Author Topic: Matura... i co dalej?  (Read 93847 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Snufkin_

  • Guest
Odp: Matura... i co dalej?
« Reply #345 on: 2008-05-06, 11:10:26 »
uh dzisiaj angielski... ogólnie by³ by bana³ gdyby nie naglosnienie... pisalem na malej sali gimnastycznej... aby wszyscy slyszeli panie rozwalily g³osno wieze i ci z tylu co¶ tam slyszeli (nie za wiele tez) a ja jako siedz±cy z przodu s³ysza³em wiêcej basu niz s³ów ;/ akustyka zawiodla... mam nadzieja ze slowa które wy³apalem wystarczyly zeby prawidlowo rowiazac zadanie

djdioda: by³by

hehe ;p sory, mam problem gdy szybko pisze
« Last Edit: 2008-05-06, 13:49:22 by Snufkin_ »

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Matura... i co dalej?
« Reply #346 on: 2008-05-06, 17:18:25 »
aby wszyscy slyszeli panie rozwalily g³osno wieze i ci z tylu co¶ tam slyszeli (nie za wiele tez) a ja jako siedz±cy z przodu s³ysza³em wiêcej basu niz s³ów ;/
Tego zdania kompletnie nie zrozumia³am... Trochê polskich liter brakuje i interpunkcji, drogi maturzysto... :roll:
...If I call will you come and will you save me?

Soja

  • Posts: 1526
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • bad motherfucker
Odp: Matura... i co dalej?
« Reply #347 on: 2008-05-06, 18:04:31 »
wrzuæ na luz
czy pan wie ile kosztuje kilogram ziemniaków?

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Matura... i co dalej?
« Reply #348 on: 2008-05-06, 18:38:08 »
Ale¿ ja mam ca³y czas luz, drogi Soju :)
Pozdrawiam.
...If I call will you come and will you save me?

Snufkin_

  • Guest
Odp: Matura... i co dalej?
« Reply #349 on: 2008-05-06, 19:38:39 »
wszystkie kropki i ogonki zostawilem na maturze ;p

veila

  • Posts: 1994
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • here comes the sun
Odp: Matura... i co dalej?
« Reply #350 on: 2008-05-07, 14:44:23 »
Dzi¶ WOS ponoæ, no nie? Za Bleka trzyma³am kciuki, bo wiedzia³am, ¿e pisze, kto¶ jeszcze te¿? ;)
wszystko, co sko¶ne.

Blek

  • Posts: 1463
  • Karma: +7/-1
  • Gender: Male
    • KURTULA
Odp: Matura... i co dalej?
« Reply #351 on: 2008-05-07, 20:43:13 »
Mi³o to s³yszeæ :)

Powiem wam, ¿e ten WOS jaki¶ taki dziwny. Tzn wypracowanie mi podesz³o (po raz kolejny o spo³eczeñstwie obywatelskim, a wiêc nie sprawdzi³y siê przewidywania ani moje, ani nauczyciela - prawa cz³owieka, misje wojskowe, tarcza antyrakietowa), ale te wiedzowe jakie¶ takie... nijakie. Zreszt± zrobi³em kilka g³upich b³êdów (kompletnie z g³owy wylecia³o mi, jak± nazwê ma s±d I instancji dla postêpowañ administracyjnych) i dlatego jestem ¶rednio zadowolony. Ale z niektórymi pytaniami naprawdê przesadzili - by³o np zadanie, w którym by³y opisy trzech organizacji i trzeba by³o napisaæ pe³n± nazwê (mam dobrze 1/3 niestety) - i tu najlepsze:

Quote
"Miêdzynarodowa organizacja utworzona przez Ukrainê, Gruzjê, Mo³dawiê i Azerbejd¿an w 2006 roku w Kijowie. Powsta³a z przekszta³cenia porozumienia czterech pañstw. Jej celem jest demokratyzacja, ochrona praw cz³owieka i rozwój ekonomiczny pañstw cz³onkowskich oraz zapobieganie konfliktom w rejonie Azji Centralnej i Kaukazu."

Ja nie mia³em pomys³u, co wpisaæ, podobnie, jak inni, nie wiedzia³ tego te¿ mój nauczyciel.

Ogólnie po polskim by³em bardziej zadowolony, ni¿ po wosie, a nie spodziewa³em siê takiego obrotu spraw :) Przede mn± jeszcze jutrzejszy niemiecki i wtorkowa historia, potem ustne i koniec :)

edit: i mi³a niespodzianka ze strony firefoxa i forum - jak mi siê Mozilla powiesi³a i odpali³em na nowo (przywróæ sesjê), to przywróci³o mi razem z tym, co ju¿ mia³em napisane, a nie zawsze siê to zdarza :) (przynajmniej na innych forach)
« Last Edit: 2008-05-07, 20:45:29 by Blek_Rajder »

ozeh

  • Mourner
  • *
  • Posts: 631
  • Karma: +1/-0
  • Gender: Male
    • OZEH - aplikacje w ¶rodowisku Microsoft Excel
Odp: Matura... i co dalej?
« Reply #352 on: 2008-05-08, 20:28:28 »
JKM w najnowszym wpisie na swoim blogu skomentowa³ tegoroczn± maturê z WOS-u.

Tutaj
"Patrzcie, jeszcze jeden anio³. Masz, ³ap harfê i zacznij ¶piewaæ hosanny."

Soja

  • Posts: 1526
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • bad motherfucker
Odp: Matura... i co dalej?
« Reply #353 on: 2008-05-11, 09:44:51 »
no tak, "spo³eczeñstwo obywatelskie". tu wiêcej o b³êdach
czy pan wie ile kosztuje kilogram ziemniaków?

