Author Topic: Porcupine Tree znów w Polsce!  (Read 13919 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

ThirdEye

  • Posts: 154
  • Karma: +0/-0
    • http://kevan.org/brain.cgi?Piter86
Porcupine Tree znów w Polsce!
« Reply #15 on: 2005-11-06, 12:15:44 »
XM-ki mam obie i szanuje... moze poza wykonanie Fadeaway przez Weslaya :?  #-o  
a Mother And Child Divided to dla mnie klon z Wedding Nails czy Orchidia, natomiast Revenant spokojny utwor w stylu Chloroform(oba instrumentalne)

jak sie tak lepiej przyjrzalej setlistom z USA to rzeczywiscie za malo tam starszych kawalkow... a wystep z Chicago, ktory trafi na DVD to juz w ogole rozczarowanie #-o
mam nadzieje ze dla Europejczykow zagraja nieco inaczej.... :wink:

benighted

  • Posts: 399
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
    • STILL LIFE
Porcupine Tree znów w Polsce!
« Reply #16 on: 2005-11-06, 21:35:25 »
Tak bardzo chcia³em siê wybraæ do £odzi , no ale te setlisty z US nie zachwycaj±, zgadzam siê z poprzednikami, ¿e zbyt du¿o tracków z Deadwing'a....có¿, z³ote czasy PT to ju¿ chyba nie powróc± (obym siê myli³)..
True Pagan Winter Crew

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Porcupine Tree znów w Polsce!
« Reply #17 on: 2005-11-07, 15:14:03 »
Quote from: ThirdEye
a Mother And Child Divided to dla mnie klon z Wedding Nails czy Orchidia, natomiast Revenant spokojny utwor w stylu Chloroform(oba instrumentalne)

Jak wiadomo, „Mother And Child Divided” i „Revenant”  oraz „Half Light” (dla odmiany uk³on P.Tree w stronê Sigur Ros) ukaza³y siê na specjalnej edycji „Deadwing” tzw. DTS DVD audio. „Half Light” ukaza³o siê ponadto na promuj±cej „Deadwing” CDs „Lazarus”. Na tej p³ytce jest jeszcze jedno mocne rockowe nagranie, które nie znalaz³o siê na oficjalnej p³ycie, a mianowicie „So Called Friend”. „Mother And Child Divided” i „Revenant” mo¿na pos³uchaæ pobieraj±c plik ogg z dat± 20/21.05.2005 (menu audycji tu).

Quote from: ThirdEye
Effloresce jest swietna plyta... druga srednio mi wchodzi, ale kawalek Music For A Nurse na pewno zasluguje na uwage. Ja w ich muzyce dostrzegam sporo wplywow Radiohead z dodatkiej brzmienia Toola :twisted:

Wracaj±c natomiast do Oceansize, Kosiak w nocnej audycji zaprezentowa³ dwie znakomite kompozycje „Catalyst” i „Massive Bereavement” z debiutu „Effloresce”, oraz dwa kawa³ki z „Everyone Into Position” (m.in. „Music For A Nurse”), ale trudno mi siê na ich temat wypowiadaæ – muszê jeszcze trochê pos³uchaæ by je zaakceptowaæ lub nie, bo nie wchodz± od razu.
Ponadto Kosiak zaprezentowa³ koncertow± wersjê niesamowitego „Hole In The Sky (part 1)” RPWL. My¶lê, ¿e jest odrobinê s³absza od pierwowzoru studyjnego z „God Has Failed” – kawa³ek bardzo kojarzy mi siê z twórczo¶ci± Stevena Wilsona, ale to raczej wynik fascynacji muzyków RPWL twórczo¶ci± Pink Floyd, który odcisn±³ swoje piêtno tak¿e na muzie Porcupine Tree (dla mnie szczególnie na genialnym „The Sky Moves Sideways”).
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

ThirdEye

  • Posts: 154
  • Karma: +0/-0
    • http://kevan.org/brain.cgi?Piter86
Porcupine Tree znów w Polsce!
« Reply #18 on: 2005-11-07, 17:10:07 »
z Effloresce najpiekniejszy chyba jest Women Who Love Men Who Love Drugs :D
niesamowity kawalek, polecam... podobnie jak wlasnie Music For A Nurse...
Jeszcze jedno mi sie skojarzenie z nimi nasuwa, a mianowicie to brzmienie gitar w wymienionych wyzej kawalkach bardzo podobne do dokonan Dredg =D>

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Porcupine Tree znów w Polsce!
« Reply #19 on: 2005-11-08, 22:03:17 »
Quote from: ThirdEye
Effloresce jest swietna plyta... druga srednio mi wchodzi, ale kawalek Music For A Nurse na pewno zasluguje na uwage. Ja w ich muzyce dostrzegam sporo wplywow Radiohead z dodatkiej brzmienia Toola :twisted:

W sumie "Music for a Nurse" ma fajny klimat, taki post-rockowy.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

ThirdEye

  • Posts: 154
  • Karma: +0/-0
    • http://kevan.org/brain.cgi?Piter86
Porcupine Tree znów w Polsce!
« Reply #20 on: 2005-11-10, 19:51:25 »
biletow juz nie mozna zamawiac na rockserwis.pl, ale zapewniaja ze w dniu koncertu bedzie je mozna dostac od 17 w kasie Hali(oczywiscie za "drobna" oplata :wink: )
ja jade... nie zdarzylem zamowic biletu i wlasnie dopiero na miejscu kupuje :?

