Poll

Który utwór Twoim zdaniem najlepiej koñczy album?

The Apostle in triumph
0 (0%)
To bid you farewell
10 (25.6%)
Epilogue
7 (17.9%)
White cluster
1 (2.6%)
Blackwater Park
9 (23.1%)
By the pain I see in others
3 (7.7%)
Weakness
1 (2.6%)
Isolation years
1 (2.6%)
Hex Omega
3 (7.7%)
Wszystkie dobrze spe³niaj± tê rolê
4 (10.3%)

Total Members Voted: 35

Author Topic: Utwór najlepiej zamykaj±cy album  (Read 6126 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Sol

  • Posts: 1963
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
Utwór najlepiej zamykaj±cy album
« on: 2008-07-14, 03:24:12 »
 Taki wrêcz oczywisty, analogiczny temat co do ulubionego utworu otwieraj±cego p³ytê :D Z drugiej strony w pytaniu nie chodzi mi o ulubiony z powy¿szych utworów, ale to jakie wra¿enia pozostawia po skoñczeniu siê albumu. Dla mnie jest to zdecydowanie Blackwater Park, zaraz po nim wybra³bym Hex Omega. Blackwater Park pewnie dziêki lirykom i muzyce, które podsumowuj± dla mnie album i tej powoli zanikaj±cej akustycznej gitarze w koñcówce, a Hex Omega to utwór rozmarzony, ciep³y i p³ywaj±cy, z pozytywnym kopem na sam koniec i piêknie wybrzmiewaj±cymi organami.
 No :P

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Utwór najlepiej zamykaj±cy album
« Reply #1 on: 2008-07-14, 10:16:57 »
Cholera, ciê¿ko wybraæ :-k Wszystkie doskonale zamykaj± swoje albumy. Na temat ka¿dego móg³bym napisaæ akapit dlaczego w³a¶nie ten utwór jest najlepszym zamykaczem. Nie wiem. Mo¿e kiedy¶ uda mi siê znale¼æ najlepszy z nich.
True Pagan Winter Crew

Nelo_Angelo

  • Posts: 127
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • "Death and life taken so easily..."
Odp: Utwór najlepiej zamykaj±cy album
« Reply #2 on: 2008-07-14, 10:40:46 »
Cholera, ciê¿ko wybraæ :-k

Dok³adnie :? ja nadal zastanawiam siê nad Endingiem :shock:

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Utwór najlepiej zamykaj±cy album
« Reply #3 on: 2008-07-14, 10:52:05 »
Oj, wybór bardzo trudny, trudniejszy, ni¿ przy otwieraczu. Jednak wybra³em. Waha³em siê pomiêdzy Hex Omega, White cluster i By the pain I see in others, wybra³em ten pierwszy, czyli ostatni ;), jakby nie patrzeæ Hex Omega. Na rzecz WC przemawia³o zw³aszcza to ciche outro na samym koñcu, które uwielbiam, ale tak¿e zakoñczenie historii i w ogóle dwucz³onowo¶æ kawa³ka... Ale HO jest jednak czym¶, co pozostawia po albumie bardzo dobre wra¿enia, cz³owiek wie po nim, ¿e to koniec, ¿e co¶ dobieg³o koñca, kawa³ek stwarza wra¿enie, ¿e album jest jeszcze pe³niejsz± i spójniejsz± ca³o¶ci±, a organy na koñcu to do¶æ dobitnie podkre¶laj±.:)

Vronah

  • Posts: 4524
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Strashna VronaH oje oje oje
Odp: Utwór najlepiej zamykaj±cy album
« Reply #4 on: 2008-07-14, 11:20:56 »
Bez d³u¿szego zastanawiania siê To Bid You Farewell! Jest to, zaraz po Under The Weeping Moon, mój ulubiony kawa³ek Opeth.
selfbanned

sosenka

  • Guest
Odp: Utwór najlepiej zamykaj±cy album
« Reply #5 on: 2008-07-14, 11:21:21 »
Zgadzam siê, wybór bardzo trudny... w sumie mi siê ostatnio zmienia najlepszy kawa³ek Opeth ogólnie, ale jak na razie By The Pain I See In Others uwa¿am, za najlepszy zamykacz. Muzyka oczywi¶cie cudowna i ten growl... dobra bêdzie siara, ale trudno :P... growl z efektem :D, nadaj± tej piosence taki endowy klimat :D, jak równie¿ koñcówka po krótkiej ciszy. Nie rozumiem co on tam ¶piewa, ale fajnie wysz³o :D i moim zdaniem tworzy bardzo fajny klimat jako koniec p³yty [i do dzisiaj nie zapomnê jak siê tego przestraszy³am, bo my¶la³am, ¿e p³yta siê ju¿ skoñczy³a :P]

