Author Topic: Dream Theater  (Read 135458 times)

0 Members i 2 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Enter_the_Chicken

  • Guest
Odp: Dream Theater
« Reply #150 on: 2009-05-14, 00:49:10 »
Quote
King Crimson - Larks' Tongues in Aspic
B³agam... NIEeeeeeeeee

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Dream Theater
« Reply #151 on: 2009-05-14, 13:09:32 »
O Stary nikt przecie¿ nie ka¿e s³uchaæ. :P
[under construction]

Enter_the_Chicken

  • Guest
Odp: Dream Theater
« Reply #152 on: 2009-05-14, 13:52:20 »
O Stary nikt przecie¿ nie ka¿e s³uchaæ. :P

ja wiem, ale ból istnienia... Weltschmerz
tak nie mozna... :(

~k.: Weltschmerz - nie do¶æ, ¿e samo, "z", to jeszcze wielk± liter±... :(

p/ch/l. : siê robi sweety ;)
« Last Edit: 2009-05-14, 21:23:57 by Enter_the_Chicken »

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Dream Theater
« Reply #153 on: 2009-05-14, 21:05:04 »
Rainbow - Stargazer
Jestem ciekaw...
Quote
Queen - Tenement Funster / Flick of the Wrist / Lily of the Valley
Jestem bardzo ciekaw. Z jednej z najlepszych p³yt Queen, na dodatek trzy utwory, które na dobr± sprawê stanowi± jeden genialny... Bardzo ciê¿ko bêdzie dorównaæ orygina³owi, pewnie jest to w ogóle niemo¿liwe. Ale wa¿ne, ¿eby nie zepsuli, wierzê, ¿e to bêdzie solidna robota.
Quote
King Crimson - Larks' Tongues in Aspic
DT nie ma szans oddaæ klimatu Karmazynowego Króla. Mam nadziejê, ¿e zrobi± to kompletnie po swojemu i ¿e postawi± na ciekaw± interpretacjê, bo je¶li bêd± siê starali na¶ladowaæ KC, to raczej nie polubiê tego numeru w ich wykonaniu.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Dream Theater
« Reply #154 on: 2009-05-16, 09:51:36 »
Podobnie jak w przypadku "Watershed" Opeth, uka¿e siê specjalny wypasiony zestaw "Black Clouds & Silver Linings":
Quote from: RoadRunner Records
Deluxe Collector's Edition Box Set
The contents of the box set has been announced by Roadrunner Records. It will be packaged in a silver foil embossed black velvet box:
- 3-CD Special Edition
- 180-Gram Double LP with artwork from Hugh Syme
- "Producer's Edition" disc with isolated audio tracks of the entire album
- numbered lithograph by Hugh Syme. 100 will be personally signed by the artist
- mouse pad
Those who pre-order will be able to download 1 newly recorded cover song each week beginning on May 19, 2009 until the album's release. Some box sets will contain a "silver ticket" which entitles the purchaser to a meet and greet with the band.
Okazuje siê, ¿e ta mega-wypasiona edycja kolekcjonerska (tutaj), obok trzech p³yt kompaktowych, dwóch analogów, litografii Hugh Syme'a, specjalnego "srebrnego" biletu oraz podk³adki pod myszkê komputerow±, zawieraæ bêdzie p³ytê DVD, na której ca³y materia³ "Black Clouds & Silver Linings" dostêpny bêdzie w wersji nazwijmy przedmasteringowej, czyli dostêpne bêd± osobno poszczególne ¶cie¿ki wokalne, gitarowe, perkusyjne itd. - o tym wszystkim Portek opowiada tutaj. A wiêc rzecz dla najzagorzalszych fanów oraz tych, którzy zechc± sobie po¶piewaæ lub pograæ z Dreamami. Ciekawe czy za rok, dwa Mikael tak¿e nie wysma¿y podobnego mega-zestawu z "przedmasteringow±" wersj± albumu?
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Dream Theater
« Reply #155 on: 2009-05-16, 10:46:41 »
Ciekawe czy za rok, dwa Mikael tak¿e nie wysma¿y podobnego mega-zestawu z "przedmasteringow±" wersj± albumu?
Oby nie, bo zbankrutujê. Dla dreamów nie zamierzam, ale dla Opeth... Jak wydadz± to we¼ i nie kup XD

Backbone

  • Posts: 501
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
    • http://www.backbone.neth.pl/
Odp: Dream Theater
« Reply #156 on: 2009-05-16, 11:16:10 »
Nie znam wszystkich clipów Teatru Marzeñ, a te które znam, w przeciwieñstwie do koncertów na DVD, nigdy niczym szczególnym siê nie wyró¿nia³y, wiêc ten najnowszy uwa¿am za ca³kiem interesuj±cy.

