Author Topic: Matura... i co dalej?  (Read 93747 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Nekusna

  • Posts: 595
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • ulecia³ mój duch
    • last.fm
Odp: Matura... i co dalej?
« Reply #285 on: 2008-04-13, 13:29:09 »
Co uczelnia to inne wymagania, na pocz±tku roku  szkolnego, a w zasadzie pod koniec 2007 próbowa³am siê doinformowaæ, lecz nie wiedzieli zbytnio co mi na uczelniach powiedzieæ, mieli jeszcze niezakoñczane sprawy zw z rekrutacj± absolwentów 2006/07
Jak zaczê³am chodziæ na kursy zaczê³am siê nie wyrabiaæ z niektórymi przedmiotami w szkole, wiêc ola³am kursy -wiem, ¼le pod k±tem egz z rysunku to mo¿emy mi wyj¶æ.
Poza tym spodoba³ mi siê kierunek ³±czony budowlano-architektoniczny: 4,5 roku podwójny licencjat, filia polibudy gliwickiej w Rybniku. Nie wiem jeszcze gdzie dok³adnie bêdê próbowaæ, gdy¿ w zasadzie przestraszaj± mnie odleg³o¶ci niektórych uczelni. Poza tym jeszcze, je¿eli egzaminy zawalê z powodu na rysunek wybieram siê na roczne, koñcz±ce siê technikiem, studium -projektowanie wnêtrz, gdy¿ maj± sporo godzin z rysunku, a same wnêtrza od zawsze mnie interesowa³y.
Gdyby¶ znalaz³/dowiedzia³ siê o jaki¶ uczelniach -wymaganiach b±d¼ terminach, prosi³abym Ciê o inf na PM, te¿ tak uczyniê gdy ja siê czego¶ dowiem. A w które uczelnie chcesz strzelaæ?

paatos

  • Guest
Odp: Matura... i co dalej?
« Reply #286 on: 2008-04-13, 13:49:41 »
O, Rybnik, bêdziemy mieæ blisko do siebie wtedy  :mrgreen:

Nekusna

  • Posts: 595
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • ulecia³ mój duch
    • last.fm
Odp: Matura... i co dalej?
« Reply #287 on: 2008-04-13, 14:18:46 »
No a ja siê ba³am, ¿e nie bêdê mieæ tam znajomych :D

Snufkin_

  • Guest
Odp: Matura... i co dalej?
« Reply #288 on: 2008-04-13, 15:33:24 »
ja strzelam w Politechnikê Poznañsk± bo blisko, liczê na to ¿e pojawi± siê tam takie beztalencia jak ja ;p takie pytanko bo mo¿e wiesz... na rysunku na pewno bêdzie jaki¶ budynek ... mo¿na siê linijk± wspomagaæ?:P a jak siê nie uda to budownicto a jak nie... to jakis inny kierunek na PP, w zeszlym roku brali wszystkich jak leci ,nawet tych z Giertychowsk± :P studia techniczne przyjmuj± z otwartymi rêkoma

Nekusna

  • Posts: 595
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • ulecia³ mój duch
    • last.fm
Odp: Matura... i co dalej?
« Reply #289 on: 2008-04-13, 16:06:49 »
Wcale nie na pewno, Jeden kolega mój mia³ kobietê narysowaæ która przed nim sta³a, a inny widok miasta odbijaj±cego siê wewn±trz kuli, kole¿anka chyba mia³a zaprojektowaæ schody. Je¿eli to mia³by byæ projekt s±dzê, ¿e bez linijki ani rusz, ale kiedy to po prostu rysunek to pewnie nie. Zawsze dostawa³am po g³owie jak pyta³am czy mogê siê wspomóc linijk±, ale czy jest zakaz to nie wiem. O poznaniu te¿ my¶la³am, ale dla mnie to strasznie daleko.

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Matura... i co dalej?
« Reply #290 on: 2008-04-13, 16:24:44 »
ja strzelam w Politechnikê Poznañsk± bo blisko (...) na rysunku na pewno bêdzie jaki¶ budynek ...
Kole¿anka parê lat temu tam zdawa³a, to mia³a test z rysunku (takie zadania typu: "dokoñcz", "dorysuj") i jakie¶ jeszcze 2 zadania, w tym "studium d³oni na temat: ³agodno¶æ" (a drugie to nie wiem, czy nie jakie¶ bry³y by³y, bo bry³y by³y czêsto i w ró¿nych miejscach)


