Poll

Najlepszy kawa³ek na Heritage to:

Heritage
1 (1.3%)
The Devil's Orchard
9 (11.7%)
I Feel the Dark
7 (9.1%)
Slither
3 (3.9%)
Nepenthe
2 (2.6%)
Häxprocess
14 (18.2%)
Famine
7 (9.1%)
The Lines in My Hand
6 (7.8%)
Folklore
21 (27.3%)
Marrow of the Earth
2 (2.6%)
Pyre
1 (1.3%)
Face in the Snow
4 (5.2%)

Total Members Voted: 55

Author Topic: Heritage  (Read 247092 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

bartosso

  • Posts: 4
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
Odp: Nowy Album !
« Reply #60 on: 2011-04-30, 23:42:21 »
Oczywi¶cie, ¿e gdzie¶ tam pojawia³y siê elementy fusion, ja jednak s³ysza³em o tym jako o pierwiastku dominuj±cym. I oczywi¶cie jestem wielkim fanem Damnation, nie w ³agodno¶ci rzecz.

Nie ma nic z³ego w fusion, chodzi raczej o sposób w jaki Mike komponuje. Jest perfekcjonist± a fusion wywodzi siê ze wspó³czesnego jazzu (i w³a¶ciwie jest podgatunkiem jazzu) w którym wiele jest spontaniczno¶ci. Po prostu s³abo to widzê w jego wykonaniu. Nie wspomnê ju¿ o ³apach Axe'a, który do jazzowych motywów kiepsko siê nadaje. Ale wszystko jest mo¿liwe, mo¿e to bêdzie ich najlepszy album, kto wie :wink:

Hieronim_Berbelek

  • Posts: 666
  • Karma: +21/-1
  • Gender: Male
Odp: Nowy Album !
« Reply #61 on: 2011-05-01, 02:09:05 »
Nie musi byæ najlepszy i pewnie nie bêdzie, chodzi mi g³ównie o to, ¿eby zachowaæ przynajmniej szcz±tkowy obiektywizm w ocenie nowej p³yty, do czego korzystne mo¿e byæ nie nastawianie siê negatywnie do albumu przed wydaniem. Je¶li teraz za³o¿ymy, ¿e nowy Opeth bêdzie s³aby i nijaki, to mo¿emy ju¿ nie s³uchaæ tego nagrania. Tak wiêc mo¿emy sobie pogdybaæ, ale nie wyrabiajmy sobie opinii przed przes³uchaniem materia³u.;)
No justice here, No liberty
No reason, No blame
There's no cause to taint the sweetest taste of blood
And greetings from the nation
As we shake the hands of time
They're taking their ovations
The vultures stay behind

bartosso

  • Posts: 4
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
Odp: Nowy Album !
« Reply #62 on: 2011-05-01, 02:21:59 »
To w³a¶nie robiê - gdybam. Zreszt±, z tym fusion to mo¿e byæ w ogóle nieprawda :P
W ¿adnym wypadku nie nastawiam siê negatywnie do albumu, który jeszcze nie wyszed³, to by³oby absurdalne zachowanie.
Jedno wiem na pewno, Mike siê pogubi³ i mam nadziejê, ¿e zdo³a³ ju¿ wróciæ do formy. Siê oka¿e.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Nowy Album !
« Reply #63 on: 2011-05-01, 10:04:18 »
My¶lê, ¿e nowy album w jakim¶ sensie bêdzie kontynuacj± i rozwiniêciem "Watershed". Zupe³nie mi to nie przeszkadza, bo bardzo lubiê ostatni album Opeth. Mo¿e pojawi± siê jakie¶ szcz±tkowe reminiscencje z przesz³o¶ci i tu obstawiam BWP - grali go w ca³o¶ci w ub. roku na jubileuszowej mini-trasie, wiêc mog³o co¶ tam z tej atmosfery przenikn±æ w trakcie komponowania. Oby tylko nie zaczêli schodziæ na manowce jak Metallica po nagraniu czarnego albumu ("Load" by³ jeszcze ca³kiem spoko, ale potem by³o ju¿ tylko coraz s³abiej, a¿ nast±pi³a kulminacja totalnej s³abizny i kryzysu twórczego w postaci "St. Anger", a "Watershed" Opeth traktujê trochê jak czarny album Metalliki) lub Lacrimosa na "Sehnsucht". Wracaj±c do samego Opeth, je¿eli kto¶ siê ³udzi, ¿e stylistycznie i mentalnie powróc± do czasów SL czy innego, to jest w g³êbokim b³êdzie. Nowy album z pewno¶ci± bêdzie rozwiniêciem ostatniego i mam tylko nadziejê, ¿e nie nast±pi spadek formy. A mo¿e pójd± jeszcze w trochê innym kierunku...
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Orka_Opeth

  • Posts: 398
  • Karma: +8/-0
  • Gender: Male
Odp: Nowy Album !
« Reply #64 on: 2011-05-01, 10:24:41 »
Równie¿ uwa¿am ¿e "nowe dziecko" bêdzie czym¶ w rodzaju kontynuacji Watershed ( co mnie bardzo cieszy  :twisted:) , my¶lê jednak ¿e mamy szansê zobaczyæ sporo nowych patentów , poniewa¿ Opeth jest tego typu zespo³em ¿e na ka¿dej p³ycie zaskakuj± , zmieniaj± , mieszaj±.
out of the courtyard, come back tonight, my sweet satan I see you.

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Nowy Album !
« Reply #65 on: 2011-05-01, 12:36:44 »
Ja tam licze na to, ze zagraja swoje i wszelkie pobozne zyczenia ze strony fanow beda miec w glebokim powazaniu :) Do tej pory jakos sie nie zawiodlem na tym, co graja - czy to wczesne klimaty rodem z 'Morningrise', czy pozniejsze lamance ze 'Still Life', czy balladki z 'Damnation' - zawsze po jakims czasie zaczynalo to do mnie przemiawiac i mysle, ze teraz bedzie podobnie.

I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

bartosso

  • Posts: 4
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
Odp: Nowy Album !
« Reply #66 on: 2011-05-01, 20:58:29 »
^ No wiêc w³a¶nie, wszystko zale¿y od tego czy siê kto¶ ju¿ zawiód³ czy nie. Mnie Watershed rozczarowa³. Jestem zawiedziony i tyle. Watershed to pierwszy album Opeth gdzie magia piêknych harmonii zosta³a przyæmiona klimaciarstwem (wybaczcie ale "Porcelain Heart" to dno) i warsztatem muzycznym. Dlatego te¿ mam nadziejê, ¿e ¿adnych kontynuacji nie bêdzie. Zreszt± jak dot±d nie by³o, wiêc my¶lê, ¿e 10 album Opeth nas zaskoczy.


Hieronim_Berbelek

  • Posts: 666
  • Karma: +21/-1
  • Gender: Male
Odp: Nowy Album !
« Reply #68 on: 2011-05-02, 16:05:56 »
Czyli przypuszczalnie wczesna jesieñ br. Nie mog± za bardzo 'budowaæ napiêcia' i odwlekaæ premiery, bo im to wycieknie na skalê masow± - takie czasy. W sumie to wola³bym ¿eby nie wydawali p³yty w lecie, bo niemal ca³e wakacje bêdê najprawdopodobniej w rozjazdach, wiêc nie bêdê mia³ dogodnych warunków do przes³uchania nowej p³yty.
No justice here, No liberty
No reason, No blame
There's no cause to taint the sweetest taste of blood
And greetings from the nation
As we shake the hands of time
They're taking their ovations
The vultures stay behind

