Poll

Twój pierwszy album Opeth?

Orchid
Morningrise
My Arms, Your Hearse
Still Life
Blackwater Park
Deliverance
Damnation
Ghost Reveries
Watershed
Heritage
Pale Communion

Author Topic: Twój pierwszy album Opeth?  (Read 187901 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Twój pierwszy album Opeth?
« Reply #255 on: 2008-05-17, 10:23:15 »
O Opeth przeczyta³em gdzie¶ kilka s³ów, jakie¶ recenzje na artrock.pl - nie wiem dlaczego, ale co¶ mnie podkusi³o, ¿eby dowiedzieæ sie czego¶ wiêcej o nich. Szybko zorientowa³em sie, ¿e "Damnation" to bêdzie co¶ dla mnie. Kupi³em, w³±czy³em... wiadomo co dalej. Wpad³em po uszy.
Ze mn± by³o podobnie 11 lat temu, z t± tylko ró¿nic±, ¿e to dziêki "Morningrise" trafi³em w ¶wiat ich muzyki. Mo¿e by³o mi odrobinê ³atwiej, bo jako m³ody ch³opak g³ównie s³ucha³em hard rocka i heavy metal. Dziêki Opeth zaakceptowa³em tak¿e growl. W ogóle to Opeth wprowadzi³ growl na salony. Niewykluczone, ¿e teraz bêdzie podobnie z blastami. :wink:
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

aibrean

  • Przyjaciel forum
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2147
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Female
  • nr 932
Odp: Twój pierwszy album Opeth?
« Reply #256 on: 2008-05-17, 13:40:17 »
Welcome onboards :) o swoje niemetalowe fascynacje muzyczne siê nie martw, tutaj prawie ka¿dy s³ucha czego innego, nie brak te¿ takich, dla których Opeth jest jedn± z nielicznych przezeñ s³uchanych metalowych kapel, natomiast w fanów szeroko pojêtej progresji to forum obrodzi³o obficie :)
Aha, je¶li zechcesz naprawdê wrosn±æ w nasz± lekko hermetyczn± spo³eczno¶æ, polecam udzielanie siê w w±tku o polityce oraz wszystkich trzech ksiêgach ;)

Every day is a battle to get up
Every day I put on a smile and every day it wears off
Every day I feel like telling the same people to shut up
Oh, it's so tough to love with no love

Vronah

  • Posts: 4524
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Strashna VronaH oje oje oje
Odp: Twój pierwszy album Opeth?
« Reply #257 on: 2008-05-17, 13:46:02 »
szeroko pojêtej progresji to forum obrodzi³o obficie :)
No w³a¶nie ;[
I kolejny progowiec, jakby¶ zna³ kogo¶ kto obraca siê s³ysz±c s³owa: Perun, Odyn, Szatan, Borówki to zapro¶ go na forum ;P

A co do growlu, to te¿ pierwszy raz us³ysza³em w Opesie, i na pocz±tku by³em przera¿ony, ale A³ki mnie przekona³ ;]
selfbanned

aibrean

  • Przyjaciel forum
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2147
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Female
  • nr 932
Odp: Twój pierwszy album Opeth?
« Reply #258 on: 2008-05-17, 13:52:45 »
Hah, ja jak pierwszy raz us³ysza³am MAYHa, to twarz mi siê wyci±gnê³a i mia³am ochotê natychmiast wy³±czyæ 'tê r±bankê' XD
Every day is a battle to get up
Every day I put on a smile and every day it wears off
Every day I feel like telling the same people to shut up
Oh, it's so tough to love with no love

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Twój pierwszy album Opeth?
« Reply #259 on: 2008-05-17, 14:04:08 »
To podobnie jak u mnie z "Morningrise":
Po pierwszym przes³uchaniu by³em absolutnie rozczarowany - pomy¶la³em sobie wtedy co¶ w deseñ: tragedia, jak kto¶ mo¿e o czym¶ takim zupe³nie nijakim wypisywaæ takie dyrdyma³y...
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Bod

  • Posts: 5
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
Odp: Twój pierwszy album Opeth?
« Reply #260 on: 2008-05-17, 14:17:23 »
(Dziêkuje za mi³e powitanie)

Blek

  • Posts: 1463
  • Karma: +7/-1
  • Gender: Male
    • KURTULA
Odp: Twój pierwszy album Opeth?
« Reply #261 on: 2008-05-17, 19:58:52 »
£adny, d³ugi post, napisany bez nadêcia, ja równie¿ witam (i zapraszam do tematu "Kobiece wokale" :P)

A osoba, która mi poleci³a Opeth ju¿ nie ¿yje :/ Ale zacz±³em od 'Blackwater Park' - bo nie wiem, czy ju¿ pisa³em o tym. Growl mnie nie odstraszy³, bo mia³em za sob± epizod z "niby ostrym metalem dla mrocznych nastolatków" - czyli Cradle of Filth oraz by³em ju¿ zaznajomiony (a to dopiero!) z Behemothem, Morbid Angel i jeszcze jakimi¶ tego typu zespo³ami, których nazw ju¿ nie pamiêtam.

Osio³ek

  • Posts: 1
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
Odp: Twój pierwszy album Opeth?
« Reply #262 on: 2008-05-17, 23:34:14 »
Mój pierwszy post, wiêc wszystkich serdecznie witam!

Moja historia zbli¿ona do historii Bod'a, wiêc nie mêczê was tym samym jeszcze raz.

Pierwszy Opeth? MAYH -> Bêd±c w muzycznym sklepie zaintrygowa³a mnie ok³adka jednej z ich p³yt. 'Kupi³em" na promocji w emule w³a¶nie MAYH i co¶ drgnê³o.

