Poll

Najlepszy kawa³ek na Heritage to:

Heritage
1 (1.3%)
The Devil's Orchard
9 (11.7%)
I Feel the Dark
7 (9.1%)
Slither
3 (3.9%)
Nepenthe
2 (2.6%)
Häxprocess
14 (18.2%)
Famine
7 (9.1%)
The Lines in My Hand
6 (7.8%)
Folklore
21 (27.3%)
Marrow of the Earth
2 (2.6%)
Pyre
1 (1.3%)
Face in the Snow
4 (5.2%)

Total Members Voted: 55

Author Topic: Heritage  (Read 247102 times)

0 Members i 8 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Heritage
« Reply #720 on: 2011-09-06, 15:34:13 »
Dodzwonic sie do Ciebie bedzie kurewsko trudna sprawa :D
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Heritage
« Reply #721 on: 2011-09-06, 15:54:00 »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

bts

  • Posts: 737
  • Karma: +30/-0
  • Gender: Male
    • deadmint vinyl blog
Odp: Heritage
« Reply #722 on: 2011-09-06, 15:54:27 »
Czytając te wasze cierpiętnicze posty skojarzenie mam tylko jedno:

http://www.youtube.com/watch?v=e4q6eaLn2mY

 :lol:

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Heritage
« Reply #723 on: 2011-09-06, 16:31:59 »
Nie martwcie siê - to nie dzia³a tak jak film i nie da siê tu zdradziæ zakoñczenia, psuj±c ca³± zabawê ;) to po prostu trzeba us³yszeæ..

Ja ju¿ us³ysza³em dwukrotnie, ale przy takim ciê¿kim do zgryzienia orzechu to zdecydowanie za ma³o.. Póki co moje wnioski s± takie: jest nietypowo - czego oczekiwa³em - ale te¿ nie zawsze równo.. Heritage to ³adne intro - szkoda, ¿e nie pokusili siê o perkusjê z miote³kami, ¿eby dope³niæ tego quasi-jazzowego nastroju. TDO pozostaje póki co moim faworytem na p³ycie (za to jakim!), ale ¶ci¶le pod±¿a za nim I Feel The Dark - w szczególno¶ci ze swoim upiornym przej¶ciem rodem jakby z horroru z lat 70tych. Problem w tym, ¿e im dalej tym mocniej napiêcie spada, a przynajmniej takie mam chwilowo wra¿enie.. S± ciekawsze momenty, jak na przyk³ad Nepenthe, ale te¿ du¿o w±tpliwych. Na przyk³ad za Chiny nie zrozumiem dlaczego w Famine po tym nastrojowym budowaniu napiêcia przez partie Acuny nagle od czapy wchodzi totalnie z kosmosu ta partia fortepianu. Nie przekonuje mnie te¿ ta pseudo-ajronowa galopada w Slither.. Akerfeldt du¿o eksperymentuje z wokalem, raz lepiej raz gorzej, ale ogólnie jestem za i ani growlu ani podwójnej stopy mi nie ¿al zupe³nie. A jak ju¿ jestem w temacie perkusji to muszê przyznaæ, ¿e Axe na tej plycie pokaza³ gigantyzn± klasê i s±dzê, ¿e Lopez by tego lepiej nie zagra³. Zreszt± wszyscy instrumentali¶ci zaskakuj± na tej p³ycie - in plus. Na razie jednak ca³o¶æ musi osi±¶æ.

Hieronim_Berbelek

  • Posts: 666
  • Karma: +21/-1
  • Gender: Male
Odp: Heritage
« Reply #724 on: 2011-09-06, 18:46:30 »
Czytaj±c te wasze cierpiêtnicze posty skojarzenie mam tylko jedno:

http://www.youtube.com/watch?v=e4q6eaLn2mY

 :lol:

