Poll

Najlepszy kawa³ek na Heritage to:

Heritage
1 (1.3%)
The Devil's Orchard
9 (11.7%)
I Feel the Dark
7 (9.1%)
Slither
3 (3.9%)
Nepenthe
2 (2.6%)
Häxprocess
14 (18.2%)
Famine
7 (9.1%)
The Lines in My Hand
6 (7.8%)
Folklore
21 (27.3%)
Marrow of the Earth
2 (2.6%)
Pyre
1 (1.3%)
Face in the Snow
4 (5.2%)

Total Members Voted: 55

Author Topic: Heritage  (Read 247100 times)

0 Members i 3 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Kozog³owy

  • Posts: 120
  • Karma: +3/-19
  • Gender: Male
Odp: Heritage
« Reply #255 on: 2011-06-23, 12:18:40 »
Byly proby "insporowania sie" Opeth (zreszta mamy tez na forum gdzies taki watek). Raczej im nie wyszlo :P

Trzeba zatem og³osiæ miêdzynarodow± akcjê ]:->

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Heritage
« Reply #256 on: 2011-06-23, 12:29:03 »
No có¿, z regu³y nikt nie dyskutuje z Mike'm odno¶nie ok³adki bo nie ma takiej potrzeby - dot±d ok³adki nie budzi³y kontrowersji bo wpisywaly siê w stylistykê zespo³u. Tym razem jest inaczej i pytania ze strony dziennikarzy s± jak najbardziej uzasadnione (postulujê "dlaczego dokleili¶cie w paincie te zdjêcia?" ;) ).

Tym niemniej muszê przyznaæ, ¿e zaczyna mnie ta nowa p³yta intrygowaæ i im wiêcej s³yszê o zmianach (brak growli, kilku go¶ci, nietypowe instrumenty, krótsze utwory, etc.) tym bardziej siê cieszê. Ja wiem, ¿e to narusza fundamenty brzmienia Opeth, ale jak bêdê sobie chcia³ pos³uchaæ "klasycznego" Opeth to zarzucê sobie MAYH albo BWP. Najgorszy los jaki mo¿e spotkaæ zespó³ o zapêdach artystycznych to przeistoczenie siê w kolejne Iron Maiden nagrywaj±cych w kó³ko t± sam± p³ytê, bêd±c na uwiêzi oczekiwañ swoich fanów. Evolve or die ;)

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
Odp: Heritage
« Reply #257 on: 2011-06-23, 12:38:27 »
Ja sie bardzo boje tego folku w Opeth. Nie, zebym nie lubila folku, ale niech to for Christ's sake bedzie cos blizej do Tenhi niz do Robin Hooda. Nie podobaly mi sie wstawki folkowe na wodnej szopie i boje sie, ze teraz bedzie wysyp takich kwiatkow rodem z piorko w kapeluszu i miecze w dlon. (tak, jak nie podobalo mi sie country na Reloadzie zespolu wszystkim znanego)

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Heritage
« Reply #258 on: 2011-06-23, 13:07:33 »
Czyli mamy drugiego goscia na plycie. Wlasnie slucham. Ciezkie.
:shock: Robi siê coraz bardziej niesamowicie. :twisted: To wszystko jakby wskazuje, ¿e to nie bêdzie zwyk³e na¶ladownictwo starych rockowych klimatów, a powstanie co¶ naprawdê oryginalnego, warto¶ciowego i intryguj±cego... :marzenie:
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Kozog³owy

  • Posts: 120
  • Karma: +3/-19
  • Gender: Male
Odp: Heritage
« Reply #259 on: 2011-06-23, 13:53:48 »
Chcia³bym mieæ Wasz optymizm

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Heritage
« Reply #260 on: 2011-06-23, 14:00:16 »
Chcia³bym mieæ Wasz optymizm
Daj p³ycie szansê. Jak ju¿ siê os³uchasz (min. 10 razy w pe³nym skupieniu), wtedy oceniaj: kochaj, b±d¼ obojêtny lub j± znienawid¼! :>
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

ambush1

  • Mourner
  • *
  • Posts: 966
  • Karma: +18/-0
  • Gender: Male
  • 3
Odp: Heritage
« Reply #261 on: 2011-06-23, 14:03:01 »
Tym niemniej muszê przyznaæ, ¿e zaczyna mnie ta nowa p³yta intrygowaæ i im wiêcej s³yszê o zmianach (brak growli, kilku go¶ci, nietypowe instrumenty, krótsze utwory, etc.) tym bardziej siê cieszê.

Wszystko fajnie ale co do krótszych utworów to juz niebardzo.. chocia¿ tragedii nie ma z tego co 'widaæ'.