to poszukaj wideo do forsaken, miazdzy;P

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Dream Theater
« Reply #157 on: 2009-05-18, 16:42:43 »
Nie znam wszystkich clipów Teatru Marzeñ, a te które znam, w przeciwieñstwie do koncertów na DVD, nigdy niczym szczególnym siê nie wyró¿nia³y, wiêc ten najnowszy uwa¿am za ca³kiem interesuj±cy.
to poszukaj wideo do forsaken, miazdzy;P
Znam, ale clip w konwencji anime zupe³nie mi nie przypad³ do gustu. Ten nowy uwa¿am za zdecydowanie lepszy. Ale w sumie to kwestia gustu - wielu osobom z forum np. teledyski do Porcelain Heart i Burden Opeth nie spodoba³y siê, a ja je uwielbiam. :)
Wyslano: 2009-05-16, 11:39:30

recka singla "A Rite Of Passage"
Wyslano: 2009-05-16, 12:43:25

pociek³o w net
« Last Edit: 2009-05-18, 17:31:00 by Luksor »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

mrówa

  • Mourner
  • *
  • Posts: 476
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Drummer
    • Whiterose
Odp: Dream Theater
« Reply #158 on: 2009-05-18, 17:40:21 »
Dziêki Luksor, leci.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Dream Theater
« Reply #159 on: 2009-05-18, 18:54:20 »
Czas reminiscencji i rozliczeñ - bardzo dobry album z przepiêknymi solami gitarowymi Petrucciego. Znakomite brzmienie.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

mrówa

  • Mourner
  • *
  • Posts: 476
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Drummer
    • Whiterose
Odp: Dream Theater
« Reply #160 on: 2009-05-18, 19:09:01 »
| RECENZJA MRÓWY NA ¯YWO |*

A Nightmare To Remember i A Rite Of Passage znamy ju¿ z pierwszego wycieku. Pierwszy to w pe³ni ukazane mo¿liwo¶ci, drugi natomiast, jak na singiel promuj±cy, zaskakuj±co dobry i rozwiniêty, acz chwytliwy.
Wither to moim zdaniem najgorszy utwór na albumie. Ju¿ po d³ugo¶ci trwania mo¿na doj¶æ do wniosku, ¿e ma siê do czynienia ze starym jak ¶wiat schematem kawa³ka. Problem w tym, ¿e Forsaken, chocia¿ tak samo schematyczny, by³ o niebo lepszy. Wither natomiast nadaje siê najwy¿ej na Eurowizjê.
The Shattered Fortress to oprócz A Nightmare To Remember chyba najlepszy utwór na albumie. Genialnie podsumowuje ca³± alkoholow± suitê ¶wietnie zaaran¿owanymi i znanymi nam ju¿ motywami z poprzednich czê¶ci.
The Best Of Times to taki przyjemny utwór, nawet mo¿e trochê ra¼ny, jednak miejscami refleksyjny i sk³aniaj±cy do zadumy. Niby proste motywy i riffy, ale nie¼le rozwiniête jak na ponad dziesiêæ minut. Utwór mo¿na poleciæ na okoliczno¶ci wyjazdu lub ¶mierci. Smutniejsza wersja The Spirit Carries On, przypomina te¿ trochê zakoñczenie The Ministry Of Lost Souls. Bol± nieco uszy od na³o¿onych na siebie wokali Jamesa i Mike'a kiedy to James ¶piewa oktawê wy¿ej ni¿ Mike. Zdecydowanie wolê kiedy Mike jest agresorem lub falsetem. Przynajmniej w tym po³±czeniu.
The Count Of Tuscany zaczyna siê gitar± budz±c± mi³e wspomnienia z Another Day. Niektóre riffy maj± bardzo fajne metrum, a motyw, w którym wystêpuj± pierwsze s³owa ¶wietnie nadaje siê z pewno¶ci± do jazdy samochodem. Tak jak i riff przed solówkami w A Rite Of Passage. Refren (przynajmniej wokalnie i tekstowo) jednak bardziej pasuje do Papa Roach, Korna albo innego P.O.D. Uspokojenie po ponad po³owie utworu to przej¶cie niczym z Razor's Edge do Trail Of Tears. Potem Pietruch móg³by gitar± przej¶æ do Through Her Eyes... ale wkrada siê akustyk. Kawa³ek jednak ¶wietnie zamyka album. Tylko dlaczego skoñczyli go takim kiepskim fade outem... mo¿e od tego fade inem zaczn± kolejny album?



*Powy¿szy tekst to tylko i wy³±cznie moja osobista opinia, a pisa³em go na bie¿±co s³uchaj±c pierwszy raz albumu.
« Last Edit: 2009-05-18, 19:37:20 by mrówa »

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Dream Theater
« Reply #161 on: 2009-05-18, 20:33:29 »
W sieci pojawi³a siê plotka, ¿e na kr±¿ku nr 2 zamieszczone zostan± covery:
Rainbow - Stargazer
Queen - Tenement Funster / Flick of the Wrist / Lily of the Valley
Dixie Dregs  - Odyssey
Zebra - Take Your Fingers From My Hair
King Crimson - Larks' Tongues in Aspic
Iron Maiden - To Tame a Land
Ciekawe jak to bêdzie w rzeczywisto¶ci? :-k

Lista coverów siê chyba jednak potwierdza:

¼ród³o: http://www.amazon.com/gp/product/B0029P8AEW/ref=dm_dp_trk1
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Blek

  • Posts: 1463
  • Karma: +7/-1
  • Gender: Male
    • KURTULA
Odp: Dream Theater
« Reply #162 on: 2009-05-18, 21:12:01 »
Kilka s³ów na gor±co.

