Author Topic: Dream Theater  (Read 135440 times)

0 Members i 3 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Hieronim_Berbelek

  • Posts: 666
  • Karma: +21/-1
  • Gender: Male
Odp: Dream Theater
« Reply #555 on: 2013-10-10, 16:45:43 »
Mo¿na go nawet próbowaæ porównywaæ do czarnego albumu Metalliki, z t± drobn± ró¿nic±, ¿e wej¶cie do szacownego (mniej lub bardziej) "klubu mainstreamu rockowego" nie bêdzie tak spektakularne. ;)

Bo i poziom albumu nie ten. :P
No justice here, No liberty
No reason, No blame
There's no cause to taint the sweetest taste of blood
And greetings from the nation
As we shake the hands of time
They're taking their ovations
The vultures stay behind

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Dream Theater
« Reply #556 on: 2013-10-11, 09:43:41 »
Mo¿na go nawet próbowaæ porównywaæ do czarnego albumu Metalliki, z t± drobn± ró¿nic±, ¿e wej¶cie do szacownego (mniej lub bardziej) "klubu mainstreamu rockowego" nie bêdzie tak spektakularne. ;)

Bo i poziom albumu nie ten. :P

Mo¿e tak, mo¿e nie. Imho na nowym albumie nie brak kawa³ków maj±cych radiowy potencja³: The Bigger Picture, Along for the Ride, The Enemy Inside i The Looking Glass, a ¿e nie bêd± grane... No có¿, w mediach obecnie, podobnie jak w polityce, ludzie kreatywni zepchniêci s± w³a¶ciwie gdzie¶ na margines. W wiêkszo¶ci o wszystkim decyduj± przeciêtniaki. ;)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Dream Theater
« Reply #557 on: 2013-10-12, 15:42:28 »
Kolejna niezbyt pochlebna recenzja 'DT', oraz dosc mocne slowa perkusisty Division by Zero:

Quote
grupa dream theater doczekała sie "statusu" metallicy, jakie gówno by nie nagrali, wszyscy bedą zrec i kupować w milionach, niech sie nazrą, mimo ze nagrali w ostatnich 10-u latach gówniane płyty, tylko niech mi nikt zespołu Division by Zero nie porównuje do tego własnie gówna bo jest co najmniej kilkadziesiąt innych godnych uwagi zespołÃ³w których być może mało ludzi zna ale zasługują co niektóre na status zespołu rewelacyjnego pod które akurat zespół Division by zero podpisuje sie jako inspiracja. Dream theater nie istnieje dla nikogo z zespołu DBZ

Cholera, ja nie wiem, czy przyszla jakas moda na opluwanie DT czy co? Ja rozumiem, ze ostatnie albumy faktycznie moze nie sa tak przelomowe jak wczesniejsze dokonania nowojorczykow, ale do ciezkiej cholery to wciaz kawal zajebistej muzy na bardzo wysokim poziomie. Niech mi ktos z tych niezadowolonych pokaze inny zespol, ktory porusza sie w takiej samej stylistyce. Jak dla mnie to DT wyrobil sobie wlasna nisze i bardzo dobrze, ze w niej siedza, bo ja wlasnie takiego grania od nich oczekuje - stosunkowo dosc przystepnego, z duza iloscia melodii, wirtuozerskim podejsciem do instrumentow i masa lamancow kompozycyjnych. Ale moze po prostu jestem juz na starosc gluchy...
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Dream Theater
« Reply #558 on: 2013-10-12, 16:49:46 »
No je¿eli DbZ tak komentuje, to jestem zupe³nie spokojny, bo kim¿e oni w koñcu s±? Nagrali raptem jedn± przyzwoit± p³ytê ("Independent Harmony"), a reszta niestety s³abiutka, o nowym okresie z wokalistk± nie wspominaj±c - no chyba, ¿e reszta nowego materia³u za¿re... ale jako¶ siê nie zapowiada. ;) Je¿eli ta wypowied¼ DbZ jest rzeczywi¶cie prawdziwa, to ¶wiadczy o kompleksach i poniek±d buractwie formacji (wypowied¼ jest po prostu niezdarna, prostacka i chamska). Co do samych recenzji, pojawiaj± siê tak¿e pochlebne, jak choæby zeskanowana przeze mnie z "Teraz Rock" czy recki na Rock Erea i Ma³y Leksykon Wielkich Zespo³ów, tak ¿e nie ma siê czym specjalne przejmowaæ. Ja tam p³yty ca³y czas s³ucham z du¿± przyjemno¶ci±. 8)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

bts

  • Posts: 737
  • Karma: +30/-0
  • Gender: Male
    • deadmint vinyl blog
Odp: Dream Theater
« Reply #559 on: 2013-10-14, 11:16:57 »
Marcin, a to masz? ;)

Sorry, ¿e odpowiadam dopiero teraz (nie by³o mnie przez tydzieñ w polandzie) - nie mam :)

To jest 7" z tego wypasionego boxu? Cena tego pud³a jako¶ tak mnie zniechêci³a do zakupu. Zadowolê siê wersj± standardow± ;)

Kolejna niezbyt pochlebna recenzja 'DT', oraz dosc mocne slowa perkusisty Division by Zero:

Quote
grupa dream theater doczeka³a sie "statusu" metallicy, jakie gówno by nie nagrali, wszyscy bed± zrec i kupowaæ w milionach, niech sie nazr±, mimo ze nagrali w ostatnich 10-u latach gówniane p³yty, tylko niech mi nikt zespo³u Division by Zero nie porównuje do tego w³asnie gówna bo jest co najmniej kilkadziesi±t innych godnych uwagi zespo³ów których byæ mo¿e ma³o ludzi zna ale zas³uguj± co niektóre na status zespo³u rewelacyjnego pod które akurat zespó³ Division by zero podpisuje sie jako inspiracja. Dream theater nie istnieje dla nikogo z zespo³u DBZ


Co tu du¿o gadaæ - s³oma z butów wystaje rzek³bym, ¿e razem z gnojówk±.