Cz³owieku, rozwali³e¶ mnie :D
No justice here, No liberty
No reason, No blame
There's no cause to taint the sweetest taste of blood
And greetings from the nation
As we shake the hands of time
They're taking their ovations
The vultures stay behind

ambush1

  • Mourner
  • *
  • Posts: 966
  • Karma: +18/-0
  • Gender: Male
  • 3
Odp: Heritage
« Reply #725 on: 2011-09-06, 18:58:32 »
W kupie si³a! pewnie padniecie ze ¶miechu, ale The Devil's Orchard (jedyny znany mi "przeciek") mam w telefonie jako dzwonek. Bojê siê co bêdzie po poznaniu ca³ej p³yty! :shock:
Dodzwonic sie do Ciebie bedzie kurewsko trudna sprawa :D
:rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

metjar

  • Posts: 366
  • Karma: +1/-0
  • Gender: Male
Odp: Heritage
« Reply #726 on: 2011-09-06, 20:30:23 »
Jak s³ucha³em album po raz pierwszy to by³em delikatnie niezadowolony, ale z czasem uwa¿am ¿e jednak Mike & Co nagrali solidny album. Jeszcze nie wszystkie kawa³ki docieraj± do mnie ale jestem prawie pewien, ¿e odkryje je wszystkie ;).

Póki co Folklore, a szczególnie fragment po wyciszeniu mia¿d¿y.

Ogólnie album na wielki plus, ale jednak s± i ma³e minusiki.
- brak growlu (choæ z czasem mo¿e do mnie dojdzie ¿e w tym albumie nie ma po prostu miejsca na growl),
- strona liryczna. Jako¶ wolê teksty ze starych albumów.

bts

  • Posts: 737
  • Karma: +30/-0
  • Gender: Male
    • deadmint vinyl blog
Odp: Heritage
« Reply #727 on: 2011-09-06, 20:35:00 »
- strona liryczna. Jako¶ wolê teksty ze starych albumów.

No wiesz...jakoś tak głupio byłoby wydać nową płytę z tekstami ze starych albumów. ;-)

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
Odp: Heritage
« Reply #728 on: 2011-09-06, 21:24:55 »
Zaczyna do mnie przemawiaæ Haxprocess, a pocz±tek Nepenthe (tam, gdzie jest basik i delikatna perkusja) jest naprawdê mistrzowsko zagrany. The Lines in My Hand zaczyna siê uk³adaæ - szczególnie od 2:12 takie wokalne harmoine. I nie wiem czemu czujê tu jednak rêkê Wilsona.
Folklore jednak jest niedo¶cignionym faworytem. Szczególnie w³a¶nie ta koñcówka po wyciszeniu.


Milad

  • Posts: 1267
  • Karma: +13/-0
  • Gender: Male
  • Bez gwiazdy nie ma jazdy :V
    • City of Mirrors
Odp: Heritage
« Reply #729 on: 2011-09-06, 21:40:39 »
Ostatni utwór jest najlepszym na p³ycie. Reszta bardzo dobra, ale nie zaskakuje, s³ychaæ stary dobry opeth, nie wiem gdzie tu siê doszukiwaæ ró¿nic, ot taka p³ytka, której po Watershed mo¿na siê by³o spodziewaæ, klimat podobny jak w ostatnim kawa³ku z Watershed ;). Jeszcze raz powiem - ostatni kawa³ek - ka¿da sekunda to majsterstyk, poezja, proza, menopauza, gastroskopia muzyczna.
No way in from the outside, no way out from within.

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
Odp: Heritage
« Reply #730 on: 2011-09-06, 21:47:38 »
Ostatni utwór jest najlepszym na p³ycie. Reszta bardzo dobra, ale nie zaskakuje, s³ychaæ stary dobry opeth, nie wiem gdzie tu siê doszukiwaæ ró¿nic, ot taka p³ytka, której po Watershed mo¿na siê by³o spodziewaæ, klimat podobny jak w ostatnim kawa³ku z Watershed ;). Jeszcze raz powiem - ostatni kawa³ek - ka¿da sekunda to majsterstyk, poezja, proza, menopauza, gastroskopia muzyczna.

