Poll

Najlepszy kawa³ek na Heritage to:

Heritage
1 (1.3%)
The Devil's Orchard
9 (11.7%)
I Feel the Dark
7 (9.1%)
Slither
3 (3.9%)
Nepenthe
2 (2.6%)
Häxprocess
14 (18.2%)
Famine
7 (9.1%)
The Lines in My Hand
6 (7.8%)
Folklore
21 (27.3%)
Marrow of the Earth
2 (2.6%)
Pyre
1 (1.3%)
Face in the Snow
4 (5.2%)

Total Members Voted: 55

Author Topic: Heritage  (Read 247102 times)

0 Members i 2 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

ambush1

  • Mourner
  • *
  • Posts: 966
  • Karma: +18/-0
  • Gender: Male
  • 3
Odp: Heritage
« Reply #810 on: 2011-09-15, 13:30:23 »
Recenzja z T-Mobile Music.
Tytu³ Szlachetna nuda trochê niepokoj±cy;)  Byle do poniedzia³ku (mam nadziejê, ¿e p³yta juz dojdzie), dam radê, dam!  Po tylu ró¿nych wypowiedziach smaka jest ogromna!

Stansfield

  • Posts: 175
  • Karma: +1/-0
  • Gender: Male
Odp: Heritage
« Reply #811 on: 2011-09-15, 14:08:33 »
Je¶li dobrze pamiêtam, to o Morningrise kto¶ kiedy¶ napisa³ "fachowa nuda", wiêc "szlachetna nuda" wcale nie brzmi tak ¼le  :)
bring our minds together, press them tight

the_silent_man

  • Posts: 114
  • Karma: +9/-0
  • Gender: Male
Odp: Heritage
« Reply #812 on: 2011-09-15, 17:08:04 »
W³a¶nie sobie ods³uchujê ostatnio-sobotni±  "Noc Muzycznych Pejza¿y" i Kosiñski okre¶li³ nowy album Opeth jako zaskakuj±cy i fantastyczny.

Edit: mam info z Rock Serwis, ¿e nowy Opeth bêd± mieli w najbli¿szy pi±tek.

No ja dopiero dzisiaj dosta³em emaila z Rock Serwisu, ¿eby dokonac przelewu wiêc mo¿e jutro wy¶l±, a jak nie to znajdê ich w tym Krakowie i poznaj± mój gniew  :P
« Last Edit: 2011-09-15, 17:12:25 by the_silent_man »
Doesn't mean you should
Just because you can

kulfon

  • Posts: 26
  • Karma: +0/-1
  • Gender: Male
Odp: Heritage
« Reply #813 on: 2011-09-15, 18:00:25 »
Zostanie wiêc wracanie do starych p³yt i ogromna pusta przestrzeñ której raczej nikt nie wype³ni. Osobi¶cie nie mogê siê pogodziæ z tak± zmian± w twórczo¶ci Opeth. Nie wiem po prostu za³amka. Teraz to ju¿ mo¿e byæ ten koniec ¶wiata w 2012 bo nic dobrego muzycznie ju¿ mnie nie spotka chyba:(

the_silent_man

  • Posts: 114
  • Karma: +9/-0
  • Gender: Male
Odp: Heritage
« Reply #814 on: 2011-09-15, 19:28:57 »
No wed³ug mnie to widac by³o ju¿ od dawna ¿e Mikael'a ci±gnie do takiego w³a¶nie grania. Mo¿na powiedziec, ¿e w koñcu nagra³ tak± muzykê jakiej s³ucha. Jak dla mnie to p³yta jest ¶wietna, ale rzeczywi¶cie jak kto¶ oczekiwa³ "soczystych" riffów i dawnego opethowego grania to nie ma raczej ¿adnej alternatywy. W±tpiê te¿ ¿eby na nastêpnym albumie Opeth powróci³ do death metalu i growlu. 
 
Doesn't mean you should
Just because you can

aibrean

  • Przyjaciel forum
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2147
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Female
  • nr 932
Odp: Heritage
« Reply #815 on: 2011-09-15, 22:19:51 »
Nie by³o mnie tu wieki wieczne, ale wczorajszy ods³uch Herityd¿a zdrza¼ni³ mnie tak srodze, ¿e nie wydzier¿y³am, muszê siê podzieliæ wra¿eniami.

A wra¿enia mam bardzo, bardzo z³e. Rozczarowanie roku, a mo¿e i ostatnich trzech lat. Po tym, co pokazali na Watershedzie (czule zwanym przeze mnie Watershitem) mia³am nadziejê, ¿e to tylko chwilowy spadek formy. Zobaczywszy jajcarsk±, kolorow± ok³adkê z daleka pachn±c± starymi dobrymi latami siedemdziesi±tymi, my¶la³am, ¿e bêdzie gites, Mike wróci do swojego ukochanego grania ze z³otej ery prog i art rocka i efekt zmia¿d¿y mnie na proszek, jak dawniej. Zapu¶ci³am wiêc p³ytkê i w miarê s³uchania mina mi rzed³±. Nuda, nuda coraz gorsza i wieje sanda³em (z mas³em). ¯e na pró¿no czeka³am na jakie¶ mocniejsze uderzenie, jaki¶ riff, jaki¶ growl to jeszcze do prze¿ycia - gorzej, ¿e ciekawych pomys³ów, czy to linii wokalnych, czy to gitarowych arpeggiów, czy w ogóle aran¿ów by³o jak na lekarstwo, dos³ownie na jednej rêce zliczyæ. I to rêce drwala -.- '. Teraz disclaimer - nie, nie wkurzy³o mnie to, ¿e nie ma tzw. pierdolniêcia. Chc± i¶æ w rock/jazz/ambient/cokolwiek? Ale¿ proszê bardzo, jestem wszystko¿erna. Natomiast zabola³o mnie, i to bardzo, ¿e jest to p³yta bez pomys³u, chaotyczna, bezjajeczna i nudna. Je¶li ju¿ gdzie¶ przez chwilê trafi³y siê ³adne pasa¿e gitarowo-mellotronowe, to natychmiast psu³a je banalna linia wokalu; je¶li trafi³o siê niebrzydkie arpeggio, to ci±gnê³o siê ponad dwie minuty, mêczone i przykrywane innymi ¶cie¿kami na wszystkie sposoby, a¿ obrzyd³o. Szlachetna nuda? A takiego! [pokazuje na ³okciu jakiego]. Szlachetnie nudziæ to mnie mog± Davis, Coltrane i Garbarek, artystycznie ziewaæ mogê przy ró¿nych tam post rockach i shoegaze'ach. Po Opecie spodziewam siê wspó³brzmieñ, przebiegów akordowych i melodii, od których twarz mi siê rozdziawi i tak zostanie, rytmów i arpeggiów (a niech tam, i riffów), które bêdê kompulsywnie nuciæ i wystukiwaæ na czym popadnie przez kolejne miesi±ce i lata. Tak by³o z o¶mioma poprzednimi p³ytami, do pewnego stopnia nawet i z Watershitem (z którym siê chyba przeproszê -.-). Po Heritage'u póki co zosta³o mi tylko rozczarowanie, niesmak i ca³kowita niechêæ do kolejnego odtworzenia.
Ok, byæ mo¿e reagujê zbyt emocjonalnie, mo¿e trochê pochopnie, na pewno bardzo subiektywnie, ale... cholera, Opeth by³ dla mnie kiedy¶ najwa¿niejszym zespo³em w ¿yciu, t³em d¼wiêkowym do wielu jego najwa¿niejszych i najpiêkniejszych momentów, i ja sobie najzwyczajniej w ¶wiecie nie wyobra¿am u¿ywania tej kapeli jako mi³ego relaksuj±cego te³ka do zapominania o kursie franka szwajcarskiego :(.
Ech, niech mnie kto¶ przytuli :/.
Every day is a battle to get up
Every day I put on a smile and every day it wears off
Every day I feel like telling the same people to shut up
Oh, it's so tough to love with no love

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Heritage
« Reply #816 on: 2011-09-16, 10:14:19 »
Przytul siê do której¶ starej p³yty, Ajbrin. Ja siê do Candlelight Years przytulê! :D  8)
...If I call will you come and will you save me?

Stansfield

  • Posts: 175
  • Karma: +1/-0
  • Gender: Male
Odp: Heritage
« Reply #817 on: 2011-09-16, 11:10:34 »
Zabawne jak to ostatnie zdanie o przytulaniu zmienia sens ca³ej recenzji  :>
bring our minds together, press them tight

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Heritage
« Reply #818 on: 2011-09-16, 11:28:02 »
Mam z Rock Serwis info "przekazane do wysy³ki". :)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

aibrean

  • Przyjaciel forum
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2147
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Female
  • nr 932
Odp: Heritage
« Reply #819 on: 2011-09-16, 12:37:27 »
Przytul siê do której¶ starej p³yty, Ajbrin. Ja siê do Candlelight Years przytulê! :D  8)

Chyba trzeba bêdzie, ech. Typujê MAYHa.

Zabawne jak to ostatnie zdanie o przytulaniu zmienia sens ca³ej recenzji  :>

Siaka¶ ¿aluzja? Nie, nie pomyli³y mi siê w±tki.
Every day is a battle to get up
Every day I put on a smile and every day it wears off
Every day I feel like telling the same people to shut up
Oh, it's so tough to love with no love

Stansfield

  • Posts: 175
  • Karma: +1/-0
  • Gender: Male
Odp: Heritage
« Reply #820 on: 2011-09-16, 13:29:07 »
Siaka¶ ¿aluzja? Nie, nie pomyli³y mi siê w±tki.

