Author Topic: Dream Theater  (Read 135455 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Enter_the_Chicken

  • Guest
Odp: Dream Theater
« Reply #225 on: 2009-06-20, 22:56:14 »
Ale ja KC uwielbiam i ch³onê c±³ym sob±. Ich muzykê znam chyba lepiej, ni¿ Opeth.

Uwa¿am po prostu ¿e cover DT nie wnosi do tego utworu absolutnie nic. Zmieni³o siê trochê brzmienie i nie ma ju¿ tej sucho¶ci nadaj±cej charakter. Teraz jest miêsi¶cie i gêsto, tak jak w popie. Brzmienie jest takie, ¿e co by to nie by³o, to chcê siê tego s³uchaæ - popowe, ³atwe, amerykañskie.

A wracaj±c jeszcze do KC, to Larks' Tongues in Aspic wyznaczy³ styl KC po dzi¶ dzieñ. Na The Construction of Light wszêdzie s³ychaæ, to specyficzne pojêkiwanie gitarowe i rytm. Na The Power to Believe - Level Five. A¿ sam nie wiem, czy oni z¿ynaj± ju¿ sami od siebie, czy mo¿e w³a¶nie ca³y czasz "s³owikowe jêzyki" im w g³owie. Tym bardziej uwa¿am cover DT za pora¿kê, jako i¿ wyjmuje ten utwór z kontekstu, a potem czyni go ³atwym i przyswajalnym.

Moja osobista schiza: to tak jak z grami, kiedy¶ liczy³a siê grywalno¶æ, a dzisiaj grafika. Teraz ka¿da nowa gra ma takie pixelshadery, takie cienie i ¶wiat³a, ¿e ca³kowicie przes³aniaj± grywalno¶æ.

zrzynaj± ;)  /aibrean
« Last Edit: 2009-06-21, 12:56:56 by aibrean »

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Dream Theater
« Reply #226 on: 2009-06-21, 18:38:59 »
Ale ja KC uwielbiam i ch³onê c±³ym sob±. Ich muzykê znam chyba lepiej, ni¿ Opeth.
Ale mój post wcze¶niej nie by³ Jaszczur ¿adnym przytykiem do Ciebie. :wink: Je¿eli tak to odebra³e¶, to sorry. :) Po prostu chcia³em pokazaæ jak cover odbieraj± ludzie nie maj±cy o King Crimson zielonego pojêcia, a tak¿e ludzie znaj±cy karmazynow± twórczo¶æ.

A wracaj±c jeszcze do KC, to Larks' Tongues in Aspic wyznaczy³ styl KC po dzi¶ dzieñ. Na The Construction of Light wszêdzie s³ychaæ, to specyficzne pojêkiwanie gitarowe i rytm.
No w³a¶nie to jest to charakterystyczne karmazynowe "pi³owanie"* - jednym podchodzi, innym nie.

Uwa¿am po prostu ¿e cover DT nie wnosi do tego utworu absolutnie nic. Zmieni³o siê trochê brzmienie i nie ma ju¿ tej sucho¶ci nadaj±cej charakter. Teraz jest miêsi¶cie i gêsto, tak jak w popie. Brzmienie jest takie, ¿e co by to nie by³o, to chcê siê tego s³uchaæ - popowe, ³atwe, amerykañskie... Moja osobista schiza: to tak jak z grami, kiedy¶ liczy³a siê grywalno¶æ, a dzisiaj grafika. Teraz ka¿da nowa gra ma takie pixelshadery, takie cienie i ¶wiat³a, ¿e ca³kowicie przes³aniaj± grywalno¶æ.
Przeróbki Jêzyczków jeszcze nie s³ysza³em, wiêc trudno mi siê wypowiadaæ. Brzmienie jest takie, jakie s± czasy. Ja akurat lubiê takie brzmienie, choæ i to dawne (do którego ostatnio znowu zbli¿y³ siê Opeth) tak¿e bardzo lubiê. Dreami nagrali ten cover, bo chcieli z³o¿yæ ho³d artystom, którzy ich w m³odo¶ci fascynowali i twórczo inspirowali. Mi³o natomiast, ¿e ta dodatkowa p³yta z coverami nie wychodzi jako osobna pozycja, a jest dodatkiem, który nabywa siê za niewielkie pieni±dze** - chwa³a im za to.

______________________________________________
*przypomina r¿niêcie pnia pi³± poprzeczn± "moja-twoja"


**we¼my na warsztat chocia¿by "Garage, Inc." Metallici
Wyslano: 2009-06-21, 09:27:09
Linki do fotek 3-CD deluxe edition - prezentuje siê znakomicie.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

mrówa

  • Mourner
  • *
  • Posts: 476
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Drummer
    • Whiterose
Odp: Dream Theater
« Reply #228 on: 2009-06-23, 18:35:35 »
12 Steps to po³±czone przeze mnie zgodnie z kolejno¶ci± wszystkie utwory, tworz±ce znan± nam doskonale Sagê Dwunastu Kroków (bez ¿adnego alkoholu w nazwie), w jeden prawie 56 minutowy utwór. Stworzy³em do tego równie¿ cover art. Chêtnych do zapoznania siê z mixem proszê o kontakt na PW, [email protected] lub Gadu-Gadu: 5868776, a ja odpowiem linkami do ¶ci±gniêcia partów RARa ;)



Zapraszam te¿ na Metropolis 3.0 :D

Blek

  • Posts: 1463
  • Karma: +7/-1
  • Gender: Male
    • KURTULA
Odp: Dream Theater
« Reply #229 on: 2009-06-23, 18:37:03 »
Ok, czas na ma³e podsumowanie mojej opinii o 'Black Clouds & Silver Linings'. Os³ucha³ mi siê album, wiêc mogê na sucho stwierdziæ kilka faktów.
S³abszy od 'Systematic Chaos'. Jednak nie jest tak równy, jak mi siê z pocz±tku wydawa³o. Wyró¿nia siê w³a¶ciwie tylko 'The Cunt of Tuscany' [<- doprawdy? normalnie bym nic nie pisa³em, ale to mocno zmienia sens tej piosenki... (UNAS)] (oj, wiadomo, ¿e tam mia³o byæ "o", ale uciek³o! - blek) (najlepszy utwór na albumie dla mnie - szczególnie druga czê¶æ jest genialna) i 'The Best of Times' (nie zgadzam siê z Callahanem, ¿e brak emocji w tym utworze - moim zdaniem emocje s± i jest ich optymalna "ilo¶æ" i "natê¿enie"). Reszta jest ca³kiem niez³a, ale nie tak dobra, jak dwa wspomniane utwory. Zdecydowanie najsilniejszym punktem na albumie s± solówki Petrucciego i wokal LaBrie. Growluj±cy Portnoy wywo³uje ¶miech (niech z tym skoñcz±!). Ogólnie album ca³kiem dobry, ale na spokojnie oceniam go du¿o gorzej, ni¿ "na ¿ywo". Chocia¿ tak jak mówiê - kawa³ dobrej muzyki, poziom do¶æ wysoki.

Pamiêtam, ¿e mia³em swój ma³y wk³ad w powstawanie forum Metropolis ;] By³em tam jednym z pierwszych moderatorów (krótko, bo krótko, ale udzieli³em kilku instrukcji, co¶ tam porobi³em i znikn±³em, jak to ja :) )
« Last Edit: 2009-06-26, 01:09:43 by Blek »

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Dream Theater
« Reply #230 on: 2009-06-26, 22:21:48 »
W³a¶nie po raz pierwszy przes³ucha³em sobie w ca³o¶ci Twelve-step Suite. Bardzo dobrze siê tego s³ucha, stanowi spójn± ca³o¶æ, czê¶æ z nowej p³yty ¶wietnie zamyka suitê. Jak dla mnie ¶wietny pomys³ bardzo dobrze wykonany. Dobrze, ¿e wreszcie sta³ siê zamkniêt± ca³o¶ci± :D
12 Steps to po³±czone przeze mnie zgodnie z kolejno¶ci± wszystkie utwory, tworz±ce znan± nam doskonale Sagê Dwunastu Kroków (bez ¿adnego alkoholu w nazwie), w jeden prawie 56 minutowy utwór.
Co prawda mam wszystko w orygina³ach, wiêc mog³em sobie samodzielnie spreparowaæ Sagê Dwunastu Kroków, ale nie jestem tak dobry, wiêc skorzysta³em z uprzejmo¶ci Mrówy (Mrówa, wielkie dziêki :)). I trzeba przyznaæ, ¿e Mrówa wykona³ ¶wietn± robotê. Znakomicie poszczególne kawa³ki po³±czy³ w ca³o¶æ, wyrówna³ poziom nagrañ i ca³o¶ci s³ucha siê naprawdê znakomicie. Dopiero w takim uk³adzie The Shattered Fortress brzmi naturalnie i cytaty z wcze¶niejszych czê¶ci wspaniale wkomponowuj± siê w ca³o¶æ. Ogólne wra¿enie po pierwszym wys³uchaniu ca³o¶ci - ciê¿ar jaki¶ niezno¶ny, nie do ud¼wigniêcia... tak chyba w³a¶nie mia³o byæ, wielki trud "12 kroków".
Wyslano: 2009-06-25, 18:39:48


Quote from: Mike Portnoy
2. I really kept hearing a Mikael Akerfeldt type Opeth death growl (yes, cookie monster vocals - sorry Setlist Scotty!) Like em or hate em, the section was really calling for it to my ears (listen to the instrumental version and you'll hear what I mean...)
The thought crossed my mind to ask Mikael himself to do it, but then I figured I'd end up having to do it live every night on tour, so it might as well be me on the CD....
So I gave it my best shot and here's what it was:
http://www.mikeportnoy.com/mp/ANTR%20MP%20Cookie.mp3
In the end, JP and I discussed it and he just couldn't hang with the cookie...he thought it was just TOO radical for DT fans to swallow...
No faktycznie, w tej wersji Portek faktycznie growluje. :twisted:
« Last Edit: 2009-06-26, 22:28:28 by Luksor »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Dream Theater
« Reply #231 on: 2009-06-26, 22:36:09 »
Ogólnie obie wersje z growlem s± zabójcze :mrgreen: Szkoda, ¿e nie powsta³a chocia¿ próbka z Mikaelem... W sumie to ja nie mia³bym nic przeciwko, gdyby na p³ycie by³ Akerfeldt, a na koncertach wersja taka, jak± mamy teraz na p³ycie. A co do growlu Portka to s³ychaæ, ¿e siê stara, ale ¿e do¶wiadczenia, to on raczej nie ma w tej kwestii ;)

vertigo

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 1328
  • Karma: +7/-0
  • Gender: Male
Odp: Dream Theater
« Reply #232 on: 2009-06-26, 22:46:39 »
Growluj±cy Portnoy wywo³uje ¶miech
U mnie podobn± reakcje wywo³uje wyci±ganie koñcówek przez LaBrie. Na najwy¿szych czêstotliwo¶ciach po prostu fa³szuje (¿e o jego manierze ¶piewania nie wspomnê). Portnoy faktycznie da³ z siebie wszystko ¿eby go przebiæ: 'WROAAAAR, ugh' :mrgreen:

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Dream Theater
« Reply #233 on: 2009-06-27, 12:41:52 »
U mnie podobn± reakcje wywo³uje wyci±ganie koñcówek przez LaBrie. Na najwy¿szych czêstotliwo¶ciach po prostu fa³szuje (¿e o jego manierze ¶piewania nie wspomnê). Portnoy faktycznie da³ z siebie wszystko ¿eby go przebiæ: 'WROAAAAR, ugh' :mrgreen:
Dok³adnie. W ogóle to na ostatnich p³ytach LaBrie robi wszystko, ¿eby brzmienie wokalu kojarzy³o siê z Metallik±... To takie zaci±ganie po ka¿dej frazie - irytuj±ce.

Cokolwiek by nie powiedzieæ o tej p³ycie [a wiele z³ego mo¿na], ostatnie piêæ minut The Count of Tuscany jest prze¶liczne. To im siê z pewno¶ci± uda³o :D

mrówa

  • Mourner
  • *
  • Posts: 476
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Drummer
    • Whiterose
Odp: Dream Theater
« Reply #234 on: 2009-06-27, 13:31:10 »
On nie growlowa³ tylko charcza³ gard³em imo.

G³osuj na BC&SL jako album roku w plebiscycie Classic Rock Roll Of Honour!
« Last Edit: 2009-06-27, 23:31:06 by mrówa »

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Dream Theater
« Reply #236 on: 2009-07-04, 12:21:31 »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Dream Theater
« Reply #237 on: 2009-07-21, 14:09:15 »
Portek jest nie do zdarcia :twisted: "Black Clouds & Silver Drumming":

trailer
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

mrówa

  • Mourner
  • *
  • Posts: 476
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Drummer
    • Whiterose
Odp: Dream Theater
« Reply #238 on: 2009-07-21, 21:04:19 »
Dla porównania poka¿ê te¿ swoj± :D

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Dream Theater
« Reply #239 on: 2009-09-14, 23:28:38 »
A wiêc fizycznie namacalne (plastykowe) single to ju¿ przesz³o¶æ. Podobnie jak to by³o przed rokiem z cyfrowym singlem "Burden" Opeth, od jutra na Amazon.com dostêpny bêdzie "Wither" Dream Theater:

tracklista:
1. Wither (Album Version)
2. Wither (Piano Version)
3. Wither (JP Vocal Demo)
4. The Best Of Times (MP Vocal Demo)
Dla zainteresowanych krótkie sample.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

 

lofty-success