Author Topic: Ksiêga skarg i za¿aleñ  (Read 947286 times)

0 Members i 14 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Ksiêga skarg i za¿aleñ
« Reply #9135 on: 2013-11-05, 07:08:26 »
Zabij
Kup sobie zatyczki do uszu.
Za¿alenie: sam mam jaki¶ problem z nosem, ale nie mam czasu i¶æ do lekarza. Ale o ile wiem to przynajmniej nie chrapiê.

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Ksiêga skarg i za¿aleñ
« Reply #9136 on: 2013-11-05, 11:12:59 »
Zabij
Kup sobie zatyczki do uszu.
Wyprowad¼ siê (jak oba powy¿sze nie poskutkuj±).

A ja mam infekcjê bakteryjn± i druj± wirusow±, na raz. Nie je¼dzijcie tramwajami, to s± siedliska zarazy :(

bts

  • Posts: 737
  • Karma: +30/-0
  • Gender: Male
    • deadmint vinyl blog
Odp: Ksiêga skarg i za¿aleñ
« Reply #9137 on: 2013-11-05, 11:57:32 »

A ja mam infekcjê bakteryjn± i druj± wirusow±, na raz. Nie je¼dzijcie tramwajami, to s± siedliska zarazy :(

Tylko rower + dieta bezmiêsna ;). Je¿d¿ê od wielu lat, wege od prawie od 19. Ostatnio chorowa³em w '94 - grypa :P

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Ksiêga skarg i za¿aleñ
« Reply #9138 on: 2013-11-05, 12:21:24 »
Tylko rower + dieta bezmiêsna ;). Je¿d¿ê od wielu lat, wege od prawie od 19. Ostatnio chorowa³em w '94 - grypa :P
Chyba nie uwierzê: rok temu, 13. rok nie jedz±c miêsa, ³apa³am takie infekcje z zadziwiaj±c± regularno¶ci±: pocz±tek wrze¶nia, pa¼dziernika, listopada, grudnia (chocia¿ w sumie roweru nie mam, to mo¿e przez to? ;)). Bêdê dalej obwiniaæ tramwaje i siebie, bo spo¿ycie warzyw i witaminy D ograniczy³am jaki¶ tydzieñ-dwa temu (mdli³o mnie od samego patrzenia, nie lubiê sztucznych warzyw, one nie pachn±, a prosto z krzaka na polu ju¿ nie ma takich do jedzenia na surowo).

bts

  • Posts: 737
  • Karma: +30/-0
  • Gender: Male
    • deadmint vinyl blog
Odp: Ksiêga skarg i za¿aleñ
« Reply #9139 on: 2013-11-05, 13:21:38 »
Tylko rower + dieta bezmiêsna ;). Je¿d¿ê od wielu lat, wege od prawie od 19. Ostatnio chorowa³em w '94 - grypa :P
Chyba nie uwierzê: rok temu, 13. rok nie jedz±c miêsa, ³apa³am takie infekcje z zadziwiaj±c± regularno¶ci±: pocz±tek wrze¶nia, pa¼dziernika, listopada, grudnia (chocia¿ w sumie roweru nie mam, to mo¿e przez to? ;)). Bêdê dalej obwiniaæ tramwaje i siebie, bo spo¿ycie warzyw i witaminy D ograniczy³am jaki¶ tydzieñ-dwa temu (mdli³o mnie od samego patrzenia, nie lubiê sztucznych warzyw, one nie pachn±, a prosto z krzaka na polu ju¿ nie ma takich do jedzenia na surowo).

Mo¿e to wina roweru. U mnie oba zjawiska przebiegaj± jednocze¶nie wiêc ciê¿ko stwierdziæ. Faktem jest natomiast to, ¿e komunikacja miejska (zw³aszcza o tej porze roku) to z³o.

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Ksiêga skarg i za¿aleñ
« Reply #9140 on: 2013-11-12, 21:48:45 »
Zakupy s± frustruj±ce. A dwa: wyp³aty jeszcze nie ma :<

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Ksiêga skarg i za¿aleñ
« Reply #9141 on: 2013-11-28, 21:37:44 »
Polski jêzyk urzêdowo-administracyjno-prawny powinien byæ zakazany. Jeden wielki be³kot. :(

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Ksiêga skarg i za¿aleñ
« Reply #9142 on: 2013-12-22, 19:01:22 »
No i ch** :( Wszystko siê jeb³o... ;(
...If I call will you come and will you save me?

