Author Topic: Atmosfera i netykieta na forum - reaktywacja  (Read 75643 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Blek

  • Posts: 1463
  • Karma: +7/-1
  • Gender: Male
    • KURTULA
Odp: Atmosfera i netykieta na forum - reaktywacja
« Reply #90 on: 2008-10-24, 19:05:09 »
My¶li cz³owiek, czy nie popisaæ na forum, ale odechciewa siê wybitnie po przeczytaniu zaledwie kilku postów. (jaka¶ tam g³upia sprzeczka w "Klubie Samotnych Opethowych Serc", temat "flejmujmy admina"). Z jednej strony chcia³oby siê popisaæ chocia¿ w weekend (bo tylko w weekendy mam dostêp do internetu), a z drugiej strony, jak siê patrzy, co tu siê wyprawia, to odechciewa siê dalszej aktywno¶ci na forum.

Eh.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Atmosfera i netykieta na forum - reaktywacja
« Reply #91 on: 2008-10-24, 22:10:51 »
Blek, niezale¿nie od nastroju trzeba pisaæ. Choæby po to, by to wszystko odczarowaæ. A takie przeci±¿enia co jaki¶ czas zdarzaj± siê wszêdzie, wiêc dlaczego mia³yby omijaæ nasze forum?
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Atmosfera i netykieta na forum - reaktywacja
« Reply #92 on: 2008-10-25, 00:03:57 »
My¶li cz³owiek, czy nie popisaæ na forum, ale odechciewa siê wybitnie po przeczytaniu zaledwie kilku postów. (jaka¶ tam g³upia sprzeczka w "Klubie Samotnych Opethowych Serc", temat "flejmujmy admina"). Z jednej strony chcia³oby siê popisaæ chocia¿ w weekend (bo tylko w weekendy mam dostêp do internetu), a z drugiej strony, jak siê patrzy, co tu siê wyprawia, to odechciewa siê dalszej aktywno¶ci na forum.

Eh.
Si³± nikt Ciê tu nie trzyma...  :shock:

Poza tym od za¿aleñ jest inna ksiêga.
« Last Edit: 2008-10-25, 00:07:08 by Czarna »
...If I call will you come and will you save me?

Blek

  • Posts: 1463
  • Karma: +7/-1
  • Gender: Male
    • KURTULA
Odp: Atmosfera i netykieta na forum - reaktywacja
« Reply #93 on: 2008-10-25, 10:31:14 »
Jak to ciê¿ko zauwa¿yæ o czym jest post... Czarna, przeczyta³a¶ go chocia¿?

CHCIA£BYM (chcieæ, musieæ...) popisaæ, bo jest tutaj kilka ciekawych, inteligentnych i fajnych osób, ale jak siê widzi niektóre "dyskusje" i niektórych u¿ytkowników, którzy za wszelk± cenê próbuj± zwróciæ na siebie uwagê, to siê odechciewa. By³ taki czas, ¿e fajnie siê tu pisa³o, mo¿na by³o podyskutowaæ albo siê po¶miaæ. Teraz po jakim¶ miesi±cu nieobecno¶ci patrzê na to, jako "kto¶ z zewn±trz" i nie mam najlepszego zdania o tym, co tu siê dzieje.

Luksor, ja niestety mam wra¿enie, ¿e im bardziej próbuje siê naprawiæ sytuacjê na forum, tym mocniej siê ona psuje. Im wiêcej siê pisze, tym wiêcej jest k³ótni.
« Last Edit: 2008-10-25, 10:40:18 by Blek »

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Atmosfera i netykieta na forum - reaktywacja
« Reply #94 on: 2008-10-25, 10:50:18 »
Im wiêcej siê pisze, tym wiêcej jest k³ótni.
Dziwnym nie jest. Je¶li na 10 postów 3 to k³ótnia, to na 100 proporcjonalnie 30 bêdzie k³ótni± ;)

A tak przy okazji: lepiej, je¶li teraz przez pewien czas bêdzie niezbyt mi³o i ka¿dy wyrzuci z siebie, co mu na sercu le¿y, ni¿by to mia³o nadal siê s±czyæ i zatruwaæ atmosferê. (Chocia¿ nie s±dzê, ¿eby to pierwsze mia³o miejsce; pewnie w jakim¶ momencie trzeba bêdzie sobie wzi±æ do serca cytowany dot±d z przymru¿eniem oka wers z "Pogo" poety Marcina ¦w.)

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Atmosfera i netykieta na forum - reaktywacja
« Reply #95 on: 2008-10-25, 11:20:01 »
No to mo¿e sam spróbuj co¶ zmieniæ, zamiast narzekaæ?
Dyskusje o jedynym s³usznym zespole ju¿ dawno siê wyczerpa³y, brakuje nam jakiego¶ powiewu ¶wie¿o¶ci, tymczasem zamykamy siê w klatce i têpimy nowych u¿ytkowników, którzy mog± ten powiew przynie¶æ...
Mo¿e ustalmy jakie¶ porz±dne zasady, które bêdziemy egzekwowaæ: zakazy, ostrze¿enia, ja proponujê okres ochronny dla nowych (oni w koñcu nie znaj± nas, a my nie znamy ich) i po prostu dajmy im szansê... I wiêcej empatii...
...If I call will you come and will you save me?

tharos

  • Posts: 768
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Suicidal imbecile
Odp: Atmosfera i netykieta na forum - reaktywacja
« Reply #96 on: 2008-10-25, 11:22:14 »
Mo¿e po prostu nie prze¿ywaæ tak forum tylko wyluzowaæ? :)
Bite your tongue, ignore the splinter.

