Poll

Najlepszy kawa³ek na Heritage to:

Heritage
1 (1.3%)
The Devil's Orchard
9 (11.7%)
I Feel the Dark
7 (9.1%)
Slither
3 (3.9%)
Nepenthe
2 (2.6%)
Häxprocess
14 (18.2%)
Famine
7 (9.1%)
The Lines in My Hand
6 (7.8%)
Folklore
21 (27.3%)
Marrow of the Earth
2 (2.6%)
Pyre
1 (1.3%)
Face in the Snow
4 (5.2%)

Total Members Voted: 55

Author Topic: Heritage  (Read 247109 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Heritage
« Reply #930 on: 2011-09-22, 19:23:50 »
Spiera³bym siê czy papierowy digipack jest lepszy od jewelcase ze standardowej edycji :P No jest DVD i to daje du¿± przewagê :P Ale solidne to to nie jest. Z drugiej strony gdyby edycja specyjalna by³a w plastiku to ju¿ widzê oczami wyobra¼ni 90z³ które trzeba by wydaæ :P
Tak siê akurat sk³ada, ¿e papierowy digipack w produkcji jest du¿o dro¿szy od plastikowego pude³ka. Bigibook jest jeszcze dro¿szy od digipacka. Dlatego wiêc z regu³y u¿ywane s± jako ekskluzywne opakowania wydawnictw i st±d wystêpuj± w edycjach specjalnych.

Uwa¿am ¿e wszyscy powinni dostawaæ ten sam album a dzieli siê p³yty na LEPSZE z bonusami i GORSZE te bez bonusów.
Czasy socjalizmu juz minely ;) Teraz mamy okrutny kapitalizm, w ktorym lepsze maja ci, co wiecej zaplaca ;)
Tak siê akurat sk³ada, ¿e ró¿nica pomiêdzy edycjami jest praktycznie ¿adna, bo za 5 z³otych otrzymujemy dodatkowo p³ytê DVD oraz ekskluzywne opakowanie.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

the_silent_man

  • Posts: 114
  • Karma: +9/-0
  • Gender: Male
Odp: Heritage
« Reply #931 on: 2011-09-22, 19:44:16 »
Po ¶ci±gniêciu tych mptrójek z ciekawo¶ci sprawdzi³em w winampie informacje o pliku i w Pyre jako kompozytor podany jest tylko Fredrik Åkesson. My¶la³em, ¿e Mike tylko pozwoli³ mu dorzucic w tym utworze co¶ od siebie, a to chyba w ca³o¶ci jego kompozycja.
« Last Edit: 2011-09-22, 19:45:51 by the_silent_man »
Doesn't mean you should
Just because you can

Hieronim_Berbelek

  • Posts: 666
  • Karma: +21/-1
  • Gender: Male
Odp: Heritage
« Reply #932 on: 2011-09-22, 20:04:59 »
W ksi±¿eczce jest "music by Mikael Akerfeldt and Fredrik Akesson". A z Winampem jest tak, ¿e np mi w kompozytorach "Islands" King Crimson wy¶wietla samego Petera Sinfielda, wiêc trzeba uwa¿aæ :P
No justice here, No liberty
No reason, No blame
There's no cause to taint the sweetest taste of blood
And greetings from the nation
As we shake the hands of time
They're taking their ovations
The vultures stay behind

In_Prog_We_Trust

  • Posts: 353
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
  • Go then, there are other worlds than these.
    • Strona zespo³u na fb
Odp: Heritage
« Reply #933 on: 2011-09-22, 20:10:43 »
Papier lepszy ni¿ plastik, który siê po prostu ³amie: patrz np. moja p³yta The Incident PT. A ja sobie wci±¿ czekam i czekam i czekam... I podobno ma przyj¶æ dopiero w nastêpnym tygodniu mój Heritage :(
P³yta mojej kapeli!

https://youtu.be/gLbKuBCYryo

ambush1

  • Mourner
  • *
  • Posts: 966
  • Karma: +18/-0
  • Gender: Male
  • 3
Odp: Heritage
« Reply #934 on: 2011-09-22, 20:15:27 »
Jest dostêpne i w cd+dvd, ale przez b³±d produkcji w Europie wk³adki nie zosta³y w³o¿one do pude³ek ;) Mo¿na ¶ci±gn±æ tutaj http://www.roadrunnerrecords.com/heritagebonustracks/ (strona wymaga weryfikacji dvd)
Eeee... mp3... my¶la³em, ¿e to bêd± flacki. :shock: Straszna ³aska. :?