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Nowy Album !
« Reply #69 on: 2011-05-02, 17:09:45 »
A moim zdaniem wlasnie powinni to wydac w lipcu. Owszem, wakacje to raczej sezon ogorkowy jesli chodzi o wydawanie plyt, ale Opeth ma juz na tyle wyrobiona marke, ze premiera tak czy inaczej odbije sie szerokim echem. Poza tym jesienia wyjdzie jak zwykle cala masa nowych albumow i czlowiek potem fonansowo nie wyrabia, a tak jesli plyta ukaze sie latem to jakos sie koszta rozloza ;)

A tak nawiasem mowiac to mam ostatnio dziwne przeczucie, ze to bedzie ostatnia plyta Opeth. Albo sklad sie sypnie, albo Mike uzna, ze ma tego wszystkiego dosc i odda sie solowej tworczosci oddalonej od muzyki metalowej, albo jeszcze cos innego. I mam nadzieje, ze sie myle.
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Hieronim_Berbelek

  • Posts: 666
  • Karma: +21/-1
  • Gender: Male
Odp: Nowy Album !
« Reply #70 on: 2011-05-02, 17:48:09 »
Poza tym jesienia wyjdzie jak zwykle cala masa nowych albumow i czlowiek potem fonansowo nie wyrabia, a tak jesli plyta ukaze sie latem to jakos sie koszta rozloza ;)

Co racja to racja, aspekt finansowy nie do zdarcia :P Jednak je¶li p³yta uka¿e siê w lipcu, to pewnie pole¿y sobie u mnie w domu nie rozpakowana i tak do koñca sierpnia.

A tak nawiasem mowiac to mam ostatnio dziwne przeczucie, ze to bedzie ostatnia plyta Opeth. Albo sklad sie sypnie, albo Mike uzna, ze ma tego wszystkiego dosc i odda sie solowej tworczosci oddalonej od muzyki metalowej, albo jeszcze cos innego. I mam nadzieje, ze sie myle.

Generalnie, to Mike w Opeth i tak robi to co chce, wiêc mo¿e nie rozwi±¿e zespo³u. Trzeba siê jednak liczyæ z tym, ¿e je¶li zespó³ przetrwa, to przerwy miêdzy nowymi wydawnictwami bêd± teraz d³u¿sze, chocia¿ mo¿e to i lepiej. I ³±czê siê z Tob± w nadziei, ¿e siê mylisz :P
No justice here, No liberty
No reason, No blame
There's no cause to taint the sweetest taste of blood
And greetings from the nation
As we shake the hands of time
They're taking their ovations
The vultures stay behind

prozakdream

  • Posts: 4
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
Odp: Nowy Album !
« Reply #71 on: 2011-05-25, 17:57:12 »
Info z przed kilku minut : "We can exclusively reveal that the new Opeth album will be titled 'HERITAGE'. The record is due for release through Roadrunner Records in September. More details to follow soon."
« Last Edit: 2011-05-25, 18:26:46 by prozakdream »

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Nowy Album !
« Reply #72 on: 2011-05-25, 18:27:07 »
'HERITAGE'
Je¶li siê potwierdzi, mo¿na bêdzie zmieniæ tytu³ w±tku. A sam tytu³, hmmm... :-k jakby z tej samej serii co "Watershed".
Wyslano: 2011-05-25, 18:24:18
Jest ju¿ potwierdzenie na oficjalnej stronie Opeth. Mozna zmieniaæ tytu³ w±tku z "Nowy Album !" na "Heritage".
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

prozakdream

  • Posts: 4
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
Odp: Nowy Album !
« Reply #73 on: 2011-05-25, 18:28:33 »
Dziedzictwo, spu¶cizna. Brzmi interesuj±co.

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Heritage
« Reply #74 on: 2011-05-25, 19:15:43 »
No faktycznie, Luksor, gdzies tam z tego samego worka pojec co "Watershed". IMHO brzmi to niezle, teraz jeszcze zeby to jakos z okladka wspolgralo no i ma sie rozumiec z muzyka.
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs