Author Topic: Dream Theater  (Read 135430 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

deartio

  • Guest
Odp: Dream Theater
« Reply #120 on: 2009-04-13, 18:32:06 »
Który album polecacie na pocz±tek?

Serenity Painted Death

  • Posts: 481
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
Odp: Dream Theater
« Reply #121 on: 2009-04-13, 18:49:52 »
Wychodzi wiêc na to, ¿e nowy album trwa³ bêdzie 75:22, a czasy poszczególnych tracków wygl±daj± nastêpuj±co:
1. A Nightmare to Remember - 16:10
2. A Rite of Passage - 8:35
3. Wither - 5:25
4. The Shattered Fortress - 12:49
5. The Best of Times - 13:07
6. The Count of Tuscany - 19:16
Opeth powinien wzi±æ z nich przyk³ad, bo Watershed jest za krótki.
Najwiêksz± zalet± cz³owieka jest to, ¿e potrafi my¶leæ.
Szkoda tylko, ¿e jest to tak¿e jego najwiêksza wada.

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Dream Theater
« Reply #122 on: 2009-04-13, 21:23:37 »
Który album polecacie na pocz±tek?
Ja niedawno siê do nich przekona³em i próbowa³em najpierw Images and Words, ale w koñcu okaza³o siê, ¿e najlepszym na pocz±tek [i jak na razie w ogóle] jest Train of Thought. Chyba niez³y na pocz±tek, bo w sumie do¶æ prosty jest te¿ Octavarium :D

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Dream Theater
« Reply #123 on: 2009-04-19, 14:59:11 »
Który album polecacie na pocz±tek?
Cytujê w tym temacie z innego w±tku:
Je¿eli chcesz zaczynaæ z Dream Theater to zarzuæ sobie 'Images and Words', albo 'Score' (przekrój przez ca³± ich karierê) - je¶li te ci siê nie spodobaj±, to w zasadzie, nie masz po co siêgaæ po inne ich p³yty.
Natomiast je¿eli chcesz najmocniejszy album Dreamów, to zacznij od "Train of Thought". Za najlepszy ich album uwa¿a siê "Metropolis Pt.2: Scenes from a Memory" (tak m.in. kwalifikuje Wies³aw Weiss w najlepszej rockowej encyklopedii ¶wiata czyli "Wielkiej Rock Encyklopedii" - zgadzam siê z nim). Równie znakomity jest "Six Degrees of Inner Turbulence". Natomiast je¿eli chcesz co¶ nazwijmy najl¿ejszego to "Falling Into Infinity". Najs³abszy w dyskografii jest debiut "When Dream and Day Unite". Co siê tyczy ostatnich dwóch albumów studyjnych, to s± one nierówne, bo obok ¶wietnych wyrafinowanych kompozycji (Octavarium, Sacrificed Sons, In The Presence of Enemies Pt.1 & 2, The Ministry of Lost Souls) trafiaj± siê kiczowate zapychacze dziur (dla mnie m.in. I Walk Beside You i Prophets of War). Ale na pocz±tek faktycznie (za Blek_Rajderem) polecam koncertowe DVD "Score" - znakomite.

Wyslano: 2009-04-13, 21:24:06
Podobnie jak przed rokiem ukazywa³y siê opisy zawarto¶ci "Watershed" Opeth, podobnie teraz jest z "Black Clouds & Silver Linings" Dream Theater (tu).
Wyslano: 2009-04-17, 22:21:34
Wyciek³y dwa pierwsze kawa³ki z nowego opusu Dreamów, ale póki co, nie rzucaj± mnie na kolana. Mo¿e po kilku przes³uchaniach...
Wyslano: 2009-04-19, 08:14:27
Pierwszy kawa³ek to klasyczny rozbudowany Dream Theater. Brzmi trochê jak kompilacja brzmieñ i zagrywek znanych z poprzednich albumów. No mo¿e nowo¶ci± s± blasty i wszystkie te klawiszowe brzmienia gotyckie. Drugi kawa³ek ma zdecydowanie prostsz± konstrukcjê z przebojowym chwytliwym refrenem. Generalnie bez fajerwerków, ale s³ucha siê bardzo dobrze, szczególnie A Nightmare to Remember – muza dla fanów Teatru Marzeñ. Ciekawe jak pozosta³e 50 minut...
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

mrówa

  • Mourner
  • *
  • Posts: 476
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Drummer
    • Whiterose
Odp: Dream Theater
« Reply #124 on: 2009-04-19, 15:45:21 »
A Nightmare To Remember by mnie zmia¿d¿y³ gdyby nie gotycki chór Rudessa. Ale Continuum Fingerboard Jordana i blasty Mike'a w pytê. A Rite Of Passage taki prosty, ale ma fajne oldschoolowe brzmienie gitary. W A Nightmare To Remember s³ysza³em jeszcze motyw podobny do jednego z riffów z The Dance Of Eternity chyba. Ja jestem najbardziej ciekaw The Shattered Fortress.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Dream Theater
« Reply #125 on: 2009-04-19, 15:55:44 »
¦rodkowa czê¶æ A Nightmare To Remember bardzo w klimatach najspokojniejszej czê¶ci Lines In The Sand. No i tak generalnie, jak zrobiæ mroczn± aurê wokalnie, to Portek powinien udaæ siê po nauki do Akerfeldta. :wink:
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Dream Theater
« Reply #126 on: 2009-04-20, 00:05:20 »
Blastów DT jeszcze nie trenowa³o. Ale po przes³uchaniu obu kawa³ków widzê, ¿e jest jako taka szansa na spójny album co bardzo mnie cieszy.  :)
[under construction]

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Dream Theater
« Reply #127 on: 2009-04-20, 07:34:51 »
W stylu i z przytupem :D Nie ma wielkich wymagañ wobec nich, ale podoba mi siê :mrgreen: Czekamy na ca³o¶æ i w lepszym stanie :D
I dziêki Jacek ;)

mrówa

  • Mourner
  • *
  • Posts: 476
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Drummer
    • Whiterose
Odp: Dream Theater
« Reply #128 on: 2009-04-20, 17:01:39 »
¦rodkowa czê¶æ A Nightmare To Remember bardzo w klimatach najspokojniejszej czê¶ci Lines In The Sand. No i tak generalnie, jak zrobiæ mroczn± aurê wokalnie, to Portek powinien udaæ siê po nauki do Akerfeldta. :wink:
Fajnie by³oby us³yszeæ zamiast zakoñczenia Portnoya growl Akerfeldta, najlepiej niski i wysoki na³o¿one na siebie :D Ja tam s³yszê nie tylko Lines In The Sand, jest wiele motywów podobnyz do poprzednich utworów: In The Name Of God, In The Presence Of Enemies, mo¿e nawet Sacrificed Sons?

imo esencja Dreama normalnie ten kawa³ek pierwszy.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Dream Theater
« Reply #129 on: 2009-04-22, 10:29:20 »
Od kilku dni s³ucham obu tracków i bardzo przypad³y mi do gustu, szczególnie pierwszy, choæ ten drugi te¿ niczego sobie. Wszystko wskazuje na to, ¿e to bêdzie bardzo dobry album. :) Zgadzam siê z Mrów±, sam zreszt± o tym pisa³em kilka postów wcze¶niej, ¿e A Nightmare To Remember brzmi jak "kompilacja brzmieñ i zagrywek znanych z poprzednich albumów" z dodatkiem kliku nowych elementów. Có¿ tam jeszcze s³ychaæ...  :-k pierwsze solo Pietruchy bardzo Hammettowskie. Natomiast wstêp do A Rite of Passage jakby odrobinê stylizowany na Home.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

mrówa

  • Mourner
  • *
  • Posts: 476
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Drummer
    • Whiterose
Odp: Dream Theater
« Reply #130 on: 2009-04-22, 13:12:25 »
Natomiast wstêp do A Rite of Passage jakby odrobinê stylizowany na Home.
Dok³adnie, taki egzotyczny ^^ Mnie A Nightmare To Remember zjad³ ca³kowicie, brejdaka zreszt± te¿ :D

Demon

  • Posts: 58
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
Odp: Dream Theater
« Reply #131 on: 2009-04-22, 21:54:02 »
Uf.. w³a¶nie skoñczy³em czytaæ ten post (niedawno mocniej wkrêci³em siê w Dreamów) wiêc tak.
Na pocz±tek najlepszy jest wg. mnie A Scenes From Memory. S³ucha³em jako pierwszego Systematic Chaos, ale dopiero MII:ASFM dos³ownie wbi³o mnie w ziemiê...co¶ niesamowitego..
Co do Systematic Chaos to najlepszym kawa³kiem jest The Dark Eternal Night a zaraz po nim In The Presence Of Enemies jako ca³o¶æ, reszta tak¿e ¶wietna ale nie powala. (co do zachwytów nad Repentance - s³ysza³ kto¶ This Dying Souls z ToT - jakie¶ skojarzenia?? Zreszt± wersy "I wanna feel your body breaking...." te¿ wydaj± mi siê dziwnie znajome ale póki co nie mogê doj¶æ...

No to tyle na pocz±tek, póki co mêczê ToT ;)

ps. Je¶li chodzi o nawi±zania to jeden motyw z solówki koñcz±cej Octavarium (te¿ rewelacyjny album poza I walk beside you (u2;) )  a tak¿e jeden z solówki do Lines in the Sand (oba bardzo charakterystyczne) mo¿na wy³apaæ w jednym z utworów na solowej p³ycie Johna - Suspended Animation.
« Last Edit: 2009-04-22, 22:02:21 by Demon »
Just one second,
and I was left with nothing.
Her fragrance still pulsating through damp air.
That day came to an end.
And she had lost in me, her Credence

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Dream Theater
« Reply #132 on: 2009-04-22, 21:58:39 »
Bo to stanowi ca³o¶æ:
This Dying Soul z ToT - The Root Of All Evil z O. - Repentance z SC
I na tej nowej p³ycie ma byæ czwarta czê¶æ, ostatnia. O szczegó³y i tematykê to nie do mnie, bo za s³abo jestem w temacie. Co¶ mi siê obi³o o uszy, ale nie chcê wprowadzaæ w b³±d ;)
Ale tej czwartej czê¶ci nie mogê siê wprost doczekaæ, bo je¶li traktowaæ to jak trzy czê¶ci suity, to jest to ¶wietna suita :D

Demon

  • Posts: 58
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
Odp: Dream Theater
« Reply #133 on: 2009-04-22, 22:06:34 »
Hm... no to zapali³e¶ mi jakie¶ swiate³ko, rzeczywi¶cie, brakowa³o mi The Root... Ponoæ ma to co¶ wspólnego z na³ogiem narkotykowym MP ale nie wiem napewno, nie siedzê mocno w temacie :) ale warto bêdzie "zaprogramowaæ" sobie t± Suitê :)
Just one second,
and I was left with nothing.
Her fragrance still pulsating through damp air.
That day came to an end.
And she had lost in me, her Credence

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Dream Theater
« Reply #134 on: 2009-04-22, 23:20:33 »
Bo to stanowi ca³o¶æ:
This Dying Soul z ToT - The Root Of All Evil z O. - Repentance z SC...

Dok³adnie to chodzi o tzw. "The Twelve-step Suite", a sk³adaj± siê na ni±:
1. The Glass Prison (z "6DoiT"):
    * I. Reflection
    * II. Restoration
    * III. Revelation
2. This Dying Soul (z "ToT"):
    * IV. Reflections of Reality (Revisited)
    * V. Release
3. The Root of All Evil (z "8v"):
    * VI. Ready
    * VII. Remove
4. Repentance (z "SC"):
    * VIII. Regret
    * IX. Restitution
5. The Shattered Fortress (z "BC&SL"):
    * X. ...
    * XI. ...
    * XII. ... 
Szczegó³y: tutaj.
« Last Edit: 2009-05-03, 08:10:41 by Luksor »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

 

lofty-success