Poll

Najlepszy kawa³ek na Heritage to:

Heritage
1 (1.3%)
The Devil's Orchard
9 (11.7%)
I Feel the Dark
7 (9.1%)
Slither
3 (3.9%)
Nepenthe
2 (2.6%)
Häxprocess
14 (18.2%)
Famine
7 (9.1%)
The Lines in My Hand
6 (7.8%)
Folklore
21 (27.3%)
Marrow of the Earth
2 (2.6%)
Pyre
1 (1.3%)
Face in the Snow
4 (5.2%)

Total Members Voted: 55

Author Topic: Heritage  (Read 247111 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Heritage
« Reply #675 on: 2011-09-03, 15:36:55 »
A ja jestem w grupie, która jeszcze poczeka. "Nie móc się doczekać" wcale się nie gryzie z "czekać cierpliwie". Nie będę sobie psuć tej zabawy:
moment otwarcia, zapach bookletu, pelne skupienie, zeby tylko czegos przypadkiem nie potargac albo krazka nie zarysowac. Dwa tygodnie...
Słuchać teraz to jak wyjść z imprezy przed jej rozpoczęciem ;P

Funnykris

  • Posts: 531
  • Karma: +8/-3
    • https://kchoma.bandcamp.com/
Odp: Heritage
« Reply #676 on: 2011-09-03, 16:50:19 »
A ja jestem w grupie, która jeszcze poczeka. "Nie móc siê doczekaæ" wcale siê nie gryzie z "czekaæ cierpliwie". Nie bêdê sobie psuæ tej zabawy:
moment otwarcia, zapach bookletu, pelne skupienie, zeby tylko czegos przypadkiem nie potargac albo krazka nie zarysowac. Dwa tygodnie...
S³uchaæ teraz to jak wyj¶æ z imprezy przed jej rozpoczêciem ;P
Ja tamto uczucie podekscytowania now± CD w kolekcji mam za ka¿dym razem kiedy kupujê p³ytê. Niezale¿nie czy s³ysza³em wcze¶niej czy nie  8)

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Heritage
« Reply #677 on: 2011-09-03, 17:06:35 »
Me too.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Wujek

  • Posts: 382
  • Karma: +6/-0
  • Gender: Male
Odp: Heritage
« Reply #678 on: 2011-09-03, 17:29:00 »
Dobra, pierwsze parê przes³uchañ za mn±. Przyznam, ¿e jestem bardzo usatysfakcjonowany, chocia¿ pocz±tkowo ta strona mnie, która jest fanem Morbid Angel, Death etc. krzycza³a z bólu i roz¿alenia. Z ka¿dym przes³uchaniem bardziej tonê w tej p³ycie. Zastrze¿enie mam tylko jedno - spodziewa³em siê trochê bardziej spójnej p³yty, której bêdzie siê s³ucha³o jako ca³o¶ci, a mam wra¿enie, ¿e wszystkie utwory mog³yby tworzyæ osobne albumy, mimo podobieñstw.
Palenie tytoniu cewk± moczow± powoduje raka prostaty.

