Poll

Najlepszy kawa³ek na Heritage to:

Heritage
1 (1.3%)
The Devil's Orchard
9 (11.7%)
I Feel the Dark
7 (9.1%)
Slither
3 (3.9%)
Nepenthe
2 (2.6%)
Häxprocess
14 (18.2%)
Famine
7 (9.1%)
The Lines in My Hand
6 (7.8%)
Folklore
21 (27.3%)
Marrow of the Earth
2 (2.6%)
Pyre
1 (1.3%)
Face in the Snow
4 (5.2%)

Total Members Voted: 55

Author Topic: Heritage  (Read 247125 times)

0 Members i 5 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Heritage
« Reply #90 on: 2011-05-27, 09:40:55 »
10 utworów? To pewnie ¿aden nie bêdzie powy¿ej 10 minut :(
Niekoniecznie. Prawdopodobnie 4 z nich wyl±duj± na ró¿nej ma¶ci singlach i edycjach limitowanych.
Mike w ubieg³orocznym wywiadzie wspomina³ o 13 kawa³kach (tu), wiêc my¶lê, ¿e wersja podstawowa albumu zawieraæ bêdzie w³a¶nie 10 kompozycji, a pozosta³e 3-4 zamieszczone zostan± jako dodatki w edycji specjalnej. Ciekawe tylko jak to rozwi±¿±: na jednym dysku jako bonusy na koñcu lub porozrzucane-przemieszane w ¶rodku, dodatkowa p³yta z bonusami b±d¼ rozbicie materia³u na dwa dyski (jak np. na najnowszym Symphony X) czy mo¿e dodatkowa p³yta DVD-audio z 5.1 i bonusami? W ka¿dym b±d¼ razie szykujê siê na edycjê specjaln±, bo na full wypasa to mnie nie bêdzie staæ zwyczajnie...
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Heritage
« Reply #91 on: 2011-05-27, 17:24:04 »
Dziwne jakie¶ te tytu³y...  :?
...If I call will you come and will you save me?

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Heritage
« Reply #92 on: 2011-05-27, 22:56:52 »
Przy Watershed te¿ by³y dziwne. I Watershed by³o dziwne :P

No i trudno wyczuæ na ile to to bêdzie ostre. Bo s± spore szanse, ¿e zmêczony konwencjonalnym graniem Mikael wysma¿y³ jaki¶ akustyczny metal i z dotychczasowym Opeth to ju¿ niewiele bêdzie mia³o wspólnego...

bts

  • Posts: 737
  • Karma: +30/-0
  • Gender: Male
    • deadmint vinyl blog
Odp: Heritage
« Reply #93 on: 2011-05-28, 09:51:03 »
No to czekam na podwójny winyl  :D

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Heritage
« Reply #94 on: 2011-05-28, 11:05:11 »
¯yczy³bym tylko sobie (innym zapewne te¿), by edycjê specjaln± wydali w eleganckim digibooku (jak np. najnowsz± edycjê specjaln± ""Iconoclast" Symphony X), w którym p³yty umieszczone s± na plastikowym treyach i booklet na papierze kredowym, a nie tak jak by³o z edycj± specjaln± "Watershed" (niby-paczka-przesy³ka z p³ytami w kopertach w ¶rodku) lub ubieg³oroczna edycja CD+DVD "Blackwater Park" (digibook elegancki, ale p³yty znowu w papierowych kieszeniach i ksi±¿eczka drukowana na zwyk³ym papierze ksi±¿kowym).
A co siê tyczy lekkiego przemieszania:
ja bym siê spodziewa³ skrzy¿owania BWP z mieszank± GR/W plus jakie¶ nowe elementy.
to nie mia³bym nic przeciwko temu i od pocz±tku nie ukrywa³em, ¿e liczê na jakie¶ mu¶niêcie BWP:
Tak sobie imaginujê, ¿e ten nowy album w jakim¶ sensie bêdzie nawi±zywa³ do stylistyki "Blackwater Park".
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Heritage
« Reply #95 on: 2011-05-28, 12:56:56 »
Mam nadziejê, ¿e "a special edition loaded with extras" oznacza, ¿e bêdzie to zawiera³o DVD z wersj± 5.1. Bo istnieje niebezpieczeñstwo, ¿e znajdzie siê ten kr±¿ek tylko w tym boksie, a to by nie by³o mi³e - przypominam, ¿e tak by³o z The Incident Porków - nie by³o wersji CD+DVD, mo¿na by³o kupiæ albo CD, albo DVD, albo bardzo drogi box z ró¿nymi dodatkami i dopiero tam znajdowa³y siê oba miksy.
W ogóle ciekam jestem bardzo co ostatecznie znajdzie siê w boksie i ile to bêdzie kosztowaæ, ale obawiam siê, ¿e nawet gdybym jakim¶ cudem dysponowa³ tak± kwot±, to kupiê tê edycjê specjaln± i zastanowiê siê nad wznowieniami Queen albo Pink Floyd, bo oczywi¶cie wszystko wychodzi  w tym samym roku... :<

Tak w ogóle to: The album was produced by Åkerfeldt and mixed along with Porcupine Tree frontman/guitarist Steven Wilson, who is also a labelmate of Opeth - to mnie zaniepokoi³o. Pocz±tkowo by³a informacja, ¿e The band has picked the legendary Atlantis studios (ex Metronome studios) in Stockholm and will once again work with Jens Bogren engineering.
Czyli ¿e co, w koñcu nie Borgen nie bra³ udzia³u w przedsiêwziêciu? To w³a¶nie budzi moje obawy co do brzmienia p³yty. Na Watershed... no powiedzmy, ¿e Mikael siê nie popisa³, ta p³yta nie brzmia³a tak dobrze, jak by mog³a - zdecydowanie bardziej wola³em brzmienie GR, Deliverance czy BWP. I tak± te¿ mam nadziejê, ¿e nowy album bêdzie bli¿szy tym trzem. Nie wiem czy to zale¿y od produkcji czy bardziej od miksu, mam nadziejê, ¿e rêka Wilsona dobrze zrobi tej p³ycie.
No i jestem strasznie ciekaw, czy Wilson gdzie¶ tam czego¶ od siebie muzycznie nie wcisn±³ - jakiego¶ chórku, drugiego g³osu czy czego¶ w tym stylu ;D Je¶li sprawdz± siê czarne scenariusze, ¿e to bêdzie album w stylu lat siedemdziesi±tych, to jakie¶ chórki w wykonaniu Wilsonowego falseciku by mnie nie zdziwi³y XD

A, i jeszcze jedno - ciekaw jestem, czy nagrali jaki¶ cover - mo¿e w ramach bonusa do specjalnej edycji? W sumie na koncertach po ¶mierci Dio zdarzy³o im siê zagraæ utwór Rainbow (Catch the Rainbow), ale mo¿e wymy¶l± jeszcze co¶ innego?
Mam te¿ nadziejê, ¿e ewentualne muzyczne bonusy nie znajd± siê na p³ycie z "w³a¶ciwym" materia³em, wola³bym j± mieæ jako odrêbn± ca³o¶æ. W sumie skoro DT mog³o ostatni± p³ytê wydaæ jako 3CD, to Opeth móg³by wydaæ specjaln± edycjê jako 2CD+DVD, tyko ¿e to wtedy bêdzie, cholera, wiêcej kosztowaæ :P
« Last Edit: 2011-05-28, 13:00:15 by Callahan »

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Heritage
« Reply #96 on: 2011-05-28, 13:04:45 »
Mam nadziejê, ¿e "a special edition loaded with extras" oznacza, ¿e bêdzie to zawiera³o DVD z wersj± 5.1.
Zauwa¿y³em, ¿e ostatnimi czasy, mo¿e nawet od lat dwóch (np. m.in. Roadrunnerowskie BC&SL Dream Theater), poza wznowieniami dorobku King Crimson, miksów 5.1 nie robi siê prawie wcale i w edycjach specjalnych brak w³a¶ciwie p³yt DVD-Audio (np. ostatnie ed.spec. Blackfield czy Ulver), ale mo¿e siê mylê... :wink:

Edit: no "trzecie" BWP w ubieg³ym roku mia³o DVD-Audio, ale od jakiego¶ czasu tak¿e cisza z wydawaniem kolejnych p³yt Opeth w formacie 5.1.
« Last Edit: 2011-05-28, 13:06:48 by Luksor »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Heritage
« Reply #97 on: 2011-05-28, 13:11:02 »
Blackfield to jednak inna bajka, oni bli¿ej s± popowego grania (czyli: co tam miksowaæ na sze¶æ kana³ów?)
Ulver to zupe³nie inne podwórko - oni w ogóle kiedy¶ robili jakie¶ 5.1?
Za to Opeth dorobi³ siê ju¿ czterech wersji z miksem DVD. Wilson konsekwentnie miksuje w ten sposób p³yty King Crimson, czê¶æ wznowieñ p³yt Porków równie¿ wyda³ w ten sposób - nie wspominaj±c o tym, ¿e wraz z ostatnimi ich p³ytami zawsze gdzie¶ tam siê ten miks sze¶ciokana³owy te¿ pojawia³, tylko wydawany by³ bez sensu (mój brat, w wyniku pomy³ki osoby kupuj±cej prezent, posiada FoaBP tylko w wersji 5.1, nie ma zwyk³ego CD, bo te p³yty wydano oddzielnie).
No i chyba najwa¿niejsze - Wilson w pewnym momencie pisa³ bodaj¿e na Facebooku, ¿e wersja 5.1 nowego albumu Opeth jest "w robocie", czyli ¿e zostanie wydana nie mam w±tpliwo¶ci - kwestia tego gdzie siê pojawi ;)

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Heritage
« Reply #98 on: 2011-05-28, 13:15:46 »
Wilson w pewnym momencie pisa³ bodaj¿e na Facebooku, ¿e wersja 5.1 nowego albumu Opeth jest "w robocie", czyli ¿e zostanie wydana nie mam w±tpliwo¶ci - kwestia tego gdzie siê pojawi ;)
W takim razie nie ma w±tpliwo¶ci, miks 5.1 pojawi siê w edycji specjalnej. Bo ekskluzywny box w Omerch to zapewne znowu bêdzie wydanie w jednym opakowaniu p³yt CD, DVD i LP.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Heritage
« Reply #99 on: 2011-05-28, 13:47:47 »
Ladnie to Symphony X wydane, fajnie, jakby wlasnie tak nowy Opeth wygladal.
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Serenity Painted Death

  • Posts: 481
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
Odp: Heritage
« Reply #100 on: 2011-05-29, 12:39:06 »
Quote
Tytu³ albumu od razu skojarzy³ mi siê z Heir Apparent
A mi z pewn± gr± :P
Quote
10 utworów? To pewnie ¿aden nie bêdzie powy¿ej 10 minut
Niekoniecznie. Równie dobrze na p³ycie mog± znajdowaæ siê 2-3 krótkie instrumentalne utwory w stylu tych z poprzednich p³yt Opeth. To zwiêksza szansê na 10-minutówki. Poza tym nie wiemy jak d³ugi jest ten album. Mo¿e trwaæ tyle co Watershed, ale równie dobrze mo¿e i ok. 70 minut.
Quote
Tak w ogóle to: The album was produced by Åkerfeldt and mixed along with Porcupine Tree frontman/guitarist Steven Wilson, who is also a labelmate of Opeth - to mnie zaniepokoi³o. Pocz±tkowo by³a informacja, ¿e The band has picked the legendary Atlantis studios (ex Metronome studios) in Stockholm and will once again work with Jens Bogren engineering.
Czyli ¿e co, w koñcu nie Borgen nie bra³ udzia³u w przedsiêwziêciu? To w³a¶nie budzi moje obawy co do brzmienia p³yty. Na Watershed... no powiedzmy, ¿e Mikael siê nie popisa³, ta p³yta nie brzmia³a tak dobrze, jak by mog³a - zdecydowanie bardziej wola³em brzmienie GR, Deliverance czy BWP
A mi siê wydawa³o, ¿e to w³a¶nie Bogren macza³ bardziej palce przy Watershed, a GR zosta³ wyprodukowany bardziej przez Mikaela :>

W ka¿dym razie wszystko wskazuje na to, ¿e ta p³yta to bêdzie (kolejny) eksperyment. Mo¿e i dobrze. Pytanie tylko czy nie przesadz± (przesadzi ;-) ) z eksperymentowaniem. Wydaje mi siê, ¿e mogê mieæ mieszane uczucia co do tej nowej p³yty tak samo jak do Watershed i ¿e niektóre pomys³y mi siê bardziej spodobaj± (The Lotus Eater), a niektóre mniej (Porcelain Heart).
Najwiêksz± zalet± cz³owieka jest to, ¿e potrafi my¶leæ.
Szkoda tylko, ¿e jest to tak¿e jego najwiêksza wada.

Orka_Opeth

  • Posts: 398
  • Karma: +8/-0
  • Gender: Male
Odp: Heritage
« Reply #101 on: 2011-05-29, 14:54:44 »
Quote
Album promowaæ bêdzie "The Devil’s Orchard", do którego nakrêcone zostanie video.



Ju¿ czekam.... :)
out of the courtyard, come back tonight, my sweet satan I see you.

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Heritage
« Reply #102 on: 2011-05-29, 16:21:04 »
Ciekawe czy bêd± jab³ka i gruszki sp³ukiwane w toalecie?  :mrgreen:
[under construction]

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Heritage
« Reply #103 on: 2011-05-29, 16:49:21 »
Ciekawe czy bêd± jab³ka i gruszki sp³ukiwane w toalecie?  :mrgreen:
Zdecydowanie wola³bym owoce spo¿ywane z babeczkami z "porcelanowego serca", bo tematem bêdzie kuszenie... :twisted:
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

mr_b

  • Posts: 23
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
Odp: Heritage
« Reply #104 on: 2011-06-01, 18:02:55 »
Na Facebooku zosta³a umieszczona ok³adka nowego albumu.
Szczerze mówi±c jestem trochê, a nawet bardziej ni¿ trochê rozczarowany i mam nadzieje, ¿e to jest jaki¶ ¿art ....