Pierwsze dwa utwory - nie ma siê co rozpisywaæ, bo ju¿ je zna³em, pó¼niej napiszê.

'Wither' - mnie siê podoba, przyjemna, lekka balladka, jakie od 'Octavarium' umieszczaj± na swoich albumach. Pozytywnie, nawet bardzo.
'The Shattered Fortress' - podsumowuj±cy ca³± wielk± suitê, dobry utwór, ale za du¿o w nim odwo³añ do wcze¶niejszych, widzia³em ju¿ zarzuty, ¿e ten utwór to takie "kopiuj-wklej" i trochê w tym racji niestety jest. Inna sprawa, ¿e zakoñczenie ca³ej opowie¶ci naprawdê jest dobre, a te odwo³ania do wcze¶niejszych utworów, tylko wprowadzaj± odpowiedniego klimatu i trochê refleksyjno¶ci - co¶ siê skoñczy³o.
'The Best of Times' - kapitalny utwór, jak na razie podoba³ mi siê najbardziej. Baaardzo refleksyjny, taki jakby podsumowuj±cy - "patrzcie, to ju¿ dziesi±ty album Dream Theater!". Idealny pocz±tek - klawisze, s± smyczki :serducho:, pó¼niej gitara, jakby ¿ywcem wyjêta z 'Images and Words' (kocham ten album) - trochê 'Surrounded', trochê 'Another Day'. W ogóle ca³y utwór taki bardzo imagesandwordsowaty, co bardzo mi siê podoba. (a ten d¼wiêk zegara na pocz±tku jakby odwo³aniem do 'Scenes From a Memory'...) Je¶li ju¿ siê odwo³ywaæ przy tym utworze do 'The Spirit Carries On' to wydaje mi siê, ¿e 'The Best of Times' jest weselsze, a nie smutniejsze.

Za chwilê pos³ucham niemal dwudziestominutowego 'The Count of Tuscany' i dopiszê dalsz± czê¶æ wra¿eñ z pierwszego przes³uchania.
Wyslano: 2009-05-18, 20:35:57
'The Count of Tuscany' - pierwsza po³owa zdecydowanie bez rewelacji, po tym zwolnieniu, o którym pisa³ mrówa, które rzeczywi¶cie jest ¿ywcem wyjête z 'Trial of Tears' jest ju¿ duuu¿o du¿o du¿o lepiej i druga po³owa tego utworu jest naprawdê rewelacyjna.

To tyle z wra¿eñ na ¿ywo, na gor±co, jeszcze parê ogólnych uwag, które mi siê nasuwaj±:

John Petrucci jest genialny. Jego solówki na tym albumie s± po prostu nieziemskie, nie ma ich tak wiele, jak na innych albumach (chocia¿ w sumie ju¿ od 'Octavarium' obserwujemy znacz±ce ograniczenie popisów, czy to Petrucciego, czy Rudessa i wychodzi im to na dobre), co jest dobre, ale gdy ju¿ siê pojawiaj± s± po prostu genialne. Solo od ok czwartej minuty 'Wither' i koñcowe solo 'The Best of Times' to co¶ przepiêknego.
Druga sprawa - Petrucci wyrasta mi na najulubieñsz± postaæ w zespole, Mike spada mocno, bo nie podobaj± mi siê jego megalomañskie zapêdy (o czym ju¿ by³a mowa przy ró¿nych dvd). Moim zdaniem za czêsto te¿ jest w³±czany do ¶piewu na nowych p³ytach Dream Theater - nie podoba mi siê pocz±tek 'The Shattered Fortress', gdzie w³a¶nie on daje popis swoich umiejêtno¶ci wokalnych. Trochê go za du¿o.
Trzecia sprawa - LaBrie bardzo w porz±dku, dobry poziom, jest ok.

Aha - i dobrze, ¿e nie ma takiej miazgi, jak 'The Dark Eternal Night' czy 'Constant Motion' z poprzedniego albumu. Jak±¶ d³u¿sz± recenzjê napiszê po kilku/kilkunastu przes³uchaniach.

I co siê dzieje w Roadrunner? Niejaki Opeth odstawia kaszanê 'Watershedem', a Dream Theater przygotowuj± kolejny bardzo dobry album. (bo nie jest mo¿liwe, ¿eby nagle po kilku/kilkunastu przes³uchaniach 'Black Clouds & Silver Linings' przesta³o mi siê podobaæ, bo to mogê ju¿ stwierdziæ - jest to bardzo dobry album)
« Last Edit: 2009-05-18, 21:17:18 by Blek »

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Dream Theater
« Reply #163 on: 2009-05-18, 23:39:22 »
Jako¶ nie widzê tej kaszany w Opeth :P
[under construction]

Enter_the_Chicken

  • Guest
Odp: Dream Theater
« Reply #164 on: 2009-05-18, 23:43:32 »
Jako¶ nie widzê tej kaszany w Opeth :P
+1

 

lofty-success