Harlequin

  • Posts: 83
  • Karma: +5/-0
Porcupine Tree znów w Polsce!
« Reply #21 on: 2005-11-10, 22:34:27 »
"Piosenkowo" bêdzie..., ale i piosenki PT s± ciekawe, moim zdaniem. Jadê tak czy siak, bilet ju¿ jest!

ThirdEye

  • Posts: 154
  • Karma: +0/-0
    • http://kevan.org/brain.cgi?Piter86
Porcupine Tree znów w Polsce!
« Reply #22 on: 2005-11-18, 21:56:07 »
i juz po... dla mnie REWELACJA! :)  =D>
najpierw Oceansize, chlopaki nie mieli latwo:/ sami sprzedawali w swoim sklepiku, w ogole latwo ich bylo dorwac na korytarzu :wink: ... niestety skrzywdzono ich z dzwiekiem, przy wszelkich ciezszych partiach dzwieki zlewaly sie, akustyka zawiodla. Mike produkowal sie z calych sil, moze nawet za bardzo...(rzucal statywem, wyrywal struny na koniec, itp...)- wsrod niektorych wywolalo to oburzenie("WYP*****LAÆ!" :?  :evil: )... zabraklo niestety utworow z Effloresce, zachwycilo piekne Music for a nurse na koniec :)

Chwile przerwy... i nadszedl czas na Jezozwierze :) Na szczescie z dzwiekiem nie bylo wiecej problemow... spod sceny wszystko pieknie bylo slychac.
Oto setlista:
Open Car(spodziewany energiczny poczatek)
Blackest Eyes
Lazarus (uspokojenie, gitarka akustyczna...)
Hatesong(powrot do LBS... geniusz :!: dla mnie najlepszy punkt koncertu)
Don't Hate Me(piêkny utwor, mogliby grac w nieskonczonosc...Richard sie swietnie spisal :) )
Mother and Child Divided(wow na scenie zapanowala moc... slychac wplywy Meshuggah i Tool)
Buying New Soul(piekna niespodzianka :!: jeden z moich ulubionych numerow :o )
So Called Friend(killer  :twisted: )
Arriving Somewhere But Not Here (idealnie dobrane animacje do dzwieku...znacznie lepsze na zywo :o )
.3(arcydzielko z In Absentii... doskonalosc Porkow)
The Start Of Something Beautiful (animacje chyba robbil koles od teledyskow Toola =D> )
Halo (jeden z najlepszych momentow koncertu... glos Wilsona i napisy "God gives meaning, god gives pain" na ekranie :twisted: )

na bis:
Radioactive Toy (klasyk.... wszyscy na to czekali... slowa refrenu wyspiewane zgodnym chorem, cos niesamowitego :) )
Trains (idealne akustyczne wykonanie tej pieknej ballady, nie moglo byc lepszego zakonczenia wieczoru...)

Swietny koncert....
jest co wspominac :)

benighted

  • Posts: 399
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
    • STILL LIFE
Porcupine Tree znów w Polsce!
« Reply #23 on: 2005-11-18, 22:25:57 »
Brawo, gratuluje udanego gigu...i zazdroszczê sposobno¶ci wys³uchania "Buying New Soul"...to jest totalne CUDO !!!. Ehhh.... :cry:
True Pagan Winter Crew

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Porcupine Tree znów w Polsce!
« Reply #24 on: 2007-03-25, 18:11:44 »
A jednak informacja o wspólnym koncercie Dreamów z Porkami okaza³a siê nieprawdziwa, bo Je¿ozwierze w naszym kraju zagraj± 6 lipca w Warszawie (Stodo³a) i 7 lipca w Krakowie (Hala Wis³y).
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Porcupine Tree znów w Polsce!
« Reply #25 on: 2007-03-25, 19:19:20 »
Aha czyli mo¿na olaæ Dreamów, bo przypuszczam, ¿e je¶li Riverside dadz± jaki¶ gig to w³a¶nie z Porkami.
[under construction]

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Porcupine Tree znów w Polsce!
« Reply #26 on: 2007-03-25, 23:10:51 »
Lipiec? Lipa... powiem: porazka wrecz :S Znaki na niebie i ziemi mowia, ze mnie to ominie :( (umre, umre, umre :cry:)

Ogatan Szlachetny

  • Posts: 242
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • Gagat
Odp: Porcupine Tree znów w Polsce!
« Reply #27 on: 2007-03-27, 23:01:11 »
Ojoj:( Lipiec? chyba nie uda mi siê ...bêdê w tym czasie badaæ stare paskudne barokowe rudery w towarzystwie grubej baby z w±sami, opiekunki obozu naukowego ](*,)
cholewcia!!! stanê na rzêsach, ale pojadê!!

Kea

  • Posts: 373
  • Karma: +0/-0
  • she-wolf
Odp: Porcupine Tree znów w Polsce!
« Reply #28 on: 2007-03-27, 23:18:33 »
z racji, ¿e RHCP i Slaya s± aktualnie priorytetami i z racji, ¿e pope³niæ trzeba bêdzie wiele innych wydatków nie zobaczymy siê w tym roku ze stefanem. a szkoda. wielka szkoda.
Bogowie i diab³y nigdy nie istnieli. Istnieli za to ludzie, których w nich obrócono i uwiêziono w nadprzyrodzonych inkarnacjach.......

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

 

lofty-success