Evolve or die ;)
Dok³adnie, popieram. Niemniej odpowiedni to kierunek wybrany byæ musi;)

(tak, jak nie podobalo mi sie country na Reloadzie zespolu wszystkim znanego)
true true

powstanie co¶ naprawdê oryginalnego, warto¶ciowego i intryguj±cego... :marzenie:
We'll see. Eye hope so:)

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Heritage
« Reply #262 on: 2011-06-23, 14:19:26 »
Wszystko fajnie ale co do krótszych utworów to juz niebardzo.. chocia¿ tragedii nie ma z tego co 'widaæ'.

Tak jakby to z d³ugo¶ci utworów wynika³a ich jako¶æ.. :P Sorry, ja wiem ¿e na forum jest wielu fanów Black Rose Immortal, ale dla mnie ten kawa³ek idealnie pokazuje ¿e pój¶cie na ilo¶æ raczej negatywnie wp³ywa na jako¶æ..

A ¿e kierunek musi byæ odpowiedni to wiadomo.. tym niemniej wolê jak kapela zmienia siê nawet na gorsze ni¿ kiedy nie zmienia siê w ogóle. Dlatego skoro ju¿ jeste¶my przy zespole na M, to szanujê ich 10 razy bardziej za St. Anger (którego nie trawiê) ni¿ Ironów za którekolwiek dzie³o z ostatniego dziesiêciolecia.. Ale to offtop ;)

Zatem: go Mike - eksperymentuj, wymy¶laj, kombinuj tylko nei nagrywaj znów czego¶ tak odtwórczego jak wodna szopa!

Kozog³owy

  • Posts: 120
  • Karma: +3/-19
  • Gender: Male
Odp: Heritage
« Reply #263 on: 2011-06-23, 14:40:39 »
Ja Watershed ods³ucha³em kilka razy i znalaz³em kawa³ki, które mi siê podoba³y, nawet Burdel mi podszed³, ale bez samej koñcówki, Lotus Eater by³o genialne, tu zw³aszcza koñcówka, Porcelain Heart g³ówny motyw te¿ mi podpasowa³ i Heir Apparent niez³e. Reszta s³aba.

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
Odp: Heritage
« Reply #264 on: 2011-06-23, 14:40:40 »
Zatem: go Mike - eksperymentuj, wymy¶laj, kombinuj tylko nei nagrywaj znów czego¶ tak odtwórczego jak wodna szopa!

True, zgadzam sie w 100% ale nie bede mowila, ze szajs, szajs, szajs  :twisted:
Najwyraniej wodna szopa nie byla w lesie, a skrajne emocje zostaly przy brzegu

Pietrek

  • Posts: 10
  • Karma: +0/-0
Odp: Heritage
« Reply #265 on: 2011-06-23, 15:42:37 »
ni¿ Ironów za którekolwiek dzie³o z ostatniego dziesiêciolecia.. Ale to offtop ;)
Zatem: go Mike - eksperymentuj, wymy¶laj, kombinuj tylko nei nagrywaj znów czego¶ tak odtwórczego jak wodna szopa!

Hmm, ostatnie albumy s± dobre, a przynajmniej równe, a w przesz³o¶ci bardzo ró¿nie z tym bywa³o ;)
ale nie o tym :P

Nie zapominajmy, ¿e Opeth to b±d¼ co b±d¼ progresywny zespó³, wypada³oby, ¿eby siê rozwija³. Nie wierzê, ¿eby mogli zrobiæ co¶ kaszanowatego. Kwestia gustu i preferencji to jedno, ale totalnej kichy na pewno nie bêdzie.
My¶lê, ¿e "spieprzenie" ok³adki MAYH polega³o g³ównie na tym, ¿e niewiele na niej widaæ, a to co widaæ to jest cholerawieco ;) Nie s±dzê, ¿eby Mike siê jako¶ wykrêca³ czy usprawiedliwia³. Po prostu wysz³o jak wysz³o i trudno; z now± ok³adk± jest inaczej

Zastanawia mnie ilo¶æ tych go¶ci... to jest co¶ nowego (ostatnio by³a tylko ta kobietka w Coil- jakby nie patrzeæ miniaturce, a Wilson to inna sprawa). Kaprys? Widzimisiê? Potrzeba znalezienia kogo¶, kto umie jaki¶ specyficzny instrument obs³u¿yæ/charakterystycznie zagraæ?

Próba zrobienia kompletnego dzie³a, uczczenia go go¶æmi, po¿egnanie?

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Heritage
« Reply #266 on: 2011-06-23, 16:06:28 »
Cokolwiek by to nie by³o, zupe³nie zdezaktualizowa³o siê stanowisko Mike'a sprzed kilku lat, kiedy mówi³, ¿e Opeth, to gitarowy zespó³ i ¿adne udziwnienia i dodatki nie s± mu potrzebne.

I nie zgadzam siê, ¿e Watershed by³o zupe³nie odtwórcze. By³o du¿± zmian± w stosunku do poprzednich p³yt, by³o oryginalne i nowatorskie na gruncie death metalu i progresywnego rocka, by³o te¿ prób± prze³amania pewnych rzeczy, do których nas zespó³ przyzwyczai³ - czy udan±, to ju¿ inna sprawa, ale wydaje mi siê, ¿e prób± do¶æ radykaln±.

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Heritage
« Reply #267 on: 2011-06-23, 16:17:42 »
Zatem: go Mike - eksperymentuj, wymy¶laj, kombinuj tylko nei nagrywaj znów czego¶ tak odtwórczego jak wodna szopa!

True, zgadzam sie w 100% ale nie bede mowila, ze szajs, szajs, szajs  :twisted:
Najwyraniej wodna szopa nie byla w lesie, a skrajne emocje zostaly przy brzegu

lol :D

I nie zgadzam siê, ¿e Watershed by³o zupe³nie odtwórcze. By³o du¿± zmian± w stosunku do poprzednich p³yt, by³o oryginalne i nowatorskie na gruncie death metalu i progresywnego rocka, by³o te¿ prób± prze³amania pewnych rzeczy, do których nas zespó³ przyzwyczai³

co takiego na przyk³ad? Za wyj±tkiem wokali ¿eñskich w³a¶ciwie wszystko ju¿ by³o wcze¶niej a je¶li co¶ zmienili to zmiany by³y naprawdê kosmetyczne.. To tak jakby zrobili nieco inn± budowlê z tych samych klocków. Ghost Reveries mia³o trochê innowacyjno¶ci, ale w przypadku ostatniej p³yty jedyny nietypowy utwór znalaz³ siê ostatecznie na b-side, nad czym ubolewam

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Heritage
« Reply #268 on: 2011-06-23, 16:53:51 »
Zastanawia mnie ilo¶æ tych go¶ci... to jest co¶ nowego (ostatnio by³a tylko ta kobietka w Coil- jakby nie patrzeæ miniaturce, a Wilson to inna sprawa). Kaprys? Widzimisiê? Potrzeba znalezienia kogo¶, kto umie jaki¶ specyficzny instrument obs³u¿yæ/charakterystycznie zagraæ?
No nie do koñca, bo obok Nathalie Lorichs w nagraniu "Watershed" udzia³ wziêli:
Quote from: Wikipedia
Lisa Almberg – English horn, oboe
Christoffer Wadensten – flute
Karin Svensson – violin
Andreas Tengberg – cello
Generalnie, bardzo lubiê "Watershed" i tu zajmujê podobne stanowisko jak Callahan. My¶lê, ¿e album znacznie siê ró¿ni³ od poprzednich, g³ównie za spraw± u¿ycia na du¿± skalê instrumentów klawiszowych (oraz wymienionych wy¿ej instrumentów klasycznych). Co prawda pojawia³y siê ju¿ na poprzednich p³ytach, ale ich udzia³ by³ stosunkowo skromy. Oczywi¶cie nie bior±c pod uwagê "Damnation" bo by³ to jednak jak na Opeth album nietypowy. Natomiast na "Ghost Reveries" to by³y w³a¶ciwie jeszcze niewinne i anemiczne próby ich u¿ycia w stosunku do tego co wydarzy³o siê na "Watershed". Natomiast obawiam siê by na nowym albumie klawisze nie by³y kalk± brzmieñ w pocz±tku lat 70-tych:
... nurtuje mnie jednak zupe³nie co¶ innego. Jak jego klawisze wpasuj± siê w klimat Opeth? Bo nie ukrywam, ¿e ten Hammond w Master's Apprentices (tak od ok. 6:33) ¶rednio mi tam pasuje. Wolê stary podk³ad - nawet Per nic tam nie wciska³...
Ale mo¿e gdyby nawet tak siê sta³o, p³yta oka¿e siê strza³em w dziesi±tkê... Czas poka¿e. Ju¿ nied³ugo.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Pietrek

  • Posts: 10
  • Karma: +0/-0
Odp: Heritage
« Reply #269 on: 2011-06-23, 17:30:12 »
Ja siê nie mogê doczekaæ, niech to bêdzie co¶ ¶wie¿ego. A odno¶nie braku growli- czy kto¶ narzeka³ na Damnation? ;) ja wiem, ¿e to zupe³nie inna p³yta, ale ta te¿ siê zapowiada jako pewna innowacja ;)

 

lofty-success