Author Topic: Dream Theater  (Read 135440 times)

0 Members i 2 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Dream Theater
« Reply #540 on: 2013-10-05, 20:16:26 »
Nowe Dreamy dobrze siê sprzedaj± tak¿e w Polsce - czwarte miejsce w pierwszym tygodniu (OLIS).

Metallica ze swoimi starociami te¿ siê nie¼le trzyma ;)

Aa tam trzyma, dopiero jako nowosc sa. Ale wiecie jak to z tego typu plytami jest - na dwa tygodnie sa wysoko, bo fani kupuja, a potem wylatuja z listy, albo w okolicach 40 miejsca sie plasuja.
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Dream Theater
« Reply #541 on: 2013-10-06, 15:56:28 »
Marcin, a to masz? ;)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Dream Theater
« Reply #542 on: 2013-10-08, 10:09:17 »
Pan Recenzent z Artrocka ma jakis problem z nowym DT - klik. ;)
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Hieronim_Berbelek

  • Posts: 666
  • Karma: +21/-1
  • Gender: Male
Odp: Dream Theater
« Reply #543 on: 2013-10-08, 15:36:56 »
Po przes³uchaniu mam mieszane uczucia. Niby jest trochê fajnych momentów, ale sêk w tym ¿e tylko trochê. Ca³y czas mia³em wra¿enie, ¿e  wszystkie riffy i zagrywki to po prostu recykling starszych rzeczy, a do tego podane bez pomys³u. Nie czujê na tej p³ycie emocji, polotu. I odnoszê te¿ wra¿enie, ¿e panowie nie mieli pomys³u jak porz±dnie dodaæ partiê wokaln± do instrumentów (¿eby nie by³o nie mam nic do jako¶ci ¶piewu Jamesa, ale wiêkszo¶æ partii sprawia wra¿enie dodanych na si³ê do podk³adu). Chyba dlatego du¿a czê¶æ utworów tr±ci bana³em. Najlepiej wypada wg mnie Enigma Machine, najs³abiej The Looking Glass. Czyli pos³uchaæ mo¿na, pewnie jeszcze kilka podej¶æ zrobiê, ale wypada podobnie do DTOE, BC&SL i SC, czyli ¶redniawo.
No justice here, No liberty
No reason, No blame
There's no cause to taint the sweetest taste of blood
And greetings from the nation
As we shake the hands of time
They're taking their ovations
The vultures stay behind

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Dream Theater
« Reply #544 on: 2013-10-08, 22:37:01 »

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Dream Theater
« Reply #545 on: 2013-10-09, 10:44:13 »
klik. ;)

Bardzo rzetelnie napisana recenzja. Autor rzeczowo wy³o¿y³ co mu nie le¿y. Ja co prawda albumu s³ucham z przyjemno¶ci±, ale jestem w stanie przyj±æ jego argumenty.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Orka_Opeth

  • Posts: 398
  • Karma: +8/-0
  • Gender: Male
Odp: Dream Theater
« Reply #546 on: 2013-10-09, 13:23:32 »
Dla mnie ta recenzja to totalne nieporozumienie... nie jestem w stanie zrozumieæ jak mo¿na tej p³ycie daæ a¿ tak nisk± notê  :shock:
out of the courtyard, come back tonight, my sweet satan I see you.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Dream Theater
« Reply #547 on: 2013-10-09, 13:59:03 »
Co do noty to owszem, ale to jest jego subiektywna ocena. Nie przypad³o mu do gustu i wszystko w temacie. Najwa¿niejsze, ¿e nie napisa³ recenzji w stylu, ¿e wszystko to szambo, glony i wodorosty. Dostrzega tam pewne pozytywy i nie ma tego wszechogarniaj±cego gêgu, ¿e to wszystko z powodu braku Portka. Ja tak¿e uwa¿am, ¿e najnowszy album nie dorównuje tym z ich najlepszego okresu, ale nie ukrywajmy,  ¿aden zespó³ nie jest w stanie tworzyæ przez blisko 30 lat na tym samym wysoko wy¶rubowanym poziomie artystycznym. Maj±c to w ¶wiadomo¶ci i podchodz±c bez uprzedzeñ, okazuje siê, ¿e zespó³ nagra³ naprawdê solidny i wysmakowany album. Mo¿na siê jeszcze z recenzentem nie zgodziæ w temacie szybkostrzelno¶ci, bo na albumie jest jej stosunkowo niewiele. Imho Pietruch zagra³ wspaniale i z umiarem. Zreszt± wszystko mi jedno co pisz± pismaki, ja albumu s³ucham z ogromn± przyjemno¶ci± i bardzo siê cieszê, ¿e jednak zdecydowa³em siê jego edycjê specjaln±. Mo¿e kiedy¶ stanê siê posiadaczem sprzêtu 5.1-podonego i bêdê móg³ pos³uchaæ, jak im wysz³o w tej wersji, bo podobno jest bardzo dobrze. 8)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Orka_Opeth

