Mourner's Corner > Uwagi i propozycje

Remont forum

(1/17) > >>

Voice:
Drogie Opeciaki,

Z okazji nadchodzacego nowego albumu Opeth istnieje szansa, ze ilosc uzyszkodnikow forum ulegnie zwiekszeniu. Dlatego tez wystosowalem wczoraj do Mindera PM z propozycja przeprowadzenia drobnego remontu-liftingu forum.

Minder wstepnie wyrazil zainteresowanie (tym bardziej, ze od wczoraj dziala nowy silnik) i jest otwarty na propozycje, ale uznal, ze dobrze byloby zapytac o zdanie reszte userow i zrobic cos w rodzaju burzy mozgow. Wiadomo, ze uzytkownikom, ktorzy korzystaja z forum od paru lat poruszanie sie po poszczegolnych dzialach nie sprawia juz problemu, ale dla nowych obecny rozklad dzialow moze byc uciazliwy.

Proponuje wiec nastepujace zmiany:

1.Powstanie dzialu "Opeth" (do tej pory to tylko poddzial dzialu Muzyka), a w nim:
- poddzial Dyskografia z dyskusjami na temat poszczegolnych albumow
- poddzial Czlonkowie, gdzie obgadywalibysmy Mike'a i Co.
- poddzial Koncerty, w ktorym znalazlyby sie tematy dotyczace gigow Opeth
- poddzial Projekty poboczne czy tez Inne zespoly czlonkow Opeth (cel wiadomy)
- i jeszcze pare jakichs innych okoloopethowych kwestii

Obecnie wyglada to tak, ze wszystko wrzucamy do wora z napisem Opeth i ciezko sie tam czegokolwiek doszukac. Warto byloby to wszystko jakos usystematyzowac. Poza tym Opeth chyba zasluguje na caly dzial, a nie tylko poddzial.

2.Odlaczenie poddzialu "Newsroom" od dzialu "Mourner's Corner" i utworzenie nowego dzialu z newsami, a w nim:
- poddzial Newsy muzyczne (niezwiazane z Opeth)
- poddzial Koncerty (info o gigach innych kapel niz Opeth)

Na chwile obecna w newsach jest wszystko - poczawszy od tematow zwiazanych z Opeth (ktore chyba powinny byc w poddziale Opeth) po tematy z koncertami Opeth, ktore trzeba wygrzebywac z czelusci forum). Rozwiazanie, ktore proponuje, ulatwiloby wszystko. Pomijam juz kwestie, ze obecnie Newsy sa w dziale Mourner's Corner, ktory - jakby nie patrzec - dotyczy glownie funkcjonowania strony i forum, wiec nijak to tu pasuje.

3.Ogolne porzadki w dzialach (moderatorow uprasza sie o wstrzymanie ognia w strone uzytkownika :P )

Jest cala masa martwych od wielu lat tematow, czesc z nich nawet nie pasuje do poszczegolnych dzialow.

4.Nowy temat graficzny forum (nie znam sie na tym i nie wiem, ile to roboty, ale fajnie by bylo, jakby kazdy mogl sobie ustawic ulubiony wyglad forum np. w oparciu o poszczegolne albumy Opeth).


Wszystko co powyzej to tylko luzne sugestie szeregowego uzytkownika, ale uwazam, ze znacznie uatrakcyjniloby to wyglad forum i jego ogolna przystepnosc. Moze po takim liftingu ilosc aktywnych uzytkownikow zwiekszylaby sie, bo momentami patrzac to na forum udziela sie z 10-20 osob i fajrant. Mozna przeprowadzic wtedy jakas zakrojona na szeroka skale akcje pozyskiwania nowych userow abo co? ;)

Nie zebym sie na kims wzorowal, ale spojrzcie chocby na forum DT i zobaczcie, jak tam to wyglada. Calosc jest zdecydowanie bardziej przejrzysta i latwiejsza do ogarniecia (nie jestem tam uzytkownikiem, a mimo to bez problemu znajduje interesujace mnie informacje). Fajnie, jakby tutaj tez cos takiego zadzialalo.

Anybody with me?






Luksor:
Jestem za.

minder:
Jestem za. Pytanie tylko, kto zajmie siê porz±dkami ;) Niniejszym wystosowujê wniosek formalny o nadanie uprawnieñ moderatora u¿ytkownikowi VoiceOfCommonSense, który dziêki temu móg³by zaj±c siê sprz±taniem w±tków.

Proszê tak¿e o doprecyzowanie szczegó³ów nowej struktury forum - tzn. nieco bardziej dok³adne drzewko co gdzie z opisem poszczególnych koñcówek (teraz ju¿ jest dobry wstêp, trzeba go tylko rozwin±æ).