Straszna LIPA! MP3 ?? jaja sobie robi±?! pfff pozostawie to bez komentarza!

Reverie

  • Mourner
  • *
  • Posts: 41
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
Odp: Heritage
« Reply #935 on: 2011-09-22, 21:18:45 »
A ja sobie wci±¿ czekam i czekam i czekam... I podobno ma przyj¶æ dopiero w nastêpnym tygodniu mój Heritage :(

Mój wysłali wczoraj! Nie ma co.. myslałem że zamawiając miesiąc przed premierą, postarają się i wysyłkę zorganizują sprawniej...  ale dziś dostałem maila

"You may have heard that certain versions did not include the insert card
allowing you to download exclusive tracks. After we heard about this, we
immediate spoke to the band and record label and are happy to forward the
link to download the tracks."

mogę sobie dograć dwa kawałki na DVD )którego jeszcze nie mam) w formacie mp3......

Dobrze, że choć muzyka się broni... po kilkudziesięciu odsłuchaniach... mogę powiedzieć jedno.. szkoda że nie jest dłuższa a tak jest genialna... może z wyjątkiem Slithera... słabszy punkt... ale finał Folklore, dobrze że potem jest Morrow of the Earth... bo cisza po tym kawałku byłaby nie do zniesienia... Ciekaw jestem tych dwóch kawałków bonusowych...

 

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
Odp: Heritage
« Reply #936 on: 2011-09-22, 21:19:15 »
Po ¶ci±gniêciu tych mptrójek z ciekawo¶ci sprawdzi³em w winampie informacje o pliku i w Pyre jako kompozytor podany jest tylko Fredrik Åkesson. My¶la³em, ¿e Mike tylko pozwoli³ mu dorzucic w tym utworze co¶ od siebie, a to chyba w ca³o¶ci jego kompozycja.

To ju¿ wiemy czemy nie jest na G£ÓWNYM dysku. Pyre jest zajebiste.

Hieronim_Berbelek

  • Posts: 666
  • Karma: +21/-1
  • Gender: Male
Odp: Heritage
« Reply #937 on: 2011-09-22, 21:34:46 »
O¶wieæcie mnie o co chodzi z t± kart±. Ja mam "Pyre" i "Face in the Snow" na dvd, i to chyba nie w mp3 (nie sprawdza³em). To co, dodaj± kartê, dziêki której mo¿na to ¶ci±gn±æ dodatkowo, czy jak jest karta, to nie ma tracków na dvd? Nie ogarniam.
No justice here, No liberty
No reason, No blame
There's no cause to taint the sweetest taste of blood
And greetings from the nation
As we shake the hands of time
They're taking their ovations
The vultures stay behind

Reverie

  • Mourner
  • *
  • Posts: 41
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
Odp: Heritage
« Reply #938 on: 2011-09-22, 21:52:23 »
Nie wiem co bedzie na DVD jednak w specyfikacji było

Bonus Audio Tracks:
 1.Pyre
 2.Face In The Snow
 5.1 mix of the whole album.
 â€˜Making Of The Album Documentary’
 Card to download the bonus tracks.

Wydaje się że to do ich własnie sciągnięcia....

