Author Topic: Matura... i co dalej?  (Read 93829 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Matura... i co dalej?
« Reply #135 on: 2007-05-08, 21:35:04 »
s±dzê, ¿e tak. ale i tak wos jest mi obojêtny, bo nie jest mi nigdzie potrzebny. gorzej z histori±, której w ogóle siê do tej pory nie uczy³em :/ XIX-XX wiek i staro¿ytno¶æ gitez, ale reszta... bojê siê wypracowania, ale je¶li bêdzie z drugiej wojny lub ze staro¿ytno¶ci to mogê celowaæ w 100% [licz±c na skuteczno¶æ Planu O¶miodniowego :)]
kto¶ z was ju¿ teraz wie, ¿e za rok bêdzie poprawia³ lub dodawa³ sobie przedmiot? ja poprawiam polski i angol [i historiê? :/ ech..] i dodajê gerê
Mistrzu, jako¶ Ci nie wierzê, ¿eby¶ zrobi³ 100% z czegokolwiek, a tym bardziej z historii. Ja nawet jak siê totalnie uje¿d¿a³em na próbniakach to robi³em to circa 95%. Dodajmy do tego, ¿e mówisz, ¿e siê nie uczy³e¶. No có¿... Podobnie wos, jak siê dobior± do wypracowania, a oceniaj± surowo, to ja nie by³bym taki pewien. No, ale skoro wos Ci na nic to po có¿ go zdawa³e¶ na poziomie rozszerzonym?
[under construction]

djdioda

  • Nazgul ortografii
  • Administrator
  • *
  • Posts: 3354
  • Karma: +11/-1
  • Gender: Female
  • Southpole chainsaw massacre
Odp: Matura... i co dalej?
« Reply #136 on: 2007-05-08, 21:49:34 »
Google reprezentuje diametralnie inn± kulturê korporacyjn±. Znajd¼ mi drug± firmê, która do obowi±zków pracownika do³±cza przeznaczanie 20% czasu pracy na w³asne projekty? Od poniedzia³ku do czwartku pracujesz dla nich. Pi±tek po¶wiêcasz swojemu hobby i jeszcze Ci za to p³ac±. Widzia³e¶ pokoje przerw w Google? Wiesz co przys³uguje pracownikom? Naprawdê chcia³by¶ tam pracowaæ :P
I w³a¶nie dlatego za rok sk³adam podanie (no i tam jakie¶ CV i list motywacyjny blebleble) ;)

Soja

  • Posts: 1526
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • bad motherfucker
Odp: Matura... i co dalej?
« Reply #137 on: 2007-05-08, 21:50:28 »
sądzę, że tak. ale i tak wos jest mi obojętny, bo nie jest mi nigdzie potrzebny. gorzej z historią, której w ogóle się do tej pory nie uczyłem :/ XIX-XX wiek i starożytność gitez, ale reszta... boję się wypracowania, ale jeśli będzie z drugiej wojny lub ze starożytności to mogę celować w 100% [licząc na skuteczność Planu Ośmiodniowego :)]
ktoś z was już teraz wie, że za rok będzie poprawiał lub dodawał sobie przedmiot? ja poprawiam polski i angol [i historię? :/ ech..] i dodaję gerę
Mistrzu, jakoś Ci nie wierzę, żebyś zrobił 100% z czegokolwiek, a tym bardziej z historii.
szyderstwo? >:/
Quote
Ja nawet jak się totalnie ujeżdżałem na próbniakach to robiłem to circa 95%.
różni są ludzie
Quote
Dodajmy do tego, że mówisz, że się nie uczyłeś. No cóż...
całe życie się uczyłem historii, nie powtarzałem jej do matury [bo się leniłem]
Quote
Podobnie wos, jak się dobiorą do wypracowania, a oceniają surowo, to ja nie byłbym taki pewien. No, ale skoro wos Ci na nic to po cóż go zdawałeś na poziomie rozszerzonym?
wypracowanie mi świetnie poszło i wiem, że surowo oceniają. czemu miałbym wosu nie brać na maturę skoro miałem rozszerzony w klasie? poza tym od pierwszej klasy do teraz kilkadziesiąt razy zmieniałem "wymarzony" kierunek
« Last Edit: 2007-05-08, 22:07:16 by Soja »
czy pan wie ile kosztuje kilogram ziemniaków?

vertigo

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 1328
  • Karma: +7/-0
  • Gender: Male
Odp: Matura... i co dalej?
« Reply #138 on: 2007-05-08, 23:11:58 »
nie rozumiem jakim cudem ten egzamin mo¿e decydowaæ o tym kto siê dostanie na anglistykê.

vertigo, ja te¿ nie rozumiem 8-[ ba, by³am w szoku, gdy dowiedzia³am siê, ¿e na anglistykê UJotow± nie bierze siê pod uwagê ustnego angielskiego (sic!). szczerze mówi±c, to wydaje mi siê, ¿e egzaminy wstêpne paradoksalnie by³y szczê¶liwszym rozwi±zaniem - przynajmniej odsiew tych nadaj±cych siê i tych nie robiono od razu, a nie po pierwszym semestrze albo roku :roll:
Na dodatek na t³umaczeniówkach nie ma ju¿ testu predyspozycji do zawodu t³umacza (chocia¿ z tego co w³a¶nie wyczyta³em na stronie U¦ 'starzy' maturzy¶ci dalej musz± go zdawaæ). Swoj± drog± egzaminy wstêpne zawsze mia³y swój urok. Cz³owiek siedzi na auli mieszcz±cej jakie¶ 250 osób i wie, ¿e np. tylko co 10ty/ta ma szanse siê dostaæ, a wiêkszo¶æ z obecnych na sali nie znalaz³a siê tam przypadkiem. Do dzisiaj pamiêtam tê masê ludzi rzucaj±cych siê do testów na has³o ‘czas start’ i ten szelest kartek roznosz±cy siê po auli :mrgreen: Je¿eli komu¶ we wrze¶niu zachce siê studiowaæ anglistykê, to jak znam ¿ycie w tym terminie na U¦u bêdzie dodatkowy nabór na t³umaczeniówkê z jêzykiem chiñskim, wiêc nic straconego ;]

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Matura... i co dalej?
« Reply #139 on: 2007-05-08, 23:27:53 »
Mistrzu, jako¶ Ci nie wierzê, ¿eby¶ zrobi³ 100% z czegokolwiek, a tym bardziej z historii.
szyderstwo? >:/
Quote
Ja nawet jak siê totalnie uje¿d¿a³em na próbniakach to robi³em to circa 95%.
ró¿ni s± ludzie
Quote
Dodajmy do tego, ¿e mówisz, ¿e siê nie uczy³e¶. No có¿...
ca³e ¿ycie siê uczy³em historii, nie powtarza³em jej do matury [bo siê leni³em]
Quote
Podobnie wos, jak siê dobior± do wypracowania, a oceniaj± surowo, to ja nie by³bym taki pewien. No, ale skoro wos Ci na nic to po có¿ go zdawa³e¶ na poziomie rozszerzonym?
wypracowanie mi ¶wietnie posz³o i wiem, ¿e surowo oceniaj±. czemu mia³bym wosu nie braæ na maturê skoro mia³em rozszerzony w klasie? poza tym od pierwszej klasy do teraz kilkadziesi±t razy zmienia³em "wymarzony" kierunek

Szczerze to nie jest to szyderstwo. Tylko jeszcze nikt w historii matury z historii nie dosta³ 100%, ja nie ¿artujê. Podziwiam pewno¶æ siebie, ale zwyczajnie wiem jakie mo¿liwo¶ci maj± do napisania jej nawet wyj±tkowo zdolni maturzy¶ci. Bo za takimi wynikami to ty powiniene¶ byc laureatem obydwu olimpiad. Powtarzam, ja nie szydzê, nie krytykujê twoich zdolno¶ci, ale sam uczê siê tych przedmiotów i obserwujê innych co sk³ania mnie do daleko id±cego sceptycyzmu.
[under construction]

Soja

  • Posts: 1526
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • bad motherfucker
Odp: Matura... i co dalej?
« Reply #140 on: 2007-05-09, 08:21:08 »
Mistrzu, jako¶ Ci nie wierzê, ¿eby¶ zrobi³ 100% z czegokolwiek, a tym bardziej z historii.
szyderstwo? >:/
Quote
Ja nawet jak siê totalnie uje¿d¿a³em na próbniakach to robi³em to circa 95%.
ró¿ni s± ludzie
Quote
Dodajmy do tego, ¿e mówisz, ¿e siê nie uczy³e¶. No có¿...
ca³e ¿ycie siê uczy³em historii, nie powtarza³em jej do matury [bo siê leni³em]
Quote
Podobnie wos, jak siê dobior± do wypracowania, a oceniaj± surowo, to ja nie by³bym taki pewien. No, ale skoro wos Ci na nic to po có¿ go zdawa³e¶ na poziomie rozszerzonym?
wypracowanie mi ¶wietnie posz³o i wiem, ¿e surowo oceniaj±. czemu mia³bym wosu nie braæ na maturê skoro mia³em rozszerzony w klasie? poza tym od pierwszej klasy do teraz kilkadziesi±t razy zmienia³em "wymarzony" kierunek

Szczerze to nie jest to szyderstwo. Tylko jeszcze nikt w historii matury z historii nie dosta³ 100%, ja nie ¿artujê. Podziwiam pewno¶æ siebie, ale zwyczajnie wiem jakie mo¿liwo¶ci maj± do napisania jej nawet wyj±tkowo zdolni maturzy¶ci. Bo za takimi wynikami to ty powiniene¶ byc laureatem obydwu olimpiad.
niestety odpada³em na okrêgach. zosta³ mi tylko finalista z pewnej skromnej tematycznej [LPNW,dot. samego XXwieku]. nie s±dzê abym mia³ szansê na 100% i zdajê sobie sprawê, ¿e mój post zabrzmia³ jak comment na onecie.. :) przy moim strasznym lenistwie, po prostu wskaza³em tym postem, ¿e je¿eli praca dotyczyæ bêdzie wspomnianych "moich" okresów to jestem w stanie "odnie¶æ siê do ocen historiografii", "wszechstronnie scharakteryzowaæ zjawisko", itd. czyli przy poprawnych odpowiedziach w arkuszu I, który jest na poziomie sprawdzianu z historii [plan o¶miodniowy ;)] jest to przedzia³ 90-100%. A same prace [styl, s³ownictwo] umiem pisaæ. W rzeczywisto¶ci ³apiê siê teraz za g³owê jak przewali³em rok, w którym mia³em tylko uczyæ siê historii i mam nadziejê na 70%
Quote
Powtarzam, ja nie szydzê, nie krytykujê twoich zdolno¶ci, ale sam uczê siê tych przedmiotów i obserwujê innych co sk³ania mnie do daleko id±cego sceptycyzmu.
ja jestem z kolei niepoprawnym optymist±, w przeciwnym razie musia³bym sobie wyrywaæ w³osy z g³owy.
Quote
nie wierzê, ¿eby¶ zrobi³ 100% z czegokolwiek
je¶li nawet nie zamierzone to brzmi jak pierwszorzêdna drwina, pozdr
czy pan wie ile kosztuje kilogram ziemniaków?

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Matura... i co dalej?
« Reply #141 on: 2007-05-09, 10:05:28 »
No mo¿e przegi±³em. To ten stres maturalny. Wybacz. Teraz wszystko rozumiem, bo tamten poprzedni post, nawet je¶li by³o to niezamierzone brzmia³ nieco nadêcie. To siê unios³em. Jeszcze raz sorry. :)
[under construction]

Soja

  • Posts: 1526
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • bad motherfucker
Odp: Matura... i co dalej?
« Reply #142 on: 2007-05-09, 11:39:18 »
spoko. z mojej strony np. post o 90%wym wosie widzę, że brzmi jak dyzgust. w moich postach niestety dokładnie odbija się moje lekceważenie matury i studiów pomieszane z wiarą w dobre wyniki, co może i powinno sprawiać przykre wrażenie
« Last Edit: 2007-05-09, 12:01:32 by Soja »
czy pan wie ile kosztuje kilogram ziemniaków?

majkel

  • taczif
  • Mourner
  • *
  • Posts: 926
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
    • lans.fm
Odp: Matura... i co dalej?
« Reply #143 on: 2007-05-09, 20:47:11 »
a mo¿e tu kto¶ powiedzieæ co¶ wiêcej o PK? obojêtne o jakim kierunku czy wydziale, ogólnie o tej uczelni? co do matury, pisa³em polski podstawowy i ang rozszerzony. imho, tekst z polskiego jak najbardziej zrozumia³y dopóki nie przeczyta siê pytañ do niego  :) Temat wybra³em oczywiscie ten pierwszy o Dziadach, po sprawdzeniu z przyk³adowymi odpowiedziami z cke te 30% powinno byæ :P mo¿e z hakiem nawet :P. Angielski bardzo przyjemny zw³aszcza listening, mo¿e z wyjatkiem 3. zadania... teksty tez w miare proste ale stracilem pare g³upich punktów. no i gramatyka w pierwszej czêsci o wiele latwiejsza niz na próbnej. pozdrawiam.
« Last Edit: 2007-05-09, 20:49:02 by tacchif »
"Be quiet, be calm... ignore this terrible drug"

