Author Topic: Dream Theater  (Read 135514 times)

0 Members i 2 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Dream Theater
« Reply #375 on: 2011-09-09, 12:04:08 »
W bardzo dobrej cenie "Original Album Series (5CD)".
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Dream Theater
« Reply #376 on: 2011-09-09, 13:23:36 »
O, zajebiste, bo akurat tych wczesnych rzeczy mi brakuje! Ja pojde z torbami w ciagu najblizszych paru miesiecy - tyle plyt wychodzi! ;)
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Orka_Opeth

  • Posts: 398
  • Karma: +8/-0
  • Gender: Male
Odp: Dream Theater
« Reply #377 on: 2011-09-09, 13:25:00 »
Bardzo porz±dny RÓWNY album... Lost Not Forgotten, This Is The Life, Bridges In The Sky , Outcry , Breaking All Illusions oraz Beneath The Surface s± kawa³kami wybitnymi... Dodatkowo jeden dobry On The Backs Of Angels i dwa ¶rednie Build Me Up , Break Me Down oraz Far From Heaven... Tworz± najlepsz± p³ytê od czasów ToT... Jestem zauroczony tymi d¼wiêkami ( a partia instrumentalna w Outcry MIA¯D¯Y ) 
out of the courtyard, come back tonight, my sweet satan I see you.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Dream Theater
« Reply #378 on: 2011-09-09, 14:22:55 »
O, zajebiste, bo akurat tych wczesnych rzeczy mi brakuje! Ja pojde z torbami w ciagu najblizszych paru miesiecy - tyle plyt wychodzi! ;)
Ja akurat wszystkie studyjne kr±¿ki mam w orygina³ach, ale jak kupisz, daj znaæ jak oni to wydali. Czy jako osobne p³yty w pude³ku, czy mo¿e box na wzór 6-p³ytowego boksu Riverisde.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Dream Theater
« Reply #379 on: 2011-09-09, 15:40:32 »
Wyczytalem gdzies, ze nie ma bookletow, a jedynie spis kawalkow, co czyni to wydawnictwo zdecydowanie mniej atrakcyjnym :/ Natomiast cena kuszaca. No i na brytyjskim Amazonie juz od 2 tygodni maja to w sprzedazy i cena jest jeszcze nizsza niz u nas - 12 funciakow.

Edit: 5 albumow mini-vinyl replica w kopertach, pudelko mnej wiecej takiej samej grubosci, jak standardowy jewel box. No to troszke kiszka, bo po paru wyjeciach plyty beda cale porysowane.
« Last Edit: 2011-09-09, 15:47:09 by Voice »
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Dream Theater
« Reply #380 on: 2011-09-13, 22:20:29 »
Przes³ucha³em ten nowy album i w zasadzie nie znalaz³o siê nic co by w pozytywnym sensie przyci±gnê³o moj± uwagê. Raz czy dwa ra¿±ce z¿ynki z samych siebie, kilka jakich¶ dziwnych, nic nie wnosz±cych pomys³ów, masa ma³o interesuj±cych wygibasów i akrobacji... to chyba nie moja bajka. Pewnie z raz czy dwa jeszcze do tego wrócê, ¿eby kojarzyæ potem te kawa³ki jak bêdê podsumowywa³ sobie rok, ale po jednym przes³uchaniu to ja w ogóle nie wiem po co co¶ takiego nagrywaæ. Inna sprawa, ¿e moja fascynacja Dream Theater by³a równie krótka jak umiarkowana, a skoñczy³a siê ju¿ dawno, wiêc ja nie jestem adresatem tej muzyki :P

Stansfield

  • Posts: 175
  • Karma: +1/-0
  • Gender: Male
Odp: Dream Theater
« Reply #381 on: 2011-09-13, 23:04:10 »
ra¿±ce z¿ynki z samych siebie

haha jak to z samych siebie przecie¿ Dream Theater = Queensryche Tribute Band  :mrgreen:
bring our minds together, press them tight

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Dream Theater
« Reply #382 on: 2011-09-14, 15:10:21 »
teledysk do On The Backs Of Angels

Kolejna recka nowego albumu:
Quote from: mlwz
“Pink Floyd to ja” – odpowiednia parafraza tego znanego z historii muzyki rockowej stwierdzenia pewnego artysty coraz sensowniej brzmia³a w moich uszach, gdy zapoznawa³em siê z coraz to nowszymi wydawnictwami Dream Theater z ostatnich kilku lat. Istotnie, Mike Portnoy z p³yty na p³ytê wydawa³ siê stawaæ Rogerem Watersem swojego zespo³u. Coraz wiêcej lead vocalu jego autorstwa, z tendencj± do quasi-growlingu, coraz wiêcej zwyczajowej metalowej „³upaniny”, o któr±, kto wie, byæ mo¿e nies³usznie, pos±dza³em w³a¶nie jego, coraz wiêcej Muse i innych, moim zdaniem zbyt pochopnie obieranych za inspiracjê, nowoczesnych rockowych trendów… Rozstanie z person± o tak du¿ym wp³ywie na muzyczny wizerunek zespo³u musia³o rodziæ przypuszczenia, ¿e w muzyce Dream Theater nast±pi przewrót.

Najwa¿niejszym zadaniem, jakie grupa przed sob± postawi³a, planuj±c nowy album, by³o pokazanie, ¿e jednak to nie Mike Portnoy stanowi³ Dream Theater. Jak siê okazuje, dla „A Dramatic Turn of Events”, ukazuj±cego siê w³a¶nie nowego albumu grupy, panowie Petrucci, Myung, Rudess i LaBrie obrali najbardziej oczywiste rozwi±zanie dla tej sytuacji: nale¿y “kupiæ” publiczno¶æ muzyk± przypominaj±c± jej najbardziej lubiane przez ni± dokonania zespo³u, czyni±c to oczywi¶cie z wielk± klas± i b³yskotliwo¶ci±. Najbardziej spektakularne punkty albumu stanowi± kompleksowe progresywne kompozycje, którym znacznie bli¿ej jest do klasycznych oko³o dziesiêciominutowych kompozycji grupy, ani¿eli do ostatnich dokonañ tego kalibru, które niejednokrotnie nie zas³ugiwa³y na powierzony im d³ugi czas trwania.

Fakt, ¿e powrót do czasów znakomitego, legendarnego „Images and Words” by³ manewrem zamierzonym, dobitnie podkre¶laj± zw³aszcza dwa nagrania, które, bez wnikliwej analizy, bez cienia przesady da siê okre¶liæ „kalkami” utworów z albumu z 1992 roku. „Lost Not Forgotten” w swojej konstrukcji, budowanej na charakterystycznie zaaran¿owanych motywach rytmicznych i melodycznych, nasuwa ewidentne skojarzenia z „Under a Glass Moon”, w wyj±tkowo dok³adnym stopniu odtwarzaj±c kolejne „klocki” charakterystyczne dla budowy wielkiego poprzednika. W „Lost Not Forgotten” reminiscencje starszego nagrania pojawiaj± siê niemal od samego pocz±tku po charakterystyczne zakoñczenie, natomiast w przypadku „Breaking All Illusions” w podobnym stopniu czytelna sytuacja, choæ dotycz±ca tym razem „Learning to Live”, odnosi siê do pierwszych kilku minut utworu.

Tak bardzo niedwuznaczne odwo³ywanie siê grupy do jednych ze swoich najlepszych, klasycznych nagrañ, nie umniejsza jednak jako¶ci nowych utworów. Mimo ¿e „wiemy, co mo¿e siê zdarzyæ dalej”, oba nagrania stanowi± znakomite dowody progrockowego mistrzostwa Dream Theater. W wysokiej klasie nie ustêpuj± im równie¿ dwa inne najd³u¿sze utwory na p³ycie, „Bridges in the Sky” oraz „Outcry”. W ka¿dej z tych kompozycji pró¿no szukaæ usilnych prób „nadmuchiwania” na si³ê, w nagraniach tych dzieje siê tak wiele, jak dawno nie dzia³o siê w utworach nowojorczyków. Utwory kipi± pomys³ami, barwnymi rozwi±zaniami, nareszcie w³a¶ciwe miejsce w szeregu zyska³y wielobarwne rozwi±zania klawiszowe, zespó³ raczej stroni za¶ od bezmy¶lnego gradobicia ciê¿kich metalowych nut. Mike Mangini, nowa postaæ w zespole, wypada przy tym znakomicie w zawi³ych partiach perkusyjnych, które ani nie pozbawiaj± nowych kompozycji „dreamtheaterowego” charakteru, ani nie t³amsz± osobowo¶ci perkusisty. Co równie¿ bardzo istotne, w owych rozbudowanych kompozycjach jest bardzo wiele melodyjno¶ci, co wydaje siê znamienne zw³aszcza dla linii melodycznych pisanych dla Jamesa LaBrie, które ostatnimi czasy nie zawsze mia³y zachwycaj±cy potencja³.

Owa melodyjno¶æ i witalno¶æ cechuje równie¿ krótsze nagrania, stanowi±ce drug± po³owê programu p³yty. Na polu piosenkowym grupa jednak na szczê¶cie porzuci³a trend do¶æ w gruncie rzeczy nijakich przebojów w stylu heavy, z „Constant Morion” i „A Rite of Passage” na czele. Poza znanym ju¿ publiczno¶ci, drapie¿nym, ale przy tym charakternym „On the Backs of Angels” oraz przebojowym, nasuwaj±cym pewne skojarzenia chocia¿by z „Burning My Soul” „Build Me Up, Break Me Down”, w kwestii piosenek postawiono na ballady. „This Is the Life”, „Far from Heaven” i zamykaj±ca album „Beneath the Surface” – ka¿da z nich jest ró¿na, ka¿da jednak posiada swój urok.

„A Dramatic Turn of Events” bez w±tpienia jest najbardziej równ± p³yt± Dream Theater od czasów „Train of Thought”. Poziom jej jest na tyle wysoki, ¿e ¶mia³o mo¿na zaryzykowaæ stwierdzenie, i¿ w³a¶nie pojawi³ siê równie¿ i najlepszy album grupy od wydania tamtego pamiêtnego kr±¿ka. Dream Theater, który na szczê¶cie nie wybra³ opcji piêcioletniej przerwy w dzia³alno¶ci, powróci³ w znakomitym stylu, przypominaj±cym jego najznamienitsze dokonania. Odpowied¼ Mike’a Portnoya, bêd±ca czym¶ wiêcej ni¿ zestawem kilku dostêpnych przez internet piosenek czy kolejnym wspominkowym wydawnictwem Transatlantic, mo¿e byæ dla niego nie lada wyzwaniem.
« Last Edit: 2011-09-14, 17:24:18 by Luksor »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Dream Theater
« Reply #383 on: 2011-09-14, 18:27:15 »
Klip jak klip, jakos nie powala zawartoscia wizualna. A jak Serek spiewa "tears falling..." a na ekranie pojawiaja sie krople, to az niedobrze od slodyczy :P Ale zaczyna do mnie przemawiac ten numer, takze jeszcze pare przesluchan i pewnie przestane sie czepiac.
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Dream Theater
« Reply #384 on: 2011-09-16, 14:35:57 »
Zapraszam na facebook....
Bardzo fajnie prezentuje siê ten profil na facebooku polskiego fanclubu DT.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Dream Theater
« Reply #385 on: 2011-09-22, 12:57:14 »
¦wietna jest ta nowa p³yta Dream Theater. Teraz ju¿ jestem pewien, ¿e od czasu ToT nie nagrali tak dobrego albumu. Owszem, w miêdzyczasie stworzyli kilka wybitnych kompozycji jak Octavarium, Sacrificed Sons, In The Presence of Enemies Pt.1 & 2 oraz The Ministry of Lost Souls, ale obok nich albumy wype³nione by³y tak¿e mas± muzyki nijakiej, perfekcyjnej technicznej, ale ¶wiadcz±cej o zagubieniu artystycznym formacji, która popad³a w rutynê. Nowy album jest ¶wie¿y i s³ucha siê go znakomicie od pierwszej do ostatniej minuty.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

mrówa

  • Mourner
  • *
  • Posts: 476
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Drummer
    • Whiterose
Odp: Dream Theater
« Reply #386 on: 2011-09-22, 13:51:31 »
Quote from: Luksor
mas± muzyki nijakiej, perfekcyjnej technicznej, ale ¶wiadcz±cej o zagubieniu artystycznym formacji, która popad³a w rutynê.
W³a¶nie taki dla mnie jest nowy album :/

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Dream Theater
« Reply #387 on: 2011-09-30, 12:12:57 »
Nie przypominam sobie, by kiedykolwiek przedtem byli na ok³adce "Teraz Rock".
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Dream Theater
« Reply #388 on: 2011-09-30, 12:55:31 »
Czy to znaczy, ze bedzie o nich wkladka, taka jak niegdys o Opeth? Nie czytuje TR wiec nie wiem, jak to dziala... :-k
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Hieronim_Berbelek

  • Posts: 666
  • Karma: +21/-1
  • Gender: Male
Odp: Dream Theater
« Reply #389 on: 2011-09-30, 19:10:53 »
Czy to znaczy, ze bedzie o nich wkladka, taka jak niegdys o Opeth? Nie czytuje TR wiec nie wiem, jak to dziala... :-k

Nie. Po prostu pewnie jest wywiad albo cu¶. We wk³adce jest Gov’t Mule.
No justice here, No liberty
No reason, No blame
There's no cause to taint the sweetest taste of blood
And greetings from the nation
As we shake the hands of time
They're taking their ovations
The vultures stay behind