Poll

Twój pierwszy album Opeth?

Orchid
Morningrise
My Arms, Your Hearse
Still Life
Blackwater Park
Deliverance
Damnation
Ghost Reveries
Watershed
Heritage
Pale Communion

Author Topic: Twój pierwszy album Opeth?  (Read 194766 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

megakruk

  • Posts: 7
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
    • HARDZONE
Odp: Twój pierwszy album Opeth?
« Reply #330 on: 2008-10-19, 08:14:44 »
Jak widaæ po ankiecie na górze i postach, wiêcej tu zdecydowanie m³odzie¿y no i melomanów, którzy ceni± Opeth za jedn± ze s³abszych w moim mniemaniu pozycji w dyskografii Opeth - czyli Blackwaterpark (nawiasem mówi±c kolejno¶ci± utworów o podobnej aran¿acji przypominaj±c± gorsze ksero Still Life). Dla mnie pierwszym kawa³kiem, bo nie p³yt± (wtedy o cd w kraju, tym bardziej nieznanej kapeli z Candlelight Rec. nie by³o mowy - a ju¿ na pewno nie w sklepie w Bielsku - Bia³ej) by³ Black Rose Immortal ze sk³adanki drugiego numeru Mystic Art. (wtedy jeszcze bardziej zina/newslettera). Potem za 3 zeta zakupi³em Morningrise i do dzisiaj jest to dla mnie najbardziej kompletne dzie³o Szwedów. Bardzo odpowiada mi brzmienie - dalekie od fajerwerków, ale owiane tak± pajêczynk± tajemniczo¶ci, któr± nieudolnie starano siê modyfikowaæ od momentu Still Life. Rewelacyjna robota Dana Swano (w starej wk³adce stoi, ¿e grzeba³ przy tym do¶æ ostro). Do dzisiaj mam t± kasetkê, zjechan± do przezroczysto¶ci, do dzisiaj miêtolê wk³adkê zrobion± z kredowego, gazetowego papieru (wiecie jak ok³adki czasopism). I choæ Akerfeldt nie mo¿e ponoæ jej s³uchaæ, bo to, tamto i sramto to nadal jest dla mnie najbardziej ich reprezentatywny materia³. Jak namawiam ju¿ kogo¶ do zapoznanie siê z Opeth - zawsze zaczynam od tej kasety. To p³yta, dziêki której Opeth zarobi³ na miano ikony, czego nie zmieni ¿adne potkniêcie (potkniêcia to dla mnie albumy od Still Life do Ghost Reveries)

PS: Reedycji, je¿eli taka jest, nie mam. Nie wierzê w remasteringi i takie tam bzdeciory. Jak orygina³ siê nie broni to i komputer mu nie pomo¿e. Pozdrowienia dla fanów Opeth.

aibrean: Blackwater Park ;)
« Last Edit: 2008-10-19, 14:51:55 by aibrean »
Rebel Against All Circles And Deadends

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Twój pierwszy album Opeth?
« Reply #331 on: 2008-10-19, 12:22:35 »
Jak widaæ po ankiecie na górze i postach, wiêcej tu zdecydowanie m³odzie¿y no i melomanów, którzy ceni± Opeth za jedn± ze s³abszych w moim mniemaniu pozycji w dyskografii Opeth - czyli Blackwaterpark
Ale pytanie jest o pierwszy album Opeth, a nie o ulubiony :roll: To, ¿e kto¶ zaczyna³ od BWP nie znaczy, ¿e lubi go najbardziej.

megakruk

  • Posts: 7
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
    • HARDZONE
Odp: Twój pierwszy album Opeth?
« Reply #332 on: 2008-10-19, 12:33:48 »
Tak wiêc reasumuj±c :D moim pierwszym albumem Opeth by³ Morningrise :mrgreen: a resztê ujmijmy w nawias :twisted:
Rebel Against All Circles And Deadends

Paulus

  • Posts: 680
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Brudny Harry Winston
Odp: Twój pierwszy album Opeth?
« Reply #333 on: 2008-10-19, 12:55:59 »
Jak widaæ po ankiecie na górze i postach, wiêcej tu zdecydowanie m³odzie¿y no i melomanów, którzy ceni± Opeth za jedn± ze s³abszych w moim mniemaniu pozycji w dyskografii Opeth - czyli Blackwaterpark

Moim zdaniem nie jest s³aby, jest progresywny ;)

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
Odp: Twój pierwszy album Opeth?
« Reply #334 on: 2008-10-30, 00:04:27 »
Jak widaæ po ankiecie na górze i postach, wiêcej tu zdecydowanie m³odzie¿y no i melomanów, którzy ceni± Opeth za jedn± ze s³abszych w moim mniemaniu pozycji w dyskografii Opeth - czyli Blackwaterpark

Moim zdaniem nie jest s³aby, jest progresywny ;)

Nazwano mnie m³odzie¿± XD <loluje> Hmm chyba ¿e jestem melomanem? XD To takie piêkne, ¿e nie widaæ ile mamy lat... no, nie na pierwszy rzut oka :)
BWP i Still Life s± piêkne. I powiedz mi Panie, ¿e jest inaczej to i tak nie pos³ucham (nie, to nie mia³o byæ w zaden sposób agresywne, taki ot dziwny zmêczony humor, wolê uprzdziæ jakiegokolwiek flame'a). Mimo, ¿e lubiê <tu walnê cytatem z kumpla> "nap***dalanie trzech smêtnych riffów na przemian" to jednak nie jest to szczyt mojego wszech¶wiata. Szytujê (w ¶wietle niedawnych wydarzeñ politycznych jest to modne s³owo, wiêc u¿yjê) przy czym¶ innym.
I stara jestem, nie niszczyæ mi tu reputacji.

vertigo

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 1328
  • Karma: +7/-0
  • Gender: Male
Odp: Twój pierwszy album Opeth?
« Reply #335 on: 2008-10-31, 21:36:52 »
1. Nie rozumiem osób, które uważają BWP za słaba płytę tylko dlatego, że ma najbardziej chwytliwe i melodyjne piosenki z pośród pozostałych albumów.
2. Morningrise lubię jak każdą inną płytę Opeth i pewnie znalazłoby się parę elementów, które są na niej obecne, a których brakuje mi w najnowszych dziełach Opeth (np gitara akustyczna mogłaby być z powodzeniem używana zamiast wstawek Wiberga). Nie zmienia to jednak faktu, że dalsze podążanie w kierunku, w którym Opeth zmierzał na swoim drugim albumie do niczego odkrywczego raczej by nie doprowadziło.

--
spośród
/M
« Last Edit: 2008-11-03, 23:58:35 by minder »

PePe

  • Posts: 65
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • life for sound
    • Feed me...
Odp: Twój pierwszy album Opeth?
« Reply #336 on: 2008-11-10, 12:13:34 »
Hmmm... Blcakwater najs³abszy? ciekawa opinia...
Kiedy¶, kiedy jeszcze "skomplikowana" muzyka pokroju Opeth by³a dla mnie niezrozumia³a, co¶ tam z ich p³yt pos³ucha³em, ale nie wesz³o, wiêc co dok³±dnie by³o pierwsze nie pamiêtam. Pó¼niej nowo poznana dziewczyna zaczê³a mi mówiæ, ¿e to jej ulubiona kapela, próbowa³em, wróciæ, ale siê nie uda³o. No ale ¿e zacz±³em z ni± spêdzaæ wiêcej czasu :P to siê os³ucha³em z kilkoma kawa³kami. Kumpel poradzi³: Pos³uchaj Watershed, jak Ci ta najbardziej popowa nie wejdzie, to nie próbuj dalej, bo wcze¶niejsze s± du¿o trudniejsze. No i ten album nie wszed³, ale GR jak najbardziej. A potem BP i Morningrise.
Teraz, kiedy polecam komu¶ Opeth, to w³a¶nie proponujê GR, BP i Morningrise na pierwszy rzut

A tak w ogóle to chcia³bym tym pierwszym postem powiedzieæ "dzieñ dobry" ;)
Why can we not be sober?
http://www.lastfm.pl/user/PePeush

tughtria

  • Posts: 5
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
Odp: Twój pierwszy album Opeth?
« Reply #337 on: 2009-01-02, 00:36:04 »
U mnie DELIVERANCE (piszê to dzi¶ 3 raz :D).
Piêkna p³yta, kocham j± mi³o¶ci± czyst± do dzi¶ ;)
don't tell me it's not worth trying for

Remstin

  • Posts: 20
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
Odp: Twój pierwszy album Opeth?
« Reply #338 on: 2009-03-01, 22:05:16 »
Ja zaczyna³em od Ghost Reveries, ale jakby to przemy¶leæ to od Damnation - kumpel mi kiedy¶ podes³a³ Hope Leaves z Lamentations.
¦rednio mi siê to podoba³o, ¶ci±gn±³em Ghost Reveries i kumpel mi tru³ przez jakie¶ dwa dni jaki to kawa³ek "Beneath the Mire" nie jest w kosmos kozacki i w ogóle. ¦rednio mi siê podoba³ ;]

Po jakim¶ czasie ¶ci±gn±³em Watersheda i takim oto sposobem zakocha³em siê w Opeth na dobre.

Vea Claire

  • Posts: 3
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
Odp: Twój pierwszy album Opeth?
« Reply #339 on: 2009-03-01, 23:06:27 »
Pierwszy, który us³ysza³am w ca³o¶ci to MAYH. Przez do¶æ d³ugi czas utrzymywa³ siê na pierwszym miejscu je¶li chodzi o ulubione i chyba to dziêki niemu ostatecznie pokocha³am Opeth, bo do wcze¶niej us³yszanych pojedynczych utworów z ró¿nych albumów nie zawsze mog³am siê przekonaæ... A w przypadku Opeth, jak siê pozna utwór w odniesieniu do albumu, a nie sam, to jako¶ siê zmienia nastawienie.

Soamid

  • Posts: 5
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
Odp: Twój pierwszy album Opeth?
« Reply #340 on: 2009-03-03, 15:50:55 »
Ja o Opeth us³ysza³em ju¿ bardzo dawno temu, jednak na powa¿nie zainteresowa³em siê nimi mniej wiêcej pó³tora roku temu dopiero. Jako¶ zupe³nie przypadkiem zobaczy³em na Onecie czy Youtube Bleak w wersji z Roundhouse Tapes i niesamowicie spodoba³ mi siê ten utwór. Pó¼niej d³ugo nie mog³em siê od niego uwolniæ, s³ucha³em po kilka razy na dzieñ, w koñcu siêgn±³em po ca³e Blackwater Park. Tutaj na pocz±tku nie mog³em siê przekonaæ, jako ca³o¶æ album mi jako¶ nie wchodzi³, mo¿e to dlatego ¿e praktycznie nie s³ucham death metalu i w zasadzie dopiero dziêki Opeth przekona³em siê do growlingu. Ale co¶ niesamowitego, intryguj±cego by³o w tej muzyce, co¶ czego nie s³ysza³em nigdy wcze¶niej. Dlatego nie podda³em siê i postanowi³em spróbowaæ czego¶ innego, pad³o na Ghost Reveries (wtedy to by³ najnowszy album). Tu posz³o ju¿ lekko i przyjemnie i mo¿na powiedzieæ ¿e to dziêki temu albumowi na dobre zosta³em wci±gniêty i zauroczony przez Opeth. Choæ jak na ironiê, teraz uwa¿am GR za najs³abszy album i nie s³ucham go czêsto. A pó¼niej posz³o ju¿ z górki...
Na t± chwilê najbardziej ceniê sobie w³a¶nie BP, który wci±¿ odkrywam na nowo, no i sam Bleak, który pozosta³ moim ulubionym utworem :) Zreszt± to chyba czêste zjawisko, ¿e pierwszy poznany album/utwór staje siê tym ulubionym.

Ramirez

  • Posts: 3
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
Odp: Twój pierwszy album Opeth?
« Reply #341 on: 2009-03-03, 23:09:54 »
Mój pierwszy album to jak u wiêkszo¶ci Blackwater Park :) a pierwszy kawa³ek - Harvest. Brat mi go kiedy¶ pu¶ci³ - pamiêtam ¿e s³ucha³em go na okr±g³o przez miesi±c. Jak¿e wielkie by³o moje zdziwienie - jako ¿e nie by³em wcze¶niej fanem mocniejszych brzmieñ - gdy siê okaza³o, ¿e ta kapela gra zancznie ciê¿ej. Muszê ze wstydem przyznaæ, ¿e na pocz±tku mnie to odrzuci³o, ale zm±drza³em i ujrza³em prawdziwy geniusz ich twórczo¶ci :D
« Last Edit: 2009-03-28, 19:15:29 by Ramirez »

Lucho

  • Posts: 2
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
Odp: Twój pierwszy album Opeth?
« Reply #342 on: 2009-03-17, 22:53:43 »
Blackwater Park. pierwszy raz uslyszalem w empiku na odsluchu. a potem to juz z gorki :) niedlugo pozniej pierwszy koncert Opeth w Ostravie na czeskiej Metalmanii. magia. stalem tak wpatrzony w scene ze nawet nie zauwazylem ze obok mnie stoi perkusista Anathemy hehe dopiero na koniec koncertu sie skaplem

Agatha

  • Posts: 6
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • Jäästä Syntynyt / Varjojen Virta
Odp: Twój pierwszy album Opeth?
« Reply #343 on: 2009-03-19, 00:01:08 »
morningrise....kiedys moj najlepszy kumpel dal mi te plytke(jakies 5-6 lat temu)...nie moglam sie oderwac..black rose immortak wtedy powalilo mnie na nogi...ale zauwazylam ze z wiekeim odkrywam w sobie inna wrazliwosc i ostatnio nie moge nasluchac sie demon of the fall

Nie pisz dużymi literami tam gdzie nie trzeba   /deluminathor
Za karę zmieniłem na same małe :P /M
« Last Edit: 2009-03-22, 18:56:38 by minder »

adambrut

  • Posts: 5
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
Odp: Twój pierwszy album Opeth?
« Reply #344 on: 2009-03-22, 12:10:10 »
Blackwater Park :)

 

lofty-success