Poll

Najlepszy kawa³ek na Heritage to:

Heritage
1 (1.3%)
The Devil's Orchard
9 (11.7%)
I Feel the Dark
7 (9.1%)
Slither
3 (3.9%)
Nepenthe
2 (2.6%)
Häxprocess
14 (18.2%)
Famine
7 (9.1%)
The Lines in My Hand
6 (7.8%)
Folklore
21 (27.3%)
Marrow of the Earth
2 (2.6%)
Pyre
1 (1.3%)
Face in the Snow
4 (5.2%)

Total Members Voted: 55

Author Topic: Heritage  (Read 247125 times)

0 Members i 2 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Heritage
« Reply #750 on: 2011-09-09, 16:14:04 »
I ja momentami mia³em takie skojarzenia. :)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Funnykris

  • Posts: 531
  • Karma: +8/-3
    • https://kchoma.bandcamp.com/
Odp: Heritage
« Reply #751 on: 2011-09-09, 17:48:11 »
Wie kto¶ ju¿ czy bonusowe utwory znajd± siê na CD czy tylko na dvd? Bo ró¿ne ¼ród³a ró¿nie podaja  :P

bts

  • Posts: 737
  • Karma: +30/-0
  • Gender: Male
    • deadmint vinyl blog
Odp: Heritage
« Reply #752 on: 2011-09-09, 18:21:38 »
Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że bonusy będą na dvd plus do albumu ma byc download card umożliwiający ściągnięcie tych dwóch dodatkowych numerów. W wersji wypasionej również na 7 calowym winylu.
« Last Edit: 2011-09-09, 18:25:23 by bts »

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Heritage
« Reply #753 on: 2011-09-09, 19:14:05 »
Dyskutuj±c ostatnio z kole¿ank± na temat tego co Mikael i Wilson wyrabiaj± je¶li chodzi o ich ostatnie "eksperymentowanie" (to co jest na Heritage i to co zapowiada siê, ¿e us³yszymy na nowym albumie Stefka) doszli¶my do wniosku, ¿e oni uprawiaj± takie progresywno-metalowe hipsterstwo. :] Nie mówiê na razie czy to dobrze czy ¼le - na oceny przyjdzie czas za kilka miesiêcy, kiedy os³ucham siê z oboma albumami i dane mi bêdzie tak¿e us³yszeæ ich wspólny projekt :P Co nie zmienia faktu, ¿e bardzo mo¿liwe, ¿e nied³ugo w chmurce tagów na la¶cie pojawi mi siê hipster metal :D

bts

  • Posts: 737
  • Karma: +30/-0
  • Gender: Male
    • deadmint vinyl blog
Odp: Heritage
« Reply #754 on: 2011-09-09, 19:30:29 »
Dyskutuj±c ostatnio z kole¿ank± na temat tego co Mikael i Wilson wyrabiaj± je¶li chodzi o ich ostatnie "eksperymentowanie" (to co jest na Heritage i to co zapowiada siê, ¿e us³yszymy na nowym albumie Stefka) doszli¶my do wniosku, ¿e oni uprawiaj± takie progresywno-metalowe hipsterstwo. :] Nie mówiê na razie czy to dobrze czy ¼le - na oceny przyjdzie czas za kilka miesiêcy, kiedy os³ucham siê z oboma albumami i dane mi bêdzie tak¿e us³yszeæ ich wspólny projekt :P Co nie zmienia faktu, ¿e bardzo mo¿liwe, ¿e nied³ugo w chmurce tagów na la¶cie pojawi mi siê hipster metal :D

Jeśli chodzi o Wilsona to nawet nie "ostatnie" a od dłuższego już czasu mam bardzo mieszane uczucia co do jego "sztuki". Pamiętam jak swego czasu byłem na koncercie promującym album "Fear of a Blank Planet" na którym grała jako support Anathema. O ile całą Anathemę miałem rozdziawioną gębę o tyle jeżozwierzom podziękowałem po drugim numerze. Jakieś to takie wszystko wykalkulowane i sztywne było. Od tamtej pory twórczość pana W. jakoś przestała mnie bawić. A starsze płyty naprawdę lubię. Mam jednak nadzieję, że z Opeth tak nie będzie.

Orka_Opeth

  • Posts: 398
  • Karma: +8/-0
  • Gender: Male
Odp: Heritage
« Reply #755 on: 2011-09-10, 09:36:37 »
Zaczynam siê wgryzaæ w p³ytê..... Zaczynam jako¶ ogarniaæ p³ytê ca³o¶ciowo... To co zauwa¿y³em to fakt ¿e praktycznie ka¿dy kawa³ek sk³ada siê z przynajmniej dwóch trzech czê¶ci.... Trudno to opisaæ ale s³uchaj±c Heritage mam wra¿enie ¿e jest wiêcej muzyki ni¿ mog³oby siê wydawaæ  :) , The Devil's Orchard i Haxprocess i Heritage  zabijaj±  :D reszta mnie jeszcze nie przekona³a specjalnie
out of the courtyard, come back tonight, my sweet satan I see you.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Heritage
« Reply #756 on: 2011-09-10, 09:48:30 »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Heritage
« Reply #757 on: 2011-09-11, 02:21:57 »
No i czê¶ciowo wyja¶ni³o siê, sk±d taka ok³adka:
Quote
Do tego rewelacyjna ok³adka, równie¿ w starym stylu – przedstawia fragment snu lidera grupy.
True Pagan Winter Crew

