Author Topic: Dead End Kings  (Read 47367 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Dead End Kings
« Reply #75 on: 2012-08-29, 07:36:31 »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
Odp: Dead End Kings
« Reply #76 on: 2012-08-30, 16:29:39 »
Dla mnie The Racing Heart mocno siê wyró¿nia. Taki punkt zaczepienia dla ca³ej p³yty, chodzi mi po g³owie nawet jak wy³±czê :)

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Dead End Kings
« Reply #77 on: 2012-08-30, 16:36:11 »
przez dodanie The Act of Darkening na koñcu ca³o¶æ bardzo zyskuje.

Przez dodanie obu bonusów imho jeszcze bardziej.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
Odp: Dead End Kings
« Reply #78 on: 2012-08-31, 15:34:50 »
Czy tylko ja s³yszê w Hypnone kobiecy g³os?

Sol

  • Posts: 1963
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
Odp: Dead End Kings
« Reply #79 on: 2012-08-31, 17:06:11 »
[...] z jednej strony nie ma tu a¿ tak wy¶mienitych utworów jak Forsaker, Nephilim, The Promise of Deceit czy Departer, ale te¿ DEK nie traci tak impetu w drugiej po³owie, jak by³o to w przypadku poprzedniczki (na dzisiejszy dzieñ to mój najwiêkszy zarzut do NITND) [...]
Zgadzam siê w zupe³no¶ci - perfekcyjnie uj±³e¶ problem. No, jeszcze doda³bym kilka muzycznych klimatopsujów, ale ogólnie cieszê siê, ¿e nie tylko ja tak mam ;)

Czy tylko ja s³yszê w Hypnone kobiecy g³os?
Pomyli³a¶ kawa³ki, kobiecy g³os jest w The One You Are Looking For Is Not Here. AHAHAHA. Na serio, to po Twojej sugestii w refrenowych chórkach jakbym s³ysza³, ale tak bardzo w tle. Jednak¿e w booklecie wzmianki o tym nie ma.
 A przy okazji, now± dla mnie rzecz zauwa¿y³em, ¿e wiêkszo¶æ kawa³ków ma muzykê autorstwa Jonasa, natomiast Blakkheim stworzy³ w ca³o¶ci Buidlings i Dead Letters.

 Dziêki uprzejmo¶ci Luksora, prawie ju¿ przys³owiowej, dorwa³em siê do drugiego bonusa :) Spoko. Wola³bym co prawda koñczyæ p³ytê klimatem Second, ale forma tego utworu eliminuje go z roli zamykacza. Pewnym jest natomiast, ¿e Dead letters jako ostatni kawa³ek to kiepska, nietrafiona i brzydka sprawa.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Dead End Kings
« Reply #80 on: 2012-08-31, 17:22:35 »
Ten drugi z bonusów (Second), na tej hiper-super-wypasionej edycji jest przedostatni :wink:, przed The Act of Darkening i fajnie tam pasuje. Je¿eli za rok, pó³tora, ma siê ukazaæ kolejna jaka¶ edycja DEK tzw. "w drodze etc." (za trzy czwarte ceny obecnej edycji standardowej) ze wszystkimi obecnymi bonusami oraz z kawa³kami, które niewykluczone, ¿e zespó³ zachowa³ na jak±¶ EP-kê, to zastanawiam siê czy nie zaczekaæ z nabyciem wersji fizycznej.... :-k
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Macbeth

  • Posts: 416
  • Karma: +22/-0
    • i'm stuck between.
Odp: Dead End Kings
« Reply #81 on: 2012-08-31, 20:22:28 »
Kompletnie nie potrafiê siê skupiæ na tym albumie. Snuje siê jako¶ tak niespiesznie i przemija niezauwa¿enie.

Sol

  • Posts: 1963
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
Odp: Dead End Kings
« Reply #82 on: 2012-09-02, 14:13:57 »
Czy tylko ja s³yszê w Hypnone kobiecy g³os?
3:45 - jest wyra¼nie, w rzeczy samej :) Wcze¶niej mo¿e te¿, ale nie dam g³owy.
 
