Author Topic: Ksiêga skarg i za¿aleñ  (Read 947398 times)

0 Members i 15 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Ksiêga skarg i za¿aleñ
« Reply #5355 on: 2008-11-10, 11:33:31 »
Internet mi muli niemi³osiernie... Dawno tak kiepsko nie by³o... :x



Mnie te¿. Lista siedmiu ksi±¿ek z danego tematu, biblioteka posiada tylko cztery, wszystkie po jednym egzemplarzu [na ca³y, kurczê, Bia³ystok], wszystkie wypo¿yczone, wszystkie po regulaminowym miesi±cu nie zwrócone. I nie potrafi± znale¼æ nic, co by by³o choæ trochê pomocne i w temacie... A mi czas na pisanie pracy siê koñczy, bo mam do koñca listopada esej napisaæ, a jeszcze nie zacz±³em, nawet notatek ¿adnych nie mam i w sumie jestem zielony, bo jak na razie to potrafiê siê oprzeæ tylko na jednym zdaniu Arystotelesa... Ale sam chcia³em, przecie¿ nie mia³em obowi±zku siê do tego zg³aszaæ... Ech...
A jaki to temat? Albo jakie tytu³y? Mo¿e kto¶ Ciê chocia¿ jakim¶ ebukiem poratuje?!

Temat: "W jaki sposób filozofowie udzielaj± dzisiaj odpowiedzi na pytanie, czy Bóg istnieje?"
Proponowana bibliografia:
L.Ko³akowski Je¶li Boga nie ma... London 1987;
R. Swinburne Czy istnieje Bóg? Poznañ 1999;
A.C.Plantinga Bóg, wolno¶æ i z³o Kraków 1995;
E. Levinas O Bogu, który nawiedza my¶l. Kraków 1994;
J.L.Mackie Cud teizmu Warszawa 1997;
T.D.Wabbel Czy przed wielkim wybuchem by³ Bóg? Warszawa 2007;
J. Suchoñ, A. Wierciñski (red.) Filozofia wobec tajemnic religijnych Warszawa 2005.

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Ksiêga skarg i za¿aleñ
« Reply #5356 on: 2008-11-10, 23:43:37 »
No ja nie mam... Ale jest tu kilka osób zainteresowanych filozofi± ;) Poza tym mo¿esz u¿yæ jakich¶ innych, dostêpnych ksi±¿ek. Powodzenia.
Wyslano: 2008-11-10, 23:36:17
A poza tym, to nie jest dobrze... ¿eby nie mówiæ, ¿e jest ¼le :(
...If I call will you come and will you save me?

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Ksiêga skarg i za¿aleñ
« Reply #5357 on: 2008-11-11, 12:18:31 »
Ale to jest proponowana bibliografia, a z takiej siê bierze jedn± ksi±¿kê, ¿eby nie by³o, ¿e co¶tam, a reszty siê szuka samemu. I zale¿y, co chcesz tam pokazaæ, tj. czy chcesz pokazaæ, nad czym duma paru wybranych filozofów, czy pokazaæ paru, którzy twierdz± tak a tak. A, no i swoj± drog±, trzeba wiedzieæ, co poszczególni go¶cie rozumiej± przez "Boga", bo to te¿ takie proste nie jest.
Nie, ze mn± nie rozmawiaj, jak kiedy¶ pomaga³am siostrze z tematem na olimpiadê z filozofii, to stwierdzi³am, ¿e kogo¶ pogiê³o z tematami, bo to tematy na magisterkê s±, a nie na krótki esej ;)
Nie zniechcaj siê tym, co napisa³am ;) Tak konkretnie to: nie mam nic z tych rzeczy, a jak mam co¶ na temat, to nie pod rêk± (i raczej by³ to Russell, twierdz±cy, ze Boga nie ma). Na miejscu mogê mieæ jakich¶ egzystencjalistów ateistów i agnostyków, ale nie na pewno.


A teraz ja:
1. :( (Czas ma to do siebie, ¿e zawsze go za ma³o, a robienie x rzeczy na raz nie zawsze koñczy siê fajnie...)
2. Kawa to jednak z³o

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Ksiêga skarg i za¿aleñ
« Reply #5358 on: 2008-11-11, 12:35:19 »
Có¿, dziêki za zainteresowanie :*
To w³a¶nie ma byæ esej na olimpiadê.  Wiem, ¿e powinienem co¶ od siebie, ale gdyby to by³o takie proste.
Chodzi g³ównie o to, by mieæ siê na kogo powo³aæ, ew. od kogo wyj¶æ. No i mia³em raczej zamiar stan±æ po stronie istnienia Boga.
Jak na razie to nieporuszony poruszyciel mi wynik³ [tak, wiem ¿e to Arystoteles], poza tym czytam co¶ tam sobie o filozofii chrze¶cijañskiej, mo¿e mi co¶ z tego wyniknie...
« Last Edit: 2008-11-11, 13:00:02 by Callahan »

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Ksiêga skarg i za¿aleñ
« Reply #5359 on: 2008-11-11, 17:00:39 »
Ale ja rozumiem, ¿e masz siê powo³aæ na wspó³czesnych filozofów?!
Jestem ju¿ w Warszawie, mam swój dysk pe³en niespodzianek ;)
Mogê s³u¿yæ ewentualnie:
¦w. Augustyn - Wyznania,  Arystoteles - Etyka nikomachejska, Marek Aureliusz Rozmy¶lania, Platon Dialogi i Obrona Sokratesa, Piotr Abelard Historia moich niedoli.
Ze wspó³czesno¶ci:
Mieczys³aw Gogacz: Cz³owiek i jego relacje, Elementarz metafizyki, Ku etyce chronienia osób, Karol Wojty³a Elementarz etyczny, Paul Ricoeur Z³o.

ponadto: jak±¶ pigu³kê ontologii od Kas, ponadto krótki i s³aby w³asny esej o filozofii chrze¶cijañskiej oraz Historia Filozofii w III tomach Tatarkiewicza albo ewentualnie notatki z historii filozofii ;) Mogê po¿yczyæ - reflektujesz na co¶? :D
...If I call will you come and will you save me?

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Ksiêga skarg i za¿aleñ
« Reply #5360 on: 2008-11-11, 17:46:33 »
Historiê filozofii te¿ masz na dysku? :shock: :mrgreen: Je¶li rzeczywi¶cie jeste¶ sk³onna siê tym podzieliæ to ja reflektujê w³a¶nie t± historiê filozofii, mo¿e tam co¶ siê znajdzie w miarê zwiê¼le i przystêpnie napisanego. Poza tym ten Paul Ricoeur te¿ mnie intryguje - nawet gdybym mia³ nie znale¼æ tam czego¶ u¿ytecznego ;)
Elementarz metafizyki w³a¶nie znalaz³em i ju¿ mam na dysku  :lol: O, Wojty³ê te¿ ju¿ mam  :mrgreen:
Mój mail: [email protected]
£adnie siê u¶miecham i z góry baaardzo dziêkujê :D
Tak mi trochê g³upio, bo w sumie to jak±¶ historiê filozofii to móg³bym ruszyæ ty³ek do biblioteki i wypo¿yczyæ. Ale w³a¶nie jak±¶... Idê i nawet nie wiem o co pytaæ, bom ¿ó³todziób jeszcze :P
W sumie to z filozofii chrze¶cijañskiej ju¿ trochê w³asnych notatek porobi³em, ale jak chcesz siê esejem pochwaliæ, to ja chêtnie poczytam - a nó¿ widelec co¶ mi za¶wita dziêki temu :D

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Ksiêga skarg i za¿aleñ
« Reply #5361 on: 2008-11-11, 17:52:04 »
Tak mi trochê g³upio, bo w sumie to jak±¶ historiê filozofii to móg³bym ruszyæ ty³ek do biblioteki i wypo¿yczyæ. Ale w³a¶nie jak±¶... Idê i nawet nie wiem o co pytaæ, bom ¿ó³todziób jeszcze :P
Za moich czasów przerabia³o siê "Historiê filozofii" Tatarkiewicza.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Ksiêga skarg i za¿aleñ
« Reply #5362 on: 2008-11-11, 17:59:09 »
Tak mi trochê g³upio, bo w sumie to jak±¶ historiê filozofii to móg³bym ruszyæ ty³ek do biblioteki i wypo¿yczyæ. Ale w³a¶nie jak±¶... Idê i nawet nie wiem o co pytaæ, bom ¿ó³todziób jeszcze :P
Za moich czasów przerabia³o siê "Historiê filozofii" Tatarkiewicza.
No studenci do tej pory zg³êbiaj± te tomiska, Jacku ;)

Callahan -> jaaaa? Na dysku?! Przyjed¼, to Ci po¿yczê ;)  :twisted:
...If I call will you come and will you save me?

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Ksiêga skarg i za¿aleñ
« Reply #5363 on: 2008-11-11, 18:11:07 »
Tak mi trochê g³upio, bo w sumie to jak±¶ historiê filozofii to móg³bym ruszyæ ty³ek do biblioteki i wypo¿yczyæ. Ale w³a¶nie jak±¶... Idê i nawet nie wiem o co pytaæ, bom ¿ó³todziób jeszcze :P
Za moich czasów przerabia³o siê "Historiê filozofii" Tatarkiewicza.
No studenci do tej pory zg³êbiaj± te tomiska, Jacku ;)
O, to widzê, ¿e w tej materii niewiele siê zmieni³o. Mo¿e to i dobrze...
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

aibrean

  • Przyjaciel forum
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2147
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Female
  • nr 932
Odp: Ksiêga skarg i za¿aleñ
« Reply #5364 on: 2008-11-11, 18:11:36 »
Ale ja rozumiem, ¿e masz siê powo³aæ na wspó³czesnych filozofów?!
Jestem ju¿ w Warszawie, mam swój dysk pe³en niespodzianek ;)
Mogê s³u¿yæ ewentualnie:
¦w. Augustyn - Wyznania,  Arystoteles - Etyka nikomachejska, Marek Aureliusz Rozmy¶lania, Platon Dialogi i Obrona Sokratesa, Piotr Abelard Historia moich niedoli.
Ze wspó³czesno¶ci:
Mieczys³aw Gogacz: Cz³owiek i jego relacje, Elementarz metafizyki, Ku etyce chronienia osób, Karol Wojty³a Elementarz etyczny, Paul Ricoeur Z³o.

Czarna, czy ja dobrze rozumiem, ¿e masz to na dysku, w formie plików tekstowych lub pdfów? Bo je¶li tak, to ³adnie siê do Ciebie u¶miecham... :). Maila mam w profilu jakby co.
Every day is a battle to get up
Every day I put on a smile and every day it wears off
Every day I feel like telling the same people to shut up
Oh, it's so tough to love with no love

Vronah

  • Posts: 4524
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Strashna VronaH oje oje oje
Odp: Ksiêga skarg i za¿aleñ
« Reply #5365 on: 2008-11-11, 18:19:49 »
Fukk, czy ja naprawdê tak du¿o wymagam..?! :/
selfbanned

Sol

  • Posts: 1963
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
Odp: Ksiêga skarg i za¿aleñ
« Reply #5366 on: 2008-11-11, 21:05:29 »
 Chcia³bym byæ kryszta³em, na przyk³ad takim.

aibrean

  • Przyjaciel forum
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2147
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Female
  • nr 932
Odp: Ksiêga skarg i za¿aleñ
« Reply #5367 on: 2008-11-11, 21:48:58 »
Chcia³bym byæ kryszta³em, na przyk³ad takim.

Ja wiem, ¿e na tym forum to Kekkai jest od kosmatych skojarzeñ ;), ale na ¶wiêtego Dunstana, Solu, mog³e¶ wybraæ inne zdjêcie XD.
Every day is a battle to get up
Every day I put on a smile and every day it wears off
Every day I feel like telling the same people to shut up
Oh, it's so tough to love with no love

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
Odp: Ksiêga skarg i za¿aleñ
« Reply #5368 on: 2008-11-11, 21:55:31 »
Chcia³bym byæ kryszta³em, na przyk³ad takim.

Ja wiem, ¿e na tym forum to Kekkai jest od kosmatych skojarzeñ ;), ale na ¶wiêtego Dunstana, Solu, mog³e¶ wybraæ inne zdjêcie XD.

Ach dziêkujê <k³ania siê g³êboko>. Zdaje siê, ¿e moje ulubione S³oñce wybra³o to zdjêcie specjalnie :)

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Ksiêga skarg i za¿aleñ
« Reply #5369 on: 2008-11-11, 23:08:43 »
Fukk, czy ja naprawdê tak du¿o wymagam..?! :/
No w³a¶nie... albo ja...? :(
...If I call will you come and will you save me?

 

lofty-success