Poll

Najlepszy kawa³ek na Heritage to:

Heritage
1 (1.3%)
The Devil's Orchard
9 (11.7%)
I Feel the Dark
7 (9.1%)
Slither
3 (3.9%)
Nepenthe
2 (2.6%)
Häxprocess
14 (18.2%)
Famine
7 (9.1%)
The Lines in My Hand
6 (7.8%)
Folklore
21 (27.3%)
Marrow of the Earth
2 (2.6%)
Pyre
1 (1.3%)
Face in the Snow
4 (5.2%)

Total Members Voted: 55

Author Topic: Heritage  (Read 247100 times)

0 Members i 5 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Hieronim_Berbelek

  • Posts: 666
  • Karma: +21/-1
  • Gender: Male
Odp: Heritage
« Reply #270 on: 2011-06-23, 21:18:27 »
A odno¶nie braku growli- czy kto¶ narzeka³ na Damnation? ;)

To ju¿ ustalili¶my   :wink: Poza tym, ja te¿ ju¿ siê nie mogê doczekaæ, oczekujê naprawdê du¿ych eksperymentów i nowych przestrzeni, a to dobrze, bo ostatnio jestem nastawiony na ró¿nego rodzaju awangardê i fuzje :P
No justice here, No liberty
No reason, No blame
There's no cause to taint the sweetest taste of blood
And greetings from the nation
As we shake the hands of time
They're taking their ovations
The vultures stay behind

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Heritage
« Reply #271 on: 2011-06-23, 21:21:48 »
A co sadzicie o genezie okladki? Bo ja to nie chcialbym wchodzic w senne wyobrazenie Mike'a ;)
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Hieronim_Berbelek

  • Posts: 666
  • Karma: +21/-1
  • Gender: Male
Odp: Heritage
« Reply #272 on: 2011-06-23, 21:29:20 »
A co sadzicie o genezie okladki? Bo ja to nie chcialbym wchodzic w senne wyobrazenie Mike'a ;)

Mo¿e single przynios± jego kolejne sny?  :P Znaj±c jego poczucie humoru i historiê Bloodbath oraz maj±c jakie¶tam pojêcie o snach, to mo¿na by siê spodziewaæ Mikaela jako Mesjasza, zbawiaj±cego ¶wiat muzyki albo innych ciekawych rzeczy, które mog³yby wywo³aæ podobne kontrowersje jak ostatnia ok³adka Rammstein :D

Btw gdzie¶ w tych w±tku pojawi³o siê proroctwo braku nowej p³yty Bloodbath (sorry, ale nie chce mi siê szukaæ :P). Moje zdanie w taj kwestii jest takie, ¿e wszystko zale¿y od Blakkheima i Jonasa - jak IM siê bêdzie chcia³o nagraæ rze¼nick± p³ytê, to olej± Mike'a i znajd± nowego wokalistê. W koñcu jak pokaza³o "Nightmares Made Flesh", Bloodbath bez Akerfeldta te¿ mo¿e istnieæ.
No justice here, No liberty
No reason, No blame
There's no cause to taint the sweetest taste of blood
And greetings from the nation
As we shake the hands of time
They're taking their ovations
The vultures stay behind

Pietrek

  • Posts: 10
  • Karma: +0/-0
Odp: Heritage
« Reply #273 on: 2011-06-23, 22:37:55 »

 Znaj±c jego poczucie humoru i historiê Bloodbath
jaka to historia, bom nie w temacie? ;)

Hieronim_Berbelek

  • Posts: 666
  • Karma: +21/-1
  • Gender: Male
Odp: Heritage
« Reply #274 on: 2011-06-23, 22:56:09 »
Chodzi³o mi g³ównie o teksty, image w Wacken i to. Tak mi siê skojarzy³o ze snami Mike'a :P
« Last Edit: 2011-06-23, 22:58:59 by Hieronim_Berbelek »
No justice here, No liberty
No reason, No blame
There's no cause to taint the sweetest taste of blood
And greetings from the nation
As we shake the hands of time
They're taking their ovations
The vultures stay behind

