Author Topic: Ksiêga skarg i za¿aleñ  (Read 947367 times)

0 Members i 19 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Ksiêga skarg i za¿aleñ
« Reply #3675 on: 2008-03-10, 20:17:05 »
Ok, ja nie mówiê, ¿e pójdê na ulicê ze strzelb± i ustrzelê ka¿de futro, które mi w oko wpadnie. Ja tu mówiê o tym, ¿e na moim osiedlu to jest prawdziwa plaga - i tak choæby s±siadka z naprzeciwka ma w zwyczaju dokarmiaæ te cholery, mno¿y siê to na potêgê i jest ogólnie ogromny problem, bo jest ich za du¿o. Nie widzê chêtnych, ¿eby wy³apaæ nadwy¿kê, wiêc uwa¿am, ¿e lepszy taki sposób, ni¿ ¿aden. To nie jest jaki¶ szlachetny gatunek na wyginiêciu, ale plaga mieszañców i za³o¿ê siê, ¿e to samo tylko 1000 razy gorzej maj± w Chinach. £atwo jest powiedzieæ, ¿e mo¿na by by³o znale¼æ ludzi, którzy to przygarn±, albo jeszcze tysi±c innych pomys³ów, ale ich realizacja jest bardziej wymagaj±ca, ni¿ odstrzelenie i wywiezienie. To brzmi brutalnie i gdyby chodzi³o np. o psy, które do czego¶ przydaæ siê mog±, moje zdanie by³oby zupe³nie inne. Ale koty s± w moich oczach czym¶, co tylko ³azi, spe³nia funkcje ¿yciowe ze szczególnym uwzglêdnieniem wydalania i rozmna¿ania, roznosi masê chorób i od koñca lutego do po³owy kwietnia rozdzieraj±co siê drze, nie daj±c cz³owiekowi spaæ przy otwartym oknie. I tyle.
Jak kto¶ widzi lepsze rozwi±zanie, chêtnie poczytam - tylko krowa zdania nie zmienia, ale mnie do tej pory nie przekonuje to, co powy¿ej ju¿ napisano.

Aha, jeszcze: "Na ulicach rozgrywaj± siê dantejskie sceny. Sze¶æ bezdomnych kotów, w tym ciê¿arne kotki, zosta³y zat³uczone kijami przez wychowawców z przedszkola."
Tego nie uwa¿am za normalne i moje zdanie tyczy siê zabijania tych zwierz±t w mo¿liwie humanitarny sposób [ok, g³upio brzmi, ale wiadomo o co chodzi], bo je¶li chodzi o kamienowanie i t³uczenie kijami to to rzeczywi¶cie jest chore. Ale to ju¿ ¶wiadczy o ludziach, czy¿ nie? A poza tym jeden przypadek, wy³apany przez dziennikarza, to chyba niewiele, nie? Szokowaæ, jedna z najwa¿niejszych zasad. Jako¶ trudno mi sobie wyobraziæ, ¿e Pekin od jakiego¶ czasu ma krwawa papkê z kota i kocie igrzyska na ulicach i nic poza tym...

Vronah

  • Posts: 4524
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Strashna VronaH oje oje oje
Odp: Ksiêga skarg i za¿aleñ
« Reply #3676 on: 2008-03-10, 20:25:34 »
A to ze tych kotow jest tyle to przypadkiem nie wina ludzi? To nie jest dzikie zwierze, ktore ma nad soba innego drpaieznika. Koty to chyba zwierzeta 'domowe'.
No, ale nie lezy w ludzkiej naturze zapogniecie problemowi zanim sie pojawi. Bo przeciez o ile latwiej jest potem ten problem 'odstrzelic'... :/
selfbanned

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Ksiêga skarg i za¿aleñ
« Reply #3677 on: 2008-03-10, 20:35:14 »
A to ze tych kotow jest tyle to przypadkiem nie wina ludzi? To nie jest dzikie zwierze, ktore ma nad soba innego drpaieznika. Koty to chyba zwierzeta 'domowe'.
No, ale nie lezy w ludzkiej naturze zapogniecie problemowi zanim sie pojawi. Bo przeciez o ile latwiej jest potem ten problem 'odstrzelic'... :/

A jak siê nie liczy z konsekwencjami zaniedbania i nie my¶li przysz³o¶ciowo, to siê ma tak, jak jest i trzeba siê zmierzyæ z problemem. I tyle.

aibrean

  • Przyjaciel forum
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2147
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Female
  • nr 932
Odp: Ksiêga skarg i za¿aleñ
« Reply #3678 on: 2008-03-10, 20:56:40 »
W Chinach jest od cholery miast, a wiosek jeszcze wiêcej. Taki to problem porozwoziæ te pó³ miliona zwierzaków po odleg³ych od Pekinu prowincjach, uprzednio wysterylizowawszy? Ok, niech tam, osobniki ewidentnie chore i przenosz±ce jakie¶ potencjalnie gro¼ne choroby mo¿na by u¶piæ - u¶piæ miast mordowaæ kijami/kamienowaæ, i to na oczach dzieci. Przemoc, masowe mordy ¿ywych istot, rzezie niewini±tek i inne z³a by³y, s± i bêd±, nie ma co siê oburzaæ, takim sobie ¶wiat urz±dzili¶my ;] Czasem nie da siê unikn±æ radykalnych czy nawet drastycznych rozwi±zañ, ale przecie¿ bardzo czêsto da siê ich unikn±æ, jak na przyk³ad tutaj. Tym, co przyprawia mnie o ostry atak mizantropii jest fakt, ¿e tym Chiñczykom zwyczajnie nie chce siê unikn±æ tego z³a - a mo¿e nauczyciel kamienuj±cy ciê¿arn± kotkê znajduje w tym przyjemno¶æ, co obrzydza mi rasê ludzk± jeszcze bardziej  :toimonster:
Every day is a battle to get up
Every day I put on a smile and every day it wears off
Every day I feel like telling the same people to shut up
Oh, it's so tough to love with no love

