Author Topic: Dream Theater  (Read 135536 times)

0 Members i 2 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Orka_Opeth

  • Posts: 398
  • Karma: +8/-0
  • Gender: Male
Odp: Dream Theater
« Reply #180 on: 2009-05-21, 17:06:02 »
Hmmmm drogi kolego.... Po pierwsze , zadam Ci pytanie... Na podstawie czego usuniêto tamt± recenzjê? Chyba redaktorzy b±d¼ sam autor stwierdzi³ ¿e faktycznie co¶ w obra¿aniu cz³onków zespo³u i nazywanie ich twórczo¶ci " wspó³czesnymi wypocinami ala POP " jest nie tak... No ale oczywi¶cie tak w³a¶nie wygl±da wspó³czesne spojrzenie na problem dziennikarstwa oraz na problem szeroko pojêtej tolerancji. Wybacz... ale mówienie ¿e Dream Theater siê zakoñczy³o ¿e to co tworz± jest be³kotem i jeszcze inne sformu³owania bardziej lub mniej obra¼liwe pod adresem ludzi którzy zrobili i robi± nadal kawa³ ciê¿kiej roboty aby tacy ludzie jak szanowny autor tamtej recenzji i ty drogi kolego mogli podziwiaæ rozwój wspó³czesnego szeroko odbieranego , rozumianego nurtu Progresywnego jest dla mnie nie na miejscu i nigdy nie zgodzê siê ¿e jaki¶ szczyl ma prawo pluæ na zespó³ tej klasy...
Inn± spraw± jest spojrzenie na to co jest tam grane... Jednemu mo¿e siê to nie podobaæ , drugiemu zgo³a odwrotnie... Ale je¿eli ten cz³owiek nie zada³ sobie nawet tyle trudu aby zag³êbiæ siê w album , skoro nawet nie rozumie tego ¿e utwór   The Shattered Fortress jest zwieñczeniem projektu Portonya na temat problemu alkoholowego i dlatego taka a nie inna jego konwencja ( mo¿na powiedzieæ zebranie do kupy wszystkiego o czym by³a mowa do tej pory przez 4 albumy ) no to o czym my tutaj dyskutujemy  :? :?.... I jeszcze jedna sprawa.... Od kiedy to ukazuj± siê recenzje albumu na d³ugo przed jego premier± ?  :? :? czy rzetelny dziennikarz powinien takie rzeczy robiæ?
W mojej ocenie nie ma miejsca na tolerancje w sytuacji gdy kto¶ jest bezpodstawnie opluwany... Mo¿e kiedy¶ nadejdzie dzieñ ¿e i ciebie to spodka i wtedy zrozumiesz ¿e nie wolno do takich sytuacji dopuszczaæ...
out of the courtyard, come back tonight, my sweet satan I see you.

Enter_the_Chicken

  • Guest
Odp: Dream Theater
« Reply #181 on: 2009-05-21, 17:20:44 »
No wiêc drogi kolego, podobnie jak Ty drogi kolego uwa¿am, ¿e nikt nie ma prawa na bezpodstawne opluwanie kogokolwiek. Pomijaj±c ju¿ dywagacje na temat co jest podstawne a co nie, przejdê do meritum. Otó¿ drogi kolego o ile zgadzam siê w tej kwestii o tyle uwa¿am, i¿ dzia³aæ powinno siê inaczej z takimi osobami. Skoro Ty szanowny kolego zauwa¿y³e¶, i¿ ta recenzja niezbyt Twoim mniemaniu odwzorowuje stan faktyczny, to powiniene¶ takie samo prawo daæ innym czytelnikom by sami os±dzili czy siê z ni± zgadzaj±, czy nie. I gdyby siê nie zgadzali, podobnie jak Ty drogi kolego, mog± zwyczajnie przestaæ czytaæ recenzje szanownego autora recenzji. Natomiast dzia³ania polegaj±ce na cenzurowaniu, nawet najwiêkszego ch³amu musz± byæ nazwane po imieniu - cenzura i blokowanie wolno¶ci wypowiedzi. Co dobre dla Ciebie drogi kolego niekoniecznie musi byæ dobre dla innych. Co Tobie siê podoba nie musi podobaæ siê innym.

A co do samego autora recenzji. Dla mnie jest to cz³owiek, który zna DT na wylot. U¿ywa takich skrótów, wymienia cz³onków zespo³u na zawo³anie, a do tego posun±³ siê do kradzie¿y muzyki przed jej wydaniem - s³owem zale¿y mu. Widocznie mia³ spore oczekiwania i siê zawiód³, ot powsta³a taka recenzja. Po raz kolejny pomijaj±c czy ma podstawy, wiedzê do opluwania DT za ten album, nie mo¿esz zakazaæ mu wypowiedzi. A je¶li uwa¿asz, ¿e mo¿esz, to kopia w d³oñ i szar¿a na RateYourMusic. Tam pewnie mo¿na do ka¿dego albumu znale¼æ recenzjê od opluwaj±cej po wychwalaj±c±. Z wulgaryzmami i bez. Z porównywaniem muzyki do rozrywanego kota i harf anielskich.

Sztuka broni siê sama, tak jak wszystko co prawdziwe i szczere.

Orka_Opeth

  • Posts: 398
  • Karma: +8/-0
  • Gender: Male
Odp: Dream Theater
« Reply #182 on: 2009-05-21, 18:10:11 »
Zgadzam siê z Tob± w 100 % co do tego ¿e ka¿dy ma prawo do wypowiedzi i w³asnego zdania , problem polega na tym ¿e po 1. Czyni to publicznie ( a tutaj zawsze trzeba uwa¿aæ na wypowiadane s³owa ) po 2. Na tej stronie ma czego¶ takiego jak np. "Twoim zdaniem " natomiast mo¿na napisaæ na maila , ja poczu³em siê ura¿ony t± recenzj± i dlatego postanowi³em napisaæ maila. Nikogo do niczego nie zmusi³em... Natomiast tak jak mówiê gdyby autor skupi³ siê na samej muzyce a nie na g³upim dogryzaniu poszczególnym muzykom to wtedy ok-i masz racjê... Ale on skupi³ siê równie¿ na g³upim docinkom i czyni³ to publicznie i dlatego uwa¿am ¿e to nie jest tak ¿e niech ka¿dy pisze i robi co chce... Ka¿dy powinien dwa razy pomy¶leæ zanim zabiera siê za pisanie czego¶ o czym ( nadal twierdzê ) nie ma zielonego pojêcia.... Teksty typu " ju¿ s³owa Portnoya ¿e ta p³yta bêdzie taka czy siaka , wydawa³y mi siê podejrzane " takie teksty to sobie mo¿e wypowiadaæ prywatnie bo przepraszam Ciê bardzo ale skoro Portony uwa¿a ¿e ta p³yta jest zbli¿ona do tego czy tamtego czy jest taka czy siaka du¿o bardziej mnie przekonuj± ni¿ - "uwa¿am ¿e" jakiego¶ Galla Anonima ( bez obrazy). Potem jecha³ po J.Labrie dodaj±c jakie¶ z³o¶liwe komentarze pod jego adresem... Powtarzam! Takie teksty niech zachowa dla siebie albo je¿eli ju¿ tak bardzo chce og³aszaæ siê to niech to nie czyni na witrynie publicznej gdzie ka¿dy ze zrozumieniem lub te¿ nie , czyta jego wypociny...
Pozdrawiam
 
out of the courtyard, come back tonight, my sweet satan I see you.

Enter_the_Chicken

  • Guest
Odp: Dream Theater
« Reply #183 on: 2009-05-21, 18:41:45 »
Masz racjê. W zasadzie masz racjê w 100%.
Tylko nadal czujê jaki¶ niesmak po "interwencji". Osobi¶cie wola³bym naci±æ siê na tak± recenzjê i wiedzieæ co omijaæ, ni¿ posiadaæ na swojej drodze jakie¶ filtry.
Równie¿ pozdrawiam :)

Orka_Opeth

  • Posts: 398
  • Karma: +8/-0
  • Gender: Male
Odp: Dream Theater
« Reply #184 on: 2009-05-21, 18:54:50 »
No to ¶wietnie ¿e nareszcie doszli¶my do porozumienia  :).... Ja te¿ nie jestem zwolennikiem jak to okre¶li³e¶ " filtrowania " ale mam pewne zasady i tego typu "recenzje" to ja bardzo chêtnie równie¿ poczytam ale w odpowiednich do tego miejscach nawet np. takich jak forum. Tutaj mo¿na nawet " pocisn±æ " jakiemu¶ muzykowi je¿eli co¶ na prawdê nas denerwuje w jego wykonaniu na danej p³ycie... To samo odnosi siê równie¿ do innych spraw... Tylko na wszystko musi byæ odpowiednie miejsce i czas  :) tam zabrak³o i jednego i drugiego...

Post scriptum. Czy rzetelny dziennikarz wystawia reckê albumu po 3 przes³uchaniach??  :shock: :shock:
« Last Edit: 2009-05-21, 19:25:30 by Orka_Opeth »
out of the courtyard, come back tonight, my sweet satan I see you.

Enter_the_Chicken

  • Guest
Odp: Dream Theater
« Reply #185 on: 2009-05-21, 19:40:11 »
Patrz±c na ilo¶æ i jako¶æ recenzji muzycznych i nie tylko na stronie www.scaruffi.com wystawionych w³a¶nie przez pana Scaruffiego, my¶lê, ¿e mo¿na zaryzykowaæ stwierdzenie: "mo¿e... ?"

Orka_Opeth

  • Posts: 398
  • Karma: +8/-0
  • Gender: Male
Odp: Dream Theater
« Reply #186 on: 2009-05-21, 20:25:33 »
Teoretycznie zgadza siê bo nie ilo¶æ znaczy jako¶æ aczkolwiek.... Bior±c pod uwagê z jakim zespo³em mamy do czynienia ile tzw. " ukrytych smaczków " serwuj± nam panowie z DT , uwa¿am ¿e jednak nale¿y po¶wiêciæ trochê wiêcej czasu tej nie takiej prostej w odbiorze twórczo¶ci , aby sumiennie skomentowaæ...  :)
out of the courtyard, come back tonight, my sweet satan I see you.

Blek

  • Posts: 1463
  • Karma: +7/-1
  • Gender: Male
    • KURTULA
Odp: Dream Theater
« Reply #187 on: 2009-05-22, 00:25:54 »
OMG.
Napisaæ maila do redakcji dlatego, ¿e recenzja siê nie podoba³a? Niestety, teraz coraz modniejsze jest my¶lenie "album mi siê nie podoba, wiêc sobie poje¿d¿ê po muzykach, poka¿ê jaki jestem cool i mistrz ciêtej riposty", ale to nie jest powód, ¿eby pisaæ do redakcji maila z pro¶b± o usuniêcie albo ocenzurowanie recenzji! :o
Widzê, ¿e naprawdê sporo osób na tym forum ma problemy z zaakceptowaniem i zrozumieniem (!) s³owa "subiektywny". To oczywiste, ¿e recenzja to subiektywny pogl±d na co¶, wiêc je¶li mamy wolno¶æ s³owa i kto¶ w swojej recenzji chce siê przyczepiæ muzyków, to siê ich przyczepi i potencjalnym odbiorcom tej recenzji nic do tego! Mo¿e nam siê to nie podobaæ, ale tak ju¿ po prostu jest. A co do artrocka - wydaje mi siê, ¿e oni dostaj± p³yty trochê wcze¶niej, ¿eby w³a¶nie napisaæ recenzje (ale mo¿e siê mylê). A recenzji nie przeczyta³em, bo nie zd±¿y³em.

Teksty typu " ju¿ s³owa Portnoya ¿e ta p³yta bêdzie taka czy siaka , wydawa³y mi siê podejrzane " takie teksty to sobie mo¿e wypowiadaæ prywatnie bo przepraszam Ciê bardzo ale skoro Portony uwa¿a ¿e ta p³yta jest zbli¿ona do tego czy tamtego czy jest taka czy siaka du¿o bardziej mnie przekonuj± ni¿ - "uwa¿am ¿e" jakiego¶ Galla Anonima ( bez obrazy). Potem jecha³ po J.Labrie dodaj±c jakie¶ z³o¶liwe komentarze pod jego adresem... Powtarzam! Takie teksty niech zachowa dla siebie albo je¿eli ju¿ tak bardzo chce og³aszaæ siê to niech to nie czyni na witrynie publicznej gdzie ka¿dy ze zrozumieniem lub te¿ nie , czyta jego wypociny...

