Author Topic: Ksiêga skarg i za¿aleñ  (Read 947311 times)

0 Members i 16 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Nekusna

  • Posts: 595
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • ulecia³ mój duch
    • last.fm
Odp: Ksiêga skarg i za¿aleñ
« Reply #4800 on: 2008-08-15, 22:24:38 »
Eh z tym Brutalem, autem nie, poci±g drogi

Stopem! ;)
Wola³am autem, ale moje pomie¶ci³oby 4 osoby a chêtne by³y 5 i ¿eby nie robic nikomu wypychy zdecydowano siê na poci±g. Ciekawe jak dobrze siê tam bawi±, eh...

absent_friend

  • Posts: 601
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • friend of absynth
Odp: Ksiêga skarg i za¿aleñ
« Reply #4801 on: 2008-08-16, 10:29:10 »
1) pogoda jest paskudna, huragany, burze, deszcze i ciemno jak w nocy
2) jestem chory, grypa jaka¶ :(
3) mam projekt do napisania.. scrabbelki pisze i chcia³em sobie zrobiæ logowanie czynno¶ci serwerka do pliku, a on mi za ka¿dym razem tylko ostatni± wiadomo¶æ zostawia :(
 
Code: [Select]
PrintWriter logtofile = new PrintWriter(new FileWriter( servlog ));
logtofile.append(new GregorianCalendar().getTime() + ">>" + s.getInetAddress() + ": " + op + "\n");
logtofile.flush();
logtofile.close();
System.out.println("Logged.");
, wiêc narzekam na ¿awke :P ( tylko nie bijcie i nie ¶miejcie siê :P to mój drugi program, który ma ponad 1000 linii  :oops: ) pewnie to jaka¶ bzdura..
« Last Edit: 2008-08-16, 10:31:52 by absent_friend »

 

"I don't expect I'll ever understand.. How life just trickled through my hand.."

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Ksiêga skarg i za¿aleñ
« Reply #4802 on: 2008-08-16, 11:07:17 »
dostalem mandat, 200 zl za totalna pierdole gdzie nie stworzylem ani zagrozenia dla czyjegokolwiek zycia, ani dla ruchu..

chwala wam dzielni policjanci, niech wam groby chujami porosna

aibrean

  • Przyjaciel forum
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2147
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Female
  • nr 932
Odp: Ksiêga skarg i za¿aleñ
« Reply #4803 on: 2008-08-16, 12:20:54 »
Choram i musia³am dzisiaj z gór wracaæ dwa dni wcze¶niej :( :< pod³apa³am od kole¿anki wirusa, modlê siê tylko, ¿eby nie przerodzi³o siê to w co¶ anginopodobnego :( plusy dodatnie s± takie, ¿e to chyba najlepszy moment na chorowanie w ca³ym roku oraz ¿e spokojnie poczytam Martina :]
Every day is a battle to get up
Every day I put on a smile and every day it wears off
Every day I feel like telling the same people to shut up
Oh, it's so tough to love with no love

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Ksiêga skarg i za¿aleñ
« Reply #4804 on: 2008-08-16, 12:51:42 »
pewnie to jaka¶ bzdura..
Jêzyk wygl±da na JavaScript, nie znam siê, ale chcia³bym zapytaæ co konkretnie robi .flush(), .close() i czy .append() nie wymaga otwartego pliku, ¿eby dopisywaæ? Bo co¶ mi brzêczy, ¿e chodzi o niuanse dzia³ania tych trzech metod.

dostalem mandat, 200 zl za totalna pierdole gdzie nie stworzylem ani zagrozenia dla czyjegokolwiek zycia, ani dla ruchu..

Dzia³anie prewencyjne - nastêpnym razem pomy¶lisz dwa razy :P BTW: mo¿na wiedzieæ co przeskroba³e¶? Przechodzi³e¶ na czerwonym? :P
True Pagan Winter Crew

absent_friend

  • Posts: 601
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • friend of absynth
Odp: Ksiêga skarg i za¿aleñ
« Reply #4805 on: 2008-08-16, 13:08:27 »
to Java jest.
flush() spuszcza dane z bufora do pliku. o ile dobrze pamiêtam
append( arg ) do³±cza na koñcu arg
a close() zamyka strumieñ, plik i takie tam
plik siê robi otwarty w tym miejscu:
Code: [Select]
PrintWriter logtofile = new PrintWriter(new FileWriter( servlog ));servlog jest klasy File (¶cie¿ka do pliku)
dok³adniej o tej klasie tutaj PrintWriter
..wed³ug mnie powinno dzia³aæ  :P

btw. mo¿e by stworzyæ w±tek z poradami programistycznymi?  :mrgreen: mamy kilku do¶wiadczonych programistów/ek ;) na forum. Chocia¿ z drugiej strony pewnie tylko ja siê bêdê od czasu do czasu pyta³, bom straszliwa pocz±tkuj±ca lama.. :<
« Last Edit: 2008-08-16, 13:10:17 by absent_friend »

 

"I don't expect I'll ever understand.. How life just trickled through my hand.."

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Ksiêga skarg i za¿aleñ
« Reply #4806 on: 2008-08-16, 13:28:59 »
dostalem mandat, 200 zl za totalna pierdole gdzie nie stworzylem ani zagrozenia dla czyjegokolwiek zycia, ani dla ruchu..

Dzia³anie prewencyjne - nastêpnym razem pomy¶lisz dwa razy :P BTW: mo¿na wiedzieæ co przeskroba³e¶? Przechodzi³e¶ na czerwonym? :P

nie nie, samochodowy mandacik z bonusem w postaci 5 punktow.. a numer byl taki ze wjechalem na petle autobusowa, przed ktora rzekomo stal zakaz wjazdu.. prawdopodobnie tam byl gdzies za drzewem schowany, ale dwie stowy za takie cos..? toz przeciez autobusy po tym jezdza wiec szans na rozjechanie malych dzieci czy spowodowanie karambolu raczej nie bylo.. i to jakis jebany policjant z Elblaga sie przyczepil kiedy ja sobie po Olsztynie jezdzilem.. ehhhhhh

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Ksiêga skarg i za¿aleñ
« Reply #4807 on: 2008-08-16, 13:44:38 »
plik siê robi otwarty w tym miejscu:
Code: [Select]
PrintWriter logtofile = new PrintWriter(new FileWriter( servlog ));servlog jest klasy File (¶cie¿ka do pliku)
A czy przypadkiem magiczne s³owo "new" nie powoduje wyzerowania pliku? Zgadujê tylko ;) Poza tym otwieranie i zamykanie pliku przy ka¿dej operacji nie jest dobr± praktyk± programistyczn±.
True Pagan Winter Crew

deluminathor

  • Mourner
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2328
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • När vintern kommer...
    • Progressive-Bolt
Odp: Ksiêga skarg i za¿aleñ
« Reply #4808 on: 2008-08-16, 14:24:58 »
@absent_friend: Bo otwierasz plik niejawnie z opcj± 'truncate', która powoduje zniszczenie poprzedniej zawarto¶ci pliku i wyzerowanie jego d³ugo¶ci. Zamiast konstruktora FileWriter(File file) u¿yj FileWriter(File file, boolean append). W jego opisie czytamy If the second argument is true, then bytes will be written to the end of the file rather than the beginning..

Zachêcamy do czytania API :wink:
« Last Edit: 2008-08-16, 14:26:44 by deluminathor »

absent_friend

  • Posts: 601
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • friend of absynth
Odp: Ksiêga skarg i za¿aleñ
« Reply #4809 on: 2008-08-16, 14:27:06 »
wlasnie z koleg± o tym gada³em, dziêki :) a API czytam ;] du¿o aktorów i wartka akcja :P

 

"I don't expect I'll ever understand.. How life just trickled through my hand.."

