Author Topic: Atmosfera i netykieta na forum - reaktywacja  (Read 75663 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Atmosfera i netykieta na forum - reaktywacja
« Reply #105 on: 2008-11-25, 00:19:24 »
1. Autor posta jest osobą, która prawdopodobnie najszybciej zareaguje na zwróconą uwagę.
2. Post jest zgłaszany wszystkim moderatorom i wytwarza się "spychologia" - myślenie w rodzaju "nie mam czasu, ale inni też dostali zgłoszenie, więc na pewno poprawią". I nikt nie poprawia.
3. Staramy się ograniczać niepotrzebny spam, dlatego najpierw proszę zgłaszać do autora. Poza tym ma to nieocenione walory edukacyjne, a przecież chodzi o to, żeby ludzie robili jak najmniej błędów. Cóż więc po tym, że moderator się dokształcił? Trzeba edukować u źródła!
True Pagan Winter Crew

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Atmosfera i netykieta na forum - reaktywacja
« Reply #106 on: 2008-11-25, 11:25:03 »
No to mo¿na te¿ wyznaczyæ jednego tylko moda do walki z ortografami.
Ale je¶li ma byæ uwaga zwracana na priwa, to rozumiem, ¿e moderatorzy nie bêd± ju¿ w ogóle nikogo poprawiaæ, tylko te¿ s³aæ priwy? :roll:
...If I call will you come and will you save me?

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Atmosfera i netykieta na forum - reaktywacja
« Reply #107 on: 2008-11-25, 11:26:40 »
Niech to Ci g³owy nie zawraca. Moderatorzy wiedz± co robiæ.
True Pagan Winter Crew

Paulus

  • Posts: 680
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Brudny Harry Winston
Odp: Atmosfera i netykieta na forum - reaktywacja
« Reply #108 on: 2008-11-25, 11:47:22 »
Mi siê podoba koncepcja wysy³ania PM z powiadomieniem o b³êdzie ortograficznym. Bo w³a¶ciwie to jest sprawa tej osoby, która go pope³ni³a i tej, której to przeszkadza i rani wzrok. Po co uruchamiaæ ca³± machinê i mod pó¼niej poprawia, zostawia ¶lad i wszyscy widz± kolorki w postach i wiedz± ju¿: a, to ten ko¶lawiec, co b³êdy sadzi. A tak, dostaje siê PM i mo¿na po cichu, zanim ca³a spo³eczno¶æ siê zorientujê, nanie¶æ korektê.

deluminathor

  • Mourner
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2328
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • När vintern kommer...
    • Progressive-Bolt
Odp: Atmosfera i netykieta na forum - reaktywacja
« Reply #109 on: 2008-11-25, 15:30:49 »
Nie, to jest tak:
Kto¶ pisze posta i sadzi b³±d. Je¿eli kto¶ to przeczyta, to [czy tego chce czy nie chce] pozostawia mu to ¶lad w pamiêci [czasem nawet pod¶wiadomie] i nastêpnym razem ju¿ mo¿e nie byæ pewny pisowni danego wyrazu. Dlatego najlepiej, ¿eby moderator poprawi³ natychmiast, bo ewentualny czytelnik patrzy wówczas na poprawn± formê. Nigdy nie wiadomo kiedy autor bêdzie na forum, ¿eby móg³ poprawiæ swój tekst.
Czasem zdarza siê, ¿e autor posta zauwa¿y tak± poprawkê i wyrzuci uwagê moderatorsk± [tj. usunie kolorki i przekre¶lenie], poprawiaj±c na poprawn± formê. Widzia³em takie przypadki i osobi¶cie nie mam nic przeciw [order za d±¿enie k'byciu lepszym i dok³adniejszym].

Kwestia czy s³aæ wtedy dodatkowo PM. Imho PM to trochê przesada i strzelanie z artmaty do muchy. Niemniej, je¿eli wiêkszo¶æ bêdzie chcia³a, to siê dostosujê.

Paulus

  • Posts: 680
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Brudny Harry Winston
Odp: Atmosfera i netykieta na forum - reaktywacja
« Reply #110 on: 2008-11-25, 15:48:21 »
Czasem zdarza siê, ¿e autor posta zauwa¿y tak± poprawkê i wyrzuci uwagê moderatorsk± [tj. usunie kolorki i przekre¶lenie], poprawiaj±c na poprawn± formê. Widzia³em takie przypadki i osobi¶cie nie mam nic przeciw [order za d±¿enie k'byciu lepszym i dok³adniejszym].

Wydaje mi siê, ¿e w³a¶nie o to chodzi, bo modreator ma za zadanie zasygnalizowaæ, ¿e halo, tu jest b³±d, a cz³owiek zobaczy, ¿e b³±d i poprawi. G³upio zostawiaæ kolorki. Ale je¶li moderator nie zauwa¿y, to zwyk³y ¶miertelnik siê przyczyni do poprawy wysy³aj±c PM do autora. Tak ja to rozumiem.

Kto¶ pisze posta i sadzi b³±d. Je¿eli kto¶ to przeczyta, to [czy tego chce czy nie chce] pozostawia mu to ¶lad w pamiêci [czasem nawet pod¶wiadomie] i nastêpnym razem ju¿ mo¿e nie byæ pewny pisowni danego wyrazu.