Hieronim_Berbelek

  • Posts: 666
  • Karma: +21/-1
  • Gender: Male
Odp: Heritage
« Reply #758 on: 2011-09-11, 14:00:32 »
No i czê¶ciowo wyja¶ni³o siê, sk±d taka ok³adka:
Quote
Do tego rewelacyjna ok³adka, równie¿ w starym stylu – przedstawia fragment snu lidera grupy.

Zdaje siê, ¿e by³o to ju¿ wyja¶nione do¶æ dawno w którym¶ z wywiadów ;)
No justice here, No liberty
No reason, No blame
There's no cause to taint the sweetest taste of blood
And greetings from the nation
As we shake the hands of time
They're taking their ovations
The vultures stay behind

mrówa

  • Mourner
  • *
  • Posts: 476
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Drummer
    • Whiterose
Odp: Heritage
« Reply #759 on: 2011-09-11, 14:03:47 »
Ja kojarzê tylko, ¿e tylko p³on±ce miasto po prawej stronie mu siê wymy¶li³o.


the_silent_man

  • Posts: 114
  • Karma: +9/-0
  • Gender: Male
Odp: Heritage
« Reply #761 on: 2011-09-11, 20:19:44 »
Trochê mnie tu nie by³o i trochê mnie minê³o. P³ytê znam od jakich¶ 5 dni i po kilkunastu przes³uchaniach jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Chocia¿ w sumie o zaskoczeniu mowy byc nie mo¿e bo mo¿na siê by³o tego spodziewac. Tak po kolei:

Heritage - cudo, by³o fajnie jakby to grali jako intro na koncertach
The Devil's Orchad - podtrzymuje swoje zdanie z samego pocz±tku, ¿e jest to bardzo dobry kawa³ek, ale jak siê okaza³o nie najlepszy
I Feel The Dark - jak dla mnie jeden z 3 najlepszych utworów na p³ycie, lubiê folkowego Opetha jak na pocz±tku, pó¼niej mam skojarzenia z King Crimson In The Court Of The Crimson King
Slither - kawa³ek prosty ale ja go bardzo lubiê, czuc tu oczywi¶cie ho³d dla Dio, ale Mikael pokaza³, ¿e ¿aden styl nie jest dla niego trudny, brzmi to bardzo naturalnie
Nepenthe - rozwija siê d³ugo, ale mniej wiêcej od ¶rodka, a dok³adnie te solówki to Adrian Belew jak nic, ¶wietne
Haxprocess - uwielbiam ten kawa³ek, je¶li mia³bym powiedziec, który kawa³ek z Heritage najbardziej "pachnie" mi Mornigrise to w³a¶nie ten
Famine - na razie nie mogê siê przekonac do koñca do tego utworu, sporo w nim nowego, ale z³y nie jest
The Lines In My Hand - bardzo "nieopethowy" utwór, ale mi siê bardzo podoba, chyba pierwszy utwór Opeth, przy którym mo¿na tañczyc, to nie tylko moja opinia ;-)
Folklore - to chyba jak na razie najwiêkszy pewniak z nowej p³yty, majstersztyk od pocz±tku do koñca
Marrow Of The Earth - jak dla mnie móg³by trwac o po³owê krócej i nie by³oby ¼le, trochê nudzi

Ogólnie p³yta dobra, ju¿ wed³ug mnie lepsza od Watershed, które te¿ lubi³em. Axe pokaza³, ¿e jest naprawdê dobry. Poza tym wokale Mikaela doprowadzone do mistrzostwa.
« Last Edit: 2011-09-11, 20:43:36 by the_silent_man »
Doesn't mean you should
Just because you can

ambush1

  • Mourner
  • *
  • Posts: 966
  • Karma: +18/-0
  • Gender: Male
  • 3
Odp: Heritage
« Reply #762 on: 2011-09-11, 20:20:34 »
only five days left

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Heritage
« Reply #763 on: 2011-09-11, 21:09:53 »
To zaraz, jak to w koncu z ta premiera jest? 16. czy 19. czy 20.? Ja mam w zamowieniu na Amazonie napisane, ze przyjdzie 19. a premiera 20., na oficjalnej napisane, ze 20., a Rockserwis podaje, ze 16. Wtf?
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Heritage
« Reply #764 on: 2011-09-11, 21:20:31 »
16 bêd± wysy³aæ, ¿eby na 19 dosz³o ;)
True Pagan Winter Crew

 

lofty-success