Portnoy uwa¿a jedno, recenzent uwa¿a drugie. "ju¿ same s³owa Portnoya, ¿e p³yta bêdzie taka czy siaka wydawa³o mi siê podejrzane" - rzeczywi¶cie, obra¼liwe, pierwsze s³owa do bicia :roll:

Teraz Callahan:
Dlaczego wszystko trzeba odbieraæ sztywno i na serio? Ja wiem, ¿e to forum to w ogóle jaki¶ nieziemski poziom wypowiedzi (nie zawsze, ale czêsto), ale nie musimy chyba ci±gle lataæ na pu³apie 2000 m? Dorobi³e¶ sobie za du¿o do tego, co napisa³em. Nie obchodzi mnie, czy Roadrunner jest konsekwentne, czy nie. Nie lubiê 'Watershed', a to co napisa³em to tylko ma³a prowokacja (pff, te¿ mi prowokacja...), która nie by³a w najmniejszym stopniu pisana serio (bo i przecie¿ nie da siê obiektywnie stwierdziæ, kiedy kto¶ odstawia kaszanê, a kiedy nie). Wiêc bardzo proszê - trochê luzu w podej¶ciu i bez zbêdnego napinania siê, szczególnie tam, gdzie nie trzeba.

Dream Theater. Ostatnio niemal na okr±g³o leci 'The Count of Tuscany' - prawie zrównuje siê z 'The Best of Times' je¶li chodzi o najnowszy album. Doceni³em ten utwór, a druga jego po³owa (po tym zwolnieniu, jak z 'Trial of Tears') jest po prostu idealna - ten akustyk, g³os Jamesa no i na sam koniec solo Petrucciego! Lepsze, ni¿ w 'Wither'! Zdecydowanie. I sama koñcówka (ten za¶piew Jamesa) kojarzy mi siê trochê z 'Learning to Live' - tam by³ podobny ¶piew.
Ostatnio nawet przychodzi mi do g³owy, ¿e 'Black Clouds & Silver Linings' podoba mi siê bardziej, ni¿ 'Systematic Chaos', ale mo¿e to przez sam fakt z rado¶ci s³uchania nowej p³yty.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Dream Theater
« Reply #188 on: 2009-05-22, 07:29:20 »
A recenzji nie przeczyta³em, bo nie zd±¿y³em.
Jest tutaj, tylko napisana jeszcze dosadniej.
No có¿... ka¿demu wolno kochaæ. :wink:
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Blek

  • Posts: 1463
  • Karma: +7/-1
  • Gender: Male
    • KURTULA
Odp: Dream Theater
« Reply #189 on: 2009-05-22, 11:07:20 »
Ok, po czê¶ci zwracam honor, wulgaryzmy w recenzjach to jakie¶ kompletne porozumienie i tylko z³e ¶wiadectwo osoby pisz±cej tê recenzjê. (nie wiem, jaka by³a pierwotna wersja, skoro ta jest napisana jeszcze dosadniej, to mo¿e tamta nie by³a taka z³a?), ale nadal mój sprzeciw budzi to, co zrobi³ Orka_Opeth. Czyli pisanie maila do redakcji z pro¶b± o usuniêcie recenzji. Przecie¿ takich recenzji jest naprawdê du¿o, niektórzy po prostu tak pisz±, czy nam siê to podoba, czy nie.
'The Count of Tuscany' jest cudne, ¶liczne, trochê zmieniam zdanie o tym albumie - jest bardzo równy, ale ponad ten równy, bardzo wysoki poziom wybijaj± siê 'The Best of Times' i 'The Count of Tuscany'. Za jaki¶ czas pewnie pokuszê siê o podsumowanie mojego zdania o 'Black Clouds & Silver Linings'.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Dream Theater
« Reply #190 on: 2009-05-22, 19:25:06 »
Lista coverów raczej chyba ju¿ potwierdzona:
Quote from: http://www.roadrunnerrecords.com/blabbermouth.net
01. Stargazer - RAINBOW
02. Tenement Funster/Flick of the Wrist/Lily of the Valley - QUEEN
03. Odyssey - DIXIE DREGS
04. Take Your Fingers From My Hair - ZEBRA
05. Larks' Tongues In Aspic (Part II) - KING CRIMSON
06. To Tame A Land - IRON MAIDEN
Witryna jpc.de (jazz pop classic) tak¿e potwierdza ten zestaw coverów.
Wyslano: 2009-05-22, 12:02:40
Z tej listy zupe³nie nie znam formacji Zebra, wiêc na próbê link do Take Your Fingers From My Hair.
Wyslano: 2009-05-22, 12:47:16
Zapowied¼ przeróbki Tenement Funster/Flick Of The Wrist/Lily Of The Valley Queen:

¬ród³o: http://www.amazon.com/Tenement-Funster-Flick-Valley-Version/dp/B002A6PK3O
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Orka_Opeth

  • Posts: 398
  • Karma: +8/-0
  • Gender: Male
Odp: Dream Theater
« Reply #191 on: 2009-05-23, 15:03:58 »
Blek - nikt nie zobowi±zuje ani nie wymaga od Ciebie zrozumienia mojej decyzji o napisaniu maila... Ani nie pytam siê Ciebie o zdanie na ten temat ani nie szukam zrozumienia... Dlatego nie wiem po co twoje powtórzenia... Wygl±da to tak jak by¶ za wszelk± cenê chcia³ potwierdzenia swoich racji... To by³a moja sprawa , moja decyzja , ja poczu³em siê ura¿ony t± recenzj± i napisa³em maila. Koniec kropka.... Powtarzam jeszcze raz... Gdyby redaktorzy chcieli , to recenzja nadal by widnia³a na stronie i spoko jako¶ bym to prze¿y³  :) . Czym innym jest konstruktywna krytyka albumu a czym innym "dziennikarski be³kot". Tak jak mówiê mo¿e kiedy¶ i Ciebie spodka taka sytuacja ¿e zostaniesz potraktowany na ³amach publicznej prasy jak "szmata" to wtedy zrozumiesz na czym polega tzw. " wolno¶æ s³owa " 
out of the courtyard, come back tonight, my sweet satan I see you.

Blek

  • Posts: 1463
  • Karma: +7/-1
  • Gender: Male
    • KURTULA
Odp: Dream Theater
« Reply #192 on: 2009-05-23, 20:50:34 »
Spoko, trochê czasu minê³o od dyskusji o 'Watershed' i ju¿ prawie zapomnia³em, ¿e jeste¶ cz³owiekiem, który nie rozumie najprostszych zdañ po polsku. Gdyby mi siê to w porê przypomnia³o to z miejsca ola³bym wszystko to, co piszesz.
« Last Edit: 2009-05-23, 20:57:41 by Blek »

Orka_Opeth

  • Posts: 398
  • Karma: +8/-0
  • Gender: Male
Odp: Dream Theater
« Reply #193 on: 2009-05-23, 21:33:09 »
Naprawdê... Twoje obra¿anie nie rusza mnie  :D , ¶wiadczy tylko o twoim "wysokim poziomie " kultury i Twojej inteligencji  :D. Ka¿de Twoje zdanie potwierdza moje przekonanie o tym ¿e szukasz z ka¿dym zaczepki tylko po to aby zwróciæ na siebie uwagê  :D , jednak muszê przyznaæ ¿e kiedy jest pochmurny dzieñ ( taki jak dzisiaj ) warto wej¶æ tutaj na forum i poczytaæ Twoje komentarze... Cz³owiekowi od razu robi siê ra¼niej  :lol:

SERDECZNIE pozdrawiam i czekam na wiêcej!!
out of the courtyard, come back tonight, my sweet satan I see you.

djdioda

  • Nazgul ortografii
  • Administrator
  • *
  • Posts: 3354
  • Karma: +11/-1
  • Gender: Female
  • Southpole chainsaw massacre
Odp: Dream Theater
« Reply #194 on: 2009-05-23, 21:40:38 »
Kolejne posty nie na temat bêd± kasowane, pogadajcie sobie na priv.