Dorzuæ kolonoskopiê i Ciê pobijê :P

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Heritage
« Reply #731 on: 2011-09-06, 21:49:07 »
Ja mam to samo akurat z "I Feel The Dark". Fajnie sobie pos³uchaæ t± p³ytê po cichu na s³uchawkach wtedy wylatuj± te wszystkie dzieciêce szepty, jakie¶ krzyki, pojedyncze linie pianina. ¦wietnie siê to ze sob± klei. Kto¶ tu wspomnia³ na forum, ¿e fajny by³by kierunek wyznaczony na "The Throat of Winter" i wychodzi na to, ¿e tak siê w³a¶nie sta³o. Podoba mi siê tak¿e ¿e Mikael nie boi siê siêgn±æ daleko we w³asn± twórczo¶æ. Gitary akustyczne w "Haxprocess" to dla mnie czysty "Morningrise". I perkusja Axe'a. Chcia³bym widzieæ teraz barana, który powie o nim ¿e to taki death metalowy ³omotacz. On chyba przez ostatnie 3 lata s³ucha³ dyskografii King Crimson w kó³ko na okr±g³o.
[under construction]

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Heritage
« Reply #732 on: 2011-09-06, 22:35:36 »
Okej, jestem po kolejnym przes³uchaniu. Przyczepiam siê do "The Devil's Orchard" - ju¿ kiedy¶ chyba pisa³em, ¿e w tym kawa³ku a¿ siê prosi o miêsiste brzmienie gitar i growl. Ostatnia nadzieja w koncertach. Poza tym czy g³ówny riff jest tak typowo opethowy, ¿e a¿ mam wra¿enie, ¿e to autoplagiat z innego kawa³ka. Aktualnie przes³uchujê dyskografiê, bo nie mogê siê opêdziæ od tego wra¿enia. Pachnie Deliverance i Blackwater Park. Wror, muszê to znale¼æ.

Ogólnie jestem coraz bardziej entuzjastyczny. To naprawdê ¶wietny materia³. Pewne jest to, ¿e Opeth postawi³ ¶rodowisko swoich fanów na g³owie - mo¿na by to porównaæ z wrzuceniem rosomaka do fermy kur.

W ogóle premiera Heritage wskrzesi³a u mnie nieco s³abn±ce zainteresowanie zespo³em. Ghost Reveries i Watershed jako¶ mnie nie krêci³y, zacz±³em w±tpiæ. A¿ tu nagle taki powiew ¶wie¿o¶ci. Jeszcze zanim przes³ucha³em nowe dzie³o, ods³ucha³em kompletn± dyskografiê i stwierdzi³em, ¿e nawet tak wzgardzone przeze mnie albumy s± ¶wietne. Teraz po zapoznaniu siê z Heritage nie mogê wyj¶æ z podziwu, ¿e powsta³ album tak ró¿ny od pozosta³ych, a jednak opethowy do szpiku ko¶ci. Gdyby zamiast Deliverance i Damnation powsta³ jeden album - brzmia³by dok³adnie tak.
True Pagan Winter Crew

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Heritage
« Reply #733 on: 2011-09-06, 23:34:35 »
Quote from: Empik
11. Pyre 05:35
12. Face In The Snow 04:05
Czasy bonusowych kawa³ków potwierdza tak¿e Amazon (Pyre (5:32), Face In The Snow (4:04)). Ciekawe w jakim stylu bêd±, rozbudowane i progresywne jak Nepenthe lub Häxprocess, proste rockowe pokroju Slither czy wyciszone miniatury w stylu Marrow Of The Earth?
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Stansfield

  • Posts: 175
  • Karma: +1/-0
  • Gender: Male
Odp: Heritage
« Reply #734 on: 2011-09-07, 10:55:39 »
Bardzo dobra p³yta, mo¿e nie najlepsza w dyskografii, ale na pewno powy¿ej opethowej ¶redniej. Pos³uguj±c siê bardzo lu¼n± analogi± mo¿na by j± nazwaæ Ghost Reveries w wersji soft, takie mam przynajmniej subiektywne wra¿enie. Nie zgadzam siê zarzutami o muzyczn± nekrofiliê czy robienie kalki z lat 70. - to jest ten sam Opeth, ta sama tre¶æ , tyle ¿e przedstawiona  za pomoc± nieco innych ¶rodków. A Axe to jak najbardziej jest metalowy ³omotacz; byæ mo¿e nie s³ychaæ tego kiedy kto¶ siê przesiada na Opeth z metalu, ale s³ychaæ po przesiadce z jazzu czy krautrocka. Do Bruforda mu daleko, co jednak nie zmienia faktu, ¿e sekcja rytmiczna na Heritage jak najbardziej na plus.
bring our minds together, press them tight