Author Topic: Ksiêga skarg i za¿aleñ  (Read 947349 times)

0 Members i 7 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Ksiêga skarg i za¿aleñ
« Reply #5565 on: 2008-12-10, 21:48:54 »
Uszyj zas³onki!!  :mrgreen:
Ue tam. Przeczyta³am o Neandertalach w Iraku i Mongoloidzie w S³owacji, ju¿ prawie mam ca³y referat (ale nie mam si³y go koñczyæ).

I nie uda³o mi siê wypo¿yczyæ ksi±¿ki, nie chce mi siê uczyæ, a w ksi±¿kach, które mam, jest wiêcej tekstu ni¿ obrazków. I mapy s± szalenie czytelne (teraz ju¿ tak, jak je pomalowa³am...)
Aha, no i kolejna publikacja potrzebna mi pilnie, ma adnotacjê 'nak³ad wyczerpany'. Czemu na jak±¶ pa³lokoeljologiê nie posz³am? ;( ](*,)

nevaeh

  • Posts: 1198
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
Odp: Ksiêga skarg i za¿aleñ
« Reply #5566 on: 2008-12-11, 19:19:36 »
wie kto¶, czy w³a¶ciciel mieszkania mo¿e podwy¿szyæ czynsz mimo uprzednio umówionej stawki...mieszkam tam od ponad miesi±ca...umowê napisa³am ja (tak±, ¿eby sobie po prostu by³a) na zwyklej kartce w zeszycie....mialam p³aæiæ 600 z³ juz z wszystkimi op³atami, a teraz ona mi mowi, ze jednak musi mi podwyzszyc o 100 zl...600 to juz byla kosmiczna cena,a teraz??? sk±d ja jej wezme??? zw³aszcza, ze nie mam sta³ej pracy, a dorywcza trafia sie moze 1-2 razy w m-cu, a i tak nie starcza mi na czynsz...moze zaledwie na polowe...gdyby nie pomoc mamy to na pewno bym sobie nie dala rady....no wiec moze czy nie? :?


aha! zapomnia³am wspomnieæ, ¿e mog³am siê w ogole nie wysilac przez te 3 lata studiów, bo na co mi sie przyda teraz to 4,75? stypendium jest od 4.91...a w³a¶ciwie to nie...zapomia³am, ze z tych 25  osób jeszcze pare\nascie odrzuc±, wiec pewnie zostan± te 7 pierwszych z 5,0...i k***a to jest sprawiedliwo¶æ???????!!!!!!!!!!!!!mam ochote isc do tego pieprzonego rektora czy kto to ustala³ i powiedziec, zeby sie ud³awi³ t± kas±....i jeszcze porzadnie mu doje....æ!!! juz dawno nie bylam tak wsciekla!!!!!!!!!!!! ³udzi³am siê, ze na UWr. bedzie inaczej, ze tam zalezy ludziom na tym, zeby wykszta³cic studentów, ale jak widac maj± to gleboko w dupie...ich dewiza to: nie masz kasy na szkole to id¼ kopac rowy!!! :x
 
« Last Edit: 2008-12-11, 19:42:10 by nevaeh »
...nie bêdziesz siê baæ,nic nie bêdziesz czuæ,odrodzisz siê na nowo...

"So would you kiss the sun goodbye? And give your life to never die?"

"Mówi siê, ¿e ludzie bliscy ¶mierci umieraj± zwykle o ¶wicie"
Bram Stocker

majkel

  • taczif
  • Mourner
  • *
  • Posts: 926
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
    • lans.fm
Odp: Ksiêga skarg i za¿aleñ
« Reply #5567 on: 2008-12-11, 19:36:11 »
Zale¿y co jest na tej umowie (to, ¿e "na zwyk³ej kartce" nie ma znaczenia, je¿eli s± podpisy, to jest to normalny dokument). Umowa "na gêbê" te¿ jest wa¿na.
"Be quiet, be calm... ignore this terrible drug"

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Ksiêga skarg i za¿aleñ
« Reply #5568 on: 2008-12-11, 19:36:49 »
wie ktoś, czy właściciel mieszkania może podwyższyć czynsz mimo uprzednio umówionej stawki...