tharos

  • Posts: 768
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Suicidal imbecile
Odp: Matura... i co dalej?
« Reply #144 on: 2007-05-09, 21:05:07 »
A co chcesz wiecej wiedziec o PK?:P Podobno ciezko tam jest z matematyka i przerabana jest. A co jeszce zdajesz? :P
Bite your tongue, ignore the splinter.

djdioda

  • Nazgul ortografii
  • Administrator
  • *
  • Posts: 3354
  • Karma: +11/-1
  • Gender: Female
  • Southpole chainsaw massacre
Odp: Matura... i co dalej?
« Reply #145 on: 2007-05-09, 22:02:56 »
a mo¿e tu kto¶ powiedzieæ co¶ wiêcej o PK?
Brzydkie akademiki maj±  :mrgreen:

majkel

  • taczif
  • Mourner
  • *
  • Posts: 926
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
    • lans.fm
Odp: Matura... i co dalej?
« Reply #146 on: 2007-05-09, 22:22:31 »
A co chcesz wiecej wiedziec o PK?:P Podobno ciezko tam jest z matematyka i przerabana jest. A co jeszce zdajesz? :P

Co wiêcej? Cokolwiek, mo¿e kto¶ tam chodzi i jest zadowolony albo niezadowolony:D Generalnie chcia³em siê dowiedzieæ jaka opinia panuje o tej szkole, najlepiej od kogo¶ kto tam chodzi aktualnie i udziela sie na tym forum :] Mo¿e kto¶ powie, ¿e ta uczelnia to pora¿ka i dorzuci do tego jakie¶ sensowne argumenty, zawsze warto wiedzieæ wiêcej i z ró¿nych ¼róde³, nie?:P A zdaje jeszcze matme i infe...
"Be quiet, be calm... ignore this terrible drug"

tharos

  • Posts: 768
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Suicidal imbecile
Odp: Matura... i co dalej?
« Reply #147 on: 2007-05-09, 22:25:49 »
To zdajesz tak jak ja wszystko chyba:> a o AGH nie myslisz? :P  Kolezanka studiuje architekture i jest zadowolona. Duzo osob mowi, ze strasznie tepia tam z matematyki i z niej jest dobry poziom. Tyle niestety wiem. Tez tam bede skladal papierki :D
Bite your tongue, ignore the splinter.

veila

  • Posts: 1994
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • here comes the sun
Odp: Matura... i co dalej?
« Reply #148 on: 2007-05-09, 22:30:41 »
A ja ju¿ nie wiem czy sk³adaæ na UJot papiery czy nie... Bo w sumie to tam wcale nie chcê, no ale presti¿ jest presti¿ nawet jak szko³a beznadziejna (taaa... jakbym to ju¿ zna³a ;]). Nie wiem co mam ze sob± zdobiæ. Stres przedmatematyczny. Od dwóch dni nie zrobi³am ¿adnego zadania, wszystko przez prezentacjê, której nadal nie mam. Jeszcze 4 dni mi zosta³y, to w koñcu tak du¿o :roll:

A jak siê nigdzie nie dostanê to co ze mn± bêdzie? :> Umrê!

Swoj± drog±, mamy szczê¶cie, jak bêdzie ten koniec ¶wiata 2012 to niestety pracy znale¼æ ju¿ nie zd±¿ymy :) Wieczna studentka bêdê, yeah (có¿ za dwuznaczno¶æ).
wszystko, co sko¶ne.

tharos

  • Posts: 768
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Suicidal imbecile
Odp: Matura... i co dalej?
« Reply #149 on: 2007-05-09, 22:47:18 »
Veila: nie martw sie ja przez ostatni tydzien nic nie robilem z majcy. Dizsiaj sie zabralem jutro cos porobie i tyle. Na ile procent chcesz zdac?
Bite your tongue, ignore the splinter.

 

lofty-success