Author Topic: Dream Theater  (Read 135572 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Soja

  • Posts: 1526
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • bad motherfucker
Odp: Dream Theater
« Reply #60 on: 2007-05-22, 11:46:12 »
(który - jak większośc moich postów - narobił na Forum niezłego  zamieszania i sprowokował do kolejnej awantury).

'sprowokował kolejną awanturę' lub 'przyczynił się do kolejnej awantury' :) gwoli jasności - nie czepiam się dla czystej przyjemności czepiania się, ale ktoś tu chciał zostać dziennikarką muzyczną, a takowej (żadnej innej też zresztą) takie lapsusy nie powinny się zdarzać. Pozdrawiam :)
'ktoś chciał zostać dziennikarzem muzycznym', ktoś jest nieokreślone, stosujemy rodzaj męski. poza tym "sprowokował do kolejnej awantury" jest poprawne jeśli przyjmiemy, że mowa o użytkownikach (pominięte oczywiste słowo "sprowokował użytkowników do kolejnej awantury", elipsa kontekstowa ;) ). a po trzecie, 'przyczynić się do sprowokowania kolejnej awantury". ludzie,w internecie stosujemy basic polish :) tak samo denerwuje mnie ta Straż Ortograficzna moderatorów
to tak, bo widzę, że rzeczywiście przyczepiliście(śmy?) się do arktycznej...  :roll: wyluzujmy
[/offtop]
« Last Edit: 2007-05-22, 11:56:11 by Soja »
czy pan wie ile kosztuje kilogram ziemniaków?

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Dream Theater
« Reply #61 on: 2007-05-22, 13:50:12 »
Pierwsza na jak± natrafi³em polska recenzja "Systematic Chaos" na stronie Ma³y Leksykon Wielkich Zespo³ów - baaardzo pochlebna i zachêcaj±ca do zapoznania siê z zawarto¶ci± albumu.
« Last Edit: 2007-05-22, 14:28:41 by Jacek »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Blek

  • Posts: 1463
  • Karma: +7/-1
  • Gender: Male
    • KURTULA
Odp: Dream Theater
« Reply #62 on: 2007-05-22, 17:02:00 »
Dobra recenzja. Szczerze mówi±c zachêci³a mnie trochê do poznania 'Systematic Chaos'. Mam nadziejê, ¿e nie bêdzie zbyt du¿o motywów z utworu 'Octavarium' (mam na my¶li te cukierkowe klawisze, tak mniej wiêcej w po³owie utworu, kiedy przez d³ugi czas s³ychaæ tylko instrumenty, bez LaBriego). Trochê straszy mnie to growlowanie, o którym pisze autor recenzji. I to, ¿e w³a¶ciwie ci±gle jest ciê¿ko. Có¿, zobaczymy, jak to z nowymi Drimami bêdzie.

vertigo

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 1328
  • Karma: +7/-0
  • Gender: Male
Odp: Dream Theater
« Reply #63 on: 2007-05-22, 18:23:51 »
Growlowanie?! To nawet nie jest growlik ;]. Ale je¿eli kto¶ pisze, ¿e The Dark Eternal Night to 'ekstremalnie ciê¿ki numer', to chyba nie ma siê czemu dziwiæ :mrgreen:

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Dream Theater
« Reply #64 on: 2007-05-22, 19:14:55 »
Trochê straszy mnie to growlowanie, o którym pisze autor recenzji.
Z tym growlowaniem to recenzent faktycznie przesadza - ja bym to nazwa³ takim st³umionym (poprzez specjalny efekt) darciem japy przez Portka (znasz to zreszt± Blek_Rajder z tego studyjnego klipu, tak od ok.1:11).
Recenzja faktycznie wy¶mienita - no, jak po przes³uchaniu albumu bêdê mia³ identyczne odczucia, to bêdzie nieziemsko... :mrgreen:
No i jeszcze to:
Quote from: Artur Chachlowski
Jest w tym utworze sekcja z wypowiedziami wielu znanych osób (w tym miêdzy innymi Waszych ulubieñców: Stevena Wilsona i Mikaela Akerfeldta), która naprawdê robi spore wra¿enie...
Jego ogólny klimat kojarzy mi siê ze s³ynnym pinkfloydowskim „Set The Controls For The Heart Of The Sun”, pojawiaj± siê w nim pewne akcenty (chórki!) przypominaj±ce chocia¿by „Damnation” grupy Opeth, a gitarowe frazy, w tym zapieraj±ce dech w piersiach gitarowe solo Petrucciego...
« Last Edit: 2007-05-22, 19:20:30 by Jacek »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Blek