Bez tego ostatniego zdania sens recenzji by³by mniej wiêcej taki: "nie podoba mi siê Heritage a przecie¿ nie jestem ortodoksyjnym tru-metalowym ignorantem", a pod dodaniu tego zdania taki: "jestem z³a, ¿e nie ma mnie kto przytuliæ, wiêc wy¿yjê siê na Heritage". Ciekawy paradoks polega na tym, ¿e z jednej strony wpisanie tej recenzji w³a¶nie w tym w±tku  potwierdza tê drug± interpretacjê, a z drugiej strony uznanie jej za s³uszn± powinno poskutkowaæ przeniesieniem recenzji do w±tku o skargach i za¿aleniach.
bring our minds together, press them tight

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Heritage
« Reply #821 on: 2011-09-16, 13:41:02 »
Mam z Rock Serwis info "przekazane do wysy³ki". :)

Lucky bastard ;)

Siaka¶ ¿aluzja? Nie, nie pomyli³y mi siê w±tki.

Bez tego ostatniego zdania sens recenzji by³by mniej wiêcej taki: "nie podoba mi siê Heritage a przecie¿ nie jestem ortodoksyjnym tru-metalowym ignorantem", a pod dodaniu tego zdania taki: "jestem z³a, ¿e nie ma mnie kto przytuliæ, wiêc wy¿yjê siê na Heritage". Ciekawy paradoks polega na tym, ¿e z jednej strony wpisanie tej recenzji w³a¶nie w tym w±tku  potwierdza tê drug± interpretacjê, a z drugiej strony uznanie jej za s³uszn± powinno poskutkowaæ przeniesieniem recenzji do w±tku o skargach i za¿aleniach.

Eeee?   :eee:
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Funnykris

  • Posts: 531
  • Karma: +8/-3
    • https://kchoma.bandcamp.com/
Odp: Heritage
« Reply #822 on: 2011-09-16, 14:50:16 »
P³ytkê s³ucha³em 2 razy... raz ca³± przelecia³em pobie¿nie i drugi raz 2 kawa³ki na spokojnie (podoba mi siê szczegó³owo¶æ dzwiêku :)) I tyle... czekam na przesy³kê z RS  :twisted:

aibrean

  • Przyjaciel forum
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2147
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Female
  • nr 932
Odp: Heritage
« Reply #823 on: 2011-09-16, 14:59:13 »
Siaka¶ ¿aluzja? Nie, nie pomyli³y mi siê w±tki.

Bez tego ostatniego zdania sens recenzji by³by mniej wiêcej taki: "nie podoba mi siê Heritage a przecie¿ nie jestem ortodoksyjnym tru-metalowym ignorantem", a pod dodaniu tego zdania taki: "jestem z³a, ¿e nie ma mnie kto przytuliæ, wiêc wy¿yjê siê na Heritage".

Jak ju¿ mówi³am, nie pomyli³y mi siê w±tki, za to Tobie chyba pomiesza³a siê przyczyna ze skutkiem. Jestem z³a, rozczarowana i smutna, bo w taki w³a¶nie stan wprawi³ mnie ods³uch nowego Opesia, czemu da³am wyraz, bo taki mam zwyczaj (do¶æ zreszt± normalny, jak s±dzê). Nie mam natomiast w zwyczaju przenoszenia swoich frustracji na ludzi, zjawiska i przedmioty, bo to niskie i g³upie.Twój paradoks by³ ³adny formalnie, ale tre¶ciowo do kitu. Czy mo¿emy uznaæ, ¿e EOT?

Bardziej w temacie - przemagaj±c niechêæ przes³ucha³am jeszcze raz i pocz±tkowy niesmak trochê zel¿a³, jakie¶ niebrzydkie rzeczy siê tam czasem wy³ania³y. Mo¿e z czasem uda siê mi siê zmapowaæ jaki¶ archipelag ciekawych fragmentów w tym morzu pitu pitu.
Every day is a battle to get up
Every day I put on a smile and every day it wears off
Every day I feel like telling the same people to shut up
Oh, it's so tough to love with no love

ambush1

  • Mourner
  • *
  • Posts: 966
  • Karma: +18/-0
  • Gender: Male
  • 3
Odp: Heritage
« Reply #824 on: 2011-09-16, 15:03:03 »
Mam z Rock Serwis info "przekazane do wysy³ki". :)

Lucky bastard ;)

hehe nie tylko Luksor:D

No to Panie i Panowie poniedzia³ek bêdzie ciekwy (jak nigdy;)). Chocia¿ jako¶ wewnetrznie czujê niepokój po recenzji aibrean ...jakby co¶ to siê razem poprzytulamy ;) chocia¿ bez urazy, mam nadziejê, ¿e nie bêdzie takiej potrzeby  :> chyba, ¿e opcjonalnie:]