Może, ale obowiązuje go co najmniej miesięczny okres wypowiedzenia (bo to jest wypowiedzenie dotychczasowych warunków umowy). Forma umowy ma marginalne znaczenie. Ustna umowa też jest wiążąca. Dodatkowo właściciel nie może wyrzucić najemcy w sezonie zimowym, więc na dobrą sprawę możesz mu nie płacić do końca marca i nic Ci nie może zrobić :P W każdym razie umowa została zawarta i jeśli teraz chce podwyższyć, to mówisz mu, że w takim razie poszukasz sobie innego lokum i masz na to czas do końca stycznia. I faktycznie idź szukać lepszego lokum. A jak chcesz mu "podziękować", to prześlij kopię umowy do Urzędu Skarbowego.
True Pagan Winter Crew

majkel

  • taczif
  • Mourner
  • *
  • Posts: 926
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
    • lans.fm
Odp: Ksiêga skarg i za¿aleñ
« Reply #5569 on: 2008-12-11, 19:38:55 »
Swoj± drog± naprawdê du¿o p³acisz...
"Be quiet, be calm... ignore this terrible drug"

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Ksiêga skarg i za¿aleñ
« Reply #5570 on: 2008-12-11, 19:47:19 »
Zażalenie z mojej strony - Poczta Polska to banda debili. Dzisiaj dostałem kolejny dowód: skrytki pocztowe.
Otóż za 21 złotych można dostać skrytkę pocztową na wieczyste użytkowanie. Nie, to nie jest opłata roczna ani miesięczna. Jest jednorazowa, a skrytka może zostać przekazana innej zainteresowanej osobie dopiero po formalnej rezygnacji dotychczasowego użytkownika.
Nie byłoby w tym nic głupiego, gdyby Poczta udostępniała kolejne skrytki wprost do zainteresowania klientów. Ale nie. Poczta Główna w Bielsku-Białej posiada 263 skrytki pocztowe, z których wolnych jest 0 (zero). Na pytanie kiedy zamierzają uruchomić kolejne, pani tylko głupio na mnie spojrzała. No i co ja mam zrobić? Potrzebuję skrytkę pocztową, żeby nie podawać publicznie swojego adresu zamieszkania, a jednak chcę dostawać korespondencję od każdego, kto będzie chciał mi coś przesłać. Pani na poczcie powiedziała "tu jest nasz telefon, proszę dzwonić - może jakaś się zwolni" :świr:
Ponoć kiedyś opłata musiała być uiszczana co roku. Teraz to się zmieniło i skrytka jest oddawana na wieczne użytkowanie. Paranoja. A co, jeśli ktoś zemrze? Kapną się, że coś jest nie tak dopiero jak nie będą mogli nic więcej do tej skrytki włożyć.
True Pagan Winter Crew

nevaeh

  • Posts: 1198
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
Odp: Ksiêga skarg i za¿aleñ
« Reply #5571 on: 2008-12-11, 19:47:19 »
ale tutaj takie ceny s±...a poprzednim razem p³aci³am 450 + 42 za neta, ale na szczescie juz tam mnie mieszkam...sama sie sobie dziwie, ze wytrzyma³am tam ponad 3 m-ce....mam juz dosz szukania po tym wszystkim co przezy³am...jedna sytuacja to tej pory wywo³uje u mnie traumê i wszystkie najgorsze uczucia z tym zwiazane...nie mam szczescia do lokum....nie wiem jeszcze co zrobie, ale dzieki za informacje...
i tak nie zostane tu na drugi rok...juz wole dojezdzac niz tu mieszkac...zawiodlam sie na tym miescie... :?
« Last Edit: 2008-12-11, 19:50:24 by nevaeh »
...nie bêdziesz siê baæ,nic nie bêdziesz czuæ,odrodzisz siê na nowo...

"So would you kiss the sun goodbye? And give your life to never die?"

"Mówi siê, ¿e ludzie bliscy ¶mierci umieraj± zwykle o ¶wicie"
Bram Stocker

majkel

  • taczif
  • Mourner
  • *
  • Posts: 926
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
    • lans.fm
Odp: Ksiêga skarg i za¿aleñ
« Reply #5572 on: 2008-12-11, 19:54:44 »
ale tutaj takie ceny s±...a poprzednim razem p³aci³am 450 + 42 za neta, ale na szczescie juz tam mnie mieszkam...sama sie sobie dziwie, ze wytrzyma³am tam ponad 3 m-ce....mam juz dosz szukania po tym wszystkim co przezy³am...jedna sytuacja to tej pory wywo³uje u mnie traumê i wszystkie najgorsze uczucia z tym zwiazane...nie mam szczescia do lokum....nie wiem jeszcze co zrobie, ale dzieki za informacje...
i tak nie zostane tu na drugi rok...juz wole dojezdzac niz tu mieszkac...zawiodlam sie na tym miescie... :?

Spoko, wiem jak to jest z szukaniem mieszkania (bo rozumiem, ¿e o Wrocku rozmawiamy). Szukanie mieszkania to albo dziki fart, albo totalna mêczarnia. Ale da siê znale¼æ co¶ w sensownej cenie, bo ruch w interesie jest ogromny. Kwestia tylko ile zdrowia na szukanie przeznaczymy :P Je¿eli masz swój pokój za 600PLN to jeszcze jako tako ujdzie. Ale je¿eli to nie jest jedynka i ma kosztowaæ 700 to... "sorry chamskie" :mrgreen:
"Be quiet, be calm... ignore this terrible drug"

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Ksiêga skarg i za¿aleñ
« Reply #5573 on: 2008-12-11, 20:01:15 »
Za¿alenie z mojej strony - Poczta Polska to banda debili.

To moje za¿alenie z tej samej kategorii. Paczka wys³ana priorytetem w poniedzia³ek pierwszego grudnia nadal do mnie nie dosz³a. Mam wra¿enie, ¿e kto¶ j± na piechotê z tego sklepu niesie. Mia³em nadziejê, ¿e w pi±tek dojdzie [poprzedni pi±tek, nie jutro], ale siê przeliczy³em. Teraz czekam i czekam a¿ siê awizo w skrzynce pojawi i pewnie bêdê tak czeka³ do usranej ¶mierci. Ja rozumiem, ¿e oni maj± teraz urwanie g³owy z kartami ¶wi±tecznymi, ale to jest paczka i mnie w sumie ich karty gucio obchodz±.
Poza tym jeszcze za¿alenie z wczorajsz± dat± - z³o¶liwo¶æ nauczycieli nie ma granic. ¯ebym ja przeszkadza³. Zawraca³ komu¶ g³owê. Ale nie. Ja sobie z moim w³asnym do³em siedzia³em na lekcji kompletnie nie wiedz±c co siê wokó³ dzieje i patrz±c w nico¶æ. W t± nico¶æ musia³a wedrzeæ siê nauczycielka [która jest bardzo sympatyczna i w ogóle nie pyta, szkoda tylko, ¿e jeszcze z jej t³umaczenia niewiele mamy i jak kto¶ czego¶ sam z siebie nie za³apie, to ona mu wiele nie rozja¶ni] i wyrwaæ mnie, niewinnego ucznia do tablicy. A ja ani me ani be, jeszcze kompletnie zdezorientowany powyciera³em dane potrzebne do zadania i siê pogr±¿y³em. I napisa³bym, ¿e mi wlepi³a ocenê adekwatn± do mojego zorientowania w temacie, ale nie wiem, czy to zrobi³a, bo po którym¶ pytaniu zwyczajnie od³o¿y³em kredê i poszed³em z powrotem do ³awki, maj±c ju¿ kompletnie w nosie to, co siê dzieje dooko³a. Nie mog³a mnie kiedy indziej mêczyæ? Ja naprawdê ma³o kiedy siê znajdujê w stanie takiego otêpienia... Ech, szybciej skoñczyæ to liceum...