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
Odp: Ksiêga skarg i za¿aleñ
« Reply #4810 on: 2008-08-17, 19:39:36 »
.... maæ w ci±gu tego miesi±ca po raz drugi jestem chora i to na anginê. Wczoraj w nocy z gor±czki ¶wiat mi falowa³. I mi sie ubzdura³o, ¿e ju¿ mi tak zostanie. Kiedy dosz³am do siebie posz³am poszukaæ termometru...

Vronah

  • Posts: 4524
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Strashna VronaH oje oje oje
Odp: Ksiêga skarg i za¿aleñ
« Reply #4811 on: 2008-08-17, 22:00:14 »
Koniec festiwalowych wakacji :[
selfbanned

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Ksiêga skarg i za¿aleñ
« Reply #4812 on: 2008-08-17, 22:50:08 »
Chc± mi zabraæ bezpo¶redni autobus na uczelniê i zamiast niego daæ dwa - niby czêstsze, ale jednak przesiadka...  :?

Moje wakacje skoñczy³y siê, zanim siê na dobre nie zaczê³y...

I proszê oddaæ mi mój tytu³!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11jeden
« Last Edit: 2008-08-17, 22:53:03 by Czarna »
...If I call will you come and will you save me?

Milad

  • Posts: 1267
  • Karma: +13/-0
  • Gender: Male
  • Bez gwiazdy nie ma jazdy :V
    • City of Mirrors
Odp: Ksiêga skarg i za¿aleñ
« Reply #4813 on: 2008-08-18, 00:04:00 »
3 litery, du¿o wra¿eñ :D - ....::: <<PKP>> :::.....
1  - po 3h drogi trafili¶my na odcinek modernizacji trakcji. Jako poci±g Eurocity "Chopin" Warszawa - Praga musieli¶my przepu¶ciæ jakie¶ osobowe wolnobie¿ne gówna. trwa³o to oko³o godziny.
2 - samobójca na torach. Roz$#% siê na lokomotywie. Nie by³em pewien jaka to czê¶æ cia³a zosta³a na czole ciuchci, bo ocieka³a krwi± i wystawa³o miêcho. No i oczywi¶cie skóra rozerwana sprawia³a wra¿enie nienaci±gniêtej folii. Kawa³ki miêska mo¿na by³o znale¼æ jeszcze na d³ugo¶ci 100m drogi hamowania poci±gu.
3 - pan samobójca rozwali³ nam wagon WARS, przez co odciêto dostêp do Piwa i poczêstowano nas kolejn± godzin± postoju.
PKP = szybko, tanio, bezpiecznie :D     
No way in from the outside, no way out from within.

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Ksiêga skarg i za¿aleñ
« Reply #4814 on: 2008-08-18, 00:47:02 »
Z opisu (punkty 2 i 3) wnioskujê, ¿e brak Ci elementarnej wra¿liwo¶ci :? Mo¿na te¿ poznaæ system warto¶ci :?

Moje za¿alenie:

Ludzie wystawiaj± towar na eBay, akceptuj± PayPal... a potem nie chc± wysy³aæ towaru do innego kraju. No przecie¿ szlag mo¿e trafiæ. Niech mi kto¶ wyt³umaczy sposób rozumowania, bo nie czajê. £atwiej jest kupiæ co¶ w USA i sprowadziæ to do Polski ni¿ kupiæ co¶ w jednym z krajów Unii. P³atno¶æ PayPal wymusza na mnie zap³atê przed otrzymaniem towaru - to moje ryzyko. To ja ponoszê koszt miêdzynarodowej przesy³ki (tak btw przesy³ki ze Stanów kosztuj± 1/10 tego, co przesy³ki wewn±trz Unii), mimo ¿e teoretycznie mamy kilka miêdzynarodowych firm kurierskich jak choæby UPS czy DHL. Sprzedaj±cy musi tylko zadbaæ, ¿eby towar by³ zgodny z opisem. I tyle. Wrrrrr :mad:
True Pagan Winter Crew