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Ksiêga skarg i za¿aleñ
« Reply #9143 on: 2013-12-22, 21:13:48 »
Na krawêdzi. Mam chêæ pieprzn±æ to wszystko w cholerê i... no w³a¶nie, nawet nie wiem co dalej wtedy. Nienawidzê tak siê czuæ :[

nevaeh

  • Posts: 1198
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
Odp: Ksiêga skarg i za¿aleñ
« Reply #9144 on: 2013-12-23, 08:32:59 »
Ju¿ niczego pozytywnego w ¶wiêtach nie widzê, teraz ju¿ naprawdê nienawidzê ich ca³ym sercem :(
...nie bêdziesz siê baæ,nic nie bêdziesz czuæ,odrodzisz siê na nowo...

"So would you kiss the sun goodbye? And give your life to never die?"

"Mówi siê, ¿e ludzie bliscy ¶mierci umieraj± zwykle o ¶wicie"
Bram Stocker

nevaeh

  • Posts: 1198
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
Odp: Ksiêga skarg i za¿aleñ
« Reply #9145 on: 2013-12-23, 16:19:50 »
Zawsze mo¿na ich nie obchodziæ. :]

A mnie dalej irytuje moje zdrowie. No i jeszcze trochê mniej studia i kilka osób.

Chcia³abym, ale chyba zosta³abym zamordowana przez rodzinê jako czarna owca. Szkoda s³ów zreszt±. Przez nawa³ pracy nawet ¿adnych prezentów nie kupi³am, a wypada³oby chocia¿ jaki¶ upominek daæ, skoro sama co¶ dostanê. To oznacza, ¿e jutro z samego rana trzeba bêdzie zwlec swoje zw³oki z ³ó¿ka i biec jak g³upia na zakupy. Brrrrrrrrrrrrrrrrrrr  :( :( :( :( :( Co do zdrowia to witaj w klubie. Od ponad 2 m-cy chodzê od lekarza to lekarza, wyda³am na to ju¿ ok. 1,5 tys. z³ i nadal wiem tyle samo, co na pocz±tku. Dlatego wiêcej ode mnie ani z³otówki nie dostan±! Oczywi¶cie to wi±¿e siê z "¿ebraniem" u NFZ-u. Po ponad 100 próbach uda³o mi siê dodzwoniæ wreszcie do rejestracji i zapisaæ do specjalisty. Zgadnijcie na kiedy....5 czerwca (!!!). Czyli mo¿esz umrzeæ wcze¶niej, zanim dost±pisz zaszczytu skorzystania z porady, maj± to w dupie kompletnie, nawet lepiej, bo siê miejsce zwolni. Po tym, co prze¿y³am przez ostatnie miesi±ce, nie mam ochoty widzieæ ¿adnego lekarza. Pomijaj±c to, ¿e jednego mam ochotê oskar¿yæ o molestowanie, to drugi koniecznie chce mnie po³o¿yæ w szpitalu. Wiecie co jest najlepsze? ¯e po tym chodzeniu i p³aceniu po stówê za ka¿d± wizytê dowiedzia³am siê, ¿e prawdopodobnie mam albo przewlek³e zapalenie wyrostka, albo (uwaga, bo to jest najlepsze!) jestem w ci±¿y, albo...on ju¿ sam nie wie, co mi jest i najlepiej to mnie otworzyæ i sprawdziæ, czy to mo¿e jednak nie ten wyrostek. Nigdy nie mia³am dobrego zdania o naszej s³u¿bie zdrowia, ale po tym, co tam us³ysza³am, to ju¿ ca³kowicie zw±tpi³am.
...nie bêdziesz siê baæ,nic nie bêdziesz czuæ,odrodzisz siê na nowo...

"So would you kiss the sun goodbye? And give your life to never die?"

