Author Topic: Matura... i co dalej?  (Read 93845 times)

0 Members i 2 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

djdioda

  • Nazgul ortografii
  • Administrator
  • *
  • Posts: 3354
  • Karma: +11/-1
  • Gender: Female
  • Southpole chainsaw massacre
Odp: Matura... i co dalej?
« Reply #105 on: 2007-05-04, 09:36:10 »

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Matura... i co dalej?
« Reply #106 on: 2007-05-04, 11:34:46 »
Idê zaraz dowiedzieæ siê, jak mojej Córce poszed³ polski...
Eeech... A co ja mam zrobiæ?
...If I call will you come and will you save me?

mona700

  • Posts: 180
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
Odp: Matura... i co dalej?
« Reply #107 on: 2007-05-04, 12:09:59 »
i po polskim :]
na szczê¶cie nie jest mi on potrzebny na uczelniê, na któr± sk³adam :D
wybra³am temat 2, pewnie tak jak wiekszo¶æ :D
nie bylo ¼le w sumie
Matura Runda 2 ju¿ w poniedzia³ek  :twisted:
Fata viam invenient

Soja

  • Posts: 1526
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • bad motherfucker
Odp: Matura... i co dalej?
« Reply #108 on: 2007-05-04, 13:24:13 »
a który poziom? ja wziąłem pierwszy z rozszerzonego
ogólne wrażenie: WTF! beznadziejny tekst do czytania ze zrozumieniem. reguły mówią, że na pytania odpowiedzieć trzeba wyciągając informacje z tekstu. dlatego oczywiście nie napisałem cech stylu (jaki styl?), którym tekst był pisany. oczywiście, brawa dla Giertycha!, tekst dotyczył mediów i [m.in.] niebezpieczeństwach jakie związane są z nadmierną władzą mediów nad umysłami obywateli... ech
tekst - ogólnie nie był to trudny temat [pierwszy], drugiego nie chciało mi się czytać [że jaki autor? Z XXI wieku? dziękuję za genialny program nauczania, poza tym temat głupi sam w sobie [szkoda, że nie było fragmentu Pana Tadzia [tylko głupie odwołanie] i zwykłej porównawczej]. z pierwszym tekstem [flaubert i schulz] może być a) super dobrze, b) porażka na całej linii. nic pomiędzy, za pół godziny będą znane klucze, zobaczymy, w którą idą stronę. mój los w rękach tego kto je układał
co do podstawki - jeżeli ktoś wybrał rozszerzony a na jego kierunek jest wymagany podstawowy tylko to niech się modli. btw: to ja chciałem przedwiośnie! :/
czy pan wie ile kosztuje kilogram ziemniaków?

vertigo

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 1328
  • Karma: +7/-0
  • Gender: Male
Odp: Matura... i co dalej?
« Reply #109 on: 2007-05-04, 13:25:10 »
Chyba za du¿o pi³em, bo w³a¶nie wydawa³o mi siê, ¿e widzia³em Unasa w tvn24 :mrgreen:

veila

  • Posts: 1994
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • here comes the sun
Odp: Matura... i co dalej?
« Reply #110 on: 2007-05-04, 15:36:55 »
3 lektury, których nie czyta³am to, uwaga, potop, przedwio¶nie oraz granica :twisted: Wiêc nie mia³am problemu z wyborem tematu, haha. Przynajmniej nale¿ê do mniejszo¶ci, a to zawsze tak fajnie ;]

Ogólnie - wszystko zale¿y od klucza, zobaczymy. Szkoda, ¿e na stronie OKE tylko jakie¶ przyk³adowe odpowiedzi, jak ja sobie z tego mam niby wymy¶liæ co z wypracowania? Czytanie - tekst ok, pytania durne, parê pktów  w plecy jak s±dzê.
wszystko, co sko¶ne.

tharos

  • Posts: 768
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Suicidal imbecile
Odp: Matura... i co dalej?
« Reply #111 on: 2007-05-04, 15:40:05 »
Veila: Ale UJ-ot ma podobno slaby poziom ze scislych :P Kumpel uderzal na AGH na informatyke i sie nie dostal ,a na UJ go przyjeli :D
eh...a tak wogole to jestem przerazony...mam nadzieje ze zdobede te 21 pkt z polskiego :( tylko tego sie boje chociaz z majcy bede potrzebowal pewnie z 80% to tym sie tka nie martwie jak tym 21pkt z polaka ... ;/
Bite your tongue, ignore the splinter.

veila

  • Posts: 1994
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • here comes the sun
Odp: Matura... i co dalej?
« Reply #112 on: 2007-05-04, 15:58:30 »
Tharos, heh, no tak jak Ty to mia³am wczoraj ;) Wola³abym 10 razy t± (tê) matmê pisaæ. Ale dzi¶ to mi ju¿ wisi, skoro nic ode mnie nie zale¿y.

Ten UJot to tylko i wy³±cznie dlatego, ¿e chcê w sumie uniwersyteck± matematykê a nie polibudzk±. No ALE. Za¶ sami humani¶ci woko³o? Mam do¶æ ;] Ju¿ trzy lata musia³am zdzier¿yæ :P

Tej, a Ty na co, bo nie napisa³e¶ w koñcu. Informa?
wszystko, co sko¶ne.

deluminathor

  • Mourner
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2328
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • När vintern kommer...
    • Progressive-Bolt
Odp: Matura... i co dalej?
« Reply #113 on: 2007-05-04, 16:42:44 »
Jako student Informatyki na AGH i kumpel kumpla z Informatyki na UJ mogê wyja¶niæ, i¿ nauki ¶cis³e na tych uczelniach ró¿ni± siê 'praktyczno¶ci±' programu nauczania. Mianowicie program na AGH zawiera wiêcej elementów przygotowuj±cych do wykonywania zawodu i nieco bardziej stawia na praktykê, podczas gdy na UJ wiêcej jest teorii i matematyki [takiej paskudnej imho]. Oczywi¶cie nie jest tak, ¿e na AGH teorii brak - jest jej du¿o, tyle ile na powa¿n± Akademiê Techniczn± przysta³o [z niektórych przedmiotów imho nawet za du¿o] - wszak to nie Politechnika :) [btw. AGH ubiega³ siê i najprawdopodobniej uzyska³ status Uniwersytetu, jednak oficjalna nazwa nie jest zmieniana (zapewne z powodu wielkich kosztów z tym zwi±zanych i tego, ¿e uczelnia jest znana w szerokim ¶wiecie pod nazw± obecn±), choæ nie jestem do koñca pewny tych informacji. mo¿liwe te¿, ¿e zmiana tytu³u jest jeszcze rozpatrywana]. Na wy¿szych latach czekaj± mnie przedmioty po¶wiêcone odpowiedniemu zarz±dzaniu firm± i zespo³ami ludzi, tote¿ po tych studiach [równie¿ z tego co s³ysza³em] raczej zajmuje siê ciekawsze stanowiska ni¿ szarego klepacza kodu. :]
W ramach autopromocji jeszcze napisze, ¿e AGH ma bardzo dobr± Orkiestrê Reprezentacyjn±, na której koncercie z okazji 6-lecia istnienia mia³em przyjemno¶æ siê znale¼æ :) Graj± w niej nawet jakie¶ osoby z UJotu :D
Bêd±c w 3/4 drugiego roku mogê powiedzieæ, ¿e dobrze siê tu studiuje :)

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Matura... i co dalej?
« Reply #114 on: 2007-05-04, 17:43:04 »
Chyba za du¿o pi³em, bo w³a¶nie wydawa³o mi siê, ¿e widzia³em Unasa w tvn24 :mrgreen:

A wiesz jak ja wygl±dam? Nie wiedzia³em o tym. ;)
Owszem nie pi³e¶ za du¿o, wtr±ci³em swoje 2 s³owa do TVN apropo matury, bo postanowi³em byæ mi³y dla sympatycznej pani dziennikarz, które mnie namawia³a. Tylko fajki mi brakowa³o, ¿eby udawaæ wokalistê Akercocke. ;)
[under construction]

vertigo

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 1328
  • Karma: +7/-0
  • Gender: Male
Odp: Matura... i co dalej?
« Reply #115 on: 2007-05-04, 22:13:30 »
Hahaha, a jednak, czyli to nie by³o delirium tremens. Swoj± drog± mia³em z tego niez³y ubaw. Gdybym nie czyta³ rano tematu o maturze na forum, pewnie bym na to nie wpad³. Chcia³em wiedzieæ co by³o na egzaminie, puszczam tvn24, reporterka gada z jaka¶ dziewczyn±, kamera przenosi siê w bok i...  nagle mam zawias.
Stream of consciousness wygl±da³ mniej wiêcej tak: ‘ej, sk±d¶ kojarzê tego kolesia...    ale tegoroczny maturzysta z Warszawy?...   Nieeeeee...      nie mo¿liwe...      wait a second…   /gapiê siê w ekran... po jaki¶ 30sek moja kora mózgowa zlitowa³a siê nade mn± i nast±pi³o ol¶nienie/ ha, got ya!...   compatibility list na rate your music’ :mrgreen: Sprawdzi³em swoje konto, i faktycznie Twoje zdjêcie znajduje siê na 4 pozycji. To siê dopiero nazywa pamiêæ fotograficzna ;] Szkoda tylko, ¿e w podobny sposób zapamiêtuje te¿ inne dane, niekoniecznie graficzne. Potem na egzaminach zamiast tego czego mia³em siê nauczyæ, pamiêtam sposób zaznaczenia, miejsce na kartce albo kolor jakim zapisana by³a informacja, której w³a¶nie potrzebuje.

djdioda czuwa  :mrgreen:
« Last Edit: 2007-05-04, 22:50:47 by djdioda »

aibrean

  • Przyjaciel forum
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2147
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Female
  • nr 932
Odp: Matura... i co dalej?
« Reply #116 on: 2007-05-04, 22:52:40 »
napowtarza³am siê, naanalizowa³am, nawch³ania³am wiedzy i wszystko to o kant dupy rozbiæ mi dzisiaj przysz³o, szlag by to trafi³ :evil: przez trzy lata nie przeczyta³am tylko Procesu, Pani Bovary i Sklepów cynamonowych i co widzê otworzywszy arkusz? Flauberta z Schulzem :] si³± rzeczy przewa³kowa³am wiêc tego nieszczêsnego Ró¿yckiego, o którym nie s³ysza³a nigdy nawet moja ciocia profesor polonistyki:] czytanie nawet nie¼le, za to przy tek¶cie zjad³y mnie nerwy troszkê :/ g³êboko liczê na te 80% [-o<
Every day is a battle to get up
Every day I put on a smile and every day it wears off
Every day I feel like telling the same people to shut up
Oh, it's so tough to love with no love

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Matura... i co dalej?
« Reply #117 on: 2007-05-04, 23:05:14 »
Hahaha, a jednak, czyli to nie by³o delirium tremens. Swoj± drog± mia³em z tego niez³y ubaw. Gdybym nie czyta³ rano tematu o maturze na forum, pewnie bym na to nie wpad³. Chcia³em wiedzieæ co by³o na egzaminie, puszczam tvn24, reporterka gada z jaka¶ dziewczyn±, kamera przenosi siê w bok i...  nagle mam zawias.
Stream of consciousness wygl±da³ mniej wiêcej tak: ‘ej, sk±d¶ kojarzê tego kolesia...    ale tegoroczny maturzysta z Warszawy?...   Nieeeeee...      nie mo¿liwe...      wait a second…   /gapiê siê w ekran... po jaki¶ 30sek moja kora mózgowa zlitowa³a siê nade mn± i nast±pi³o ol¶nienie/ ha, got ya!...   compatibility list na rate your music’ :mrgreen: Sprawdzi³em swoje konto, i faktycznie Twoje zdjêcie znajduje siê na 4 pozycji. To siê dopiero nazywa pamiêæ fotograficzna ;] Szkoda tylko, ¿e w podobny sposób zapamiêtuje te¿ inne dane, niekoniecznie graficzne. Potem na egzaminach zamiast tego czego mia³em siê nauczyæ, pamiêtam sposób zaznaczenia, miejsce na kartce albo kolor jakim zapisana by³a informacja, której w³a¶nie potrzebuje.

Jeste¶ mistrzem cz³owieku, mówiê serio. :D
[under construction]

tharos

  • Posts: 768
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Suicidal imbecile
Odp: Matura... i co dalej?
« Reply #118 on: 2007-05-05, 00:28:30 »
Tharos, heh, no tak jak Ty to mia³am wczoraj ;) Wola³abym 10 razy t± (tê) matmê pisaæ. Ale dzi¶ to mi ju¿ wisi, skoro nic ode mnie nie zale¿y.

Ten UJot to tylko i wy³±cznie dlatego, ¿e chcê w sumie uniwersyteck± matematykê a nie polibudzk±. No ALE. Za¶ sami humani¶ci woko³o? Mam do¶æ ;] Ju¿ trzy lata musia³am zdzier¿yæ :P

Tej, a Ty na co, bo nie napisa³e¶ w koñcu. Informa?
Ja poskladam na UJ,AGH i PK chociaz nie ukrywam ze na AGH najbardziej chce isc :) Oczywiscie wszedzie wchodzi w gre informatyka chociaz sie jescze zastanawiam czy na PK nie zlozyc na modelowanie matematyczne :P
Bite your tongue, ignore the splinter.

mona700

  • Posts: 180
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
Odp: Matura... i co dalej?
« Reply #119 on: 2007-05-05, 11:05:30 »
3 lektury, których nie czyta³am to, uwaga, potop, przedwio¶nie oraz granica :twisted:
ekchm Potop? :> chyba Dziady :>

ja mianowicie pisa³am poziom podstawowy :D
poza tym piszê angol na podstawie, biologiê na rozszerzonym i fizykê na podstawie
mam nadziejê, ¿e na UMK sie dostane  :twisted:
Fata viam invenient

 

lofty-success