Poll

Najlepszy kawa³ek na Heritage to:

Heritage
1 (1.3%)
The Devil's Orchard
9 (11.7%)
I Feel the Dark
7 (9.1%)
Slither
3 (3.9%)
Nepenthe
2 (2.6%)
Häxprocess
14 (18.2%)
Famine
7 (9.1%)
The Lines in My Hand
6 (7.8%)
Folklore
21 (27.3%)
Marrow of the Earth
2 (2.6%)
Pyre
1 (1.3%)
Face in the Snow
4 (5.2%)

Total Members Voted: 55

Author Topic: Heritage  (Read 247101 times)

0 Members i 6 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

the_silent_man

  • Posts: 114
  • Karma: +9/-0
  • Gender: Male
Odp: Heritage
« Reply #825 on: 2011-09-16, 15:42:43 »
Do mnie w³a¶nie wys³ali czyli na poniedzia³ek bêdzie na 100 % :-)
Doesn't mean you should
Just because you can

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Heritage
« Reply #826 on: 2011-09-16, 15:59:24 »
Nowy Opeth jest hitem tygodnia na Rock Serwis! :)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

mr_b

  • Posts: 23
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
Odp: Heritage
« Reply #827 on: 2011-09-16, 16:04:46 »
Mam z Rock Serwis info "przekazane do wysy³ki". :)

Lucky bastard ;)

hehe nie tylko Luksor:D


Mi jeszcze nie wys³ali  :(. No ale tyle miesiêcy czeka³em wiêc dzieñ czy dwa mnie nie zbawi :). Po trzech przes³uchaniu mam pozytywne odczucia.

Funnykris

  • Posts: 531
  • Karma: +8/-3
    • https://kchoma.bandcamp.com/
Odp: Heritage
« Reply #828 on: 2011-09-16, 17:07:20 »
Informujemy, ¿e zamówienie nr 174652 zosta³o zrealizowane.

Przesy³ka zosta³a wys³ana dn. 2011-09-16


 :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :twisted: 8)
Pierwszy raz od wielu miesiêcy kiedy mam nadziejê ¿e weekend minie jak najszybciej  :twisted:

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Heritage
« Reply #829 on: 2011-09-16, 19:17:03 »
Pyre jak widzê lansuj± na przebój Opeth z nowej p³yty. :twisted:


Mi jeszcze nie wys³ali  :(.
Nie przejmuj siê. Z Rock Serwisem raz mi siê zdarzy³o, ¿e w panelu klienta (ani e-mailowo) nie by³o ¿adnej notki o przekazaniu do pakowania czy wysy³ce, a przesy³ka z p³ytami przysz³a nastêpnego dnia. Wszystkie te wpisy pojawi³y siê dobre trzy dni pó¼nej. :wink:
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Heritage
« Reply #830 on: 2011-09-16, 20:05:41 »
A ja i tak wiem, ¿e aibrean zmieni zdanie i doceni album ;) Zawsze tak jest z nowym materia³em - potrzeba czasu, by w pe³ni doceniæ jego brzmienie.
True Pagan Winter Crew

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
Odp: Heritage
« Reply #831 on: 2011-09-16, 20:24:59 »
A ja i tak wiem, ¿e aibrean zmieni zdanie i doceni album ;) Zawsze tak jest z nowym materia³em - potrzeba czasu, by w pe³ni doceniæ jego brzmienie.

Ja na pocz±tku mia³am podobne odczucie do aibrean. Morze pitu pitu.
Teraz po milionowym ods³uchaniu jest coraz mniej fragmentów, które mi siê radykalnie nie podobaj±.

Soja

  • Posts: 1526
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • bad motherfucker
Odp: Heritage
« Reply #832 on: 2011-09-16, 20:44:04 »
Nowy album jest okej.
Tzn.
Nie spodziewa³em siê wiele po watershit [podoba mi siê to okre¶lenie] i po przeczytaniu/obejrzeniu wywiadów, wiêc "okej" = "wiêcej ni¿ siê spodziewa³em", "mo¿e byæ, ale bez rewelacji", "mo¿na pu¶ciæ w tle pracuj±c lub obieraj±c ziemniaki", "mo¿na pu¶ciæ w tle i zapomnieæ, ¿e siê w ogóle czego¶ s³ucha", "mo¿na pu¶ciæ do pos³uchania i stwierdziæ, ¿e to muzyka co najwy¿ej do t³a".
No w³a¶nie, nie ma na tej p³ycie nic, na czym móg³bym zawiesiæ ucho. Album po prostu siê zaczyna, przelatuje i koñczy. Nuda bida z nêdz± z grzybni± z patatajni±. Ale jako t³o... okej
pozdro wszystkim!
[edit:] dobra, jeszcze parê s³ów ode mnie: dla mnie Opeth siê skoñczy³ po Ghost Reveries, Watershed pokaza³, ¿e Mikael mo¿e skomponowaæ materia³ nie posiadaj±c nañ ¿adnego pomys³u, a Heritage pokaza³, ¿e Mikael mo¿e nagraæ materia³, nie komponuj±c go. Taki shit co Opeth zaprezentowa³ na nowym albumie, to muzycy jak ekipa King Crimson jamowali na kacu w niedzielne poranki ze sraczk± i bólem brzucha. Podoba mi siê brzmienie p³yty i tylko dziêki temu go¶ci ona w moim playerze. Nie ma growlu, nie ma W OGÓLE metalu - ¶cierpiê, na Damnation by³o podobnie, a album mi siê bardzo podoba. Tyle, ¿e Damnation by³o "epizodem", a po Heritage nie spodziewam siê ¿eby Opeth gra³ jeszcze w jedynej s³usznej konwencji, a tego ju¿ nie ¶cierpiê. Po drugie, na Damnation by³a muzyka, a tu jest pitupywanie. Dziêkujê. Zero szacunku dla Mikaela. Od dzi¶ dzieñ I'm a hater.
« Last Edit: 2011-09-16, 21:01:58 by Soja »
czy pan wie ile kosztuje kilogram ziemniaków?

Milad

  • Posts: 1267
  • Karma: +13/-0
  • Gender: Male
  • Bez gwiazdy nie ma jazdy :V
    • City of Mirrors
Odp: Heritage
« Reply #833 on: 2011-09-16, 21:02:43 »
Damnation by³o po prostu lepsze. To by³ 100% Opeth, a tu jest ju¿ tylko 67%.
No way in from the outside, no way out from within.

metjar

  • Posts: 366
  • Karma: +1/-0
  • Gender: Male
Odp: Heritage
« Reply #834 on: 2011-09-16, 21:19:30 »
Damnation by³o po prostu lepsze. To by³ 100% Opeth, a tu jest ju¿ tylko 67%.

My¶lê ¿e jest 66,5% Opeth. Nie zas³u¿yli na szatañskie 66,6% (brak growli).

A tak ju¿ na serio to ten album podoba mi siê, aczkolwiek lepiej by zosta³ on nagrany pod szyldem Mikael Akerfeldt Project. Opeth to ma byæ klimat, growl i metalowe pier***niêcie!

HOWGH!!!

mona700

  • Posts: 180
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
Odp: Heritage
« Reply #835 on: 2011-09-16, 21:36:06 »
Damnation by³o po prostu lepsze. To by³ 100% Opeth, a tu jest ju¿ tylko 67%.
Opeth to ma byæ klimat, growl i metalowe pier***niêcie!

HOWGH!!!

Zapomnia³e¶ o podró¿y przez las i skrajnych emocjach.
Fata viam invenient

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Heritage
« Reply #836 on: 2011-09-16, 21:51:04 »
...lepiej by zosta³ on nagrany pod szyldem Mikael Akerfeldt Project.
Szyld jest bez znaczenia. Opeth to Mike i muzycy towarzysz±cy. Od bardzo dawna. My¶lê, ¿e ju¿ od czasu MAYH. Komu odpowiada taki uk³ad, to w zespole gra, komu nie, odchodzi. Identycznie by³o u Czes³awa Niemena. Dzia³a³ pod kilkoma szyldami (m.in. Niemen i Akwarele, Niemen Enigmatic, Nemen Aerolit), ale to Mistrz tam rz±dzi³, decydowa³ o kierunku artystycznym i bardzo dobrze, ¿e tak by³o. Dziêki temu muzyka zmienia³a siê, ewoluowa³a i mia³a ró¿ne odcienie Niemena geniuszu. Jednym odpowiada³ taki odcieñ, drugiemu inny. Ja akurat najbardziej sobie ceniê albumy "Enigmatic", "Marionetki" i "Aerolit", choæ innych nagrañ tak¿e s³ucham z ogromn± przyjemno¶ci±. U Majka jest podobnie. Z pocz±tku gdy pojawi³y siê pierwsze informacje o albumie, a potem Diabelski sad, do mojej duszy zakrad³a siê konsternacja. Ale gdy tak siê z t± now± estetyk± oswaja³em, a potem te trzy podej¶cia do albumu, otworzy³em siê na nowe rozdanie i cieszê siê, ¿e Majk poszed³ na totalny eksperyment, bez ogl±dania siê na oczekiwania fanów. Nowa p³yta jest niezwykle intryguj±ca, ¶wie¿a, wielowymiarowa i pe³na niesamowitych emocji. Jedyne czego bym nie chcia³, to w przysz³o¶ci kolejnych albumów bêd±cych kalk± "Heritage". Niech to siê dalej rozwija.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

vertigo

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 1328
  • Karma: +7/-0
  • Gender: Male
Odp: Heritage
« Reply #837 on: 2011-09-17, 00:06:45 »
A ja powiedzia³bym, ¿e p³yta jest niesamowita ze wzglêdu na fakt, ¿e nie pamiêtam kiedy w swojej opinii tak szybko przeszed³em z etapu "co to $@#%^* ma byæ?" do fazy "ale to fajne". Po pierwszych przes³uchaniach totalnie nic mi nie zostawa³o w g³owie, natomiast po trzech dniach mia³em ochotê puszczaæ j± w kó³ko. Wydaje mi siê, ¿e im d³u¿ej siê tego s³ucha piosenki staj± siê spójniejsze. Fakt, wiêkszo¶æ przej¶æ jest strasznie rwana, ale poszczególne fragmenty utworów które pocz±tkowo wydawa³y mi siê nie mieæ ze sob± zbyt wiele wspólnego, uk³adaj± siê teraz w ca³kiem logiczn± ca³o¶æ. Poza tym nie zgodzê siê ze zdaniem, ¿e brakuje ciekawych linii wokalnych. Mogê z czystym sumieniem stwierdziæ, ¿e wokalnie to jeden z najlepszych i najbardziej zró¿nicowanych albumów Opeth do tej pory. Je¿eli co¶ ma kogo¶ do niego przyci±gn±æ to w³a¶nie Akerfeldowe patenty na za¶piewanie tekstów. Zdaje siê Wreath wspomina³ o tym jak zarazi³ siê fragmentem "God is dead'. Przecie¿ to nie tre¶æ powoduje, ¿e ten kawa³ek jest chwytliwy, tylko w³a¶nie sposób w jaki zostaje za¶piewany. Szkoda, ¿e teksty same w sobie nie s± najwy¿szych lotów bo ³apie siê na tym, ¿e spor± czê¶æ znam ju¿ na pamiêæ.

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Heritage
« Reply #838 on: 2011-09-17, 10:50:12 »
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

In_Prog_We_Trust

  • Posts: 353
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
  • Go then, there are other worlds than these.
    • Strona zespo³u na fb
Odp: Heritage
« Reply #839 on: 2011-09-17, 14:21:23 »
Witam, nowy jestem, chocia¿ ¶ledzê czêsto dyskusje na tym forum ;)

 A recka jak zwykle pozytywna. Zauwa¿y³em, ¿e gry kto¶ siê nastawia³ siê na album progresywny a nie metalowy to jest zadowolony - i ze mn± jest identycznie.

Wg. mnie najlepsze kawa³ki to:

1.Haxprocess(by the way to ulubiony utwór Mikael'a)
2.Famine
3.The Lines in My Hand
----------chwila przerwy---------------
4.Devil's Orchard
5.Folklore
6.I Feel the Dark
7.Marrow.../Heritage
8.Slither

P³yta 9/10 - Mo¿e podci±gnê pod 10, jak przyjdzie orygina³ CD/DVD z monet± ;) Poczekamy, zobaczymy. Ja dla odmiany zamawia³em z OMERCHA, oficjalnego sklepu, wiêc nie spodziewam siê zbytnio szybko mojej przesy³ki, najszybciej za dwa tygodnie. Zamawia³em z nadziej± o autograf, który pierwsze chyba 500 osób mia³o dostaæ razem z p³yt± :D
A dla zachêty zdjêcie edycji CD/DVD - obwódka mi siê nie podoba - mam nadzieje ¿e w wersji europejskiej tego nie bêdzie.

http://www.ebay.com/itm/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=130577472553+

http://cgi.ebay.pl/Opeth-Heritage-2011-Collectors-Edition-CD-DVD-set-Steven-Wilson-lenticular-/250893982177?pt=UK_CDsDVDs_CDs_CDs_GL&hash=item3a6a7259e1

Z tego co widzê, jest to zrobione po prostu na trójwymiarowym papierze ;) Gdzie znikaj± korzenie diabelskiego drzewa i cz³onkowie zespo³u ;)
« Last Edit: 2011-09-17, 14:36:05 by In_Prog_We_Trust »
P³yta mojej kapeli!

https://youtu.be/gLbKuBCYryo