[swoj± drog±, to gdzie¶ tu by³ odpowiedniejszy temat na takie rozmowy, zaraz znajdê
znalaz³am i przenios³am, kontynuujcie rozmowê ;)]
« Last Edit: 2008-04-13, 16:29:13 by Kasandra »

Snufkin_

  • Guest
Odp: Matura... i co dalej?
« Reply #291 on: 2008-04-13, 16:32:05 »
no to le¿e ;/ ehhh poza tym trzeba bardzo dobrze matematyke i jêzyki zdac ;/

djdioda

  • Nazgul ortografii
  • Administrator
  • *
  • Posts: 3354
  • Karma: +11/-1
  • Gender: Female
  • Southpole chainsaw massacre
Odp: Matura... i co dalej?
« Reply #292 on: 2008-04-13, 17:25:49 »
Moja znajoma z architektury stwierdzi³a, ¿e nie trzeba przejawiaæ jakich¶ wiêkszych talentów plastycznych - wystarczy umieæ zachowaæ proporcje i mieæ wyobra¼niê przestrzenn± (bez tego na architekturze ani rusz w koñcu ;))

Snufkin_

  • Guest
Odp: Matura... i co dalej?
« Reply #293 on: 2008-04-13, 17:34:09 »
no to juz jakies pocieszenie:D

Blek

  • Posts: 1463
  • Karma: +7/-1
  • Gender: Male
    • KURTULA
Odp: Matura... i co dalej?
« Reply #294 on: 2008-04-13, 19:43:35 »
Eh i wygrzebali¶cie temat o maturze, niedobrze :P

ja strzelam w Politechnikê Poznañsk± bo blisko

To mo¿e siê spotkamy, ja co prawda nie na Politechnike, ale na UAM.

By³em na tych drzwiach otwartych, o których gdzie¶ tam pisa³em. Nieudane. Cztery stoliki rozstawione z kartkami wyja¶niaj±cymi poszczególne specjalno¶ci w pedagogice (bo to zwyk³y wydzia³ pedagogiczny, tylko nazywa siê tak dziwnie - Wydzia³ Studiów Edukacyjnych), oprócz tego mówili dok³adnie to, co jest w internecie.

Snufkin_

  • Guest
Odp: Matura... i co dalej?
« Reply #295 on: 2008-04-13, 20:39:28 »
ano tak jest...  byle mature dobrze zdaæ

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Matura... i co dalej?
« Reply #296 on: 2008-04-13, 20:53:59 »
By³em na tych drzwiach otwartych, o których gdzie¶ tam pisa³em. Nieudane. (...) oprócz tego mówili dok³adnie to, co jest w internecie.
Ej... to nie by³o opcji "porozmawiaj ze studentem"? :o To lipa jaka¶ zwyczajna!

Snufkin_

  • Guest
Odp: Matura... i co dalej?
« Reply #297 on: 2008-04-13, 21:15:58 »
a co taki student ci powie?:p co prawda jedna z bydgoskich szkó³ przyslala do nas jednego ze swoich studentów... ca³a aula sk³ada³a siê ze smiechu - dziwny kolo ale opowiada³ ze s± wycieczki na snowborad i znizki na browar w jakich¶ pubach ;p

Blek

  • Posts: 1463
  • Karma: +7/-1
  • Gender: Male
    • KURTULA
Odp: Matura... i co dalej?
« Reply #298 on: 2008-04-13, 21:19:36 »
A powie powie. Chcia³em o kilka rzeczy zapytaæ, próbowa³em, ale nic z tego. Jak zapyta³em wygl±daj±c± na starsz± kobitkê o to, ile osób przyjmuj± na resocjalizacjê na rok to zaczê³a co¶ krêciæ - wiêcej wiedzia³em od niej. "Studentki", które sta³y przy stolikach z tymi ulotkami te¿ za du¿o nie wiedzia³y i jakie¶ takie ma³o gadatliwe by³y. Na auli za to, jak dziekan i prodziekan ds. studenckich siê wypowiadali to siê kilku rzeczy dowiedzia³em. Chocia¿ co¶.

Kea

  • Posts: 373
  • Karma: +0/-0
  • she-wolf
Odp: Matura... i co dalej?
« Reply #299 on: 2008-04-13, 21:25:01 »
takie pytanie... studiuje kto¶ z tutaj obecnych architekture?:)

ja :P wiêc jak co¶ chcecie, to pytajcie ;)
« Last Edit: 2008-04-13, 21:28:30 by Kea »
Bogowie i diab³y nigdy nie istnieli. Istnieli za to ludzie, których w nich obrócono i uwiêziono w nadprzyrodzonych inkarnacjach.......

 

lofty-success