Author Topic: Ksiêga skarg i za¿aleñ  (Read 947360 times)

0 Members i 15 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Ksiêga skarg i za¿aleñ
« Reply #3825 on: 2008-04-03, 16:06:28 »
z³o:
1. Nauczy³am siê, a babka nie przysz³a na dy¿ur (albo wysz³a po 5 minutach, zanim zd±¿y³am dotrzeæ)
2. Drzwi automatyczne i bramki w supermarketach traktuj± mnie jak powietrze, a nawet gorzej, bo powietrza nie boli :roll:
3. Baby robi±ce zakupy zachowuj± siê jeszcze gorzej ni¿ w/w sprzêty, bo w/w sprzêty na szczê¶cie stoj± w jednym miejscu i nie pyskuj±.

(a zapowiada³ siê taki piekny dzieñ...)
Aha, a potem [np. jutro] siê poskar¿ê, ¿e ludziê s± cholernymi egoistami i takie podobne rzeczy z serii "mów do s³upa", wiêc robiê to na za¶, ¿eby sobie postów nie nabijaæ :P

veila

  • Posts: 1994
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • here comes the sun
Odp: Ksiêga skarg i za¿aleñ
« Reply #3826 on: 2008-04-03, 17:29:10 »
Ale beznadziejnie.

Jestem po prostu wyprana ca³kowicie z chêci ¿ycia, chcia³am dzi¶ jechaæ do domu, ale nie jestem w stanie siê zebraæ i spakowaæ i ¶pieszyæ na bus czy poci±g, ani nic. Jedyne na co mam ochotê od ostatnich paru dni to spaæ. Ale, oczywi¶cie, wróci³a mi nocna bezsenno¶æ w zwi±zku z powy¿szym (i to nie dlatego ¿e ¶piê w dzieñ, bo nie ¶piê). A herbatka Nervinum siê skoñczy³a.

Poza tym ci±gle mnie co¶ denerwuje albo wprowadza w nastrój beznadziejno¶ci.
I w ogóle bez sensu.
wszystko, co sko¶ne.

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
Odp: Ksiêga skarg i za¿aleñ
« Reply #3827 on: 2008-04-04, 20:06:37 »
Masakra w 3 ods³onach, z cyklu "kocham panów w sklepach komputerowych" (po raz kolejny).

<ods³ona pierwsza> Zamówi³am 2 zestawy, bo komp mamy ledwie zipie a mój ju¿ nie zipie. I mówiê do pana, ¿e potrzebujê w miarê p³askiego coolera do zestawu. Odebra³am dwa dni pó¼niej. Wieczorem okazuje siê ¿e cooler to bydlê, które nie wejdzie choæby ska³y sra³y. Znaczy... by³ p³aski, ale nie w tê stronê... My¶la³am, ¿e kogo¶ pogryzê.

<ods³ona druga> Wracam do pana i mu mówiê, w czym problem a ten mnie wygania na wygiwzdowo gdzie mie¶ci siê szanowny (jego maæ) serwis (ju¿ nie wspominam, ¿e jakie¶ pó³ godziny wcze¶niej mia³am tam zajêcia i mog³am i¶æ od razu gdybym wiedzia³a). Wchodzê do... panów... a ci patrz± na mnie jakbym siê z choinki urwa³a. Kiedy wyt³umaczy³am ju¿ na trzeci sposób w czym rzecz i postawi³am badziew na biurku szanownie wymienili. Wracam do domu - nie pasuje. Dzwoniê. Pan mówi ¿e pasuje. Ja mówiê ¿e nie pasuje. Pan mówi ¿e musi. Ja mówiê ¿e NIE pasuje. Pan mówi ¿e to do tego gniazda. Ja mówiê ¿em powa¿ny cz³owiek i NIE PASUJE i ¿e przyjadê z domniemanym osprzêtem ¿eby pokazaæ <dup s³uchawk±>.

<ods³ona trzecia> Przyje¿d¿am do pana, pan wita mnie u¶miechem. Wrêcz widaæ by³o w oczach "acha, przysz³a ta baba." Zmaza³am mu ten u¶miech z twarzy. NIE PASUJE. kropka.

Wielki fina³ opowie¶ci jest taki, ¿e mam w domu dwa niez³o¿one cacka, które nie rusz± do poniedzia³ku, bo kompetencja panów powala.
« Last Edit: 2008-04-04, 20:08:32 by Kekkai »

Milad

  • Posts: 1267
  • Karma: +13/-0
  • Gender: Male
  • Bez gwiazdy nie ma jazdy :V
    • City of Mirrors
Odp: Ksiêga skarg i za¿aleñ
« Reply #3828 on: 2008-04-04, 21:57:19 »
Ale siê czym¶ stru³em. Jestem pó³¿ywy, a jutro o 7 rano muszê byæ na nogach.
No way in from the outside, no way out from within.

deluminathor

  • Mourner
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2328
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • När vintern kommer...
    • Progressive-Bolt
Odp: Ksiêga skarg i za¿aleñ
« Reply #3829 on: 2008-04-04, 22:45:34 »
Przez ca³y ostatni tydzieñ nie mia³em kiedy wej¶æ na forum. Ilo¶æ roboty w obecnym semestrze to jaka¶ pomy³ka. Notorycznie siê nie wysypiam mimo porzucenia wszelkich rozrywek i ograniczenia 'czasu odpoczynku' do raptem kilku [niewielu] godzin tygodniowo. I mimo to mam zaleg³o¶ci i masê rzeczy 'na wczoraj'. Ostatnio z³apa³em siê na tym, ¿e nie mam kiedy zajrzeæ na swoj± TODO list celem weryfikacji i uaktualnienia :shock: W³a¶ciwie nie powinienem tu teraz pisaæ, ale cz³owiek to nie maszyna i szlag mnie trafi³. Kiedy jak kiedy, ale w pi±tek po po³udniu chyba mam prawo do spêdzenia godzinki na forum :roll:

A teraz drugi wpis, znacznie gorszy:
Mój kotek ma najprawdopodobniej nowotwór, co gorsza do¶æ du¿y :cry: Czeka go operacja w jakiej¶ zwierzêcej klinice [na szczê¶cie pracuje tam jaki¶ dobry, znany na skalê miêdzynarodow± chirurg]. :'(

Vronah

  • Posts: 4524
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Strashna VronaH oje oje oje
Odp: Ksiêga skarg i za¿aleñ
« Reply #3830 on: 2008-04-04, 22:48:42 »
A teraz drugi wpis, znacznie gorszy:
Mój kotek ma najprawdopodobniej nowotwór, co gorsza do¶æ du¿y :cry: Czeka go operacja w jakiej¶ zwierzêcej klinice [na szczê¶cie pracuje tam jaki¶ dobry, znany na skalê miêdzynarodow± chirurg]. :'(
Znajoma mia³a podobnie z kotem, wyszed³ calutki i zdrowiutki mimo, ¿e ju¿ straszny staruszek by³.
selfbanned

Ogatan Szlachetny

  • Posts: 242
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • Gagat
Odp: Ksiêga skarg i za¿aleñ
« Reply #3831 on: 2008-04-05, 00:21:29 »
Mój Wicior ( w sensie kot) te¿ mia³ nowotwór i to z³o¶liwy, bo co jednego guza wyci±³ weterynarz to dwa nastêpne ros³y na jego miejsce :( ale to by³ kot weteran i prze¿y³a 13 lat a potem zdech³a na...anemiê :?



Ps: nie cierpiê komputerów wszelakiej ma¶ci. Nie cierpiê, nie cierpiê.  :lamer: One mnie chyba te¿.

Milad

  • Posts: 1267
  • Karma: +13/-0
  • Gender: Male
  • Bez gwiazdy nie ma jazdy :V
    • City of Mirrors
Odp: Ksiêga skarg i za¿aleñ
« Reply #3832 on: 2008-04-05, 22:21:09 »
Odyn mnie chyba skara³. Dzisiaj mia³em 39 stopni i obi³em sobie g³owê trac±c przytomno¶æ na schodach. Nie mam pojêcia dlaczego jestem chory, gdy¿ nie mam ¿adnych objawów poza gor±czk±, która nie chce spa¶æ pod ¿adnym wzglêdem.
No way in from the outside, no way out from within.

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Ksiêga skarg i za¿aleñ
« Reply #3833 on: 2008-04-06, 12:37:10 »
Jejku, Biedactwo, Milad-Bejb...  :goodman:

(by³e¶ u lekarza...?  :>)
...If I call will you come and will you save me?

Nekusna

  • Posts: 595
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • ulecia³ mój duch
    • last.fm
Odp: Ksiêga skarg i za¿aleñ
« Reply #3834 on: 2008-04-06, 13:34:19 »
o kutfa, wzêdzie bajzel

Blek

  • Posts: 1463
  • Karma: +7/-1
  • Gender: Male
    • KURTULA
Odp: Ksiêga skarg i za¿aleñ
« Reply #3835 on: 2008-04-06, 20:01:18 »
Muszê napisaæ bibliografiê do matury na jutro (bo trzeba wcze¶niej oddaæ, ¿eby szanowna komisja mog³a sobie sprawdziæ, czy tytu³ów, z których mamy korzystaæ sami sobie nie wymy¶lili¶my) i wszystko jest ok, tyle ¿e nie wiem, jak! Wszystko niby mam, ale jak zapisaæ, je¿eli do trzech wierszy mam autorów, do jednego nie. Jak wpisaæ do bibliografii podrêcznik, je¿eli redagowa³o go trzech ludzi, ale ten dzia³, który jest mi potrzebny opracowa³a jedna osoba? Gdzie przecinki, a gdzie nie?

Debilizm!

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Ksiêga skarg i za¿aleñ
« Reply #3836 on: 2008-04-06, 20:35:43 »
Nie uczyli was zapisu bibliograficznego? Ja to ju¿ drugi rok t³ukê... (ohida!) Ale ok, to jedziesz tak:
Autor, Tytu³, Miejsce wydania Data (które wydanie)*
dla prac zbiorowych:
Tytu³, red: Redaktor, Drugi Redaktor**, Miejsce wydania Data
Redaktor, Drugi Redaktor [red.], Tytu³, Miejsce wydania Data

A dla przypisów to siê robi tak:
Autor, Tytu³, Miejsce wydania Data, nr strony***
Autor, Tytu³ artyku³u, [w:] Redaktor, Tytu³ ksi±¿ki/serii, Miejsce wydania Data, nr strony
___
*niekoniecznie obowi±zkowe acz przydatne
**albo, jak jest ich wiêcej: Nazwisko Pierwszego et al.
***w formie np.: s.13, albo: s.45-60

Na przyk³adach to wygl±da zrozumialej, zaraz co¶ znajdê, chcesz?

Blek

  • Posts: 1463
  • Karma: +7/-1
  • Gender: Male
    • KURTULA
Odp: Ksiêga skarg i za¿aleñ
« Reply #3837 on: 2008-04-06, 22:07:00 »
Dziêki za pomoc, przyda³a siê (+ pomoc kilku innych osób)

Zrobi³em to tak (przyk³ady z mojej bibliografii do matury ustnej):

1. Mickiewicz A., Euthanasia [w:] Adam Mickiewicz Wiersze tom I, red. Zgorzelski Cz., Warszawa 1983, s. 140-141
2. Przerwa-Tetmajer K., Nie wierzê w nic... [w:] Barwy epok kultura i literatura 2, red. Bobiñski W., Janus-Sitarz A., Ko³cz B., Warszawa 2003, s. 352

Zastanawia³em siê te¿ w jakiej kolejno¶ci zapisaæ cztery wiersze do literatury podmiotu (czyli tekstów z podstawy programowej [niekoniecznie z podstawy], na podstawie których bêdê realizowa³ temat), je¿eli do trzech mam autorów, a do jednego nie mam (bo autor "Rozmowy Mistrza Polikarpa ze ¦mierci±" jest nieznany). Ostatecznie zrobi³em tak, ¿e "Rozmowa Mistrza Polikarpa..." posz³a na koniec, a pozosta³e trzy wiersze w kolejno¶ci alfabetycznej nazwisk poetów.

Teoretycznie rzucili nam, jak to mamy zrobiæ, ale w³a¶ciwie bez ¿adnych konkretów, rezultat - nikt nie wie, jak to ma byæ zrobione i ka¿dy zrobi³, tak jak mu przysz³o do g³owy. (na lekcji ciê¿ko zapamiêtaæ, jak w trzydzie¶ci sekund us³yszy siê, jak pisaæ bibliografiê a potem trzeba wys³uchiwaæ podsumowania kolejnej epoki literackiej)

Jeszcze raz dziêki za pomoc, wiszê piwko ;)

I wpis do ksiêgi za¿aleñ (nawi±zuj±cy do tego podsumowania epok literackich, o którym pisa³em wcze¶niej). Trafi³em do grupy z dwiema dziewczynami, których nie lubiê, pok³ócili¶my siê, zrobili¶my (M³oda Polska - fê dy sjekl :D). W miêdzyczasie swoje syntezy prezentowa³y inne grupy (wg chronologii), polonistce nie podoba³a siê ¿adn±, pok³óci³em siê ostro z jedn± kole¿ank±, a okaza³o siê, ¿e nie wiadomo, kiedy to przedstawimy, bo M³oda Polska i dwudziestolecie miêdzywojenne by³o niedawno, wiêc najpierw zrobimy Herberta (nie lubiê Herberta... :/) i w bli¿ej nieokre¶lonej przysz³o¶ci bêdziemy przedstawiaæ nasz± prezentacjê.

I jeszcze - odnios³em wra¿enie, ¿e bibliografia jest wa¿niejsza od tre¶ci mojej prezentacji maturalnej ;o
« Last Edit: 2008-04-06, 22:14:42 by Blek_Rajder »

Vronah

  • Posts: 4524
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Strashna VronaH oje oje oje
Odp: Ksiêga skarg i za¿aleñ
« Reply #3838 on: 2008-04-07, 11:22:19 »
Jakie¶ chuje okrad³y salkê prób znajomych, poszed³ siê pa¶æ sprzêt za ~15 tysiêcy z³otych... Trzy bielskie kapele prraktycznie przesta³y istnieæ. k***a!
selfbanned

deluminathor

  • Mourner
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2328
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • När vintern kommer...
    • Progressive-Bolt
Odp: Ksiêga skarg i za¿aleñ
« Reply #3839 on: 2008-04-07, 12:25:46 »
Jakie¶ chuje okrad³y salkê prób znajomych, poszed³ siê pa¶æ sprzêt za ~15 tysiêcy z³otych... Trzy bielskie kapele prraktycznie przesta³y istnieæ. k***a!
:shock:
Pozostaje obserowaæ aukcje internetowe czy kto¶ czasem czego¶ ze skradzionych rzeczy nie sprzedaje...