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Ksiêga skarg i za¿aleñ
« Reply #3679 on: 2008-03-10, 21:10:10 »
osobniki ewidentnie chore i przenosz±ce jakie¶ potencjalnie gro¼ne choroby mo¿na by u¶piæ - u¶piæ miast mordowaæ kijami/kamienowaæ, i to na oczach dzieci.
Racja. A generalnie to s± sposoby na to, ¿eby nie by³o bezdomnych zwierz±t, one nie bior± siê same z siebie :roll:

Sk±din±d dziwi mnie, ¿e tyle osób oburza siê, ze w Chinach morduj± koty, a nikt s³owem nie pisn±³, jak u nas w Polsce kilka dni temu zmar³o dziecko, które nie zosta³o przyjête do szpitala bo nie mia³o skierowania. To jako¶ nikogo nie zbulwersowa³o, a o jakie¶ koty, to siê, k***a, caly t³um oburza  :x

Vronah

  • Posts: 4524
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Strashna VronaH oje oje oje
Odp: Ksiêga skarg i za¿aleñ
« Reply #3680 on: 2008-03-10, 21:34:10 »
Bo chyba nie pisaliscie o tym na forum, a ja wiedze o swiecie czerpie tylko stad. No i z basha jeszcze ;P
selfbanned

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Ksiêga skarg i za¿aleñ
« Reply #3681 on: 2008-03-10, 21:42:07 »
Sorry, nie mam nastroju. [¿al...]

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Ksiêga skarg i za¿aleñ
« Reply #3682 on: 2008-03-10, 21:48:09 »
Chyba ¿al.pl, Bejb...  8)
...If I call will you come and will you save me?

veila

  • Posts: 1994
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • here comes the sun
Odp: Ksiêga skarg i za¿aleñ
« Reply #3683 on: 2008-03-10, 21:58:53 »
jestem bez sensu :<
wszystko, co sko¶ne.

aibrean

  • Przyjaciel forum
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2147
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Female
  • nr 932
Odp: Ksiêga skarg i za¿aleñ
« Reply #3684 on: 2008-03-10, 22:05:21 »
jestem bez sensu :<

"Lecz nie jest ¼le/ Mog³o byæ gorzej/ Czasem w ¿yciu zdarza siê/ Pechowy dzieñ". Ale i tak  :goodman: . W koñcu siê poprawi, nie ma opcji.
Every day is a battle to get up
Every day I put on a smile and every day it wears off
Every day I feel like telling the same people to shut up
Oh, it's so tough to love with no love

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Ksiêga skarg i za¿aleñ
« Reply #3685 on: 2008-03-10, 22:17:21 »
Veila-dziunia, poczytaj se sercow± ksiêgê i g³owa do góry, Maleñka! :)
...If I call will you come and will you save me?

paatos

  • Guest
Odp: Ksiêga skarg i za¿aleñ
« Reply #3686 on: 2008-03-10, 22:44:58 »
Znowu zgaga :/

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Ksiêga skarg i za¿aleñ
« Reply #3687 on: 2008-03-10, 22:48:28 »
We¼ se maalox, napij siê soku marchewkowego i u³ó¿ w pozycji pó³le¿±cej. Mo¿e co¶ poskutkuje... :D
...If I call will you come and will you save me?

Jasmin

  • Posts: 1476
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • >SuczAnka<
Odp: Ksiêga skarg i za¿aleñ
« Reply #3688 on: 2008-03-10, 22:53:02 »
A jakby¶ mieszka³a w Pekinie i mia³a ma³e dziecko, to na pewno bardzo by¶ siê cieszy³a, ¿e mo¿e siê na podwórku bawiæ z bezpañskimi kotkami, nie?


Te koty w wiêkszo¶ci s± dzikie, a zlapac takiego trudno. Przychodza, zjadaja odpadki, ale ludzi sie boja, zreszta maja czego. Dziecku nie pozwalalabym sie bawic, w koncu to czlowiek, mozna mu wytlumaczyc, a mniejsze dzieci pilnowac. No nic, ta dyskusja niestety nic tu i tak nie da, bo Chiny to Chiny, nie mamy raczej wplywu na to co oni tam wyrabiaja  :?.
Ja popieram kastracje, niech sie nie rozmnazaja to nie bedzie problemu, nie beda sie rodzic nowe i nie beda cierpiec, a ludzie beda mieli swoj porzadek.


Echh, jaka dzis jestem wykonczona  :(.
Instruktorka jazdy miala dzwoniæ i nie zadzwoni³a  :? (te¿ mi siê kobita jaka¶ trafi³a, ciekawe :P)

paatos

  • Guest
Odp: Ksiêga skarg i za¿aleñ
« Reply #3689 on: 2008-03-11, 15:58:28 »
Radiostacja w mojej szkole denerwuje tylko i szkodzi mojemu (i nie tylko) s³uchowi.  :twisted: Nawet sobie nie mo¿na z nikim na przerwie porozmawiaæ bo wszystko zag³uszaj± jakie¶ pieprzone Timpalanty czy inne  :twisted: :twisted:

PS. Najgorszy dzieñ mojego ¿ycia, chyba  :?
« Last Edit: 2008-03-11, 16:09:21 by paatos »