Poll

Najlepszy kawa³ek na Heritage to:

Heritage
1 (1.3%)
The Devil's Orchard
9 (11.7%)
I Feel the Dark
7 (9.1%)
Slither
3 (3.9%)
Nepenthe
2 (2.6%)
Häxprocess
14 (18.2%)
Famine
7 (9.1%)
The Lines in My Hand
6 (7.8%)
Folklore
21 (27.3%)
Marrow of the Earth
2 (2.6%)
Pyre
1 (1.3%)
Face in the Snow
4 (5.2%)

Total Members Voted: 55

Author Topic: Heritage  (Read 247101 times)

0 Members i 4 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Heritage
« Reply #480 on: 2011-07-27, 10:58:19 »
Trzeba mieæ jaja, ¿eby siê na taki krok zdecydowaæ w takim momencie kariery kiedy produkuj±c kolejnego klona Watershed dalej rozszerzyliby bazê fanów. A kawa³ek ju¿ do mnie na dobre przylgn±³ i rado¶nie pokrzykujê sobie w drodze do pracy "God is dead" :D

Nawiasem mówiac na YT mozena jeszcze w kilku miejscach pos³uchaæ, np. TU

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Heritage
« Reply #481 on: 2011-07-27, 11:30:50 »
Nawiasem mówiac na YT mozena jeszcze w kilku miejscach pos³uchaæ, np. TU
...i na SoundCloud.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

archiver42

  • Posts: 11
  • Karma: +2/-0
Odp: Heritage
« Reply #482 on: 2011-07-27, 11:51:18 »
Motyw "God is Dead" wkrêca mi siê niesamowicie :D w ogóle to nie rozumiem czemu czêsto siê pisze na tym forum "Watershit"...przecie¿ to obra¼liwe w stosunku do tak genialnej p³yty :P

Wujek

  • Posts: 382
  • Karma: +6/-0
  • Gender: Male
Odp: Heritage
« Reply #483 on: 2011-07-27, 12:53:28 »
Palenie tytoniu cewk± moczow± powoduje raka prostaty.

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Heritage
« Reply #484 on: 2011-07-27, 13:07:27 »
Trzeba mieæ jaja, ¿eby siê na taki krok zdecydowaæ w takim momencie kariery kiedy produkuj±c kolejnego klona Watershed dalej rozszerzyliby bazê fanów. A kawa³ek ju¿ do mnie na dobre przylgn±³ i rado¶nie pokrzykujê sobie w drodze do pracy "God is dead" :D
Hola, hola... Na razie znamy jeden kawa³ek... Nie wiesz, jak± p³ytê nagrali...

A Watershit to nawet nie ze z³o¶liwo¶ci (choæ nie przepadam za t± p³yt±)... Ja po prostu lubiê przekrêcaæ nazwy... Kto mnie zna, ten wie... ;)
...If I call will you come and will you save me?

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Heritage
« Reply #485 on: 2011-07-27, 14:20:10 »
Trzeba mieæ jaja, ¿eby siê na taki krok zdecydowaæ w takim momencie kariery kiedy produkuj±c kolejnego klona Watershed dalej rozszerzyliby bazê fanów. A kawa³ek ju¿ do mnie na dobre przylgn±³ i rado¶nie pokrzykujê sobie w drodze do pracy "God is dead" :D
Hola, hola... Na razie znamy jeden kawa³ek... Nie wiesz, jak± p³ytê nagrali...

Wiem ju¿ wystarczaj±co du¿o by wydaæ ten os±d bo:

- p³yta bêdzie bez growlu na pewno
- znam ju¿ charakterystykê brzmienia (Mike wspomina³, ¿e te same gitary klawisze i brzmienie by³y u¿ywane do wszystkich kawa³ków)
- to jest "singiel" zatem to ten kawa³ek bêdzie ci±gn±³ promocjê p³yty a o tym g³ównie mówi³em

innymi s³owy: bêdzie ciekawie :)

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Heritage
« Reply #486 on: 2011-07-27, 15:25:02 »
A ja my¶lê, ¿e ten brak growlu to im te¿ bazê fanów poszerzy. Nie wszyscy lubi±, wielu cieszy siê, gdy jest go jak najmniej :P A ju¿ Watershed by³o przyja¼niejsze takim s³uchaczom, nawet z pie**olniêciem Heir Apparent na pocz±tku :P

Wujek

  • Posts: 382
  • Karma: +6/-0
  • Gender: Male
Odp: Heritage
« Reply #487 on: 2011-07-27, 16:23:54 »
Ej, w sumie siê uzale¿ni³em. Utwór z ka¿dym ods³uchaniem staje siê coraz lepszy.
Palenie tytoniu cewk± moczow± powoduje raka prostaty.

Sol

  • Posts: 1963
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
Odp: Heritage
« Reply #488 on: 2011-07-27, 18:01:11 »
 Mnie zalatuje g³ównie Watershedem, bior±c pod uwagê dotychczasowy dorobek Opeth. Przy okazji uda³o mi siê nazwaæ wra¿enie, które od poprzedniego albumu mi towarzyszy. Potraktowanie grania bardziej... rozrywkowo? Z lekko¶ci± starych rockowych zespo³ów, a nie patosem, gdzie nadrzêdny jest klimat i na pewne rzeczy sobie pozwoliæ nie mo¿na (¶wietnym przyk³adem jest The lotus eater i to "g³upkowate" klawiszowe w nim interludium - nawet na Ghost reveries by to nie przesz³o, o wcze¶niejszych albumach nie wspominaj±c).
 Jedyne, czego mi brakuje to jaki¶ konkretniejszy riff. I trochê ¿a³ujê, ¿e tak i w ten sposób klimatycznie jak kiedy¶ ju¿ nie bêdzie ;) Ale ogólnie spoko, spoko.

 Czy tylko mnie wokale ~4:12 wydaj± siê bli¼niaczo podobne do tych z The lotus eater w okolicach ~7. minuty? :P

grzes227

  • Posts: 233
  • Karma: +4/-0
  • Gender: Male
  • Wrecking Crew!
Odp: Heritage
« Reply #489 on: 2011-07-27, 18:39:49 »
Mi siê podoba i to bardzo ;D
In the rays of the sun I am longing for the darkness...

helios

  • Posts: 16
  • Karma: +1/-0
  • Gender: Male
Odp: Heritage
« Reply #490 on: 2011-07-27, 18:58:07 »
Quote
Czy tylko mnie wokale ~4:12 wydaj± siê bli¼niaczo podobne do tych z The lotus eater w okolicach ~7. minuty? :P
Nie tylko, mi te¿ choæ, wy³apa³em to przy drugim przes³uchaniu, pierwszy raz by³ trochê za du¿ym zaskoczeniem.
Utwór jak dla mnie bardzo ciekawy i choæ uwielbiam Mike'owy growl, to uwa¿am, ¿e ni w z±b by tu nie pasowa³ (choæ mo¿e to tylko reakcja obronna mojego umys³u po otrzymaniu informacji, ¿e growlu nie bêdzie :P). I jednocze¶nie jestem pe³en podziwu (choæ w sumie nawet przez chwilê w to nie w±tpi³em), ¿e uda³o siê stworzyæ ciê¿ki klimat pomimo ich braku i bez gwa³townego pieprzniêcia. Pierwsze skojarzenia jakie mia³em w trakcie s³uchania, to stary, wielki, skrzypi±cy drewniany dom i "co¶" czaj±ce siê na granicy wzroku (szczególnie fragment od 2:50 do 3:45), nastrój w ka¿dym razie dobry. Jedyny fragment, który mi ¶rednio le¿y, to wokal na tle samej perkusji i basu (zaczynaj±cy siê w 4:50), jako¶ tak dziwnie brzmi, bêdê siê musia³ przyzwyczaiæ ;) Za to sama koñcówka przegenialna, ogólnie jestem nastawiony bardzo pozytywnie (i nie musia³em w tym celu przes³uchiwaæ nie wiadomo ile razy, akurat jako¶ mi szybko przypasowa³a ta zmiana). P³yta na pewno wyl±duje u mnie, kiedy tylko dorwê j± w jakimkolwiek sklepie.

