wywi±za³a dyskusja to dorzucê parê groszy. Na deskop wygodne s± w zasadzie 3 dystrybucje Ubuntu (i pochdne Xubuntu,Kubuntu,Lubuntu,Gnome Shell remix) Mint(w sumie to samo co Ubuntu ale jeszcze bardziej automatyczne) OpenSuse (profesjonalnie zrobione). No i dla nieco ogarniêtych Fedora. No a jak kto¶  lubi sado maso to Gentoo, Arch i inne distra w których zanim co¶ zadzia³a grzebiesz w konsoli prze parê godzin :P

Funnykris

  • Posts: 531
  • Karma: +8/-3
    • https://kchoma.bandcamp.com/
Odp: Twój linux
« Reply #768 on: 2012-10-29, 18:40:34 »
I rzucê wam screeny :D Czasami robiê :P Mo¿na sobie poogl±daæ co mo¿na z nudów wycisn±æ z ró¿nych ¶rodowisk :)
Lxde

Xfce


MATE



i obecny pulpit z Unity

 8) 8) 8) 8)