"Mówi siê, ¿e ludzie bliscy ¶mierci umieraj± zwykle o ¶wicie"
Bram Stocker

Milad

  • Posts: 1267
  • Karma: +13/-0
  • Gender: Male
  • Bez gwiazdy nie ma jazdy :V
    • City of Mirrors
Odp: Ksiêga skarg i za¿aleñ
« Reply #9146 on: 2013-12-23, 18:15:15 »
Technika posz³a naprzód, ale cz³owiek stety, czy niestety jest wci±¿ na tym samym poziomie ewolucyjnym co sto-parê tysiêcy lat temu. Czasami nie da siê inaczej sprawdziæ jak tylko otwieraj±c pacjenta, a w wielu przypadkach wyrostek nie daje tak typowych objawów (dodatni objaw Blumberga mo¿na zaobserwowaæ tylko przy serio hardym, rozlanym zapaleniu otrzewnej). S± 2 metody - albo wytrzymywaæ na przeciwbólowych, a¿ siê pogorszy i pojechaæ do szpitala w towarzystwie karetki, albo lepszy - jak dolegliwo¶ci bêd± odrobinê ostrzejsze pój¶æ na najbli¿szy SOR do szpitala, powiedzieæ - koniecznie - ¿e tak ostre objawy wystêpuj± od niedawna i czekaæ. W ci±gu ca³ego dnia szanowne gremium specjalistów od internisty, przez chirurga do ginekologa powinno daæ swoj± opiniê. Zrobione zostan± badania krwi, moczu, pewnie jakie¶ USG i badanie ginekologiczne. Tylko, ¿e SOR to strasznie nieprzyjemne miejsce :/
No way in from the outside, no way out from within.

nevaeh

  • Posts: 1198
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
Odp: Ksiêga skarg i za¿aleñ
« Reply #9147 on: 2013-12-23, 23:45:30 »
Technika posz³a naprzód, ale cz³owiek stety, czy niestety jest wci±¿ na tym samym poziomie ewolucyjnym co sto-parê tysiêcy lat temu. Czasami nie da siê inaczej sprawdziæ jak tylko otwieraj±c pacjenta, a w wielu przypadkach wyrostek nie daje tak typowych objawów (dodatni objaw Blumberga mo¿na zaobserwowaæ tylko przy serio hardym, rozlanym zapaleniu otrzewnej). S± 2 metody - albo wytrzymywaæ na przeciwbólowych, a¿ siê pogorszy i pojechaæ do szpitala w towarzystwie karetki, albo lepszy - jak dolegliwo¶ci bêd± odrobinê ostrzejsze pój¶æ na najbli¿szy SOR do szpitala, powiedzieæ - koniecznie - ¿e tak ostre objawy wystêpuj± od niedawna i czekaæ. W ci±gu ca³ego dnia szanowne gremium specjalistów od internisty, przez chirurga do ginekologa powinno daæ swoj± opiniê. Zrobione zostan± badania krwi, moczu, pewnie jakie¶ USG i badanie ginekologiczne. Tylko, ¿e SOR to strasznie nieprzyjemne miejsce :/

Milad, ja mia³am ju¿ ca³± seriê badañ i oni nadal nie wiedz±, co mi jest. Sory, ale ja ich królikiem do¶wiadczalnym nie bêdê! :evil:
...nie bêdziesz siê baæ,nic nie bêdziesz czuæ,odrodzisz siê na nowo...

"So would you kiss the sun goodbye? And give your life to never die?"

"Mówi siê, ¿e ludzie bliscy ¶mierci umieraj± zwykle o ¶wicie"
Bram Stocker

Milad

  • Posts: 1267
  • Karma: +13/-0
  • Gender: Male
  • Bez gwiazdy nie ma jazdy :V
    • City of Mirrors
Odp: Ksiêga skarg i za¿aleñ
« Reply #9148 on: 2013-12-24, 00:11:42 »
No to mo¿e to po prostu konowa³y i warto, ¿eby kto inny Ciê zbada³. Lekarz lekarzowi nierówny, a choæ du¿e jest prawdopodobieñstwo, ¿e te¿ trafisz na kretyna, warto spróbowaæ.
No way in from the outside, no way out from within.

nevaeh

  • Posts: 1198
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
Odp: Ksiêga skarg i za¿aleñ
« Reply #9149 on: 2013-12-24, 20:05:36 »
No to mo¿e to po prostu konowa³y i warto, ¿eby kto inny Ciê zbada³. Lekarz lekarzowi nierówny, a choæ du¿e jest prawdopodobieñstwo, ¿e te¿ trafisz na kretyna, warto spróbowaæ.

Hmmmm...to ju¿ bêdzie pi±ty  :P
 a tak ze skarg to, jakim cudem jest ju¿ ta godzina???kiedy tn czas tak szybko min±³? wczoraj by³am pewna, ¿e jest dopiero po 15, a by³a prawie 20 :/
...nie bêdziesz siê baæ,nic nie bêdziesz czuæ,odrodzisz siê na nowo...

"So would you kiss the sun goodbye? And give your life to never die?"

"Mówi siê, ¿e ludzie bliscy ¶mierci umieraj± zwykle o ¶wicie"
Bram Stocker

 

lofty-success