Author Topic: Ksiêga skarg i za¿aleñ  (Read 947372 times)

0 Members i 12 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Snufkin_

  • Guest
Odp: Ksiêga skarg i za¿aleñ
« Reply #4065 on: 2008-05-17, 10:43:13 »
Przez tê cholern± pracê i z³o¿one wypowiedzenie szlag mnie trafia. :zgroza: Mia³em ostatnio od moich prezesów (z którymi nb. jest na ty i nie raz pijali¶my wódkê) masê nieprzyjemno¶ci - jeden z nich Sanczo Pansa praktycznie ca³y czas próbowa³ je¼dziæ na mnie jak na m³odym w wojsku, ale nie dawa³em siê, a¿ wreszcie pêk³em... :? Ale tak to bywa jak dziêki koneksjom do zarz±du trafia cz³owiek niewykszta³cony i nieokrzesany. Wyobra¼cie sobie, ¿e Ci moi pryncypa³owie nawet nie próbowali ze mn± rozmawiaæ, a jedynie podchody przez osoby trzecie, ¿e dobrze by³oby gdybym wycofa³ wypowiedzenie... i czekaj± czy zmiêknê (jedynie dwa razy pad³o pytanie: podania nie wycofujesz?). Ponadto krêtacze od razu z³o¿yli zapotrzebowanie po po¶redniaka na nowego pracownika. I tylko ci±gle mi dupê truj±, ¿e nie podpisz± za porozumieniem stron, a w trybie przewidzianym w kodeksie pracy (czyli trzy miechy), bo kto bêdzie za mnie robotê robi³. Paranoja. Najgorzej, ¿e moja luba (ma³¿onka) jest s³u¿bowo w drugim koñcu Polski i wykañczam siê tu sam, bo przez telefon to nie rozmowa, a córci nie mogê obarczaæ swoimi problemami. :( Przynajmniej choæ trochê wy¿alê siê tu na forum.


mo¿e to g³upie co powiem.... ale z tego co czytam jeste¶ kreatywny, wykszta³cony i przedsiêbiorczy :D mo¿e czas co¶ swojego za³ozyc? no chyba ¿e lubisz teamwork itp to nie... chca³bym pocieszyc lecz nie umiem ;/ pozdr

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Ksiêga skarg i za¿aleñ
« Reply #4066 on: 2008-05-17, 11:09:09 »
Dziêki za wsparcie. Czujê siê jak wódz bez armii. W koñcu siê pozbieram, to nie pierwszy raz, ale za ka¿dym razem boli.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Ksiêga skarg i za¿aleñ
« Reply #4067 on: 2008-05-17, 13:38:20 »
Ja bym Ciê zatrudni³, Jacku, ale na razie jeszcze nie mam firmy :? Nie wiem te¿ do koñca w czym siê specjalizujesz ;)
True Pagan Winter Crew

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Ksiêga skarg i za¿aleñ
« Reply #4068 on: 2008-05-17, 13:44:58 »
Jestem in¿ynierem sanitarnikiem-ciep³ownikiem. Jakie¶ przekleñstwo pad³o na moj± "karierê" zawodow± - co parê lat mam ró¿ne pierepa³ki. Mo¿e to kara za zbyt pochopne wybranie kierunku studiów - poszed³em tam, na której stronie otworzy³ siê na chybi³-trafi³ informator politechniki. A w³asna firma w tej bran¿y... wiem co¶ na ten temat. Zreszt± tej, z której siê zwalniam, mam udzia³y - w sumie na nic mi sie zda³y. :zgon:
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Lizard

  • Guest
Odp: Ksiêga skarg i za¿aleñ
« Reply #4069 on: 2008-05-17, 13:49:34 »
No, a ja za do konca czerwca bede inzynierem budownictwa :)
Mozemy zalozyc firme budowlana, na poczatek instalacje wod-kan + CO i ogrzewanie budynkow.
W tej chwili jest duze zapotrzebowanie, i na pewno troche kaski by wpadlo :D

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Ksiêga skarg i za¿aleñ
« Reply #4070 on: 2008-05-17, 14:00:27 »
Najlepiej i najwygodniej by³oby zostaæ politykiem, takim drugiego garnituru. Nic nie robisz, nawet z my¶leniem specjalnie nie musisz sie wysilaæ, a kasa leci i to niew±ska... :mrgreen: Tylko, ze cz³owiek chyba nie potrafi byæ darmozjadem, bo ju¿ dawno by siê do czego¶ przy³±czy³.
A tak btw. pamiêtacie jak Ko³odko niegdy¶ przechwala³ siê jak to w podró¿e miêdzynarodowe wozi ze sob± tomik wierszy Wis³ockiej (by³o to wkrótce po tym jak dosta³a Nobla) albo komplementowa³ Michasia Jacksona jako jednego z najwiêkszych artystów naszych czasów (gdy ten przylecia³ do Warszawy i z pani± Kwa¶niewsk± odwiedza³ domy dziecka). Albo jak to oni (politycy) robili m±dre miny siedz±c w pierwszym rzêdzie, gdy po raz pierwszy w Polsce wystêpowa³ (bo teraz to ma ¿onê Polkê w okolicach Krakowa i pomieszkuje w Polsce) Nigel Kennedy.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Blek

  • Posts: 1463
  • Karma: +7/-1
  • Gender: Male
    • KURTULA
Odp: Ksiêga skarg i za¿aleñ
« Reply #4071 on: 2008-05-17, 20:51:56 »
Spojrza³em na moje weekly top na last.fm (na drugim Opeth) i to ich zdjêcie w miniaturce na pierwszy rzut oka wygl±da³o mi jakby dwóch facetów sta³o przy straganie z warzywami :?

Tak sobie teraz pomy¶la³em - mo¿e oni wybierali sk³adniki na nastêpn± p³ytê? Je¶li tak, to mam ma³y postulat "Panowie, mniej buraków!" :)

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Ksiêga skarg i za¿aleñ
« Reply #4072 on: 2008-05-17, 23:07:39 »
wozi ze sob± tomik wierszy Wis³ockiej (by³o to wkrótce po tym jak dosta³a Nobla)
Wis³awy Szymborskiej chyba :P
Wis³ocka wierszy raczej nie pisa³a, a ju¿ na pewno nie dosta³a za swoje prace Nobla 8)
True Pagan Winter Crew

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Ksiêga skarg i za¿aleñ
« Reply #4073 on: 2008-05-18, 00:39:57 »
wozi ze sob± tomik wierszy Wis³ockiej (by³o to wkrótce po tym jak dosta³a Nobla)
Wis³awy Szymborskiej chyba :P
Wis³ocka wierszy raczej nie pisa³a, a ju¿ na pewno nie dosta³a za swoje prace Nobla 8)
Oj, Jacek chcia³ zrobiæ takiego skróta i to Wis³orska (Wis³awa Szymborska) mia³a byæ na pewno  8)

Swoj± drog± Wis³ock± te¿ móg³by czytaæ...  :mrgreen:
...If I call will you come and will you save me?

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Ksiêga skarg i za¿aleñ
« Reply #4074 on: 2008-05-18, 06:08:53 »
wozi ze sob± tomik wierszy Wis³ockiej (by³o to wkrótce po tym jak dosta³a Nobla)
Wis³awy Szymborskiej chyba :P
Wis³ocka wierszy raczej nie pisa³a, a ju¿ na pewno nie dosta³a za swoje prace Nobla 8)
O kurde, ale plama. :oops: Jasne, ¿e chodzi³o mi o Szymborsk±, ale popieprzy³o mi siê przez tê zawodow± nerwówê. Tak btw. £ysiak pisze, ¿e tak naprawdê Nobla mia³ dostaæ Zbigniew Herbert, ale poniewa¿ niepochlebnie wyrazi³ siê o Michniku (cytujê z pamiêci: to jest cz³owiek z³ej woli, manipulator), ¶rodowisko Unii Wolno¶ci i Wyborczej "przelobowa³o" Szymborsk±, co w pewnych krêgach wywo³a³o niesmak, bo Szymborka "kolaborowa³a" z socrealizmem. Co siê tyczy Wis³ockiej, to w latach 70. pewnie ka¿dy czyta³ jej "Sztukê kochania", bo to by³ jak na tamte czasy ogromny szok medialny (np. wszystkie te rysowane pozycje seksualne to by³a totalna nowo¶æ - kobieta z bia³ym cia³em, mê¿czyzna z czarnym) i generalnie ksi±¿ka by³a nie do zdobycia.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Blek

  • Posts: 1463
  • Karma: +7/-1
  • Gender: Male
    • KURTULA
Odp: Ksiêga skarg i za¿aleñ
« Reply #4075 on: 2008-05-18, 13:39:23 »

bo Szymborka "kolaborowa³a" z socrealizmem.


Hmm, z tego, co wiem to okres kolaboracji wynosi³ jedn± ksi±¿kê. (tomik wierszy chyba)

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Ksiêga skarg i za¿aleñ
« Reply #4076 on: 2008-05-18, 22:23:18 »
smutno mi :(
...If I call will you come and will you save me?

paatos

  • Guest
Odp: Ksiêga skarg i za¿aleñ
« Reply #4077 on: 2008-05-18, 22:56:45 »
Mnie te¿  :D

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Ksiêga skarg i za¿aleñ
« Reply #4078 on: 2008-05-19, 16:32:47 »
865z³ za doprowadzenie samochodu do stanu u¿ywalno¶ci :zaskoczenie: ;(
True Pagan Winter Crew

aibrean

  • Przyjaciel forum
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2147
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Female
  • nr 932
Odp: Ksiêga skarg i za¿aleñ
« Reply #4079 on: 2008-05-19, 16:36:43 »
Mam dwie i pó³ godziny na zrobienie na jutro prezentacji na opcjê kulturow±, a za cholerê mi siê nie chce  :? w dodatku coraz wyra¼niej widzê przed sob± stertê nauki do nadgonienia przed sesj± i strach mnie ogarnia, bo mniej wiêcej od teraz do pocz±tku lipca mogê zapomnieæ o jakimkolwiek ¿yciu poza naukowym  :zgon: siê jest leniem, siê cierpi :(
Every day is a battle to get up
Every day I put on a smile and every day it wears off
Every day I feel like telling the same people to shut up
Oh, it's so tough to love with no love