Blek

  • Posts: 1463
  • Karma: +7/-1
  • Gender: Male
    • KURTULA
Odp: Utwór najlepiej zamykaj±cy album
« Reply #6 on: 2008-07-14, 13:36:47 »
IMO Opeth nie ma ¿adnego super ekstra wypasionego "zamykacza". Album siê koñczy i ju¿. Ale g³os oddajê oczywi¶cie na 'To Bid You Farewell'.

paatos

  • Guest
Odp: Utwór najlepiej zamykaj±cy album
« Reply #7 on: 2008-07-14, 13:40:44 »
Czemu nie ma opcji wszystkie/¿aden/kolejna bezsensowna ankieta? :o

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Utwór najlepiej zamykaj±cy album
« Reply #8 on: 2008-07-14, 14:52:48 »
Nie rozumiem co on tam ¶piewa, ale fajnie wysz³o :D
To sobie pos³uchaj od ty³u. A potem powtórz wokale z MA, to ju¿ bêdziesz wiedzia³a :P

sosenka

  • Guest
Odp: Utwór najlepiej zamykaj±cy album
« Reply #9 on: 2008-07-14, 18:46:47 »
[jak wpadnê na to jak pos³uchaæ od ty³u to bêdê wiedzia³a :D:P, ale dziêkujê :)]

Soja

  • Posts: 1526
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • bad motherfucker
Odp: Utwór najlepiej zamykający album
« Reply #10 on: 2008-07-14, 18:59:13 »
głos na Epilogue, doskonałe zwieńczenie genialnego albumu, także jedyny jako taki utwór Opeth przeznaczony na 'zamykacz' w całym tego słowa znaczeniu (bo zauważmy, że nie roztrząsamy tu, który z wymienionych utworów jest najlepszy, tylko który najlepiej zamyka album)
« Last Edit: 2008-07-14, 19:00:46 by Soja »
czy pan wie ile kosztuje kilogram ziemniaków?

deluminathor

  • Mourner
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2328
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • När vintern kommer...
    • Progressive-Bolt
Odp: Utwór najlepiej zamykaj±cy album
« Reply #11 on: 2008-07-14, 19:34:05 »
[jak wpadnê na to jak pos³uchaæ od ty³u to bêdê wiedzia³a :D:P, ale dziêkujê :)]
Na youtube

Bez d³u¿szego zastanawiania siê To Bid You Farewell!
:okp: :immortal:
Nie ma piêkniejszego utworu koñcz±cego, bo i nie ma piêkniejszego albumu :mrgreen: :twisted:
W wyborze nie biorê pod uwagê Hex Omega, bo nie s³ucha³em jeszcze Watershed  8-[ [mo¿ecie biæ, nie mam ochoty na ten zespó³ ju¿ od paru miesiêcy :P mo¿e jeszcze przyjdzie...]

sosenka

  • Guest
Odp: Utwór najlepiej zamykaj±cy album
« Reply #12 on: 2008-07-14, 22:10:10 »
dziêkujê :)  ale bajer :D jeszcze bardziej podoba mi siê jako zakoñczenie p³yty :)
« Last Edit: 2008-07-14, 22:16:16 by sosenka »

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Utwór najlepiej zamykaj±cy album
« Reply #13 on: 2008-07-15, 13:02:43 »
Epilogue. Ale tak wlasciwie to w sumie jedeyny kawalek z calej listy, ktory moze - nomen omen - byc epilogiem. Cala reszta to wlasciwie zwykle kawalki i za zamykacze nijak nie mozna ich uznac...
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

paatos

  • Guest
Odp: Utwór najlepiej zamykaj±cy album
« Reply #14 on: 2008-07-15, 13:25:38 »
W wyborze nie biorê pod uwagê Hex Omega, bo nie s³ucha³em jeszcze Watershed  8-[ [mo¿ecie biæ, nie mam ochoty na ten zespó³ ju¿ od paru miesiêcy :P mo¿e jeszcze przyjdzie...]

Wyjd¼.

 

lofty-success