  • Posts: 1463
  • Karma: +7/-1
  • Gender: Male
    • KURTULA
Odp: Dream Theater
« Reply #65 on: 2007-05-22, 20:14:38 »
Quote from: Jacek
No i jeszcze to:
Quote from: Artur Chachlowski
Jest w tym utworze sekcja z wypowiedziami wielu znanych osób (w tym miêdzy innymi Waszych ulubieñców: Stevena Wilsona i Mikaela Akerfeldta), która naprawdê robi spore wra¿enie...
Jego ogólny klimat kojarzy mi siê ze s³ynnym pinkfloydowskim „Set The Controls For The Heart Of The Sun”, pojawiaj± siê w nim pewne akcenty (chórki!) przypominaj±ce chocia¿by „Damnation” grupy Opeth, a gitarowe frazy, w tym zapieraj±ce dech w piersiach gitarowe solo Petrucciego...

W³a¶nie te¿ nie wiem, czy bêdzie mi to odpowiadaæ. Ja jednak wolê, jak kto¶ gra po swojemu, a nie zapo¿ycza elementy z muzyki innych zespo³ów. Chocia¿ nie mia³bym nic przeciwko delikatnemu chwilowemu zagraniu w stylu Opeth, czy u¿ycia takich chórków jak w 'Damnation' (to pewnie po to muzycy Dream Theater og³aszali, ¿e kiedy¶ tam fani mog± przyj¶æ do studia i nagrywaæ z nimi co¶ tam - pewnie chodzi³o o te chórki)

Quote
ja bym to nazwa³ takim st³umionym (poprzez specjalny efekt) darciem japy przez Portka

Ah, o to chodzi! Jakie tam growlowanie, po prostu jak na DT to trochê mroczniejszy wokal (jak w 'Honor Thy Father')

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Dream Theater
« Reply #66 on: 2007-05-22, 20:28:14 »
(to pewnie po to muzycy Dream Theater og³aszali, ¿e kiedy¶ tam fani mog± przyj¶æ do studia i nagrywaæ z nimi co¶ tam - pewnie chodzi³o o te chórki)
Nie, te chórki fanów nagrywano w celu wykorzystania w Prophets Of War - tutaj chyba jeszcze mo¿na pobraæ film z tej ca³ej imprezy.
« Last Edit: 2007-05-22, 20:29:45 by Jacek »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Dream Theater
« Reply #67 on: 2007-05-23, 09:55:00 »
Wiem, ¿e to herezja, ale wokale w "Honor Thy Father" przypominaj± czasem Chestera Beningtona z Linkin Park. :lol:
[under construction]

Blek

  • Posts: 1463
  • Karma: +7/-1
  • Gender: Male
    • KURTULA
Odp: Dream Theater
« Reply #68 on: 2007-05-23, 18:22:13 »
Kogo, jak kogo ale Chestera? ;o Przecie¿ on potrafi tylko drzeæ mordê.

Pierwsze przes³uchanie 'Systematic Chaos' mam za sob±. My¶la³em, ¿e bêdê móg³ byæ trve, jak niektórzy wielcy znawcy z forów po¶wiêconych progmetalowi itd i ¿e bêdê móg³ sobie ponarzekaæ, ¿e za du¿o Portnoy ¶piewa i na koncertach nie bêdzie dawa³ rady, ¿e LaBrie znów cienko ¶piewa, ¿e za du¿o kombinowania (no ostatnie akurat siê zgadza), a tutaj nici z moich planów!

Jak ju¿ wspomnia³em - to tylko pierwsze wra¿enie, mo¿e siê ono zmieniæ po dok³adniejszym przes³uchaniu p³yty wieczorem parê razy, ale w±tpiê, ¿eby jako¶ diametralnie odbiór albumu mi siê zmieni³.

Nie bêdê wyszczególnia³ utworów, mówi³, co mi siê w nich podoba, co nie, zrobiê to pewnie ju¿ po dok³adniejszym przes³uchaniu, a mo¿e jak mnie co¶ tknie to i napiszê recenzjê 'Systematic Chaos' ;p

Na minus od razu zaliczam kombinowanie - mogliby daæ sobie trochê luzu z tym (choæ i tak jest tego mniej IMO, ni¿ na poprzednich p³ytach - choæby 'Octavarium'). Ch³opaki zd±¿yli ju¿ na o¶miu p³ytach pokazaæ, jakimi s± wirtuozami i jak ¶wietnie siê rozumiej±, wiêc teraz mogliby trochê z tym zluzowaæ i nagrywaæ utwory krótsze (nie mówiê, ¿e wszystkie, ale pare tych technicznych sztuczek mo¿na by wywaliæ).

Jak na razie najbardziej do gustu przypad³ mi utwór 'Repentance' - ¶wietny, l¿ejszy, ni¿ reszta p³yty, no i g³o¶ Mikaela  :serducho: :serducho: :serducho:
¦wietny jest utwór 'The Ministry of Lost Souls' ('Remember me! I gave you life!') - bardzo mi siê podoba, trochê podnios³y, taki, jak czêsto zdarza³o im siê umieszczaæ na koñcach p³yt (np 'Losing Time/Grand Finale' na koñcu 'Six Degrees of Inner Turbulence' - tyle, ¿e 'The Ministry of Lost Souls' jest du¿o lepsze, ni¿ 'Losing Time/Grand Finale')
'The Dark Eternal Night' podoba mi siê do 3:35 (potem jest jeszcze fajny "wjazd" gitary) i od 6:45 do 7:30. Co ciekawe, jak s³ucha³em tego utworu z teledyskiem ze studia na youtube.com to jako¶ nie zrobi³ na mnie wra¿enia. Ale jest dobry! Tylko te klawisze, bleeeeh.

Ogólnie to na razie najbardziej nie podobaj± mi siê chyba te klawisze - brzmi± albo cukierkowo, albo tak, jak d¼wiêki ze starych gier wideo, albo Rudess ci¶nie syntezator, a tego nie lubiê, wiêc solowe p³yty klawiszowców mnie nie krêc±.

Wokal móg³by byæ bardziej drapie¿ny, ni¿ LaBrie'owy - jak np w 'The Dark Eternal Night' - Dream Theater móg³by mi siê jeszcze bardziej podobaæ. Do¶æ czêsto na 'Systematic Chaos' s³ychaæ wokal podobny do tego z 'Honor Thy Father' (a to jeden z moich ulubionych utworów DT)

Nie przypad³ mi kompletnie do gustu 'Constant Motion' - wypuszczony przez Road Runner Records wcze¶niej. Za to 'Forsaken' jest ciekawy z fajn± solówk± Petrucciego. (wolê te jego wolne solówki, ni¿ pokazywanie "jak szybko przejadê palcami po ca³ym gryfie w t± i spowrotem")

Pos³ucham jeszcze na pewno parê razy wieczorem, wyrobiê sobie pe³ne zdanie i na pewno jeszcze siê tu odezwê ;)

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Dream Theater
« Reply #69 on: 2007-06-02, 17:11:11 »
Wytrwa³em w przyrzeczeniu (nie s³uchaæ i nie myszkowaæ po sieci w poszukiwaniu nowych d¼wiêków) i warto by³o – przesy³ka z p³ytami dzi¶ do mnie dotar³a. Jestem po pierwszym przes³uchaniu i wra¿enie jest wiêcej ni¿ dobre – po tych wszystkich negatywnych wypowiedziach w necie, my¶la³em, ¿e bêdzie gorzej. Obawia³em siê, ¿e bêdzie bardzo przeciêtnie – wyobra¼cie sobie "Octavarium" bez kompozycji tytu³owej, albo jeszcze lepiej bez tytu³owej i poprzedzaj±cej jej Sacrificed Sons. Jeszcze przez album mentalnie nie przebrn±³em, ale wydaje mi siê dosyæ równy i nie przeszkadzaj± mi nawet imho najs³absze na ca³ej p³ycie Constant Motion (metallicowaty) i Prophets of War (taki niby dyskotekowy). Nie bêdê opisywa³ p³yty, bo znakomicie to zrobi³ Artur Chach³owski na MLWZ i w du¿ej czê¶ci bym to powtórzy³. To mo¿e na razie tyle po pierwszym przes³uchaniu. Dodam tylko, ¿e od dawna lubiê muzê Dream Theater i jestem (podobnie jak w przypadku Opeth) nieobiektywny w stosunku do ich twórczo¶ci. W ka¿dym b±d¼ razie, po pierwszym obcowaniu nie odczuwam rozczarowania i mam nadziejê, ¿e za tydzieñ, dwa bêdzie podobnie...
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Blek

  • Posts: 1463
  • Karma: +7/-1
  • Gender: Male
    • KURTULA
Odp: Dream Theater
« Reply #70 on: 2007-06-03, 14:37:30 »
Do mojej wypowiedzi ST¡D dodam jeszcze parê s³ów, bo my¶lê, ¿e "pierwsze wra¿enie" ju¿ minê³o i mogê trochê bardziej na spokojnie powiedzieæ, co s±dzê o 'Systematic Chaos'.

'In The Presence of Enemies pt.1' - fajnie siê zaczyna, nie za ostro, nie za lekko, wokal Labriego wchodzi dopiero oko³o pi±tej minuty - ogólnie bardzo pozytywny utwór.

'Forsaken' - no! ¦wietny utwór z wpadaj±cym w ucho refrenem (bêd± mieli co na koncertach ¶piewaæ) - zaryzykowa³bym twierdzenie, ¿e taki trochê jak 'Walk Beside You' z 'Octavarium'. IMO to utwór z najwiêkszym potencja³em singlowym - to powinien byæ singiel ci±gn±cy p³ytê, a nie gówniane 'Constant Motion'. Aha - i ten szept 'Forsaken...' przed pierwszym refrenem - palce lizaæ.

'Constant Motion' - szit, gówno, o¶mielê siê napisaæ, ¿e to najs³abszy utwór w dorobku Dream Theater (a je¶li nie najs³abszy to na pewno w czo³ówce tych s³abych). Nie podoba mi siê kompletnie. I to wcale nie dlatego, ¿e brzmi jak utwory Metalliki. To mogê przeboleæ. Ten utwór to po prostu jedna pusta nawalanka (chocia¿ co prawda ostro nie jest). To wszystko jakie¶ takie md³e, pozbawione wyrazu, taki "zapychacz". A jaki by³ sens wybrania tego na pierwszy singiel? ;o Nie mam pojêcia...

'The Dark Eternal Night' - nastêpny s³aby utwór, rozpoczyna siê tn±cymi riffami, pó¼niej w³a¶ciwie rytm nadaje stopa - i dopóki s± te dwie zwrotki i dwa refreny - od biedy mo¿e byæ, jak zaczyna siê kombinowanie i te @$@$!%!#^#$! klawisze Rudessa, które brzmi±, jak gra wideo, a zaraz potem strasznie cukierkowo to ja podziêkujê. Aha - i nie podoba mi siê... nie wiem jak to okre¶liæ - takie granie jednego w jednym rytmie, potem chwilka ciszy i graj± ju¿ zupe³nie co¶ innego, chocia¿ to niby nadal ten sam utwór. Takie ma³o dopasowane klocki.

'Repentance' - jeden z lepszych utworów DT. Do¶æ powolne tempo, ¶wietny wokal Jamesa, potem bardzo dobra solówka Petrucciego (wolê w³a¶nie te jego wolniejsze solówki), klub AA. Nic wiêcej nie napiszê - po prostu co¶ piêknego! Jeden z lepszych utworów w ich historii.

'Prophets of War' - zrobi³a nam siê w progrocku/progmetalu jaka¶ swoista moda na dyskoteki. Najpierw 'Disco Queen' Pain of Salvation, potem 'Golden Clothes' Pure Reason Revolution, teraz 'Prophets of War'. Dobry utwór, do¶æ ciekawy, Petrucci nie gra solówki (i dobrze, co za du¿o to niezdrowo). Trzyma siê.

