Author Topic: Ksiêga skarg i za¿aleñ  (Read 947270 times)

0 Members i 13 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Jasmin

  • Posts: 1476
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • >SuczAnka<
Odp: Ksiêga skarg i za¿aleñ
« Reply #7245 on: 2009-10-26, 23:55:50 »
Jest takie prawo w psychologii, ¿e z czasem, kiedy nasza pasja staje siê ¼ród³em dochodu, to zaczyna przynosiæ mniej satysfakcji. Nie pamiêtam dok³adnie (dawno mia³am psychologiê  :mrgreen:) ale co¶ w ten deseñ ;).

majkel

  • taczif
  • Mourner
  • *
  • Posts: 926
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
    • lans.fm
Odp: Ksiêga skarg i za¿aleñ
« Reply #7246 on: 2009-10-27, 01:41:27 »
Jest takie prawo w psychologii, ¿e z czasem, kiedy nasza pasja staje siê ¼ród³em dochodu, to zaczyna przynosiæ mniej satysfakcji. Nie pamiêtam dok³adnie (dawno mia³am psychologiê  :mrgreen:) ale co¶ w ten deseñ ;).


W³a¶nie dlatego nie zosta³em s³awnym pi³karzem.  :mrgreen:
"Be quiet, be calm... ignore this terrible drug"

kara¶

  • Posts: 898
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • kurort
    • http://www.myspace.com/laggyluk
Odp: Ksiêga skarg i za¿aleñ
« Reply #7247 on: 2009-10-27, 08:08:44 »
a jest prawo które sprawi ¿e g³upia praca z czasem zaczynie nam przynosiæ satysfakcjê? ;p

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
Odp: Ksiêga skarg i za¿aleñ
« Reply #7248 on: 2009-10-27, 10:34:47 »
a jest prawo które sprawi ¿e g³upia praca z czasem zaczynie nam przynosiæ satysfakcjê? ;p

Jest :P Kiedy przezwyciê¿ysz w³asne slabo¶ci i nauczysz siê g³upich cyferek, które do tej pory sprawia³y k³opoty, to jest satysfakcja i to wielka :)

Blek

  • Posts: 1463
  • Karma: +7/-1
  • Gender: Male
    • KURTULA
Odp: Ksiêga skarg i za¿aleñ
« Reply #7249 on: 2009-10-27, 11:21:23 »
Zgadzam siê z veil± - idea³y przegraj± z rzeczywisto¶ci±. Zanim zacz±³em studia te¿ mia³em wielkie ambicje i idea³y, bêdê naprawia³ ludzi, zmienia³ ¶wiat itd. Jestem dopiero na drugim roku, a czujê, ¿e studia nie s± dla mnie, co chwilê s³yszymy, ¿e w naszej pracy nie bêdziemy widzieli wyników, ¿e wszystko mo¿e uk³adaæ siê dobrze przez trzy lata, potem nadejdzie jeden dzieñ, który wszystko spieprzy. Zdajê sobie sprawê z tego, ¿e moja praca nie bêdzie tym, co chcia³bym robiæ, poza tym bêdzie bardzo obci±¿aj±ca psychicznie, ale próbujê siê z tym pogodziæ. (ok, mam jeszcze tak± alternatywê, ¿e poprawiê maturê i pójdê na inny kierunek, w koñcu dwa lata w plecy to nie jest jako¶ strasznie du¿o) Powiem tak: Ty masz idea³y, chcesz pisaæ, chcesz filozofowaæ - rób to, ale wiedz, ¿e kasy z tego nie bêdzie. Rób to, ale OBOK czego¶, co mo¿e nie sprawiaæ ci przyjemno¶ci, ale zapewni jako taki byt. Mówi siê, ¿e pieni±dze szczê¶cia nie daj±, ¿e lepiej mieæ satysfakcjê w ¿yciu. Prawda jest taka, ¿e kasa odgrywa ogromn± rolê - ok, mówi siê du¿o o ró¿nych Norwidach borykaj±cych siê z problemami finansowymi, ale spe³nionymi artystycznie itd., ale prawda jest taka, ¿e liczy siê kasa.
A do tego wszystkiego dochodzi jeszcze problem wyboru odpowiedniego kierunku studiów. Du¿e jest prawdopodobieñstwo, ¿e to, co wybierzesz nie bêdzie sprawia³o ci przyjemno¶ci, bo oka¿e siê, ¿e "to jednak nie to". Przed studiami, na pocz±tku studiów to wszystko wydaje siê fajne, ale z czasem bañka mydlana pryska. Kolega zacz±³ studiowaæ filozofiê, rzuci³ j± po kilku miesi±cach i ¿eby jako¶ siê utrzymywaæ pracowa³ w³a¶nie na budowie.
Trzeba mieæ idea³y, ale trzeba te¿ potrafiæ realnie patrzeæ na rzeczywisto¶æ. I na to, ¿e podstaw± do spe³nienia swoich marzeñ jest jednak niezagro¿ony niczym byt. (a wiêc finanse, sta³a praca itd) Takie jest moje zdanie.

Quote from: Dzieñ ¶wira
Co za ponury absurd... ¯eby o ¿yciu decydowaæ za m³odu, kiedy jest siê kretynem?

aibrean

  • Przyjaciel forum
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2147
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Female
  • nr 932
Odp: Ksiêga skarg i za¿aleñ
« Reply #7250 on: 2009-10-27, 11:48:18 »
Callahan, je¶li fascynujesz siê filozofi±, to najlepszym, co mo¿esz zrobiæ dla swojej pasji to nie i¶æ na filozofiê. Powa¿nie. Do¶wiadczenie ponad dwóch lat nauczy³o mnie, ¿e nic nie zabija pasji i frajdy z poznawania ukochanej dziedziny wiedzy skuteczniej ni¿ studia akademickie z tej¿e :?. Taka smutna prawda. Imho du¿o lepiej studiowaæ co¶, co fascynuje Ciê mo¿e mniej, za to da Ci jaki¶ w miarê pewny fach, a pasjê pog³êbiaæ sobie a muzom.
Matura z matmy niepotrzebna? Matma nieprzydatna w ¿yciu? Ch³opie, bredzisz :shock:.
Every day is a battle to get up
Every day I put on a smile and every day it wears off
Every day I feel like telling the same people to shut up
Oh, it's so tough to love with no love

kara¶

  • Posts: 898
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • kurort
    • http://www.myspace.com/laggyluk
Odp: Ksiêga skarg i za¿aleñ
« Reply #7251 on: 2009-10-27, 12:19:31 »
no dobry plan wygl±da tak: studia po których bêdziesz zarabia³ kokosy tak ¿eby wystarczy³o robiæ na pó³ etatu albo mniej i z tego se finansowaæ zainteresowania :P

mi siê nie uda³o bo by³em na studiach zdupy wiêc je rzuci³em po 2 latach i teraz mieszkam w slumsie ;p szkoda ¿e dopiero niedawno wymy¶li³em ten plan no ale w sumie i tak nie narzekam ;p

djdioda

  • Nazgul ortografii
  • Administrator
  • *
  • Posts: 3354
  • Karma: +11/-1
  • Gender: Female
  • Southpole chainsaw massacre
Odp: Ksiêga skarg i za¿aleñ
« Reply #7252 on: 2009-10-27, 13:08:25 »
mi siê nie uda³o bo by³em na studiach zdupy wiêc je rzuci³em po 2 latach
Filozofia czy polonistyka? :P ;)
A w ogóle to przecie¿ mieszkasz we wspania³ym mieszkaniu w kurorcie, a nie w slumsie :P
« Last Edit: 2009-10-27, 13:19:38 by djdioda »

kara¶

  • Posts: 898
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • kurort
    • http://www.myspace.com/laggyluk
Odp: Ksiêga skarg i za¿aleñ
« Reply #7253 on: 2009-10-27, 13:27:07 »
mi siê nie uda³o bo by³em na studiach zdupy wiêc je rzuci³em po 2 latach
Filozofia czy polonistyka? :P ;)
A w ogóle to przecie¿ mieszkasz we wspania³ym mieszkaniu w kurorcie, a nie w slumsie :P
sieci teleinformatyczne :P

na wspania³e mieszkanie w kurorcie to by mnie nie by³o staæ :P od ¶rodka wygl±da jak slums

Jasmin

  • Posts: 1476
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • >SuczAnka<
Odp: Ksiêga skarg i za¿aleñ
« Reply #7254 on: 2009-10-27, 23:43:35 »
Jest okropnie...:kulkaw³eb:

EDIT:
Jak mi siê koszmarnie nie chce pisaæ pracy!
« Last Edit: 2009-10-28, 12:59:29 by Jasmin »

djdioda

  • Nazgul ortografii
  • Administrator
  • *
  • Posts: 3354
  • Karma: +11/-1
  • Gender: Female
  • Southpole chainsaw massacre
Odp: Ksiêga skarg i za¿aleñ
« Reply #7255 on: 2009-10-28, 18:01:14 »
na wspania³e mieszkanie w kurorcie to by mnie nie by³o staæ :P od ¶rodka wygl±da jak slums
No taaak, a jak mnie próbowa³e¶ je wcisn±æ, to by³a willa ;D

kara¶

  • Posts: 898
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • kurort
    • http://www.myspace.com/laggyluk
Odp: Ksiêga skarg i za¿aleñ
« Reply #7256 on: 2009-10-28, 19:11:13 »
na wspania³e mieszkanie w kurorcie to by mnie nie by³o staæ :P od ¶rodka wygl±da jak slums
No taaak, a jak mnie próbowa³e¶ je wcisn±æ, to by³a willa ;D
widaæ i willa to za ma³o :P

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Ksiêga skarg i za¿aleñ
« Reply #7257 on: 2009-10-28, 20:01:51 »
kac, kac, kac... Dopiero odpuszcza...  :?
Ale piwo z t± wi¶ni±...?!  :shock:
Za to fajna impra by³a :P

I nie wsta³am dzisiaj nawet na æwiczenia na 10. Od razu pojecha³am zwizytowaæ dziekana...
No i dosta³am waruneczek na biologii za zesz³y rok, pomimo ¿e niby w zesz³ym roku mia³am wszystko zaliczone i mia³am na nic nie chodziæ!! Grrrr.... :[
Wyslano: 2009-10-28, 19:28:48
A wspomina³am, ¿e mam jutro kolosa z anatomii? :roll:
...If I call will you come and will you save me?

deluminathor

  • Mourner
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2328
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • När vintern kommer...
    • Progressive-Bolt
Odp: Ksiêga skarg i za¿aleñ
« Reply #7258 on: 2009-10-28, 22:57:19 »
1. Przeziêbienie zaczyna podgryzaæ moje d³ugoweekendowe plany :zgon:
2. Jutro kolokwium, na które jest tyyyyyyyyyle materia³u, a ma tak± wagê w ocenie z przedmiotu. A Miko³aj g³upi jak zawsze - kuje jak g³upi kowal zdech³ego konia. Powinno siê mnie przywi±zywaæ do krzes³a przed kolosami, dobrze by na zdrowie wysz³o. Ech... :-|

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Ksiêga skarg i za¿aleñ
« Reply #7259 on: 2009-10-30, 18:20:58 »
No i siê przeziêbi³em, po prostu za*ebi¶cie...  :x A czeka mnie cmentarzowy weekend z przyjechan± z Polski rodzin±. A we wtorek próbna z matematyki. Grrr, ja nie mam czasu chorowaæ. Ja nie mam czasu, zw³aszcza teraz :(

 

lofty-success