Author Topic: Dream Theater  (Read 135572 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Dream Theater
« Reply #195 on: 2009-05-30, 11:38:34 »
¦wietnie wysz³a Dreamom przeróbka Tenement Funster / Flick of the Wrist / Lily of the Valley Queenów - bardzo mi siê podoba. Nie wyobra¿a³em sobie Serka ¶piewaj±cego partie Mercury'ego, a wypad³ naprawdê bardzo dobrze.
Wyslano: 2009-05-26, 16:17:39
Zapowied¼ kolejnego cyfrowego singla Dream Theater, czyli kolejny cover, tym razem Odyssey Dixie Dregs:

¼ród³o: http://www.rollingstone.com/artists/dreamtheater/albums/album/28324028/odyssey_digital_single
Wyslano: 2009-05-27, 19:15:03
Wypasiona edycja albumu

Wyslano: 2009-05-29, 07:11:39
Na Amazon mo¿na pos³uchaæ krótkiego sampla kolejnego covera, tym razem Odyssey Dixie Dregs.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Dream Theater
« Reply #196 on: 2009-05-30, 17:13:05 »
W³a¶nie po raz pierwszy przes³ucha³em sobie w ca³o¶ci Twelve-step Suite. Bardzo dobrze siê tego s³ucha, stanowi spójn± ca³o¶æ, czê¶æ z nowej p³yty ¶wietnie zamyka suitê. Jak dla mnie ¶wietny pomys³ bardzo dobrze wykonany. Dobrze, ¿e wreszcie sta³ siê zamkniêt± ca³o¶ci± :D
A o tym, ¿e w Repentance gada Akerfeldt nie mia³em pojêcia - dzisiaj tak s³ucham, s³ucham... i mam wra¿enie, ¿e znam ten g³os. S³ucham dalej - to musi byæ Majkel! Sprawdzam - a jak¿e!

Je¶li chodzi o cover Queen to mam mieszane uczucia. Muzycznie niektóre momenty naprawdê ¶wietnie - brzmi ostro, zdecydowanie, g³êboko - za to inne tak jako¶ nijako. Wokalnie niestety ¶rednio. Same chórki brzmi± czasami beznadziejnie, czê¶æ oryginalnie ¶piewana wysz³a jako¶ tak bez wyrazu, brakuje jej hard-rockowego charakteru, za¶ wokale Mercurego niestety okaza³y siê byæ wystarczaj±co trudne, by nie da³o siê ich odtworzyæ tak wyrazi¶cie i z tak± doz± emocji, jak w wersji Queen. Ogólnie nie jest to z³y cover, ale do orygina³u brakuje mu duuuuu¿o. Nie jestem tym zdziwiony, bo jest to dla mnie jedna z tych najlepszych kompozycji Queen, s³ucha³em jej bardzo wiele, znam j± na wylot i nic nie jest mi w stanie zast±piæ orygina³u ;-)
Mi³o ze strony panów z DT, ¿e pamiêtaj± o Queen, ¿e siê postarali, ale jednak musn±æ absolutu im siê nie uda³o ;-) W takich przypadkach rozumiem Mikaela, gdy mówi, ¿e przy latach siedemdziesi±tych wspó³czesna muzyka ssie :P :D

Jeszcze jedno spostrze¿enie - fajnie jest kupiæ wypasion± edycjê p³yty za kilkaset z³otych i mieæ kompakty w tekturowych kopertach...
« Last Edit: 2009-05-30, 17:28:16 by Callahan »

mrówa

  • Mourner
  • *
  • Posts: 476
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Drummer
    • Whiterose
Odp: Dream Theater
« Reply #197 on: 2009-05-30, 17:28:07 »
Skoro mowa o 12Steps to zmiksowa³em wszystkie kawa³ki w ca³o¶æ, ale zapodam Wam to dopiero po premierze najnowszego albumu, wiadomo dlaczego.

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Dream Theater
« Reply #198 on: 2009-05-30, 17:32:05 »
Jako¶æ w jakiej to jest w tej chwili dostêpne w necie pozostawia trochê do ¿yczenia [chyba, ¿e ja o czym¶ nie wiem ;)], wiêc nie wiem jaki jest sens to wykorzystywaæ do wiêkszej ca³o¶ci. Lepiej poczekaæ, a¿ p³yta wyjdzie i zmiksowaæ flaczki, czy¿ nie? A zreszt± i tak raczej nikt z moderatorstwa siê przecie¿ nie zgodzi, ¿eby¶ dawa³ link na forum ;) Ale zawsze jest PW ;)

mrówa

  • Mourner
  • *
  • Posts: 476
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Drummer
    • Whiterose
Odp: Dream Theater
« Reply #199 on: 2009-05-30, 18:43:51 »
No i w ten sposób poda³e¶ oba powody, dlaczego jeszcze tego nie ma ;)

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

mrówa

  • Mourner
  • *
  • Posts: 476
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Drummer
    • Whiterose
Odp: Dream Theater
« Reply #201 on: 2009-06-03, 10:51:03 »
« Last Edit: 2009-06-03, 11:09:51 by mrówa »

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Dream Theater
« Reply #202 on: 2009-06-03, 18:28:23 »
A wiêc lista coverów potwierdzi³a siê ju¿ w³a¶ciwie w ca³o¶ci. Art-cover do Take Your Fingers From My Hair jak dla mnie ma³o estetyczny, fu chcia³oby siê powiedzieæ. Zastanawiam siê co w tej grafice jest z ok³adki g³ównej "Black Clouds & Silver Linings" (podobnie zreszt± jak w grafice do Tenement Funster/Flick of the Wrist/Lily of the Valley)? Na elektronicznej ok³adeczce Stargazer by³ ch³opczyk, na Odyssey kruk, a na Larks' Tongues In Aspic (Part II) ksiê¿yc...
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

mrówa

  • Mourner
  • *
  • Posts: 476
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Drummer
    • Whiterose
Odp: Dream Theater
« Reply #203 on: 2009-06-03, 21:35:28 »
Mo¿e w ¶rubie mocuj±cej kratkê zlewu/wanny jest malutkie logo Majesty :D



Jak ju¿ na dwa fora to na dwa fora :D

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Dream Theater
« Reply #204 on: 2009-06-03, 23:36:11 »
No to ju¿ jak wspomnieli¶my o Majesty, to mo¿e video-clip z sali prób, gdy æwiczyli i tworzyli jeszcze pod tamtym szyldem. Kapela gra ju¿ profesjonalnie, ale wokalista odlotowy. :mrgreen:
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

mrówa

  • Mourner
  • *
  • Posts: 476
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Drummer
    • Whiterose
Odp: Dream Theater
« Reply #205 on: 2009-06-04, 11:53:36 »
Widzia³em to ju¿ :D Z tego co s³ysza³em zrobili to do pokazywania ludziom. To jeszcze z Charliem ;) Widzia³em te¿ filmik z tej sali prób jak robili sobie co¶ w stylu castingu, niez³e jaja :D O, 1 i 2.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Dream Theater
« Reply #206 on: 2009-06-05, 21:42:21 »
To jeszcze z Charliem ;)
Wiem :wink: tylko do niedawna poza fotkami z debiutanckiego kr±¿ka Teatru Marzeñ, nie widzia³em go w akcji - te jego ruchy - super!, a kozaczki... odlot. :mrgreen:

Wyslano: 2009-06-04, 13:17:50
Kolejne ok³adki coverów w lepszej jako¶ci:

oraz krótkie sample Take Your Fingers From My Hair i Larks Tongues In Aspic Pt.2.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Dream Theater
« Reply #207 on: 2009-06-16, 09:35:33 »
Si±pi od rana i w drodze do pracy z empetrójawki s³ucha³em sobie dwa ostatnie tracki z najnowszego albumu Dreamów – przepiêknie wchodz± przy takiej aurze. W ¶rodkowej czê¶ci The Count of Tuscany my¶lê ch³opaki wykorzystali zmodyfikowany patent grany na koncertach we wstêpie Trial Of Tears – od razu ciep³o kojarzy siê z zagranym na Torwarze pocz±tkiem Schmedley Wilcox. No ju¿ za kilka dni radosny moment rozpakowywania (razem z nowym Riverside). :)

Quote from: roadrunnerrecords.com/blabbermouth.net
QUEEN guitarist Brian May commented on the DREAM THEATER cover, "Bloody hell... DREAM THEATER seem to be amazing ... thanks. I had not heard this... Beautifully done... great vocals ... great musicianship ... great production... and ... Cop that solo in 'Tenement Funster'!! Ouch! Thanks... ! Love it. and it's a great compliment to us... OK ... I have to hear more now. Great to hear someone 'do' our stuff, and fathom all our conjuring tricks, and then add some great new ones of their own."
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind


Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Dream Theater
« Reply #209 on: 2009-06-16, 11:35:45 »
Oni s± raczej bardzo kiepskim komplementem... No, chyba, ¿e us³ysza³by Innuendo w ich wykonaniu, to mo¿e... Ono jedno siê jako¶ broni ogólnie ;)

 

lofty-success