'The Ministry of Lost Souls' - ¶wietny, ¶wietny, ¶wietny (ale nie lepszy od 'Repentance'). Bardzo podnios³y utwór, natchniony ¶piew LaBriego ('Remember me! I gave you life!') to mocno zapada w pamiêæ. Utwór jest po prostu bardzo dobry. I nawet kombinowanie jest - i z sensem, i z g³ow±, dobre, bez zbêdnych d¼wiêków - nie to, co w 'The Dark Eternal Night'. S± smaczki - ¶wietne backwokale w trakcie zwrotki, które przyprawiaj± mnie o ciarki na plecach.

'In The Presence of Enemies pt.2' - druga czê¶æ suity, IMO du¿o lepsza od pierwszej. Lubiê ten utwór tak samo mocno, jak 'Ministry of Lost Souls'. Jest ¶wietny, d³ugi, ale w ogóle siê nie nudzi. A wersy 'Angels fall, all for you' mnie po prostu zachwycaj± (ze wzglêdu na fantastyczny ¶piew LaBriego! fantastyczny!). Móg³bym sobie pierwsze piêæ i pó³ minuty zapêtliæ i s³uchaæ tego na okr±g³o. 'My soul is yours, dark master!'.

Có¿, my¶la³em, ¿e przy okazji nowego albumu Dream Theater bêdê mia³ powody do narzekania. Okazuje siê, ¿e oprócz tych piêtnastu minut szitu 'Systematic Chaos' to ¶wietna p³yta, dla mnie jedna z lepszych w dorobku DT. Trochê za d³uga (skróciæ j± o te 15 minut i bêdzie super), ale jest ¶wietna. Polecam wszystkim.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Dream Theater
« Reply #71 on: 2007-06-03, 18:26:35 »
Zgadzam siê z Blek_Rajder’em (jestem dopiero co prawda po trzech przes³uchaniach), choæ ten zakrêcony The Dark Eternal Night akurat mi podchodzi – to chyba taka odpowied¼ na Rosetta Stoned Tool (tak to odbieram). Natomiast teraz obok kapitalnego Repentance i podnios³ego The Ministry of Lost Souls (w ¶rodku którego znowu wraca ten specyficzny klimat z Repentance, tylko ju¿ nie taki smutny: Living in a world without love, a burden to my soul, is living in a worthless world, so I will call you), mnie rozwala szczególnie ten muzyczny motyw w In the Presence of Enemies pt.2, pod który James ¶piewa "Dark Master within..." jakby ¿ywcem wziêty z musicali "Opera za trzy grosze" lub "Upiór w operze" – rewelacyjne – pojawia siê w kilku miejscach kompozycji w postaci repetycji. Po najnowszych Porkach, "Systematic Chaos" bêdzie chyba kolejnym albumem, który wci±gnie mnie na d³u¿ej.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Dream Theater
« Reply #72 on: 2007-06-06, 12:37:04 »
Obok Constant Motion, po piêciu przes³uchaniach Prophets of War tak¿e uwa¿am za zbêdny na kr±¿ku. The Dark Eternal Night jest niez³y, ale tak na prawdê nie pasuje do ca³o¶ci albumu. Wiêc faktycznie, gdyby wyrzuciæ z "Systematic Chaos" trzy powy¿sze kawa³ki, czyli skróciæ o jakie¶ 21 minut, wysz³oby to p³ycie na zdrowie i mieliby¶my naprawdê bardzo dobr± progresywno-metalow± sztukê. Ale w sumie nie ma problemu, bo przecie¿ mo¿na w odtwarzaczu odpowiednio zaprogramowaæ i s³uchaæ p³yty w "swoim u³o¿eniu". Tylko czy tytu³ by³by jeszcze adekwatny do zawarto¶ci? :mrgreen:
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Blek

  • Posts: 1463
  • Karma: +7/-1
  • Gender: Male
    • KURTULA
Odp: Dream Theater
« Reply #73 on: 2007-06-06, 22:04:40 »
A mnie siê 'Prophets of War' podoba. Takie w innym klimacie, fajne po prostu. (te krzyki fanów te¿ mi siê podobaj± :) )

Quote
Wiêc faktycznie, gdyby wyrzuciæ z "Systematic Chaos" trzy powy¿sze kawa³ki, czyli skróciæ o jakie¶ 21 minut, wysz³oby to p³ycie na zdrowie i mieliby¶my naprawdê bardzo dobr± progresywno-metalow± sztukê.