Serenity Painted Death

  • Posts: 481
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
Odp: Heritage
« Reply #679 on: 2011-09-03, 19:39:21 »
Po pierwszych dwóch przes³uchaniach mam ochotê napisaæ "A nie mówi³em". Podtrzymuje to co powiedzia³em jeszcze przed premier±:
Quote
Tylko czemu on nie mo¿e za³o¿yæ co¶ w stylu "Mikael Akerfeldt Project" i pod t± nazw± wydawaæ wszystko to co mu do g³owy przyjdzie? Wydawanie takiej p³yty pod szyldem Opeth to takie pój¶cie na ³atwiznê. Wykorzystanie "wyrobionej marki" i takie lekkie "oszustwo" w stosunku do "starych" fanów
Niestety Heritage to jakby p³yta zupe³nie innego zespo³u. "Opeth is dead", a dok³adniej taki Opeth jaki do tej pory znali¶my. Spodziewa³em siê, ¿e na nowej p³ycie mo¿e nie byæ nic z death metalu, ale tutaj nie ma praktycznie nic z jakiegokolwiek metalu, bo to jest po prostu album prog rockowy... Starzy fani Opeth lubi±cy ten zespó³ za stare dokonania na pewno sobie pou¿ywaj±... Ale mniejsza z tym. Teraz co do zawarto¶ci. Heritage nie jest p³yt± z³±, jest p³yt± nawet niez³±. Mi póki co najbardziej podobaj± siê pierwsze trzy i ostatnie trzy utwory. Najtrudniej jest mi siê wgry¼æ w "Nepenthe", "Haxprocess" i "Famine". Sam ¶rodek p³yty jest najtrudniejszy w odbiorze.  Tak jak ju¿ kto¶ wspomnia³ p³yta nie jest zbyt spójna. Momentami jest zbyt chaotyczna. Niektóre partie s± po prostu zbyt krótkie. Jedna partia zbyt szybko przechodzi w drug±. Nie ma momentu takiego "nacieszenia siê" d¼wiêkami tak jak by³o to na poprzednich p³ytach Opeth. Heritage nie wzbudza we mnie takich emocji jak chocia¿by Damnation. Mimo tego ¿e jest dosyæ wolna, to jest dosyæ weso³a a nie tak melancholijna (z ma³ymi wyj±tkami). Ta weso³o¶æ przejawia siê równie¿ w wokalu Mikaela. I w³a¶nie, wokal... Niestety muszê stwierdziæ ¿e jako¶ czysty wokal Akerfeldta nie powali³ mnie na tym kr±¿ku... Du¿o ¶piewania, jak na mój gust a¿ za du¿o... Pod koniec p³yty ju¿ mnie to trochê mêczy i wtedy najbardziej ¿a³ujê ¿e Mike zrezygnowa³ z growlowania...  Równie¿ ¿a³ujê ¿e ta p³yta nie zosta³a nagrana w wersji metalowej. Heritage jest jak zlepek ciekawej muzyki, niestety bez tego "czego¶" co lubi³em w poprzednich albumach Opeth, bez tej kropki nad I. Nie jest to p³yta a¿ tak na³adowana emocjami. Po prostu niez³y prog rock i... tyle. Ale to jest moja opinia zaledwie po dwóch przes³uchaniach, wiêc zobaczymy co bêdzie dalej...
Najwiêksz± zalet± cz³owieka jest to, ¿e potrafi my¶leæ.
Szkoda tylko, ¿e jest to tak¿e jego najwiêksza wada.

vertigo

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 1328
  • Karma: +7/-0
  • Gender: Male
Odp: Heritage
« Reply #680 on: 2011-09-03, 19:42:19 »
Wlasnie o to chodzi, moment otwarcia, zapach bookletu, pelne skupienie, zeby tylko czegos przypadkiem nie potargac albo krazka nie zarysowac. Dwa tygodnie...
Lepiej siê wcze¶niej upewnij czy nie bêdziesz mia³ ochoty na rytualne spalenie kr±¿ka, bo mo¿e siê okazaæ, ¿e zapach bookletu to najlepsza rzecz na tym albumie ;]

Funnykris

  • Posts: 531
  • Karma: +8/-3
    • https://kchoma.bandcamp.com/
Odp: Heritage
« Reply #681 on: 2011-09-03, 20:25:42 »
S³ucham na spokojnie ju¿ 4 raz :) Ludzie... nie wiem na czym s³uchacie ale... To jak ta p³yta jest nagrana i zmiksowana jest niesamowite! Zainwestujcie w dobre s³uchawki i zobaczycie ile jest na niej niuansów dzwiêkowych ;) Nagrania bardzo szczegó³owe i czuæ tu takiego... analogowego ducha  8) Mnie osobi¶cie wci±ga coraz bardziej :) Czekam ju¿ tylko na przesy³kê z RS ale spokojny :)

Przyznam szczerze ¿e wola³bym, ¿eby to by³a solowa p³yta Mikaela. By³bym bardziej zadowolony z killera w stylu MAYH czy BP no ale to te¿ jest ¶wietne :)

grzes227

  • Posts: 233
  • Karma: +4/-0
  • Gender: Male
  • Wrecking Crew!
Odp: Heritage
« Reply #682 on: 2011-09-03, 21:09:28 »
\Zainwestujcie w dobre s³uchawki i zobaczycie ile jest na niej niuansów dzwiêkowych ;) Nagrania bardzo szczegó³owe i czuæ tu takiego... analogowego ducha
Szczególnie w Mp3 ;->
In the rays of the sun I am longing for the darkness...

ambush1

  • Mourner
  • *
  • Posts: 966
  • Karma: +18/-0
  • Gender: Male
  • 3
Odp: Heritage
« Reply #683 on: 2011-09-03, 21:29:42 »
\Zainwestujcie w dobre s³uchawki i zobaczycie ile jest na niej niuansów dzwiêkowych ;) Nagrania bardzo szczegó³owe i czuæ tu takiego... analogowego ducha
Szczególnie w Mp3 ;->
Dok³adnie:D oi grzeszycie Panowie, to tak jakby lizaæ cukier przez szklankê:P no ale tu odzywa siê moja natura audiofila;) Ja sobie poczekam jeszcze troszku i zobaczymy jak Heritage faktycznie wypada w ods³uchu. Only 2 weeks;)

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Heritage
« Reply #684 on: 2011-09-03, 21:50:08 »
Starzy fani Opeth lubi±cy ten zespó³ za stare dokonania na pewno sobie pou¿ywaj±...
S³ucham Opeth od 97 roku, czyli ju¿ ponad 14 lat, wiêc jak gdyby jestem starym fanem i o obrzucaniu formacji b³otem nie ma mowy. :wink: Majk na albumie da³ po prostu upust swoim fascynacjom muzycznym. Nie przeszkadza mi to. Czy "Heritage" jest skokiem w bok, czy mo¿e pocz±tkiem nowej drogi, przekonamy siê dopiero przy okazji kolejnej p³yty. Najnowszy album przes³ucha³em zaledwie trzy razy i ju¿ do premiery raczej go nie bêdê rusza³ - orygina³ do odtwarzacza, s³uchawki na uszy i wtedy dopiero bêdê siê delektowa³ now± muz±, a jest czym. :) Mimo tylko takiego powierzchownego zaledwie mu¶niêcia "Heritage", dwa Majkowe tematy wkrêci³y mi siê ju¿ w g³owê - melodia, któr± Majk ¶piewa w Nepenthe zaraz po "moonloopowej" czê¶ci (nb. ¶wietna partia perkusji) oraz wers w The Lines In My Hand (decrees remain...).
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Kozog³owy

  • Posts: 120
  • Karma: +3/-19
  • Gender: Male
Odp: Heritage
« Reply #685 on: 2011-09-04, 00:02:13 »
Po trzech prze¶³uchaniach p³yty mogê powiedzieæ co¶ wiêcej.

P³yta jest dla mnie "za weso³a". Zdarzaj± siê kawa³ki "smutniejsze" i to s± te lepsze, ale mimo wszystko p³yta w ca³o¶ci wci±¿ zdecydowanie na minus. Mo¿e jedynie Haxprocess wrzuci³bym na mp3, a wokal w ca³o¶ci przypomina s³awne "Will their children cry when their mother die".W³a¶ciwie to nawet mam wra¿enie, jakby to by³a kontynuacja Hessian Peel.

I czysty wokal Majka w³a¶nie mnie zmêczy³, je¶li jego growle nie ulegn± poprawnie chyba mogê zacz±æ szukaæ nowego ulubionego zespo³u :>

Milad

  • Posts: 1267
  • Karma: +13/-0
  • Gender: Male
  • Bez gwiazdy nie ma jazdy :V
    • City of Mirrors
Odp: Heritage
« Reply #686 on: 2011-09-04, 01:07:10 »
Wobbler nagra³ lepszy album ale jest spoko.

podpisano, Minimalistyczny Milad.
No way in from the outside, no way out from within.

mrówa

  • Mourner
  • *
  • Posts: 476
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Drummer
    • Whiterose
Odp: Heritage
« Reply #687 on: 2011-09-04, 02:17:20 »
Quote from: Funnykris
By³bym bardziej zadowolony z killera w stylu MAYH czy BP no ale to te¿ jest ¶wietne :)
Nie rozumiem ludzi, którzy wol± dostaæ na nowym albumie co¶ co by³o ju¿ na poprzednich, nawet je¶li okre¶la siê to mówi±c "w stylu". Wszystko siê zmienia, muzycy te¿. Mikael chcia³ nagraæ tak±, a nie inn± p³ytê.

Funnykris

  • Posts: 531
  • Karma: +8/-3
    • https://kchoma.bandcamp.com/
Odp: Heritage
« Reply #688 on: 2011-09-04, 10:35:04 »
Quote from: Funnykris
By³bym bardziej zadowolony z killera w stylu MAYH czy BP no ale to te¿ jest ¶wietne :)
Nie rozumiem ludzi, którzy wol± dostaæ na nowym albumie co¶ co by³o ju¿ na poprzednich, nawet je¶li okre¶la siê to mówi±c "w stylu". Wszystko siê zmienia, muzycy te¿. Mikael chcia³ nagraæ tak±, a nie inn± p³ytê.
Wszystkier poprzednie p³yty by³y podobne (death metal) i wola³bym ¿eby Opeth dalej by³o metalowe. Oczywi¶cie ka¿da p³yta by³a inna i chcia³bym ¿eby nowa mia³a w sobie co¶ nowego :) Ale w tej otoczce death metalowej. Rozumiesz ju¿?

archiver42

  • Posts: 11
  • Karma: +2/-0
Odp: Heritage
« Reply #689 on: 2011-09-04, 10:58:56 »
Od dwóch dni ju¿ pewnie nikt nie chce zostaæ moim s±siadem  :D ale mo¿e kto¶ siê skusi na recenzjê :P   http://wyspajowisza.blogspot.com/2011/09/muzyka-opeth-heritage-2011.html