I kolejny progowiec, jakby¶ zna³ kogo¶ kto obraca siê s³ysz±c s³owa: Perun, Odyn, Szatan, Borówki to zapro¶ go na forum ;P

A co do growlu, to te¿ pierwszy raz us³ysza³em w Opesie, i na pocz±tku by³em przera¿ony, ale A³ki mnie przekona³ ;]
Chcesz to masz  :twisted:
Lepszy ¿art spro¶ny i mocny trunek.
Wzdyma mi piersi m³oda ochota,
w spó³ce z wystêpkiem mierzi mnie cnota,
chcê grzeszyæ cia³em, furda zbawienie
w rozkoszy straciæ ostatnie tchnienie.

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Twój pierwszy album Opeth?
« Reply #263 on: 2008-05-18, 00:04:00 »
Hah, ja jak pierwszy raz us³ysza³am MAYHa, to twarz mi siê wyci±gnê³a i mia³am ochotê natychmiast wy³±czyæ 'tê r±bankê' XD
A ja jak pierwszy raz us³ysza³am kawa³ek Deliverance, to s³ucha³am go w kó³ko kilkana¶cie razy... (a krótki to on nie jest... :D) A o Opecie przeczyta³am w M³otku, by³ wywiad z Majkiem, wy¶miewa³ tam etykietkê "le¶ny metal" itd. :D A plakat z ktorego¶ MH wisi nadal u mnie na drzwiach... (zdjêcie w lesie)
« Last Edit: 2008-05-18, 00:06:00 by Czarna »
...If I call will you come and will you save me?

Blek

  • Posts: 1463
  • Karma: +7/-1
  • Gender: Male
    • KURTULA
Odp: Twój pierwszy album Opeth?
« Reply #264 on: 2008-05-18, 13:32:37 »
Lepsze w lesie, ni¿ w warzywniaku.

Nelo_Angelo

  • Posts: 127
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • "Death and life taken so easily..."
Odp: Twój pierwszy album Opeth?
« Reply #265 on: 2008-06-02, 17:47:30 »
Ale zacz±³em od 'Blackwater Park' - bo nie wiem, czy ju¿ pisa³em o tym. Growl mnie nie odstraszy³

Heh, takie samo wra¿enie: ta sama p³yta i to samo uczucie. Gdy po raz pierwszy mia³em styczno¶æ z Opeth, mia³em za sob± wiele lat spêdzonych z Rockiem Progresywnym, rok z Prog Metalem i do¶æ ³agodnymi, innymi metalami (np: power metal). Jedynym zespo³em, który siê mocno wyró¿nia³, by³ Death - zespó³ poznany ca³kiem przypadkiem, szukaj±c Prog Metalu :D Ale ze mnie szczê¶ciarz, poznaæ tak dobry zespó³ Death Metalowy przez przypadek xD i jak my¶licie, co przyku³o moj± uwagê w Opeth? Po³±czenie Proga, oraz Death Metalu. Z pocz±tku, z p³yty BWP podoba³ mi siê jedynie utwór Harvest. Growl kompletnie mi siê nie podoba³. Ale... z czasem... pierwszym takim prze³omowym kawa³kiem na tym albumie, by³ DF... pó¼niej zacz±³ mi siê podobaæ Still Life... a teraz ju¿ bez Opeth ¿yæ nie mogê :D jak i bez Death :P i przez to wszystko zacz±³em s³uchaæ BloodBath i zaczynam odkrywaæ inne zespo³y Death Metalowe...

Uff.. :D

Blek

  • Posts: 1463
  • Karma: +7/-1
  • Gender: Male
    • KURTULA
Odp: Twój pierwszy album Opeth?
« Reply #266 on: 2008-06-02, 19:46:38 »

Jedynym zespo³em, który siê mocno wyró¿nia³, by³ Death - zespó³ poznany ca³kiem przypadkiem, szukaj±c Prog Metalu :D

Próbowa³em, próbowa³em, ale to nie dla mnie. No i skrzecz± tam :roll:
btw. jak ja dawno nie s³ucha³em BWP :o Ale dzi¶ 2. czerwca, wiêc niech sobie Szopa poleci.

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Twój pierwszy album Opeth?
« Reply #267 on: 2008-06-02, 21:06:14 »
Próbowa³em, próbowa³em, ale to nie dla mnie. No i skrzecz± tam :roll:
Blu¼nisz! Jedyny i prawdziwy growl to by³  :lol: Nie od parady mówi siê, ¿e death metal umar³ w roku 1990... :roll:
EOT
...If I call will you come and will you save me?

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Twój pierwszy album Opeth?
« Reply #268 on: 2008-06-02, 21:13:43 »
Jezus maria szatanie przenajswietszy, DEATH zzera na sniadanie Opetha i 5000 innych kapel!! Najlepsza kapela na swiecie, zaraz obok Slayera i Metalliki !
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Serenity Painted Death

  • Posts: 481
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
Odp: Twój pierwszy album Opeth?
« Reply #269 on: 2008-06-02, 21:35:19 »
i przez to wszystko zacz±³em s³uchaæ BloodBath i zaczynam odkrywaæ inne zespo³y Death Metalowe...
Polecam te¿ zacz±æ odkrywaæ zespo³y Black Metalowe ;) Mo¿na siê zdziwiæ, jak wiele rzeczy ³±czy Opeth z niektórymi kapelami spod tego znaku.
« Last Edit: 2008-06-02, 21:38:11 by Serenity Painted Death »
Najwiêksz± zalet± cz³owieka jest to, ¿e potrafi my¶leæ.
Szkoda tylko, ¿e jest to tak¿e jego najwiêksza wada.

 

lofty-success