Poll

Najlepszy kawa³ek na Heritage to:

Heritage
1 (1.3%)
The Devil's Orchard
9 (11.7%)
I Feel the Dark
7 (9.1%)
Slither
3 (3.9%)
Nepenthe
2 (2.6%)
Häxprocess
14 (18.2%)
Famine
7 (9.1%)
The Lines in My Hand
6 (7.8%)
Folklore
21 (27.3%)
Marrow of the Earth
2 (2.6%)
Pyre
1 (1.3%)
Face in the Snow
4 (5.2%)

Total Members Voted: 55

Author Topic: Heritage  (Read 247120 times)

0 Members i 2 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Heritage
« Reply #120 on: 2011-06-02, 08:10:35 »
A mo¿e ta ok³adka jest tak¿e nawi±zaniem do mitologii nordyckiej – Yggdrasil itp.?
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Heritage
« Reply #121 on: 2011-06-02, 08:15:15 »
A mo¿e ta ok³adka jest tak¿e nawi±zaniem do mitologii nordyckiej – Yggdrasil itp.?
Te¿ jest to mo¿liwe :)

Tak na marginesie: ok³adka, której nikt siê nie spodziewa³ i od razu wszyscy rozkminiaj±. A jakby by³o zdjêcie szopy w lesie, to ka¿dy by rzuci³ "no jest klimat" i na tym by siê dyskusje skoñczy³y ;)
True Pagan Winter Crew

bts

  • Posts: 737
  • Karma: +30/-0
  • Gender: Male
    • deadmint vinyl blog
Odp: Heritage
« Reply #122 on: 2011-06-02, 08:18:05 »
¦wietna ok³adka! Teraz jeszcze bardziej czekam na ten album!!!!  :D

mrówa

  • Mourner
  • *
  • Posts: 476
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Drummer
    • Whiterose
Odp: Heritage
« Reply #123 on: 2011-06-02, 09:11:04 »
Uuu, podoba mnie sieee ;]

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Heritage
« Reply #124 on: 2011-06-02, 10:24:19 »
Zauwazyliscie, ze jeziorko po slonecznej stronie nieba jest czerwone (zakrwawione?), a po stronie opecianej normalne, nie skazone? Nie mam pojecia, co to moze znaczyc  :-k

I jeszcze te 9 okraglych kropek z dziurka na niebie - czy tylko mnie sie wydaje, ze to sa poprzednie plyty Opeth? ;)


Tak na marginesie: ok³adka, której nikt siê nie spodziewa³ i od razu wszyscy rozkminiaj±. A jakby by³o zdjêcie szopy w lesie, to ka¿dy by rzuci³ "no jest klimat" i na tym by siê dyskusje skoñczy³y ;)

Racja, racja. Mam wrazenie, ze cala ta okladka Mike puszcza do fanow oczko i teraz pewnie czyta te wszystkie fanowskie wypociny na fejzbukach i innych i sie smieje z udanego zartu, ktory nam zafundowal ;)
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Heritage
« Reply #125 on: 2011-06-02, 11:09:15 »
I jeszcze te 9 okraglych kropek z dziurka na niebie - czy tylko mnie sie wydaje, ze to sa poprzednie plyty Opeth? ;)
My¶lê, ¿e tak. Te kropki z dziurkami to z pewno¶ci± kr±¿ki CD.
Wyslano: 2011-06-02, 10:55:27
Ma kto¶ pomys³ czym mo¿e byæ to blade co¶ na drzewie zawieszone nad g³ow± Akerfeldta?
Wygl±da jak Kokarda Rewolucji Francuskiej:
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Milad

  • Posts: 1267
  • Karma: +13/-0
  • Gender: Male
  • Bez gwiazdy nie ma jazdy :V
    • City of Mirrors
Odp: Heritage
« Reply #126 on: 2011-06-02, 13:01:55 »
Mo¿e to i byæ death metal, w tym gatunku by³o ju¿ parê do¶æ emm... no kiczowatych ok³adek - jak na przyk³ad ta :D . Ja spodziewam siê bardziej psychodelicznego Damnation. Osobi¶cie bardzo by³bym zadowolony jakby mike wpad³ na pomys³ nagrania czego¶ w stylu Damnation + szczypta Dungen, Paatos, czy Anekdoten - zespo³ów z którymi od dawna utrzymuj± znajomo¶æ ( A któ¿ to siê za m³odu pojawia? :D ). <flame> prog-death metalowy opeth zacz±³ ju¿ zjadaæ w³asny ogon na watershed </flame> :D.
No way in from the outside, no way out from within.

Orka_Opeth

  • Posts: 398
  • Karma: +8/-0
  • Gender: Male
Odp: Heritage
« Reply #127 on: 2011-06-02, 13:42:24 »
Cholernie intryguj±ca ok³adka  :shock: :shock: :shock: , mnie jeszcze ciekawi to oko na ¶rodku.... Chodzi o nowego cz³onka czy te¿ mo¿e to oko Wilsona które oplata wszystko  :D
out of the courtyard, come back tonight, my sweet satan I see you.

mistermasyl

  • Posts: 17
  • Karma: +1/-0
  • Gender: Male
Odp: Heritage
« Reply #128 on: 2011-06-02, 15:33:36 »

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Heritage
« Reply #129 on: 2011-06-02, 17:12:00 »
No w³a¶nie, w wiêkszej rozdzielczo¶ci to co¶ na ¶rodku drzewa wygl±da bardziej jak mózg z okiem ni¿ jak kokardka ;)

Jak sobie przypominam rozkminianie ok³adki Watershed, to te¿ nie mo¿na powiedzieæ, by by³o "jest klimat" i wszystko. Od kwestii kto na niej siedzi, przez na co patrzy, po to co jest na stole. ¯e ju¿ nie wspominaj±c o kombinowaniu z rozja¶nianiem, kontrastami, które te¿ mia³y miejsce :mrgreen:

Jezzz, nie mogê siê doczekaæ tej p³yty, jestem strasznie ciekaw co to bêdzie.
« Last Edit: 2011-06-02, 17:27:29 by Callahan »

wooy

  • Mourner
  • *
  • Posts: 101
  • Karma: +4/-0
  • Gender: Male
    • Lurk Moar
Odp: Heritage
« Reply #130 on: 2011-06-02, 19:52:56 »
Z t± tylko ró¿nic± ¿e tutaj mamy bardzo wyeksponowane nagromadzenie symboliki niczym w filmie "Popió³ i Diament" Wajdy... wygl±da na co¶ co¶ w stylu "macie i kombinujcie o co mi chodzi³o"
pewne jest tylko, ¿e to najbardziej kolorowa ok³adka która w najbardziej odbiega od reszty, a jakby na si³ê próbuje do niej nawi±zaæ (CD-ki na niebie, czaszki na ziemi)
« Last Edit: 2011-06-02, 19:55:00 by wooy »
„Bo ludzie zamienili siê w nijakie miernoty, których wegetacj± nie wstrz±saj± ¿adne impulsy woli” Fryderyk Nietsche

"Quidquid latine dictum sit, altum videtur"

Sol

  • Posts: 1963
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
Odp: Heritage
« Reply #131 on: 2011-06-02, 21:45:13 »
Tak na marginesie: ok³adka, której nikt siê nie spodziewa³ i od razu wszyscy rozkminiaj±. A jakby by³o zdjêcie szopy w lesie, to ka¿dy by rzuci³ "no jest klimat" i na tym by siê dyskusje skoñczy³y ;)
:D
 ale z drugiej strony faktycznie by³by klimat :P

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Heritage
« Reply #132 on: 2011-06-02, 22:18:30 »
Oj, tutaj te¿ klimat jest na swój sposób... Tylko inny klimat ni¿ do tej pory :P

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Heritage
« Reply #133 on: 2011-06-02, 22:42:53 »
No w³a¶nie, w wiêkszej rozdzielczo¶ci to co¶ na ¶rodku drzewa wygl±da bardziej jak mózg z okiem ni¿ jak kokardka ;)
Mózg Kucyka z Doliny Têczy :P

Jak sobie przypominam rozkminianie ok³adki Watershed, to te¿ nie mo¿na powiedzieæ, by by³o "jest klimat" i wszystko. Od kwestii kto na niej siedzi, przez na co patrzy, po to co jest na stole. ¯e ju¿ nie wspominaj±c o kombinowaniu z rozja¶nianiem, kontrastami, które te¿ mia³y miejsce :mrgreen:
Mi zapad³a w pamiêæ rozkmina zwi±zana z ok³adk± Ghost Reveries i zobaczywszy ok³adkê Heritage stwierdzi³am, ¿e tu bêdzie lepiej :D

A tak ca³kiem serio, to ta ok³adna jest ¶wietna i mam nadziejê,¿e muzyka bêdzie równie dobra. Mo¿e byæ w podobnym klimacie, ja nie mam nic przeciwko (zw³aszcza, ¿e metalu s³ucham tak okazjonalnie ostatnio, a okazji brak ;P)

A mo¿e ta ok³adka jest tak¿e nawi±zaniem do mitologii nordyckiej – Yggdrasil itp.?
Ale d¿ewo ;P w roli osi ¶wiata wystêpuje nie tylko w mitologii nordyckiej. To tak na marginesie.

Sol

  • Posts: 1963
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
Odp: Heritage
« Reply #134 on: 2011-06-02, 22:44:40 »
 Chcia³em od razu dopisywaæ, ¿e jest tak jak mówisz :) Mnie intryguje najbardziej to, co VoiceOfCommonSense: te dziewiêæ kropek, ale raczej w wymiarze obecno¶ci jednocze¶nie ich - gwiazd - i s³oñca, oraz dwa zbiorniki "wodne" w ró¿nych kolorach. Ciekawa jest te¿ zieleñ drzewa, i to kwitn±cego (kwiatki), którego korzenie s± w piekle. Ocupinkê najnowszy cover kojarzy mi siê z Breuglem, ale s± to na tyle dalekie echa, ¿e na pewno nie móg³ on byæ bezpo¶redni± inspiracj±.