 
Je¿eli za rok, pó³tora, ma siê ukazaæ kolejna jaka¶ edycja DEK tzw. "w drodze etc." (za trzy czwarte ceny obecnej edycji standardowej) ze wszystkimi obecnymi bonusami oraz z kawa³kami, które niewykluczone, ¿e zespó³ zachowa³ na jak±¶ EP-kê, to zastanawiam siê czy nie zaczekaæ z nabyciem wersji fizycznej.... :-k

 Najprawdopodobniej to najlepsze rozwi±zanie :)

 
Kompletnie nie potrafiê siê skupiæ na tym albumie. Snuje siê jako¶ tak niespiesznie i przemija niezauwa¿enie.
A po kilku takich lu¼nych przes³uchaniach nie zosta³y Ci w g³owie jakie¶ chwytliwe motywy, refreny, cokolwiek? :>


Macbeth

  • Posts: 416
  • Karma: +22/-0
    • i'm stuck between.
Odp: Dead End Kings
« Reply #83 on: 2012-09-02, 14:56:58 »
Na pamiêtam ¿adnego fragmentu z tej p³yty :(

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
Odp: Dead End Kings
« Reply #84 on: 2012-09-02, 21:57:15 »
Buildings jest dla mnie s³abszym punktem. Nie mam tam jakiego¶ punktu zaczepienia. Pierwsze cztery utwory ju¿ bardzo lubiê. Potem Leech trochê zaje¿d¿a mi "to ju¿ by³o" na pocz±tku, ale pó¼niejszy motyw na klawiszach bardzo mi siê podoba. Pó¼niej Ambitions i Undo You - bardzo dobre. Lethean to jeden z moich ulubionych zaraz po Racing Heart, i do koñca ju¿ bardzo dobry, równy poziom. Przy Racing Heart siê ¶wietnie biega :) Zawsze przyspieszam na refren :D
« Last Edit: 2012-09-03, 17:25:47 by Kekkai »

Milad

  • Posts: 1267
  • Karma: +13/-0
  • Gender: Male
  • Bez gwiazdy nie ma jazdy :V
    • City of Mirrors
Odp: Dead End Kings
« Reply #85 on: 2012-09-03, 14:29:27 »
Zacznê od tego, ¿e podchodzi³em do tej p³yty bardzo sceptycznie. Night is The New Day by³a dla mnie pierwsz± p³yt± Katatonii jak± by³em w stanie ca³± przes³uchaæ. Oczekiwa³em, ¿e taki klimat uda³o siê im uzyskaæ przez przypadek. Na pocz±tku oczywi¶cie wszystkie utwory Dead End Kings zlewa³y mi siê w jedn± bezkszta³tn± masê, potem zacz±³em odró¿niaæ poszczególne kawa³ki. Ta p³yta wymaga wy¶mienitego zestawu audio, lub zamkniêtych s³uchawek o ostrym jak brzytwa brzmieniu. Wtedy s³ychaæ co tak na prawdê autor mia³ na my¶li. Wszystkie smaczki smyczki side vocals i inne pierdolety, które czyni± z tej p³yty pere³kê pod wzglêdem miksu i masteringu. Kompozycyjnie bardzo mi siê podoba - zwrotka refren zwrotka refren - ³atwo wchodzi. Aran¿acyjnie majstersztyk (przypominam, na g³o¶nikach z laptopa, czy malutkich s³uchawkach nie us³yszymy tych wspania³ych harmonii lewo/prawo jakie Pan Renske napisa³ na wokale, zw³aszcza w 2 kawa³ku i opisywanym powy¿ej, jak dla mnie singlowym, Racing Heart ). Najlepsza p³yta Katatonii jak do tej pory.
No way in from the outside, no way out from within.

bts

  • Posts: 737
  • Karma: +30/-0
  • Gender: Male
    • deadmint vinyl blog
Odp: Dead End Kings
« Reply #86 on: 2012-09-03, 15:13:02 »
Ja siê nawet sk³aniam ku temu, ¿e The Racing Heart to najlepszy utwór jaki siê do tej pory ukaza³ pod szyldem Katatonii. Przepiêkna jest ta p³yta. Kto twierdzi inaczej ten siê po prostu nie zna i powinien i¶æ do lekarza od uszu  :twisted: ;)

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
Odp: Dead End Kings
« Reply #87 on: 2012-09-03, 17:27:02 »
Czy tylko ja s³yszê w Hypnone kobiecy g³os?
3:45 - jest wyra¼nie, w rzeczy samej :) Wcze¶niej mo¿e te¿, ale nie dam g³owy.
 
Wcze¶niej nie ma. Damski g³os wchodzi tylko na sam koniec genialnie wieñcz±c utwór.To naprawdê dobra, klimatyczna p³yta. ¦wietnie mi wesz³a.

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Dead End Kings
« Reply #88 on: 2012-09-03, 19:23:28 »
Podobno na p³ycie jest wokalistka The Gathering?

Przes³ucha³em The Racing Heart i jeszcze jeden utwór i naprawdê nie wiem co Wam siê w nich podoba i w czym one s± lepsze od wcze¶niejszych (s³ucha³em na moich ca³kiem przyzwoitych s³uchawkach, ¿eby nie by³o). Mo¿e, skoro pobra³em, to przemêczê ca³± p³ytê kiedy¶, ale ju¿ widzê, ¿e nie ma co oczekiwaæ prze³omu :P

Idle Blood nadal wydaje mi siê najlepszym i jednym z nielicznych dobrych kawa³ków Katatonii. Rzek³em, dziêkujê za uwagê.

Sol

  • Posts: 1963
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
Odp: Dead End Kings
« Reply #89 on: 2012-09-03, 22:57:17 »
Idle Blood nadal wydaje mi siê najlepszym i jednym z nielicznych dobrych kawa³ków Katatonii. Rzek³em, dziêkujê za uwagê.
AHAHAHA :P ;)
 Nie no, skoro w ogóle za Katatoni± nie przepadasz, no to dziwnym nie jest, ¿e nowy album Ci nie wchodzi. Ja ich na przyk³ad ceniê za klimat, ¶wietny songwriting, pomys³owe aran¿acje, ³adne, chwytliwe melodie, kiedy trzeba ciê¿ar i rytmikê, która w ods³uchu wydaje siê bardzo naturalna, a jest ca³kiem ciekawie zagmatwana. Na dobr± sprawê tak jak oni nikt nie gra - piosenkowo, ale jednak bardzo ambitnie; ciê¿ko, ale w³a¶ciwie niezbyt agresywnie, bo melancholijnie; z dobrym wokalem, który do tego wszystkiego pasuje, a nie psuje. No i jest ten zawsze obecny, choæ w ró¿nym natê¿eniu, pierwiastek melancholizatorstwa i depresjonizmu :P
 A nowa p³yta: ot, takie przyjemne ciê¿sze granie, do pos³uchania z ca³± rodzin± w niedzielê do obiadu ;) Babuni siê spodobaj± organki, dziadziusiowi bêbnienie, tacie melodyjki, mamie ¶piewane refreny, siostrze perkusista, a bratu kotlet schabowy, dzieñ jak co dzieñ ;)

 
Podobno na p³ycie jest wokalistka The Gathering?
Zgadza siê, niejaka Silje Wergeland :) W sumie nawet siê nie zastanawia³em sk±d j± zaci±gneli.

 Ogólnie to mój wac³awowy gust podpowiada mi, ¿e: TGCD > DEK > TNITND. Ale z tekstami to siê nie posun±³ pan poeta za bardzo do przodu :P Chocia¿ pozna³em nowe smutne s³owo po angielsku: "vexation". O, i jeszcze "hyperopia" :mrgreen:

 

lofty-success