A nawet z tymi kawa³kami, nie mamy bardzo dobrej progresywno-metalowej sztuki? IMO 'Systematic Chaos' to jeden z lepszych albumów, gdyby wywaliæ te dwa kawa³ki, które mi siê nie podobaj±, to by³by najprawdopodobniej w czo³ówce. No i LaBrie ¶wietnie ¶piewa.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Dream Theater
« Reply #74 on: 2007-06-07, 09:32:40 »
A nawet z tymi kawa³kami, nie mamy bardzo dobrej progresywno-metalowej sztuki?
Mamy, ale kto¶ niewprawiony mo¿e po prostu nie dotrwaæ do koñca albumu. A nie ukrywajmy, ¿e tak na dobr± sprawê, w zdecydowanej wiêkszo¶ci najlepsze art-metalowe granie w stylu Dream Theater zaczyna siê dopiero od #5 (o pocz±tku p³yty ju¿ siê wtedy ma³o pamiêta). Sam ³apiê siê na tym, ¿e w pewnym momencie odp³ywam (na wysoko¶ci # 3 i 4), ale niestety w inne przestrzenie ni¿ te malowane przez Teatr Marzeñ. A jak sobie zrobiê wersjê skrócon± p³yty (za pomoc± funkcji "program") czyli 1.In The Presence of Enemies Pt.1, 2.Forsaken, 3.Repentance, 4.The Ministry of Lost Souls, 5.In The Presence of Enemies Pt.2 (w sumie 56:54), to w takiej postaci albumu mogê s³uchaæ z nieskrywan± przyjemno¶ci± na okr±g³o (od pierwszej do ostatniej minuty) i absolutnie nie odczuwam znu¿enia. Te niewykorzystane kawa³ki mogli przecie¿ potem dodaæ do sk³adankowych edycji specjalnych albo jako dodatkow± p³ytê audio w czêstych u nich koncertowych wydawnictwach DVD (praktycznie po ka¿dej wiêkszej trasie) – dla fanów wtedy by³aby niez³a gratka. Swoj± opini± chcia³em daæ tylko do zrozumienia, ¿e brak pewnej dyscypliny w doborze materia³u (pewnie ¿al im by³o z czegokolwiek zrezygnowaæ) spowodowa³, ¿e p³yta jest po prostu prze³adowana i za d³uga, a gdyby j± skróciæ, by³aby bardziej spójna stylistycznie i pod wzglêdem artystycznych niewiele ustêpowa³aby moim najukochañszym w ich dorobku czyli I&W, MII:SFAM i 6DOIT. Ale to jest tylko moje subiektywne odczucie, kto¶ mo¿e mieæ na ten temat zupe³nie odmienne zdanie. Na polskim forum DT wiele osób zachwyca siê i uwa¿a za najlepsze na SC dla odmiany Constant Motion i The Dark Eternal Night (lubiê go bardzo, ale jak ju¿ pisa³em wcze¶niej, stylistycznie za bardzo odbiega od pozosta³ej zawarto¶ci albumu). Inni dla odmiany, zadurzeni w muzie Muse, zachwycaj± siê Prophets of War. Ja natomiast najbardziej ceniê Dreamów za te pe³ne pasji, têtni±ce ¿yciem, pejza¿yste, kontrastowe i wielow±tkowe kompozycje skonstruowane z epickim rozmachem jak np. suita Octavarium – Dream Theater s± dla mnie mistrzami du¿ej formy, podobnie jak kilka innych wy¶mienitych formacji, w tym nasz najukochañszy Opeth.
« Last Edit: 2007-06-07, 09:36:03 by Jacek »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind