Author Topic: Fanklub Opeth z prawdziwego zdarzenia  (Read 93100 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Fanklub Opeth z prawdziwego zdarzenia
« on: 2005-03-27, 23:22:19 »
Ostatnio rozmy¶lam nad stworzeniem fanklubu Opeth z prawdziwego zdarzenia. Wiecie: koszulki, bootlegi z koncertów (audio tylko na CD, ¿adnych MP3, video w MPG, AVI lub DVD), plakaty itd. itp.

Pytanie podstawowe: czy s±dzicie, ¿e co¶ takiego ma sens w dobie internetu? Równie dobrze mo¿na wymieniaæ siê wiêkszo¶ci± rzeczy przez sieæ (np. bootlegami). Oczywi¶cie co¶ takiego jak koszulki to zupe³nie inna sprawa.

Ja bym tak to widzia³: Wymiana p³yt na zasadzie: przysy³asz (ze wzglêdów bezpieczeñstwa na skrzynkê pocztow± :roll:) czyst± p³ytê i znaczek zwrotny :arrow: dostajesz nagrany wybrany bootleg audio lub wybrane koncerty video. Ostatecznie bootlegami mo¿na wymieniaæ siê poprzez bittorrent - za pomoc± dedykowanego trackera. (Kompresowanie do MP3 czy, olaboga, WMA zabronione pod kar± ¶mierci :evil:)

O wiele ciekawsz± rzecz± by³yby koszulki. Kasandra ponoæ ma znajomego, który hurtowo jest w stanie zrobiæ ka¿dy nadruk za do¶æ przystêpn± cenê. Firm, które drukuj± wszystko na wszystkim jest prawdopodobnie masa. Pomy¶lcie teraz jak przyjemnie by³oby siê wybraæ ca³± band± na koncert w klubowych koszulkach - ka¿dy z w³asn± ksyw± na przyk³ad. Mo¿na wyprodukowaæ kilka wzorów ¿eby nie wygl±daæ jak przedszkole ;) A klubowa flaga, hm? :D

Domena www.opeth.pl dobrze siê prezentuje (nie mówiê o stronie :lol:) i a¿ siê prosi by wokó³ niej zbudowaæ fanklub pe³n± gêb±. Mamy ju¿ forum. Mam nadziejê, ¿e niebawem ruszy tracker bootlegowy i produkcja koszulek (proste logo i adres strony, ksywa na plecach dla zas³u¿onych ;)) i byæ mo¿e równie¿ plakatów (jak siê uda od kogo¶ wydêbiæ zdjêcia w wysokiej rozdzielczo¶ci). Poza tym je¶li uda nam siê urosn±æ do rangi medialnej, to mo¿na liczyæ na dodatkowe bonusy w rodzaju ekskluzywnych wywiadów and stuff like that.

Aha - wspomnianej na pocz±tku wymianie NIE podlegaj± oficjalne wydawnictwa.
A tak BTW: je¶li kto¶ zna kogo¶ z Metal Mind Productions, który ma dostêp do nagrania koncertu Opeth z Metalmanii i jest w stanie za³atwiæ kopiê tego nagrania (najchêtniej na DVD, bo to najlepsza jako¶æ. mo¿e byæ niemiksowane), to osobi¶cie t± osobê oz³ocê. Koncert by³ nagrywany w ca³o¶ci, wiêc GDZIE¦ to nagranie z pewno¶ci± le¿y - trzeba je tylko wydostaæ :twisted:
True Pagan Winter Crew

TooRgo2

  • Posts: 12
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
    • http://www.jgc.pl
Fanklub Opeth z prawdziwego zdarzenia
« Reply #1 on: 2005-03-28, 16:39:37 »
Ja jestem bardzo za, co do wymiany bootlegow itp. to szczegoly techniczne sa najmniejszym problemem. Zawsze marzylem zeby byc w fanklubie opeth, a zalozyc go to juz w ogole. W kazdym razie ja zaplecze techniczne moge cale zrobic. Mozemy nawet dla klubowiczow zrobic skrzynki mail w opeth.pl powiedzmy za 20 pln/rok :]
.:: TheY uSe ForCe To MakE You Do, WhAt tHe dEciDerS, HaVe DeciDeD yoU muSt dO ::. -== Classroom`s ThE LasT roOm to GeT TruTh ==-

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Fanklub Opeth z prawdziwego zdarzenia
« Reply #2 on: 2005-03-28, 18:46:15 »
Eh, panie biznesmen :P
O sprawach finansowych lepiej powiedzieæ teraz i nie zostawiaæ jakich¶ dziwnych niedomówieñ.

Szczerze mówi±c nie zamierzam siê bawiæ w ksiêgowego, ani wchodziæ w drogê Urzêdowi Skarbowemu przy zbieraniu i rozliczaniu siê ze sk³adek cz³onkowskich. Serwer sponsoruje TooRgo2, ja sponsorujê domenê i prowadzê ca³y ten bajzel - to jest nasz wk³ad. Reszta zale¿y od Was.

Zapisanie siê do fanklubu bêdzie wymagaæ podania swoich danych osobowych (tylko i wy³±cznie dla potrzeb fanklubu).

Przywileje cz³onka fanklubu bêd± nastêpuj±ce:
1. Mo¿liwo¶æ zarejestrowania profesjonalnej skrzynki w domenie opeth.pl
2. Mo¿liwo¶æ wymiany bootlegami z koncertów za pomoc± trackera sieci BitTorrent
3. Zni¿ka na fanklubowe gad¿ety (sprzeda¿ po kosztach), mo¿liwo¶æ zamówienia koszulki z w³asn± ksyw±.

Co¶ siê jeszcze wymy¶li ;)
True Pagan Winter Crew

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Fanklub Opeth z prawdziwego zdarzenia
« Reply #3 on: 2005-03-28, 18:57:36 »
Popieram w 100%. Szczerze mówi±c, te¿ zawsze chcia³em zostaæ cz³onkiem takiego fanklubu. Co do koszulek, to mam pod bokiem firmê "Orfi", która zajmuje siê produkcj± nadruków koszulek, a nawet toreb jesli kto¶ ma ochotê. Pomys³ jest taki.  :finga:
[under construction]

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Fanklub Opeth z prawdziwego zdarzenia
« Reply #4 on: 2005-03-28, 19:24:31 »
No to zapytaj ich o cennik :roll:
True Pagan Winter Crew

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Fanklub Opeth z prawdziwego zdarzenia
« Reply #5 on: 2005-03-28, 20:18:52 »
Nadruk:

21-33 z³, w zale¿no¶ci od wielko¶ci i materia³u.

Koszulki:

9-15 z³, w zale¿no¶ci od jako¶ci i koloru.
[under construction]

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Fanklub Opeth z prawdziwego zdarzenia
« Reply #6 on: 2005-03-28, 20:54:11 »
Eeee... jako¶ tego nie widzê... Sory...  :?
Albo inaczej: nie widzê w tym siebie  :roll:
...If I call will you come and will you save me?

stille

  • Posts: 74
  • Karma: +0/-0
Fanklub Opeth z prawdziwego zdarzenia
« Reply #7 on: 2005-03-28, 23:33:24 »
a ja powiem szczerze, ze pomysl mi sie podoba, esp. z koszulkami. Z doswiadczenia wiem, ze to zajebista sprawa, koszulka z wlasna ksywa, tudziez logo zespolu, taka czlonkowska. powiem wam ze zajebiscie nam to sie sprawdzilo na Anathemaniacs, czyli na forum Anathemy. Ludzie chetnie wzieli koszulki, pozniej na koncercie latwiej poznac "swoich" ludzi... sympatycznie tak. super sprawa. ja bym byla za generalnie ;) wymiana bootlegow na torrencie tez moze byc. a juz najbardziej podoba mi sie opcja z flag±, tez sie to na koncercie sprawdza np. :) (mnie na Anathemie sie sprawdzilo, hehe, ba, przez ów fanatyzm i "sympatyczne machanie flag±" dostalam sie z kumpel± na jeden koncert za free :D ) no i fajnie przede wszystkiemu wygl±da... :D
a czy hmmm jest opcja wyjazdow wspolnych, fanklubowych na jakies koncerty?? to by³ by czad... tak wszyscy ... ach...
jestem wod±, do której raz w³o¿ywszy d³oñ
nigdy nie zdo³asz jej zapomnieæ...

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Fanklub Opeth z prawdziwego zdarzenia
« Reply #8 on: 2005-03-29, 09:50:44 »
Jak znam ¿ycie to nawet jakby by³a, to trudno by³oby siê zorganizowaæ. :wink:
[under construction]

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Fanklub Opeth z prawdziwego zdarzenia
« Reply #9 on: 2005-03-29, 10:20:29 »
Wspólne wyjazdy na koncerty owszem - szczególnie gdy (je¶li) fanklub dostanie zni¿ki na bilety.
True Pagan Winter Crew

djdioda

  • Nazgul ortografii
  • Administrator
  • *
  • Posts: 3354
  • Karma: +11/-1
  • Gender: Female
  • Southpole chainsaw massacre
Fanklub Opeth z prawdziwego zdarzenia
« Reply #10 on: 2005-03-29, 12:37:37 »
¦wietny pomys³, te¿ siê na to piszê :) To kiedy zaczynamy? ;)

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Fanklub Opeth z prawdziwego zdarzenia
« Reply #11 on: 2005-03-29, 21:07:34 »
Quote from: stille
a ja powiem szczerze, ze pomysl mi sie podoba, esp. z koszulkami. Z doswiadczenia wiem, ze to zajebista sprawa, koszulka z wlasna ksywa, tudziez logo zespolu, taka czlonkowska. powiem wam ze zajebiscie nam to sie sprawdzilo na Anathemaniacs, czyli na forum Anathemy.

no w³a¶nie... widzia³am takiego go¶cia na koncercie Blackfield... co, mamy byæ gorsi? :> :P
Ja siê na takie co¶ piszê.

caress of stars

  • Guest
Fanklub Opeth z prawdziwego zdarzenia
« Reply #12 on: 2005-03-30, 11:38:56 »
Ja sama nie wiem. Nie nalezalam nigdy do ¿adnego fanklubu wiêc nie mam ¿adnego odniesienia ani ogólnego obrazu takiej instytucji :P. Ale w sumie to podobnie jak Czarna - ja siê w tym nie widzê :| . No nic, zobaczymy. I w ogóle odzywa siê tutaj moj wrodzonypesymizm - ciekawe czy faktycznie uda siê tak ludzi z ró¿nych miast zmobilizowaæ... wiem, mamy net i w ogole mo¿emy siê kontaktowaæ... no ale mimo wszystko ;)

Chocia¿ te zni¿ki na koncerty-to brzmi zachêcaj±co  :mrgreen: Byloby milo, gdyby fanklub takowe mial :roll: o ile to mozliwe ;)

djdioda

  • Nazgul ortografii
  • Administrator
  • *
  • Posts: 3354
  • Karma: +11/-1
  • Gender: Female
  • Southpole chainsaw massacre
Fanklub Opeth z prawdziwego zdarzenia
« Reply #13 on: 2005-03-30, 18:19:38 »
Quote from: caress of stars
Chocia¿ te zni¿ki na koncerty-to brzmi zachêcaj±co  :mrgreen: Bylobymilo, gdyby fanklub takowe mial :roll: o ile to mozliwe ;)

Nie ma jak bezinteresowno¶æ :D bez obrazy oczywi¶cie - te¿ bym siê ze zni¿ek ucieszy³a  :mrgreen:

caress of stars

  • Guest
Fanklub Opeth z prawdziwego zdarzenia
« Reply #14 on: 2005-03-30, 19:14:39 »
No co :mrgreen: W koñcu my¶le, ¿e ten fanklub te¿ jakie¶ korzy¶ci powinien przynosiæ, a nie tylko anga¿owaæ mnóstwo wysi³ku i poch³aniaæ czas. Bosz, materialistka ze mnie straszna  :P