  • Posts: 398
  • Karma: +8/-0
  • Gender: Male
Odp: Dream Theater
« Reply #548 on: 2013-10-09, 16:39:11 »
Ten kole¶ podobno ju¿ który¶ album DT ocenia tak nisko... Dla mnie to nic wiêcej jak tylko próba "wypromowania siê" na dosyæ znanym i szanowanym portalu oraz zespole który siê ocenia. Moim zdaniem zasada jest prosta... nie biorê siê za recenzowanie Rycha Peji poniewa¿ nie podoba mi siê jego twórczo¶æ i kompletnie nie widzê tam ani talentu ani muzyki ale jestem ¶wiadomy tego ¿e w swoim ¶wiatku jest "legend±" i szanowanym "artyst±" tak wiêc zostawiam to ludziom którzy bêd± w stanie w bardziej rzetelny i fachowy sposób oceniæ jego album. Podobnie jest z t± recenzj±... Na tym samym portalu albumy bardzo przeciêtne ( du¿o gorszych zespo³ów ) dostaj± oceny 5-7 natomiast Dream Theater 3 ? 0_o  tym bardziej ¿e widzia³em bardzo wiele ró¿nych recenzji oraz opinii i generalnie p³yta jest przyjmowana bardzo dobrze/ dobrze a nawet je¿eli siê komu¶ nie podoba to nie miesza jej z b³otem ( tak - ocena 3 to mieszanie tej p³yty z b³otem )
out of the courtyard, come back tonight, my sweet satan I see you.

Hieronim_Berbelek

  • Posts: 666
  • Karma: +21/-1
  • Gender: Male
Odp: Dream Theater
« Reply #549 on: 2013-10-09, 21:43:29 »

nie biorê siê za recenzowanie Rycha Peji poniewa¿ nie podoba mi siê jego twórczo¶æ i kompletnie nie widzê tam ani talentu ani muzyki
Nie do koñca, bo przecie¿ autor napisa³, ¿e s± albumy Dream Theater, które uwa¿a za doskona³e. Czyli jednak nie wzi±³ siê za recenzjê zespo³u, którego nie s³ucha(³) czy nie szanuje.
No justice here, No liberty
No reason, No blame
There's no cause to taint the sweetest taste of blood
And greetings from the nation
As we shake the hands of time
They're taking their ovations
The vultures stay behind

Orka_Opeth

  • Posts: 398
  • Karma: +8/-0
  • Gender: Male
Odp: Dream Theater
« Reply #550 on: 2013-10-09, 23:15:23 »
Masz racjê, mo¿e nie do koñca dobre porównanie zrobi³em ;) natomiast chodzi³o mi tylko o to ¿e ten Pan jest mega krytyczny wobec wszystkiego co DT robi od paru ³adnych lat... i w ten sposób mo¿e mieæ trochê skrzywiony obraz tego co tak naprawdê ta p³yta sob± prezentuje... Dla mnie taka recenzja by raczej by³a ma³o zachêcaj±ca ¿eby siêgn±æ po ten kr±¿ek ( gdybym by³ potencjalnym nowym s³uchaczem teatru marzeñ ) i niesprawiedliwie krzywdz±ca w stosunku do tego co tak naprawdê na niej siê znajduje
out of the courtyard, come back tonight, my sweet satan I see you.

Hieronim_Berbelek

  • Posts: 666
  • Karma: +21/-1
  • Gender: Male
Odp: Dream Theater
« Reply #551 on: 2013-10-09, 23:26:46 »
Ja akurat zgodzê siê z Luksorem, ¿e recenzja jest napisana rzetelnie. A co do jego (recenzenta) nastawienia do DT, to mo¿e i jest z za³o¿enia mocno krytyczne, ale potrafiê to zrozumieæ. A je¶li chodzi o cz³owieka, który pierwszy raz styka siê z zespo³em, to zdecydowanie poleci³bym który¶ ze starszych albumów, a nie najnowsze dokonania.
No justice here, No liberty
No reason, No blame
There's no cause to taint the sweetest taste of blood
And greetings from the nation
As we shake the hands of time
They're taking their ovations
The vultures stay behind

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Dream Theater
« Reply #552 on: 2013-10-10, 00:10:15 »
natomiast chodzi³o mi tylko o to ¿e ten Pan jest mega krytyczny wobec wszystkiego co DT robi od paru ³adnych lat... i w ten sposób mo¿e mieæ trochê skrzywiony obraz tego co tak naprawdê ta p³yta sob± prezentuje... Dla mnie taka recenzja by raczej by³a ma³o zachêcaj±ca ¿eby siêgn±æ po ten kr±¿ek ( gdybym by³ potencjalnym nowym s³uchaczem teatru marzeñ ) i niesprawiedliwie krzywdz±ca w stosunku do tego co tak naprawdê na niej siê znajduje

A kto nie ma skrzywionego obrazu? Je¶li recenzja nie by³aby wyrazem subiektywnych refleksji dotycz±cych dzie³a, to jak¿e mog³aby w ogóle stanowiæ jak±kolwiek ocenê, skoro wiêkszo¶æ walorów, jakie licz± siê dla nas podczas s³uchania muzyki odwo³uje siê do wyj±tkowo indywidualnych preferencji? Jasne, ¿e (do¶æ) obiektywnie mo¿na stwierdziæ du¿e umiejêtno¶ci techniczne instrumentalistów, czysty ¶piew albo dobr± produkcjê, ale o tym recenzent napisa³ zupe³nie rzetelnie. Jednak nie tylko to decyduje o warto¶ci. I tu wkraczamy w ¶wiat "zgadzam siê" i "nie zgadzam siê", bo jednych jaraj± epickie riffy i dwudziestominutowe solówki na suszonej mosznie, inni za¶ ceni± sobie innowacyjno¶æ, zró¿nicowanie, ³adunek emocjonalny itd. Dlatego nie uwa¿am tej recenzji za krzywdz±c±, bo z jednej strony DT to nie jest zespó³, któremu "daje siê szansê", tylko znana marka, której tym bardziej nale¿y siê uczciwa krytyka, a z drugiej z prostego powodu, ¿e recenzja to subiektywny punkt odniesienia dla tych poszukuj±cych (a wiêc nie jest dla mnie wyroczni±, a mo¿e byæ wskazówk±), b±d¼ okazja do dyskusji, porównania opinii i spojrzenia w inny sposób na dzie³o dla tych, którzy ju¿ je w jakim¶ stopniu poznali.
I teraz pozwolê to sobie rzuciæ na grunt osobistej opinii: kiedy¶ przez do¶æ krótki czas s³ucha³em du¿o DT i wtedy zd±¿y³em polubiæ kilka p³yt. Potem zaczêli wydawaæ takie skrojone na miarê produkty jak BC&SL, ADTOE czy DT i ja tego kompletnie nie kupujê, zupe³nie mnie to nie krêci. Zespó³ to du¿a firma i wypada siê orientowaæ co robi±, wiêc przes³uchujê nowe nagrania, aczkolwiek z coraz mniejszym zainteresowaniem, bo zostali takimi pop-gwiazdkami prog-metalu. Raz na jaki¶ czas wracam do czego¶ starszego, przewa¿nie do mojego ulubionego Metropolis II i wci±¿ stwierdzam, ¿e nadal tê p³ytê lubiê, nadal jej s³uchanie sprawia mi wiele przyjemno¶ci i nadal ma ona dla mnie warto¶æ - nie tylko sentymentaln±. Dlatego, choæ nigdy nie uwa¿a³em DT za zespó³ szczególnie wa¿ny dla wspó³czesnego prog-rocka je¶li mowa o samej muzyce (to moja subiektywna opinia!), to uwa¿am, ¿e autor recenzji nie tylko mia³ ¶wiête prawo przedstawiæ tak± opiniê, jak przedstawi³, nie tylko zrobi³ to w sposób uczciwy i profesjonalny, ale na dodatek ma racjê i w du¿ej mierze siê z nim zgadzam.

Orka_Opeth

  • Posts: 398
  • Karma: +8/-0
  • Gender: Male
Odp: Dream Theater
« Reply #553 on: 2013-10-10, 00:55:42 »
No có¿ w takim razie nie pozostaje mi nic innego jak tylko uznaæ t± recenzjê, skoro trafia w gusta/odczucia czê¶ci odbiorców tego albumu. To jest w³a¶nie piêkno muzyki ¿e mo¿e byæ tak ró¿nie odbierana i oceniania. 
out of the courtyard, come back tonight, my sweet satan I see you.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Dream Theater
« Reply #554 on: 2013-10-10, 07:50:21 »
bo zostali takimi pop-gwiazdkami prog-metalu.

W pewnym sensie, ma³ymi kroczkami, od lat to siê chyba staje. ;) A najnowszy album jakby najbardziej do tej rangi predestynuje. Mo¿na go nawet próbowaæ porównywaæ do czarnego albumu Metalliki, z t± drobn± ró¿nic±, ¿e wej¶cie do szacownego (mniej lub bardziej) "klubu mainstreamu rockowego" nie bêdzie tak spektakularne. ;)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

 

lofty-success