Stansfield

  • Posts: 175
  • Karma: +1/-0
  • Gender: Male
Odp: Heritage
« Reply #491 on: 2011-07-27, 22:15:45 »
No no, chyba znowu zacznê s³uchaæ Opeth, a my¶la³em ¿e ju¿ nic ciekawego nie nagraj±  :)

Mam nadziejê ¿e na p³ycie bêdzie wiêcej takich motywów jak ten w ¶rodku (od ~2:30)
bring our minds together, press them tight

ambush1

  • Mourner
  • *
  • Posts: 966
  • Karma: +18/-0
  • Gender: Male
  • 3
Odp: Heritage
« Reply #492 on: 2011-07-28, 09:07:57 »
Nie twierdzê, ¿e utwór jest totalnie do bani, nie, nie jest. Jest ca³kiem przyzwoity ale z drugiej strony, no wla¶nie... po prostu przyzwoity.. nie tego siê spodziewam od Opeth. Co do brzmienia to gdzie tu prog.?? :? skoro utworu s³ucha siê, jak wielu stwierdzi³o, (o dziwo jako pozytyw - Opeth) jak starych rockowych kapel.. no chwila czy tego oczekujemy od Opeth od jakiejkolwiek progresywnej kapeli? Naprawde tak cieszycie siê z tej 'zmiany'? Ja gdy mam ochotê pos³uchaæ starszych (dobrych/niedobrych kwestia gustu) klimatów to siêgam do Deep Purple i etc. Nie zaliczam siê do osób na si³e szukaj±cych czego¶ dobrego w utworach ulubionej kapeli tylko dlatego, i¿, no w³a¶nie, to ulubiona kapela... Szkoda ¿e Mikael nie obra³ takiej scie¿ki na jaki¶ poboczny projekt... mi brakuje charakterystycznych cie¿kich powtarzaj±cych siê riffów, piêknych solówek i genialnych przej¶æ. Co do vokali to uwielbia³em mieszankê, zestawienie energii ze spokojem i wysublimowanym smakiem jazzowych akompaniamentów.
ALE.. its only one track, i'm w8ing 4 the rest of the album.

bts

  • Posts: 737
  • Karma: +30/-0
  • Gender: Male
    • deadmint vinyl blog
Odp: Heritage
« Reply #493 on: 2011-07-28, 09:26:24 »
Co do brzmienia to gdzie tu prog.??

Przecie¿ ten utwór to esencja progresywego grania! No i sorry, ale takie bezpo¶rednie porównywanie Opeth do Deep Purple ma siê nijak do rzeczywisto¶ci. Inspiracje starym graniem s³ychaæ, a jak¿e, chocia¿by w instrumentarium. Ale nie przesadzajmy! Przecie¿ w tym numerze ewidentnie s³ychaæ, ¿e wyszed³ spod rêki Akerfelda mimo, ¿e jest zagrany w nieco innym stylu ni¿ dotychczas i z wykorzystaniem innego brzmienia. Ci±gle s± tam bardzo charakterystyczne dla Opeth riffy i solówki. Po wielokrotnym os³uchaniu siê z Devil's Orchard stwierdzam, ¿e ten numer bije na g³owê ka¿dy który pojawi³ siê na Watershed. Je¶li ca³a p³yta bêdzie tak mocna to niewykluczone, ¿e oka¿e siê jednym z najlepszych albumów zespo³u (chodzi mi o ocenê obiektywn±, nie przez pryzmat zagorza³ego fana "starego" Opeth, bo tu mo¿e byæ ró¿nie).  No ale to czas poka¿e.

W ogóle przypomina mi to sytuacjê z ostatni± Anathem±. Po ukazaniu siê WHBWH wielu fanów wiesza³o na zespole psy. ¯e p³yta s³aba, ¿e brzmienie nie takie, ¿e sie wypalili itp itd tymczasem wystarczy zerkn±æ na np. progarchives i sie okazuje, ¿e jest to jeden z najlepiej ocenianych albumów Anathemy (zaraz po Judgement i Alternative 4). Pierwsze emocje opad³y, ludzie nabrali dystansu i nieco obiektywizmu.

Porównania do ostatniego POS s± trochê nietrafione, bo o ile POS posz³o w stronê zdecydowanie mniej progresywn± o tyle z Opeth mo¿e byæ wprost przeciwnie (s±dz±c po tym jednym kawa³ku) no ale to oka¿e siê dopiero jak poznamy ca³± p³ytê.

Muzyka siê zmienia tak jak ludzie j± tworz±cy. To bardzo dobre zjawisko. Gdyby by³o inaczej (a czasem niestety tak bywa)to by³aby dopiero bieda ;-)
« Last Edit: 2011-07-28, 09:41:22 by bts »

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Heritage
« Reply #494 on: 2011-07-28, 10:21:03 »
Po wielokrotnym os³uchaniu siê z Devil's Orchard stwierdzam, ¿e ten numer bije na g³owê ka¿dy który pojawi³ siê na Watershed.

W³a¶nie problem w tym, ¿e dla mnie nie bardzo. To co siê dzieje w utworze oko³o 4:50 przez 20 sekund to jaka¶ pomy³ka, niewypa³. Perkusja niby fajnie jazzuje, ale ten wokal to jest taki "przyda³oby siê co¶ za¶piewaæ, bo jest pusto, to dogram na poczekaniu", zupe³nie to do mnie nie trafia i nie klei siê z reszt±. S± fajne pomys³y w tym kawa³ku, s± te¿ riffy, ale mam wra¿enie, ¿e jest te¿ trochê elementów nieco wystêkanych nie wiadomo po co. Brak mi tu jakiej¶ spójno¶ci. Kiedy s³ucham Lotus Eater, to chocia¿ ma on w sobie naprawdê zabójcz± mieszankê, to wszystko ze sob± siê ³±czy logicznie i tego braku spójno¶ci nie odczuwam. Tak samo jest z Hessian Peel, Heir Apparent, Hex Omega czy Derelict Herds. Mo¿liwe, ¿e w kontek¶cie Heritage oka¿e siê, ¿e TDO jest do¶æ prostym kawa³kiem, a oni tam robi± cuda o jakich nam siê jeszcze nie ¶ni³o - ale mo¿e te¿ byæ tak, ¿e ca³y album jest w³a¶nie tak lekko upo¶ledzony i pozostanie po nim uczucie, ¿e Mikael porusza³ siê po nowym gruncie niezbyt pewnie. To takie gdybanie. Nowy utwór jest dobry, ale do doskona³o¶ci wiele mu w moich oczach brakuje. Zapewne po jakim¶ czasie zaakceptujê go w ca³o¶ci i przyzwyczajê siê do tego, co mnie teraz razi, w±tpiê jednak, bym stan±³ w obronie takich elementów.
Jeszcze co do brzmienia jak Deep Purple - brzmienie ogólnie nawi±zuje do lat siedemdziesi±tych, a DP po prostu dobrze te lata reprezentuje, st±d, wydaje mi siê, te porównania. Stylistycznie jako¶ trudno mi znale¼æ w TDO odwo³ania do hard rocka z tamtej dekady i osobi¶cie nie mam ¿adnego skojarzenia w stylu "to jest zupe³nie jak zespó³ X". Mo¿e nie znam akurat tego zespo³u, do którego to jest podobne. Alice Coopera te¿ nie s³ucha³em w ¿yciu poza mo¿e dwoma piosenkami :]