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Atmosfera i netykieta na forum - reaktywacja
« Reply #97 on: 2008-10-25, 11:39:29 »
Ale widzisz, dla niektórych to ca³e ich ¿ycie :P
...If I call will you come and will you save me?

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
Odp: Atmosfera i netykieta na forum - reaktywacja
« Reply #98 on: 2008-10-30, 00:22:53 »
No to mo¿e sam spróbuj co¶ zmieniæ, zamiast narzekaæ?
Dyskusje o jedynym s³usznym zespole ju¿ dawno siê wyczerpa³y, brakuje nam jakiego¶ powiewu ¶wie¿o¶ci, tymczasem zamykamy siê w klatce i têpimy nowych u¿ytkowników, którzy mog± ten powiew przynie¶æ...
Mo¿e ustalmy jakie¶ porz±dne zasady, które bêdziemy egzekwowaæ: zakazy, ostrze¿enia, ja proponujê okres ochronny dla nowych (oni w koñcu nie znaj± nas, a my nie znamy ich) i po prostu dajmy im szansê... I wiêcej empatii...

Nie zgadzam siê ¿e têpimy nowych. Ja na przyk³ad z otwartymi ramionyma przyjmujê Paulusa, bo od razu widaæ, ¿e cz³owiek na poziomie a i inteligentnym tudzie¿ b³yskotliwym jêzykiem czasem zachwyci. No, chyba, ¿e lubisz trzymaæ trolle z cyklu arktyczna czy Lizard. Owszem, ogl±dalno¶æ forum wzroz³a za czasów arktycznej... ale czy o tak± ogl±dalno¶æ na poziomie Big Brothera nam chodzi? Mourner's Corner - nie dla idiotów (jestem zmêczona, radykalizujê, wybaczcie, nie czepiajcie siê s³ówek).

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Atmosfera i netykieta na forum - reaktywacja
« Reply #99 on: 2008-11-06, 01:01:13 »
Gdyby firma wygl±da³a jak forum internetowe. Pocieszam siê, ¿e u nas jeszcze nie jest najgorzej :P
True Pagan Winter Crew

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Atmosfera i netykieta na forum - reaktywacja
« Reply #100 on: 2008-11-06, 14:13:48 »
Pocieszam siê, ¿e u nas jeszcze nie jest najgorzej :P
Oj, tam... zawsze mo¿na to zmieniæ ;P

Paulus

  • Posts: 680
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Brudny Harry Winston
Odp: Atmosfera i netykieta na forum - reaktywacja
« Reply #101 on: 2008-11-13, 09:23:38 »
Luksor, ja niestety mam wra¿enie, ¿e im bardziej próbuje siê naprawiæ sytuacjê na forum, tym mocniej siê ona psuje. Im wiêcej siê pisze, tym wiêcej jest k³ótni.

Jest taka przypowie¶æ o myszy, która odgryz³a kawa³ek tortu i kiedy to zobaczy³a, przestraszy³a siê, ¿e jej mama zauwa¿y, bo to ma³a mysz by³a i mia³a mamê, wiêc stara³a siê dziurê zakamuflowaæ, ale im bardziej kamuflowa³a dziurê, tym reszta tortu gorzej wygl±da³a. Nie wiem, co mia³em na my¶li, ale fina³ by³ taki, ¿e matka i tak siê zorientowa³a i upiek³a nowy tort. I wszyscy byli szczê¶liwi.

Nie zgadzam siê ¿e têpimy nowych. Ja na przyk³ad z otwartymi ramionyma przyjmujê Paulusa, bo od razu widaæ, ¿e cz³owiek na poziomie a i inteligentnym tudzie¿ b³yskotliwym jêzykiem czasem zachwyci.

Dziêki :)

Mo¿e po prostu nie prze¿ywaæ tak forum tylko wyluzowaæ? :)

I chyba to by³oby najlepsze rozwi±zanie.

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Atmosfera i netykieta na forum - reaktywacja
« Reply #102 on: 2008-11-24, 23:26:53 »
Quote
Proszê u¿ywaæ funkcji "zg³o¶ do moderatora" wy³±cznie do zg³aszania postów naruszaj±cych regulamin. Zauwa¿one literówki czy b³êdy ortograficzne proszê zg³aszaæ bezpo¶rednio do autorów postów wysy³aj±c prywatn± wiadomo¶æ - np. korzystaj±c z ikonki "dymku" () znajduj±cej siê po lewej stronie postu, pod awatarem. Nieuzasadnione u¿ywanie funkcji "zg³o¶ do moderatora" bêdzie traktowane jako spamowanie.

Przecie¿ ³amanie zasad ortografii jest przekroczeniem regulaminu. Niby takich ortografofilskich moderatorów tu mamy, a byki wisz± parê dni, dopóki kto¶ ich nie zg³osi... :roll:
Ju¿ nie wspomnê o tym, ¿e kiedy¶ proszono, ¿eby zg³aszaæ takie posty, a nie komentowaæ...
No i poza tym to brzydko s³aæ komu¶ priwy i go poprawiaæ...  :>
« Last Edit: 2008-11-24, 23:28:32 by Czarna »
...If I call will you come and will you save me?

majkel

  • taczif
  • Mourner
  • *
  • Posts: 926
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
    • lans.fm
Odp: Atmosfera i netykieta na forum - reaktywacja
« Reply #103 on: 2008-11-24, 23:34:27 »
obo¿e...
"Be quiet, be calm... ignore this terrible drug"

Paulus

  • Posts: 680
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Brudny Harry Winston
Odp: Atmosfera i netykieta na forum - reaktywacja
« Reply #104 on: 2008-11-24, 23:43:53 »
Ja siê przystosowujê, wola³em pisaæ donosy do "szanownego pana gestapo", ale mogê i w ten sposób.
;D

 

lofty-success