Blek

  • Posts: 1463
  • Karma: +7/-1
  • Gender: Male
    • KURTULA
Odp: Matura... i co dalej?
« Reply #354 on: 2008-05-11, 20:24:13 »
1. Korwin pisze ró¿ne dziwne rzeczy.
2. Ten, kto pisa³ o tych b³êdach (link podany przez Sojê) ma chyba bardzo ograniczone pole my¶lenia.

Co do wypracowania: przeczyta³em trzy razy polecenie i zrozumia³em to dobrze (po dwie propozycje poprawy negatywnych skutków funkcjonowania spo³eczeñstwa obywatelskiego) - chocia¿ prawd± jest, ¿e niektórzy pisali po dwie propozycje likwidacji utrudnieñ w budowie spo³eczeñstwa obywatelskiego w Polsce - ale bez przesady! Trzeba by³o pomy¶leæ, ¿e nie mog± daæ tak rozbudowanego polecenia (nie wspominaj±c o tym, ¿e musia³bym mieæ trzy kartki wiêcej, ¿eby to w ogóle napisaæ - i jak±¶ godzinê wiêcej)

Druga sprawa - normy maj± to do siebie, ¿e mog± byæ normami moralnymi i jednocze¶nie religijnymi, to jest w ka¿dym podrêczniku i jest oczywiste, wiêc nie wiem, o co autor siê rzuca.

Nastêpne - to oczywiste, ¿e jest wiêcej ni¿ piêæ zasad funkcjonowania s±dów w Polsce - nic odkrywczego. Gdyby kazali wymieniæ wszystkie zasady to by³by absurd, a tak? Wymieniasz piêæ i je¿eli s± one poprawne (mieszcz± siê w¶ród innych zasad), to musz± to zaliczyæ - nie ma innego wyj¶cia. Wiêc o co mu chodzi?

Nastêpne - poprawna nazwa organizacji brzmi ¦rodkowoeuropejska Strefa Wolnego Handlu - wiêc o co chodzi?

Nastêpne - (ratyfikacja umów miêdzynarodowych) - mo¿liwe, czyta³em Konstytucjê, ale nie pamiêtam tego tak dok³adnie.

Kolejne - w portalu gazety pojawia siê "Mo¿na by³o wymieniæ konkretne dzia³anie rz±du, które wy¶miewa³ (o¶miesza³) Frydrych, tj. „drukowanie pustych pieniêdzy”, czyli dzia³anie powoduj±ce inflacjê albo bardziej ogólnie napisaæ, ¿e Frydrych o¶miesza³ nieudolno¶æ komunistycznych w³adz PRL i ich propagandê. " WTF? Problemy z rozumieniem tekstu czytanego? Chodzi³o o cel dzia³ania Pomarañczowej Alternatywy, a nie o to, co o¶miesza Frydrych.

Zadanie czternaste - klucz pewnie ulegnie zmianie, to jest przecie¿ oczywiste, ¿e je¶li kto¶ napisa³ co¶, czego w kluczu nie ma, a zgadza siê to i jest poprawne to MUSI byæ zaliczone.

Chocia¿ w jednym maj± racjê - polecenia mog³yby byæ formu³owane lepiej, ale to siê tyczy nie tylko matury z WOSu.

A¿ siê zbulwersowa³em! :P

Soja

  • Posts: 1526
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • bad motherfucker
Odp: Matura... i co dalej?
« Reply #355 on: 2008-05-12, 10:07:01 »
spokojnie :) tamtego faceta cytuje w swoim artykule GazWyb, nie znam tej matury i tylko poda³em linka
czy pan wie ile kosztuje kilogram ziemniaków?

djdioda

  • Nazgul ortografii
  • Administrator
  • *
  • Posts: 3354
  • Karma: +11/-1
  • Gender: Female
  • Southpole chainsaw massacre
Odp: Matura... i co dalej?
« Reply #356 on: 2008-05-12, 10:42:09 »
spokojnie :) tamtego faceta cytuje w swoim artykule GazWyb, nie znam tej matury i tylko poda³em linka
W Wyborczej to w ogóle bzdury pisz±. Kiedy¶ trafi³am na artyku³, w którym autor oburza³ siê, ¿e producenci mas³a nie podaj± czy 82% t³uszczu jest na 100g mas³a czy na ca³± kostkê (200g)  :lol: Matematyka na poziomie podstawówki  :lol:

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Matura... i co dalej?
« Reply #357 on: 2008-05-12, 11:02:56 »
Oj, Gocha, nie czepiaj siê - przecie¿ to takie trudne te procenty... LOL :D
...If I call will you come and will you save me?

Snufkin_

  • Guest
Odp: Matura... i co dalej?
« Reply #358 on: 2008-05-12, 11:53:29 »
... chcia³bym zaproponowaæ temat... Pocieszcie U¿ytkownika: Snufkin_ przed matur± z matematki (¶roda)... co wy na to?:p

veila

  • Posts: 1994
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • here comes the sun
Odp: Matura... i co dalej?
« Reply #359 on: 2008-05-12, 12:09:54 »
... chcia³bym zaproponowaæ temat... Pocieszcie U¿ytkownika: Snufkin_ przed matur± z matematki (¶roda)... co wy na to?:p

Pos³uchaj sobie Coil z £oterszeda XD Dobry poprawiacz humoru :lol:
A tak poza tym, to jaka, roszerzona czy podstawa? Mój profesor z LO z matmy mówi³, ¿e próbna by³a ca³kiem przyzwoita, wiêc mo¿e ta normalna te¿ bêdzie zno¶na :)
wszystko, co sko¶ne.