nevaeh

  • Posts: 1198
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
Odp: Ksiêga skarg i za¿aleñ
« Reply #5574 on: 2008-12-11, 20:10:02 »
Je¿eli masz swój pokój za 600PLN to jeszcze jako tako ujdzie. Ale je¿eli to nie jest jedynka i ma kosztowaæ 700 to... "sorry chamskie" :mrgreen:
na szczê¶cie mam swoj, ale np. nie ma zadnego stolika, lozko jest duze, skladane, ale tak trzeszczy przy kazdym nawet njamniejszym poruszeniu, ze...eh...no i nie mam tv w przeciwienstwie do mojej wspollokatorki, ktora tez mieszka w osobnym pokoju...no i nie czuc tutaj zupelnie klimatu wroclawia, bo na osiedlu mieszkam:/
...nie bêdziesz siê baæ,nic nie bêdziesz czuæ,odrodzisz siê na nowo...

"So would you kiss the sun goodbye? And give your life to never die?"

"Mówi siê, ¿e ludzie bliscy ¶mierci umieraj± zwykle o ¶wicie"
Bram Stocker

metjar

  • Posts: 366
  • Karma: +1/-0
  • Gender: Male
Odp: Ksiêga skarg i za¿aleñ
« Reply #5575 on: 2008-12-11, 21:24:11 »
Mam do napisania czê¶æ teoretyczn± pracy mgr na poniedzia³ek. Hmmm to ju¿ za 4 dni. SUPER!!! A nie chce mi siê jak diabli...

Do wczoraj zbiera³em potrzebne materia³y do pisania.

Ogólnie LIPA.

A jeszcze w sobotê jest impreza bo znajomi z Anglii wrócili na ¶wiêta. I jak to napisaæ to w "a¿ tyle" dni?


Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Ksiêga skarg i za¿aleñ
« Reply #5576 on: 2008-12-11, 22:03:00 »
Dzieñ do dupy. Jestem w¶ciek³a, smutna i zimno mi z tego wszystkiego :evil:

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Ksiêga skarg i za¿aleñ
« Reply #5577 on: 2008-12-11, 23:12:58 »
S³omiany zapa³ kurde. Kiedy wreszcie znajdê czas i energiê (i materia³) ¿eby siê porz±dnie pouczyæ graæ na basie. ¯eby móc wpadaæ za swoje bêbny czê¶ciej ni¿ raz w tygodniu, bo to gówno z takiego grania. Sk±d ja do cholery wezmê 5500 z³, które s± mi do szczê¶cia potrzebne. W dodatku jestem g³upi, bo jako pieprzony samouk przegapiam wiêkszo¶æ teorii, a jednocze¶nie gram ju¿ tyle, ¿e sam do cholery nie wiem gdzie przystajê...
[under construction]

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Ksiêga skarg i za¿aleñ
« Reply #5578 on: 2008-12-12, 13:11:55 »
W dodatku jestem g³upi, bo jako pieprzony samouk przegapiam wiêkszo¶æ teorii, a jednocze¶nie gram ju¿ tyle, ¿e sam do cholery nie wiem gdzie przystajê...

Mam ten sam problem i do tego jestem straszliwym leniem :/

deluminathor

  • Mourner
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2328
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • När vintern kommer...
    • Progressive-Bolt
Odp: Ksiêga skarg i za¿aleñ
« Reply #5579 on: 2008-12-12, 15:14:16 »
No to jest nas trzech :| Choæ ja parê lat temu nawet siê uczy³em niesam, ale z braku czasu musia³em zrezygnowaæ z lekcji. W zesz³ym roku nawet nie gra³em w ¿adnej kapeli, bo siê wszystko rozmy³o [z braku czasu w³a¶nie]. Na szczê¶cie od wrze¶nia br. udaje siê ciagn±æ pewien projekt muzyczny i ca³kiem fajnie siê rozwija. Choæ niestety tylko raz w tygodniu...