Przy okazji sugerujê, ¿eby nie odcinaæ siê do swojej przesz³o¶ci, tzn. archiwalne w±tki chcia³bym mimo wszystko zostawiæ gdzie s±. Forum ma dobr± mechanikê je¶li chodzi o pokazywanie nieprzeczytanych wiadomo¶ci, wiêc nie powinno to zbytnio przeszkadzaæ. Oczywi¶cie mo¿na by stworzyæ dzia³y archiwalne (na niektórych forach widzia³em takie rozwi±zania), ale z drugiej strony je¶li kto¶ chcia³by od¶wie¿yæ jaki¶ stary w±tek, to czemu nie mamy mu pozwoliæ?

Tyle na razie z mojej strony, czekam na sugestie pozosta³ych forumowiczów.

:Wreath::
Ja wtr±cê tu swoje trzy grosze malkontenctwa ;) Ogólny plan wydaje mi siê OK, ale robienie oddzielnego dzia³u "Opeth" i nakierowywanie forum na ten zespó³ (np. w kwestii layoutu) wydaje mi siê krokiem wstecz raczej ni¿ naprzód. Powody? Wiêkszo¶æ regularnych u¿ytkowników forum przyzna, ¿e Opeth, jakkolwiek wa¿ny w ich ¶wiecie muzycznym, nie jest (ju¿) najwa¿niejszym z zespo³ów, których s³uchaj± (chyba Milad nawet co¶ takiego tu ostatnio napisa³, ale wiem ¿e wielu z Was siê pod tym podpisze). Je¶li mi nie wierzycie, zerknijcie na w±tek Opeth na g³ównej: tylko 4 górne tematy by³y update'owane w ostatnim miesi±cu, tylko 3 w ostatnim tygodniu, na pierwszej stronie jest sporo tematów jeszcze z 2010, etc... Dla porównania: Ca³a piêkna reszta ma ok. 11 w±tków aktywnych w czerwcu i ani jednego z 2010 na pierwszej stronie.. To pokazuje pewn± tendencjê, któr± wszelkie zmiany w forum moim zdaniem powinny uchwycaæ. Ja wiem, ¿e to "opeth.pl", ale mo¿e ju¿ dojrzeli¶my do czego¶ w stylu bardziej ogólnomuzycznego forum dyskusji? Niech strona pozostanie no¶nikiem informacji o zespole, ale tu zróbmy forum do rozmowy na temat ambitniejszej muzyki i innych sprawach (nie muszê tu chyba przytaczaæ dowodów na najwiêksz± choliwo¶æ zia³u Chat :P).. Kto¶ mnie popiera?

Callahan:
Je¶li chodzi o porz±dki - jestem za.
Je¶li chodzi o zmianê kolorystyki - albo mo¿liwo¶æ ustawienia w³asnego szablonu, albo co¶ zbli¿onego do tego co mamy w sensie kolorystyki. Na niektórych forach jest tendencja ciemnego t³a i jasnych liter - tragicznie siê czyta wiadomo¶ci tak napisane je¶li s± odrobinê d³u¿sze, wiêc je¶li ju¿ co¶ zmieniaæ w tej kwestii, to mój postulat jest taki, ¿eby tekst by³ nadal czarno na bia³ym.
Je¶li chodzi o detronizowanie Opeth - rozumiem argumenty jakie wysun±³ Wreath, ale wydaje mi siê, ¿e jednak oddzielny pokój, w którym to, co dotyczy Opeth by³oby pouk³adane jest jak najbardziej na miejscu. To jest podstawowa rzecz, która tu ¶ci±ga nowych userów - bez jednego konkretu mo¿e byæ z tym problem. Fakt, ¿e dzia³y PT czy Toola s± praktycznie martwe, wiêc byæ mo¿e dawanie im oddzielnych pokoi na forum to przesada, ale przecie¿ mo¿na by by³o wrzuciæ je jako poddzia³y do jakiego¶ jednego worka - mniej rzeczy na stronie g³ównej, a nadal by³oby sporo miejsca na kilka równoleg³ych dyskusji dotycz±cych jednego zespo³u. Szczególnie ¿e w przypadku PT mo¿na to podnie¶æ do wszystkich projektów Wilsona, których mamy sporo - od razu zrobi siê wiêcej ruchu, wszak nadchodzi nowa p³yta.
Kasowanie w±tków - jestem przeciw. Nawet je¶li nikt tam nie pisze, czasami mo¿na wygrzebaæ fajne kwiatki z przesz³o¶ci, zreszt± jest to baza informacji, które s± pod rêk± przez wyszukiwarkê, czasami dziwnych informacji, ale nierzadko i tak przydatnych ;)
Funkcji rozrywkowo-plotkarskiej forum [dzia³u Chat] bym w ¿aden sposób nie ogranicza³, bo do¶wiadczenie pokazuje, ¿e im wiêksze sztywniactwo, tym szybciej forum zdycha.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomo¶ci

[#] Nastêpna strona

Go to full version