Ale nie róbmy z ludzi idiotów. Przecie¿ nie tylko moderator potrafi pisaæ bez b³êdów. A ortografy na tym forum nie wynikaj± najczê¶ciej z nieznajomo¶ci zasad, ale z przeoczenia, zmêczenia, niedopatrzenia. Mo¿e jest kilka osób, które czêsto robi± b³êdy, ale to raczej roztargnienie.

deluminathor

  • Mourner
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2328
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • När vintern kommer...
    • Progressive-Bolt
Odp: Atmosfera i netykieta na forum - reaktywacja
« Reply #111 on: 2008-11-25, 17:43:34 »
Czasem zdarza siê, ¿e autor posta zauwa¿y tak± poprawkê i wyrzuci uwagê moderatorsk± [tj. usunie kolorki i przekre¶lenie], poprawiaj±c na poprawn± formê. Widzia³em takie przypadki i osobi¶cie nie mam nic przeciw [order za d±¿enie k'byciu lepszym i dok³adniejszym].

Wydaje mi siê, ¿e w³a¶nie o to chodzi, bo modreator ma za zadanie zasygnalizowaæ, ¿e halo, tu jest b³±d, a cz³owiek zobaczy, ¿e b³±d i poprawi. G³upio zostawiaæ kolorki. Ale je¶li moderator nie zauwa¿y, to zwyk³y ¶miertelnik siê przyczyni do poprawy wysy³aj±c PM do autora. Tak ja to rozumiem.
Sorry, nie sprecyzowa³em. Pisa³em o PM wysy³anej przez moderatora do autora posta z b³êdem [jako ¶rodek oprócz lub zamiast poprawiania kolorkami i przekre¶leniami].
Odno¶nie PM s³anej przez niemoderatora do autora w przypadku gdy moderator nie zd±¿y³ zareagowaæ - popieram.

Kto¶ pisze posta i sadzi b³±d. Je¿eli kto¶ to przeczyta, to [czy tego chce czy nie chce] pozostawia mu to ¶lad w pamiêci [czasem nawet pod¶wiadomie] i nastêpnym razem ju¿ mo¿e nie byæ pewny pisowni danego wyrazu.

Ale nie róbmy z ludzi idiotów. Przecie¿ nie tylko moderator potrafi pisaæ bez b³êdów. A ortografy na tym forum nie wynikaj± najczê¶ciej z nieznajomo¶ci zasad, ale z przeoczenia, zmêczenia, niedopatrzenia. Mo¿e jest kilka osób, które czêsto robi± b³êdy, ale to raczej roztargnienie.
Oj, tu siê nie zgodzê. Jest trochê osób, które nie wiedz± jak napisaæ dany wyraz, a ich lenistwo wygrywa z powinno¶ci± konsultacji ze s³ownikiem ortograficznym. Kto¶ pó¼niej czyta takie b³êdne s³owo i, jak pisa³em, zapamiêtuje [czêsto nie¶wiadomie]. Nastêpnym razem czytelnik sam siê waha jak ten wyraz napisaæ albo, co gorsze, pisze b³êdnie. Chcemy tego unikn±æ.
« Last Edit: 2008-11-25, 17:46:02 by deluminathor »

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Atmosfera i netykieta na forum - reaktywacja
« Reply #112 on: 2008-11-25, 17:53:05 »
Ale nie róbmy z ludzi idiotów. Przecie¿ nie tylko moderator potrafi pisaæ bez b³êdów. A ortografy na tym forum nie wynikaj± najczê¶ciej z nieznajomo¶ci zasad, ale z przeoczenia, zmêczenia, niedopatrzenia. Mo¿e jest kilka osób, które czêsto robi± b³êdy, ale to raczej roztargnienie.
Oj, tu siê nie zgodzê. Jest trochê osób, które nie wiedz± jak napisaæ dany wyraz, a ich lenistwo wygrywa z powinno¶ci± konsultacji ze s³ownikiem ortograficznym.
Ale to jest opeth.pl, a nie archeo UW :roll: (przepraszam, taki ¿art nie bawi±cy nikogo tutaj... zainteresowanych odsy³am na grono 'Archeologia UW')

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Atmosfera i netykieta na forum - reaktywacja
« Reply #113 on: 2008-11-25, 20:53:33 »
EOT plz
« Last Edit: 2008-11-25, 21:05:30 by minder »
True Pagan Winter Crew

deluminathor

  • Mourner
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2328
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • När vintern kommer...
    • Progressive-Bolt
Odp: Atmosfera i netykieta na forum - reaktywacja
« Reply #114 on: 2009-01-08, 10:33:42 »
Forum siê stacza... :? Nie ¿ebym mia³ co¶ przeciwko lu¼nym tematom, ale imho s± granice, przekroczenie których dla inteligentnego cz³owieka jest co najmniej niesmaczne. Nie mam zamiaru te¿ nikomu nic narzucaæ - grunt, to ¿eby wszyscy [wiêkszo¶æ?...] byli zadowoleni. Najwy¿ej siê kiedy¶ wyprowadzi z forum, gdy proceder siê nasili nadmiernie...  :-s