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Heritage
« Reply #275 on: 2011-06-23, 23:25:17 »
Nie wiem czy zauwa¿yli¶cie ale w tym roku wychodzi mnóstwo p³yt znanych zespo³ów metalowych, które staj± siê dla ich fanów kontrowersyjne. Warto wspomnieæ chocia¿by Morbid Angel i The Haunted. Ka¿dy z tych zespo³ów zosta³ nie¼le zmia¿d¿ony przez swoich true fanów, ale samo p³yty zosta³y szybko docenione. Przynajmniej The Haunted, bo na Morbidów jak mniemam, przyjdzie jeszcze czas. Co ciekawe, muzycy s± mniej wiêcej w tym samym wieku. Wszyscy nagle jednocze¶nie poczuli potrzebê pój¶cia do przodu. S±dzê ¿e "Heritage" wzbudzi conajmniej tyle samo emocji ile wzbudzi³y wy¿ej wymienione kr±¿ki. Sam nie wiem z czego to siê bierze.
[under construction]

Pietrek

  • Posts: 10
  • Karma: +0/-0
Odp: Heritage
« Reply #276 on: 2011-06-24, 00:05:37 »
Z zauwa¿enia, ¿e stoj±c w miejscu cz³owiek siê nudzi? ;) Kasy i tak ju¿ nazbierali, to chc± siê jako¶ rozerwaæ ;) a poza tym ka¿dy wie (no, prawie), ¿e nie da siê graæ w kó³ko tego samego

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Heritage
« Reply #277 on: 2011-06-24, 07:32:18 »
...wzbudzi conajmniej tyle samo emocji ile wzbudzi³y wy¿ej wymienione kr±¿ki. Sam nie wiem z czego to siê bierze.
Wydaje mi siê, ¿e to nie jest zjawisko tego sezonu. Tak po prostu bywa i bywa³o w przesz³o¶ci. Gdy przyk³adowo Tool wyda³ "Lateralus" wielu true fanów stwierdzi³o, ¿e po wydaniu "Ænima" zespó³ siê skoñczy³, ¿e poszed³ na ³atwiznê, ¿e zdradzi³ toolowe idea³y etc. A z Mozartem by³o inaczej? - brak zrozumienia dla jego sztuki za ¿ycia, intrygi... Wydaje mi siê, ¿e sianie defetyzmu i zasklepianie siê w ciasnych horyzontach w³asnego umys³u le¿y w ludzkiej naturze. Boimy siê tego co nowe, z³orzeczymy i nie chcemy otworzyæ oczu. Ja mia³em tak np. z MAYH Opeth - by³em zakochany w "Morningrise" i gdy kolejny album siê ukaza³, pomimo po¶wiêcania mu mnóstwa czasu i uwagi, bardzo d³ugo nie potrafi³em go zg³êbiæ*... Ale nadszed³ dzieñ, gdy dozna³em ol¶nienia i wszystko co Majk tam namalowa³ wreszcie do mnie dotar³o - otworzy³em siê na nowe. Przyjrzyjmy siê chwilê "Heritage". Wielu z nas nie znaj±c jego zawarto¶ci ju¿ z³orzeczy, ¿e jak nie bêdzie growlu to bêdzie szajs, ocenia warto¶æ artystyczn± na podstawie ok³adki i tych krótkich opisów w sieci... Sam jestem pe³en obaw, ale dopóki albumu nie zg³êbiê, dajê mu du¿y kredyt zaufania. A teraz staram siê nie mieæ w stosunku do niego jakichkolwiek oczekiwañ. :)



__________________________________________
*nawet dla "Gitary i Basu" napisa³em odrobinê niepochlebn± recenzjê - dzi¶ chêtnie bym j± odrobinê zmieni³, ale nic ju¿ nie mo¿na z tym zrobiæ, taki by³ wtedy stan mojego umys³u
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Pietrek

  • Posts: 10
  • Karma: +0/-0
Odp: Heritage
« Reply #278 on: 2011-06-24, 08:53:47 »
Taka ju¿ nasza (polska) mentalno¶æ, wszystko musi byæ bee ;) ¼le, jak nowo¶æ, ¼le jak wydadz± teraz cztery blackwater parki pod rz±d...