Jak czytam takie bzdury pisane w dodatku przez "muzyka" z przero¶niêtym ego to ¶miaæ mi siê chce. Podrzêdny zespó³ który prawdopodobnie podrzêdnym pozostanie po wieki wieków dopóki siê nie rozleci w trzy dupy ma czelno¶æ w ten sposób pisaæ o jednym z najwa¿niejszych zespo³ów w muzyce progresywnej - wstyd i tyle. Mo¿na mieæ zastrze¿enia zarówno do ostatniego albumu DT jak i do ka¿dego który wcze¶niej wydali. Ale pisanie w ten sposób jest po prostu prostackie i dziecinne.

Nie zna³em Divison By Zero, kiedy¶ sprawdzi³em jaki¶ jeden numer i stwierdzi³em, ¿e jest to taka marna kopia czego¶ tam co ju¿ dawno znam w dziesi±tkach ró¿nych wersji, teraz nie mam ju¿ kompletnie ¿adnych chêci ¿eby ich poznaæ.

Mia³em kiedy¶ podobnie z zespo³em Iluzjon - wokalista swego czasu pierdzieli³ jak pot³uczony i ¿±da³ pisania o swoim zespole (mia³ w tej kwestii niez³± wymianê wiadomo¶ci z kim¶ z serwisu artrock o ile pamiêtam) i siê jeszcze ¿ali³ wszem i wobec, ¿e to niesprawiedliwe, ¿e oni nie s± popularni a takie dziadowskie Riverside jest. Od tamtej pory nie tkn±³em nic co by wysz³o z ich r±k. Nie interesuje mnie czy jest to dobre czy nie. Mam alergiê na takich typów i tyle ;)

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Dream Theater
« Reply #560 on: 2013-10-14, 13:23:19 »
...w tej kwestii niez³± wymianê wiadomo¶ci z kim¶ z serwisu artrock o ile pamiêtam...

Najlepszy numer, ¿e serwis ArtRock.pl z jednej strony "wylewa pomyje" ("instrumentalnego koniobijstwa", "¿e szambo jest perfumeri±"), z drugiej natomiast pod niebiosa wychwala³ "Night of the Red Sky" Joseph Magazine, który jest kalk± ¿ywcem zdart± z Dream Theater. ;)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Dream Theater
« Reply #561 on: 2013-10-15, 08:45:19 »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Dream Theater
« Reply #562 on: 2013-10-15, 20:24:14 »
zmieniona wersja Ilu.Theo

Jak sobie kilka razy przes³ucha³em tej fanowskiej poprzestawianej wersji 'Illumination Theory', to stwierdzam, ¿e wysz³a im zgrabniej ni¿ oryginalny uk³ad Dreamów, choæ nie da siê ukryæ, ¿e jest bardziej przewidywalna od tego co znalaz³o siê na albumie. ;)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

bts

  • Posts: 737
  • Karma: +30/-0
  • Gender: Male
    • deadmint vinyl blog
Odp: Dream Theater
« Reply #563 on: 2013-10-16, 10:40:42 »
Kolejny album DT na winylu ju¿ niebawem

Falling Into Infinity [2LP Vinyl]

Music On Vinyl odwala kawa³ ¶wietnej roboty z tymi wydawnictwami!

Edit:

Wow. I jeszcze na dok³adkê Live At Budokan 4LP
« Last Edit: 2013-10-16, 10:54:06 by bts »

kwarnik

  • Mourner
  • *
  • Posts: 694
  • Karma: +27/-0
  • Gender: Male
Odp: Dream Theater
« Reply #564 on: 2013-10-22, 19:21:15 »

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

bts

  • Posts: 737
  • Karma: +30/-0
  • Gender: Male
    • deadmint vinyl blog
Odp: Dream Theater
« Reply #566 on: 2013-10-25, 17:43:19 »

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Dream Theater
« Reply #567 on: 2013-10-30, 06:37:23 »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

bts

  • Posts: 737
  • Karma: +30/-0
  • Gender: Male
    • deadmint vinyl blog
Odp: Dream Theater
« Reply #568 on: 2013-11-01, 22:19:14 »
Taka ciekawostka.

Niez³a sumka. A¿ siê zastanawiam czy nie pozbyæ siê swojej kopii i kupiæ sobie wersjê na czarnym winylu i duuuu¿o innych p³yt ;)

kwarnik

  • Mourner
  • *
  • Posts: 694
  • Karma: +27/-0
  • Gender: Male
Odp: Dream Theater
« Reply #569 on: 2013-11-02, 07:51:19 »

 

lofty-success