Author Topic: Ksiêga skarg i za¿aleñ  (Read 947345 times)

0 Members i 12 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Ksiêga skarg i za¿aleñ
« Reply #9075 on: 2013-04-15, 02:01:17 »
No i realne plany wakacyjnych wyjazdów zarobkowych chyba ostatecznie posz³y siê j**aæ. Plus jest taki, ¿e zostaj±c w domu mam za³atwion± pewn± pracê i co¶ zarobiê, minus za¶, ¿e bardzo chcia³em tego unikn±æ, bo ta praca to ¶mieræ mózgu (organ nie u¿ywany zanika).

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Ksiêga skarg i za¿aleñ
« Reply #9076 on: 2013-04-15, 21:48:36 »
Ale ten czas leci :< A w ogóle brakuje mi dnia, kiedy mog³abym siê wyspaæ, ogarn±æ wszystko spokojnie i byæ choæ z jedn± rzecz± do przodu. I g³upi plakat mi siê odkleja :<

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Ksiêga skarg i za¿aleñ
« Reply #9077 on: 2013-04-15, 22:58:48 »
Greka klasyczna. Boli. :(

Hieronim_Berbelek

  • Posts: 666
  • Karma: +21/-1
  • Gender: Male
Odp: Ksiêga skarg i za¿aleñ
« Reply #9078 on: 2013-05-07, 15:36:17 »
Tyle lektur, a na maturze akurat "Przedwio¶nie" :(
No justice here, No liberty
No reason, No blame
There's no cause to taint the sweetest taste of blood
And greetings from the nation
As we shake the hands of time
They're taking their ovations
The vultures stay behind

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Ksiêga skarg i za¿aleñ
« Reply #9079 on: 2013-05-07, 17:15:15 »
Nie mój ból, ale ¯eromski ssie.

Sol

  • Posts: 1963
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
Odp: Ksiêga skarg i za¿aleñ
« Reply #9080 on: 2013-05-07, 21:07:20 »
Nie mój ból, ale ¯eromski ssie.

 

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Ksiêga skarg i za¿aleñ
« Reply #9081 on: 2013-05-13, 16:47:55 »
Chwalmy urzêdników miejskich, budowniczych i ZTM! Metro mia³o nie je¼dziæ do czwartej w poniedzia³ek, czyli dzi¶ (co mnie zdziwi³o, bo w nocy z niedzieli na poniedzia³ek nie by³o przecie¿ nocnych kursów, ale niewa¿ne). Chyba chodzi³o im o 16:00, albo nie wiem, o co, mo¿e o nastêpny poniedzia³ek. Rano wysz³am wcze¶niej, bo musia³am skoczyæ co¶ kupiæ. Kupi³am i pojecha³am, jak zwykle, metrem. By³abym idealnie o czasie, ale raz, ¿e poci±g jecha³ z prêdko¶ci± umieraj±cego ¶limaka, a dwa, ¿e na Politechnice okaza³o siê, ¿e poci±g dalej nie pojedzie, bo najwyra¼niej siê roboty na budowie drugiej linii przeci±gnê³y. A ogólnie nic, ¿adnych informacji, nawet pó³ obdartej karteczki nie wisia³o. Posz³am na tramwaj. Uda³o mi siê wbiæ do pierwszego, jaki podjecha³. Tramwaj mia³ do pokonania 5 przystanków - metrem to 2 stacje, jakie¶ 4 minuty jazdy + 3 minuty na autobus spacerkiem, minuta szybkim krokiem, a z przej¶ciem do tramwaju i przejazdem wysz³o 15. Uroczo. Jak ju¿ dosta³am siê na przystanek i zobaczy³am, ¿e za 3 minuty mam autobus, ogarnê³a mnie rado¶æ - wreszcie! Koniec tej odysei! Rozejrza³am siê, kasztanowce piêknie kwit³y, na rabatce ¶liczne tulipany... czy 105 jedzie? Popatrzy³am na skrzy¿owanie, gdzie spodziewa³am siê ujrzeæ swój autobus, i zobaczy³am, jak auto wje¿d¿a prosto pod tramwaj. Us³ysza³am huk, tramwaj zahamowa³ obróciwszy samochód o 180 stopni. Zderzak tramwajowi odpad³ i tramwaj siê zatrzyma³ blokuj±c skrzy¿owanie, przez które za chwilê mia³ przejechaæ mój autobus. Znaczy jaki¶ tam przejazd by³. Jaki¶ tam, przez co zanim autobus przejecha³, minê³a d³u¿sza chwila.
Na miejsce dotar³am 20 minut spó¼niona. W normalnych warunkach, jak o takiej godzinie wychodzê, to jestem 20 minut przed czasem, z drobnym zakupem od 5 minut przed do idealnie o czasie. :evil:

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Ksiêga skarg i za¿aleñ
« Reply #9082 on: 2013-05-26, 00:07:20 »
Ledwo co zaczê³y siê wakacje i towarzyszy mi nuda w uj. Wszyscy nie mog± ruszaæ siê z domu "bo pogoda". Nikt nie wyjdzie po¶migaæ rowerem czy co¶. Ci±gle zmuszam siê do wstania wcze¶niej i nic z tego nie wychodzi. Napisa³em do kilku osób i mi nie odpowiadaj±. Niektórych istotnych tematów z rodzicami nie da siê poruszyæ, a trzeba. Jak jutro bêdzie tak nudno jak dzi¶ i wczoraj to siê zastrzelê. (choæ dzi¶ bardziej) ](*,)
Id¼ gdzie¶ do pracy, wszystko jedno jakiej. Albo wyjed¼ gdzie¶, z kimkolwiek i gdziekolwiek. Najgorsze to przesiedzieæ takie wakacje w domu. Takie jak te po maturze s± naprawdê tylko jedne i g³upio potem nie pamiêtaæ z nich zupe³nie nic interesuj±cego. Jak nie mo¿esz wyci±gn±æ z domu kumpli, to s³uchawki na uszy i jed¼ gdzie¶ rowerem sam. Czas nie zmieni Ci tej sytuacji w ¿aden sposób, dzia³anie owszem.
A jak matura z fizyki? Ciekaw jestem, bo s³ysza³em jedn± opiniê - ¿e zaskoczenie i ¿e trudna, wiêc chêtnie bym z kim¶ j± porówna³, a Ty zdaje siê zdawa³e¶, nie?

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Ksiêga skarg i za¿aleñ
« Reply #9083 on: 2013-05-26, 00:48:01 »
Re¿yseria d¼wiêku must be.
A jak u Ciebie kszta³cenie s³uchu, harmonia, te sprawy? Skoñczy³e¶ muzyka jak mniemam? ;>

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Ksiêga skarg i za¿aleñ
« Reply #9084 on: 2013-05-26, 01:06:55 »
To jest tak - w Warszawie wstêpne egzaminy z muzycznych przedmiotów s± podobno bardzo wa¿ne i bez tego nie da rady. A z do¶wiadczenia wiem jakim koszmarem potrafi byæ harmonia (nie dla wszystkich, niektórzy ³api± to w mig, ja raczej do takich nie nale¿a³em, ale te¿ wystarczaj±co powa¿nie tego nie potraktowa³em kiedy by³o trzeba). W Poznaniu z kolei dobrze zdana matura z fizyki podobno daje przepustkê do re¿yserii d¼wiêku, bo egzaminy muzyczne s± banalne...

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Ksiêga skarg i za¿aleñ
« Reply #9085 on: 2013-05-26, 01:22:56 »
No to pozostaje ¿yczyæ powodzenia :-)

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Ksiêga skarg i za¿aleñ
« Reply #9086 on: 2013-05-26, 02:20:34 »
No i jak siê dowiedzia³em w sklepie przy kupowaniu Lecha Shandy - wygl±dam na 15 lat.
Spoko, mi po skróceniu w³osów prawie wszyscy mówi±, ¿e wygl±dam jak gimnazjalista - co jest ¶rednio fajne na trzecim roku studiów. Ale staram siê patrzeæ na to z pozytywnej strony - jest szansa, ¿e kiedy ludzie wokó³ zaczn± siê starzeæ, to ja nadal bêdê wygl±da³ m³odo :P Co¶ jak z Wilsonem - kto by mu da³ 45 lat, przynajmniej dopóki nie zacz±³ eksperymentowaæ z zarostem i zbli¿eniami na promocyjnych fotkach :lol:

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Ksiêga skarg i za¿aleñ
« Reply #9087 on: 2013-05-26, 07:44:05 »
No i jak siê dowiedzia³em w sklepie przy kupowaniu Lecha Shandy - wygl±dam na 15 lat.
Spoko, mi po skróceniu w³osów prawie wszyscy mówi±, ¿e wygl±dam jak gimnazjalista - co jest ¶rednio fajne na trzecim roku studiów. Ale staram siê patrzeæ na to z pozytywnej strony - jest szansa, ¿e kiedy ludzie wokó³ zaczn± siê starzeæ, to ja nadal bêdê wygl±da³ m³odo :P Co¶ jak z Wilsonem - kto by mu da³ 45 lat, przynajmniej dopóki nie zacz±³ eksperymentowaæ z zarostem i zbli¿eniami na promocyjnych fotkach :lol:
Mnie niegdy¶, gdy mia³em 21 lat, nie chcieli wpu¶ciæ na "Walkê o ogieñ", bo bileterki uzna³y, ¿e mam 15 lat. Wysz³a z tego komiczna sytuacja, bo przez dobrych kilka chwil przepychali¶my siê s³ownie. One "proszê okazaæ legitymacjê", ja im, ¿e bilet jest normalny nie ulgowy. I tak z 15 razy na okr±g³o, a¿ w koñcu jedna bileterka siê zagotowa³a i wykrzycza³a, ¿e jestem niepe³noletni i mam mo¿e z 15 lat. Dopiero w tym momencie zajarzy³em o co jej chodzi i przedstawi³em dowód osobisty. Trzeba by³o widzieæ jej zak³opotanie, gdy formê "ty" zmieni³a na "pan".  :mrgreen:  Co¶ tam jeszcze by³o przy innych okazjach, ale ju¿ nie pamiêtam. A z wygl±dem Bartek... gdy cz³owiek wkracza ju¿ w bardzo dojrza³y okres ¿ycia, przestaje to mieæ jakiekolwiek znaczenie, nie my¶li siê o tym. U mnie tak jest. Jak kto¶ ma pasjê w sobie, a nie tylko meczyk na canal sport, browarek, szmal, czasem "dupy" (znam egzemplarze ok. 40-ki, które ju¿ tylko na alkohol reaguj± entuzjastycznie), to go zwyczajnie takie rzeczy nie zajmuj±. Poza tym ze starzeniem ró¿nie bywa. Popatrz na Gajosa i Opaniê, jak grali w "Czterech pancernych" to wygl±dali jak szczawie, choæ ju¿ nie byli nastolatkami, a potem tak nie wiadomo kiedy zrobili siê starzy. Ale nie s±dzê, by który¶ z nich siê tym przejmowa³. Najwa¿niejsze, ¿e mog± w ¿yciu robiæ swoje i w tym jest potem si³a wewnêtrzna. Ch³opaki, teraz jeste¶cie w tym momencie ¿ycia, gdy to siê wszystko decyduje i rozgrywa. Potem, po 30-ce, jest znacznie trudniej co¶ zmieniæ, po 40-ce jeszcze trudniej, a po 50-ce w³a¶ciwie niemo¿liwe. ;)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

bts

  • Posts: 737
  • Karma: +30/-0
  • Gender: Male
    • deadmint vinyl blog
Odp: Ksiêga skarg i za¿aleñ
« Reply #9088 on: 2013-05-26, 08:15:20 »
Mnie pani w sklepie prosi³a o dowodzik jak by³em ju¿ oko³o trzydziestki  :D Nie powiem. Bardzo mi³o mi siê wtedy zrobi³o. Co zreszt± powiedzia³em pani kasjerce ;)

Hieronim_Berbelek

  • Posts: 666
  • Karma: +21/-1
  • Gender: Male
Odp: Ksiêga skarg i za¿aleñ
« Reply #9089 on: 2013-05-26, 13:43:29 »
Ja tam musia³em ostatnio t³umaczyæ panu w sklepie, ¿e je¶li urodzi³em siê w '94 roku, to mam ju¿ 19 lat, a nie "nieskoñczone 18".  :P A ludzie wygl±daj± ró¿nie, wiêc nie ma siê co z¿ymaæ ¿e o dowód pytaj± :wink:
No justice here, No liberty
No reason, No blame
There's no cause to taint the sweetest taste of blood
And greetings from the nation
As we shake the hands of time
They're taking their ovations
The vultures stay behind

 

lofty-success