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Heritage
« Reply #279 on: 2011-06-24, 09:14:06 »
Taka ju¿ nasza (polska) mentalno¶æ, wszystko musi byæ bee ;) ¼le, jak nowo¶æ, ¼le jak wydadz± teraz cztery blackwater parki pod rz±d...
No w³a¶nie nie tylko nasza... :wink:
Quote from: BrutalMetalheadx
Mikael Akerfeldt is a sellout bastard who doesn't give a shit about his fans. Without us loyal fans, he would be raking horse manure on a farm in Sweden. Fuck everyone that thinks Heritage is a good album.
Innym nerwy puszczaj± jeszcze bardziej ni¿ u nas... :twisted:
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Pietrek

  • Posts: 10
  • Karma: +0/-0
Odp: Heritage
« Reply #280 on: 2011-06-24, 10:55:25 »
Có¿, zawsze wiedzia³em, ¿e die- hardy i tvue fani s± ograniczeni ;)

Hieronim_Berbelek

  • Posts: 666
  • Karma: +21/-1
  • Gender: Male
Odp: Heritage
« Reply #281 on: 2011-06-24, 12:10:05 »
Ja nie uznajê argumentacji "bez nas, prawdziwych fanów...". Artysta tworzy dlatego, ¿e mu siê tak podoba i to co mu siê podoba, a odbiorcy mo¿e siê to podobaæ lub nie. Fakt, to my kupujemy p³yty i chodzimy na koncerty, ale Opeth prosperowa³ jeszcze zanim osi±gn±³ sukces komercyjny (zdaje siê, ¿e przez okres 3 pierwszych albumów ch³opaki normalnie pracowali, ¿eby zarobiæ na ¿ycie, a grali w wolnym czasie). Moim zdaniem Mike sprzeda³by siê, gdyby przesta³ graæ to co mu akurat przychodzi do g³owy i zrobi³ p³ytê pod publiczkê, dla fanów. Nie zrobi³a tak wspominana ju¿ Metallica w po³owie lat 90, nagrywaj±c Loady i choæ ludzie mówi± "na 'Load' i "ReLoad' Meta siê sprzeda³a", to ja w³a¶nie odbieram je jako przejaw niezale¿no¶ci i nie ogl±dania siê na oczekiwania krytyków. Mam nadziejê, ¿e Akerfeldt stwierdzi³ w³a¶nie, ¿e ma gdzie¶ fanów czekaj±cych na drugi BwP i nagra³ to, co chcia³. Ju¿ mniejsza o jako¶æ, jednym siê spodoba, innym nie, ale najwa¿niejsze, ¿eby artysta tworzy³ tak jak on i tylko on chce.
A racja, sarkanie na album przed poznaniem choæby fragmentu to lekko mówi±c g³upota. Czekam na "Heritage" i liczê na dobry, nietuzinkowy album, aczkolwiek ³ajno te¿ mo¿e wyj¶æ. Zobaczymy, ale z autorytatywnymii opiniami mo¿e poczekajmy chocia¿ do premiery pierwszego utworu.
« Last Edit: 2011-06-24, 12:11:52 by Hieronim_Berbelek »
No justice here, No liberty
No reason, No blame
There's no cause to taint the sweetest taste of blood
And greetings from the nation
As we shake the hands of time
They're taking their ovations
The vultures stay behind

Kozog³owy

  • Posts: 120
  • Karma: +3/-19
  • Gender: Male
Odp: Heritage
« Reply #282 on: 2011-06-25, 20:14:21 »
Nazwijcie mnie niezadowolonym polakiem i fanem, ale te klawisze w 6:33 w Masters App... by³y ca³kowicie zbêdne.

wooy

  • Mourner
  • *
  • Posts: 101
  • Karma: +4/-0
  • Gender: Male
    • Lurk Moar
Odp: Heritage
« Reply #283 on: 2011-06-26, 03:44:46 »
polactwo...
„Bo ludzie zamienili siê w nijakie miernoty, których wegetacj± nie wstrz±saj± ¿adne impulsy woli” Fryderyk Nietsche

"Quidquid latine dictum sit, altum videtur"

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Heritage
« Reply #284 on: 2011-06-26, 07:01:27 »
Eeeee... dajcie spokój. Wy¿ej prezentowa³em, ¿e z polsko¶ci± nie ma to nic wspólnego.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind