Author Topic: Ksiêga skarg i za¿aleñ  (Read 947314 times)

0 Members i 11 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Ksiêga skarg i za¿aleñ
« Reply #8760 on: 2012-02-16, 14:34:01 »
Chcia³am zarejestrowaæ dzia³alno¶æ gospodarcz±. Jak dowiedzia³am siê, ¿e bêdzie mnie kosztowaæ to wiêcej, ni¿ zarobiê, to mi siê odechcia³o. Znaczy mój byznesplan jest genialny, ale po uwzglêdnieniu ZUSu i NFZu zupe³nie nieop³acalny, zw³aszcza w pocz±tkowej fazie (a ta jest najwa¿niejsza, by³o nie by³o). So³ macz for byznes in Po³lêd...

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Ksiêga skarg i za¿aleñ
« Reply #8761 on: 2012-02-16, 14:59:59 »
Chcia³am zarejestrowaæ dzia³alno¶æ gospodarcz±. Jak dowiedzia³am siê, ¿e bêdzie mnie kosztowaæ to wiêcej, ni¿ zarobiê, to mi siê odechcia³o. Znaczy mój byznesplan jest genialny, ale po uwzglêdnieniu ZUSu i NFZu zupe³nie nieop³acalny, zw³aszcza w pocz±tkowej fazie (a ta jest najwa¿niejsza, by³o nie by³o). So³ macz for byznes in Po³lêd...

dorzucê swoje nieco abstrahuj±ce trzy grosze - pocz±tkowa faza niemal¿e ka¿dej inwestycji (w³asna dzia³ano¶æ w³a¶nie jest inwestycj±) przynosi straty i je¶li wychodz± na 0 po roku funkcjonowania to jest to naprawdê wielki sukces. Ka¿da inwestycja potrzebuje kapita³u pocz±tkowego.. no i perspektyw zarobienia w d³u¿szym okresie

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Ksiêga skarg i za¿aleñ
« Reply #8762 on: 2012-02-16, 15:19:08 »
Ok, ja wiem, ¿e muszê w to zainwestowaæ, uwzglêdni³am to, ale ode mnie siê wymaga nie tylko inwestowania, ale i dop³acania do interesu, wyrzucania kasy w b³oto. I to w³a¶nie mi sie nie podoba, ¿e muszê karmiæ paso¿yta, zanim w ogóle mam jakiekolwiek dochody. A jak siê teraz nie mam czasu zajmowaæ tym 24/7, to wychodzi, ¿e do usranej ¶mierci zamiast przychód inwestowaæ w dalszy rozwój, bêdê p³aciæ sk³adki, a¿ po 2 latach, zak³adaj±c, ¿e uda siê to poci±gn±æ a¿ tyle, kiedy skoñczy siê okres p³acenia ma³ego ZUSu i nast±pi ta ¶mieræ, bêdê musia³a zamkn±æ dzia³alno¶æ. Szalenie kusz±ca perspektywa. Poczekam jednak, a¿ odpadnie mi po³owa aktualnych ¿yciowych obowi±zków i wtedy spróbujê, bo zrezygnowaæ bez sensu.
I, tak, wiem, ¿e te ubezpieczenia s± dla mojego dobra, ale dlaczego nie mogê sobie sama wybraæ ubezpieczyciela? Takiego, który nie kradnie, nie k³amie, nie zawiera czarnej dziury?

travelintime

  • Posts: 713
  • Karma: +4/-0
  • domoros³y terminator
Odp: Ksiêga skarg i za¿aleñ
« Reply #8763 on: 2012-02-16, 16:15:17 »
kiedy skoñczy siê okres p³acenia ma³ego ZUSu i nast±pi ta ¶mieræ, bêdê musia³a zamkn±æ dzia³alno¶æ. Szalenie kusz±ca perspektywa.
Hmmmm, chyba do¶æ du¿a czê¶æ moich znajomych z w³asn± dzia³alno¶ci± tak skoñczy³a.

¦mieszne jest to, ¿e zaczynasz, masz tylko ten swój bidny wk³ad w³asny aka kapita³ pocz±tkowy, wszystkie dotacje maj± ciê w powa¿aniu, bo akurat na to nie ma dofinansowania, albo inna przeszkoda (np. nie jeste¶ krewnym/znajomym Wielkiego Urzêdnika, Który Rz±dzi Dotacjami), i musisz najpierw wydaæ kupê kasy na to, ¿eby dzia³alno¶æ za³o¿yæ. Od dupy strony, proszê pañstwa. Po to chcê dzia³alno¶æ w³asn±, ¿eby zarobiæ pieni±dze, a nie - mam pieni±dze, dlatego chcê dzia³aæ. Mo¿e to prostackie my¶lenie z mojej strony, ale nie jestem Wa¿nym Urzêdnikiem, Który Wie Wszystko Lepiej i Prawo Ma Po Swojej Stronie.
A pó¼niej podatki w górê, bo ludzie oszukuj±, bo du¿o bezrobotnych, bo inna przyczyna (np. Wa¿ny Urzêdnik Wysokiego Szczebla potrzebuje na nowe meble, bo nowa kadencja). ¯eby dbaæ o bezrobotnych, o ludzie pozbawionych ¶rodków do ¿ycia, najpierw trzeba zadbaæ o robotnych, którzy chc± pracowaæ, albo ju¿ pracuj± i nie dobijaæ ich z ka¿dej strony. Bo mocno obci±¿ony osio³ daleko nie zajdzie. A jak bêdzie mu dobrze, to wszystkim bêdzie dobrze.

Jestem rozgoryczona, dopada mnie frustracja, widzê ciemno¶æ i jeszcze z³apa³am jak±¶ grypê. To ju¿ oficjalna katastrofa.
ze mn± nie ma ¿artów

Ascot

  • Posts: 836
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • Przechuj buc i ch**
    • Nerd's Life
Odp: Ksiêga skarg i za¿aleñ
« Reply #8764 on: 2012-02-16, 23:52:23 »
dlaczego nie mogê sobie sama wybraæ ubezpieczyciela? Takiego, który nie kradnie, nie k³amie, nie zawiera czarnej dziury?
Serious Business...
www.nerdslife.pl

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Ksiêga skarg i za¿aleñ
« Reply #8765 on: 2012-02-17, 23:37:24 »
Naprawdê, Ascot, nie chcia³am tego wiedzieæ.

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Ksiêga skarg i za¿aleñ
« Reply #8766 on: 2012-02-25, 17:23:46 »
Co¶ mi wlaz³o miêdzy krêgos³up a praw± ³opatkê i od kilku dni boli. A poza tym to dzi¶ znów leñ ze mn± wygrywa i przebimbam dzieñ. Dobrze, ¿e w Krakowie pod koniec lutego jest pa¼dziernik, nie jest przynajmniej za zimno, chocia¿ brzydko :P

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Ksiêga skarg i za¿aleñ
« Reply #8767 on: 2012-02-25, 18:02:09 »
Orango, do którego LO w Bia³ym chodzisz? ;)

Do swoich za¿aleñ dodajê: nie cierpiê nieodpowiedzialnych, nierozgarniêtych i nieobliczalnych dupków, którzy nie potrafi± poprowadziæ normalnych zajêæ, nie potrafi± konkretnie wys³owiæ swoich wymagañ, a potem s± nieobliczalni i wpisuj± do usosa NZAL w dziwnym momencie. Niech ich piek³o poch³onie. Niech bêdzie pochwalone rozliczenie roczne.

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Ksiêga skarg i za¿aleñ
« Reply #8768 on: 2012-02-27, 15:03:01 »
Jak siê ma masê sprawdzianów, to siê nie siedzi na forumku, tylko siê uczy! :P
A ja mam tyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyle do zrobienia i tyle si³ witalnych. Ul¿y³o mi, idê kontynuowaæ robotê.

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Ksiêga skarg i za¿aleñ
« Reply #8769 on: 2012-02-27, 17:52:00 »
Sprzedali nasze mieszkanie. Musimy siê wyprowadziæ :(
...If I call will you come and will you save me?

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Ksiêga skarg i za¿aleñ
« Reply #8770 on: 2012-02-29, 13:42:17 »
"Zaliczam pracê, odsy³am z krótkim komentarzem"
[godzinê pó¼niej]
"Zmieni³em zdanie, jednak nie zaliczam, do poprawy"

K*$&#^$&#@*&((!!#$& tak siê nie robi. Jak ju¿ siê co¶ napisa³o, to siê tego nale¿y trzymaæ. Wraca³em do akademika w s³odkim prze¶wiadczeniu, ¿e siê nareszcie wy¶piê, a tu nic z tego, bo jemu siê odmieni³o. I taki cz³owiek uczy etyki...

witchking

  • Posts: 234
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
Odp: Ksiêga skarg i za¿aleñ
« Reply #8771 on: 2012-02-29, 16:13:23 »
I taki cz³owiek uczy etyki...

No to faktycznie trudno o wiêksz± ironiê losu. Szkoda ¿e teraz rzadko kiedy nauczyciel jest dla ucznia prawdziwym autorytetem, w ka¿dym razie w mojej rzeczywisto¶ci.

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Ksiêga skarg i za¿aleñ
« Reply #8772 on: 2012-02-29, 17:18:18 »
A ja tam moich wyk³adowców i lektorów kocham i szanujê.

A na temat: znów siê nawdycha³am chloru i mi niedobrze :< Zrozumia³am w³a¶nie, dlaczego coraz rzadziej sprz±tamy ³azienkê - bo zawsze urz±dzam tam komorê gazow±, w której najpierw ginê ja sama, a potem wspó³lokatorka... :(

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Ksiêga skarg i za¿aleñ
« Reply #8773 on: 2012-02-29, 18:38:26 »
Ja moich wyk³adówców/æwiczeniowców kocham i szanujê warunkowo - jak nie utrudniaj± ¿ycia za bardzo. Wprawdzie mi siê etyk ¶licznie wyt³umaczy³ w nastêpnym mailu, co nie zmienia faktu, ¿e by³ dzisiaj ¼ród³em morza frustracji. Tak siê ludziom nie robi :<

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Ksiêga skarg i za¿aleñ
« Reply #8774 on: 2012-02-29, 20:54:17 »
Spoko, ja w³a¶nie dosta³am pracê domow± na jutro: film i parê zadañ + s³ownictwo, które muszê znaæ na jutro. No kocham! :serducho: Zw³aszcza, ¿e jutro mam na 8:00, a dzi¶ jest ju¿ pó¼no, o 20:00 wróci³am do domu i jestem zmêczona :serducho:


Ludzie, którzy pytaj± o co¶, co wyja¶ni³am 3 posty wcze¶niej. Bo im siê przewin±æ nie chce, albo koniecznie musz± mieæ jak±¶ tragediê w ¿yciu. :axe:
« Last Edit: 2012-02-29, 23:46:44 by Kas »