i gdzie jest opcja ignorowania w±tków...  ;(

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Atmosfera i netykieta na forum - reaktywacja
« Reply #115 on: 2009-01-08, 10:59:05 »
Och doprawdy wrzuæ sobie na luz od czasu do czasu. Rozumiem, ¿e niektórzy mo¿e woleliby, aby to forum by³o sk³adowiskiem nobliwych mêdrców inteligentnie dyskutuj±cych na inteligentne tematy. Chat jest w³a¶nie po to, aby¶my nie zdziadzieli powag± tylko od czasu do czasu mogli sobie pokpiæ. Je¶li uwa¿asz, ¿e "Cycki" to na powa¿nie to zainwestuj trochê w s³owo "ironia". Ani ten temat lepszy ani gorszy od innego weso³ej fazy forumowiczów.
[under construction]

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
Odp: Atmosfera i netykieta na forum - reaktywacja
« Reply #116 on: 2009-01-08, 13:23:09 »
Forum siê stacza... :? Nie ¿ebym mia³ co¶ przeciwko lu¼nym tematom, ale imho s± granice, przekroczenie których dla inteligentnego cz³owieka jest co najmniej niesmaczne. Nie mam zamiaru te¿ nikomu nic narzucaæ - grunt, to ¿eby wszyscy [wiêkszo¶æ?...] byli zadowoleni. Najwy¿ej siê kiedy¶ wyprowadzi z forum, gdy proceder siê nasili nadmiernie...  :-s

i gdzie jest opcja ignorowania w±tków...  ;(

Del, Ty ju¿ od d³u¿szego czasu jeste¶ pretensjonalny w postach... Czasem jak Ciê czytam jak masz wzloty, to nie wiem czy siê ¶miaæ czy p³akaæ i popatrz, nie czepia³am siê (przynajmniej do tej pory). Temat "Cycki" jest tak samo powa¿ny jak "Czcij Marchewê." Nie mo¿na byæ ca³y czas wznios³ym, powa¿nym, nobliwym cz³owiekiem. Jak ju¿ powiedzia³am, temat prêdzej czy pó¼niej umrze - nie rozumiem ludzi, którzy maj± problem z JEDNYM lu¼nym i g³upim tematem, gdzie inni wypowiadaj± swoje zdanie w cywilizowany sposób. For Christ's sake, przecie¿ to nie temat w stylu "Jakiego klocka stawiasz rano."

deluminathor

  • Mourner
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2328
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • När vintern kommer...
    • Progressive-Bolt
Odp: Atmosfera i netykieta na forum - reaktywacja
« Reply #117 on: 2009-01-08, 14:13:55 »
Przecie¿ jasno napisa³em, ¿e nic mi do tego, ¿e niektórym siê temat podoba.
Zreszt± niewa¿ne, "i tak racjê ma zawsze wiêkszo¶æ", a ja jestem przewra¿liwiony.
Ech, chyba czas na kolejne wakacje od forum... albo od pracy...

Czasem jak Ciê czytam jak masz wzloty, to nie wiem czy siê ¶miaæ czy p³akaæ i popatrz, nie czepia³am siê (przynajmniej do tej pory).
A szkoda, bo zwracanie mi uwagi [niekoniecznie publicznie] uznajê za jeden z lepszych sposobów na poprawianie ¿ycia i zachowania.

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
Odp: Atmosfera i netykieta na forum - reaktywacja
« Reply #118 on: 2009-01-08, 21:12:27 »
Przecie¿ jasno napisa³em, ¿e nic mi do tego, ¿e niektórym siê temat podoba.
Zreszt± niewa¿ne, "i tak racjê ma zawsze wiêkszo¶æ", a ja jestem przewra¿liwiony.
Ech, chyba czas na kolejne wakacje od forum... albo od pracy...

Czasem jak Ciê czytam jak masz wzloty, to nie wiem czy siê ¶miaæ czy p³akaæ i popatrz, nie czepia³am siê (przynajmniej do tej pory).
A szkoda, bo zwracanie mi uwagi [niekoniecznie publicznie] uznajê za jeden z lepszych sposobów na poprawianie ¿ycia i zachowania.

Trochê sfrustowany chyba jeste¶. Mo¿e temat nie jest najwy¿szych lotów (nigdzie nikt nie powiedzia³, ¿e siê jako¶ strasznie podoba, no, mo¿e oprócz Unasa). Nie rób tylko tragedii z takiego czego¶ - egzaltacja jest niezdrowa.
No i nie rób wakacji od forum - kontakt z lud¼mi czasem pomaga z³apaæ punkt widzenia wobec rzeczywisto¶ci i przede wszystkim trochê dystansu.
« Last Edit: 2009-01-08, 21:14:49 by Kekkai »

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Atmosfera i netykieta na forum - reaktywacja
« Reply #119 on: 2009-01-08, 21:44:24 »
Przepraszam, wysz³o na to, ¿e trochê jestem prostakiem. :mrgreen:
[under construction]

 

lofty-success