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Heritage
« Reply #939 on: 2011-09-22, 22:03:07 »
O¶wieæcie mnie o co chodzi z t± kart±. Ja mam "Pyre" i "Face in the Snow" na dvd, i to chyba nie w mp3 (nie sprawdza³em). To co, dodaj± kartê, dziêki której mo¿na to ¶ci±gn±æ dodatkowo, czy jak jest karta, to nie ma tracków na dvd? Nie ogarniam.
"Magiczna karta" mia³a byæ tylko do pobrania bonusów, ale poniewa¿ siê namiesza³o... komentarz na oficjalnej stronie Opeth :wink::
Quote from: Opeth.com
It has been brought to our attention that, due to a manufacturing problem, if you bought the special edition in Europe you did not receive the insert with details of how to download the bonus tracks. They are easy to get though simply visit RoadrunnerRecords.com/HeritageBonusTracks To Receive MP3 Downloads Of “Pyre” & “Face In The Snow”. Alternatively click on the Free mp3's tab on the Opeth Facebook Page.


szkoda ¿e nie jest d³u¿sza...
Razem z bonusami mamy ponad 66 minut muzyki, wiêc nie jest ¼le. Blisko starych standardów d³ugo¶ci Opecianych p³yt.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Heritage
« Reply #940 on: 2011-09-22, 22:08:08 »
Spojrza³em sobie na "Heritage" z nieco nowej perspektywy s³uchaj±c tej p³yty w nocy na s³uchawkach. Trafi³o do mnie przyjemne wra¿enie, z którym raczej nie stykam siê s³uchaj±c w ten sposób czegokolwiek innego. To by³o tak jakbym by³ otoczony pust± ciemno¶ci± i dooko³a mnie w ró¿nych sekwencjach i natê¿eniach pojawia³y siê d¼wiêki tak jak kszta³ty wy³aniaj±ce siê z ciemno¶ci. P³yta sporo zyskuje na takim mocno intymnym przes³uchaniu. Czuæ te wszystkie drobne elementy które spajaj± pozornie poszatkowane kompozycje, a których przewa¿nie po prostu nie s³ychaæ. S±dzê te¿ ¿e ma³o kto zwraca uwagê na rolê ciszy jako kontrapunktu na tym albumie. Je¶li uznajemy j± za integraln± czê¶æ kompozycji, a nie pustkê do wype³nienia, to nagle okazuje ¿e utwory staj± siê nad podziw spójne.

Odczuwam te¿ wielk± przyjemno¶æ z odkrywania smaczków na tym albumie, które kojarz± siê z poprzednimi p³ytami. Ju¿ przerabiali¶my temat, ¿e "The Devil's Orchard" ma w sobie co¶ z ducha "Beneath The Mire", a "Face in The Snow" jest trochê jak nastêpca "Patternsów". Ja zwracam uwagê na pocz±tek "Pyre", który kojarzy mi siê "Dirge For November" i akustyczne riffy w "Haxprocess", od których na kilometr czuæ technik± stosowan± na "Morningrise". Zreszt± tam utwory te¿ by³y jakby poszatkowane. Nawi±zuj±c do snu Mike'a który inspirowa³ ok³adkê to sama p³yta jest jak taki wyrazisty sen, w którym trudno znale¼æ pocz±tek i koniec, ale ³atwo odkryæ fabu³ê.

Z faworytów nadal na pierwszym miejscu jest "I Feel The Dark" (zabójcze kontrasty!), potem "The Lines in My Hand" i "Haxprocess", ale ssie tak naprawdê tylko "Slither" i nie bardzo ³ykam jeszcze "Folklore", ale z tym mam nadziejê siê uporaæ. A bonusy s± znakomite.
[under construction]

Reverie

  • Mourner
  • *
  • Posts: 41
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
Odp: Heritage
« Reply #941 on: 2011-09-22, 22:29:59 »
Spojrza³em sobie na "Heritage" z nieco nowej perspektywy s³uchaj±c tej p³yty w nocy na s³uchawkach. Trafi³o do mnie przyjemne wra¿enie, z którym raczej nie stykam siê s³uchaj±c w ten sposób czegokolwiek innego. To by³o tak jakbym by³ otoczony pust± ciemno¶ci± i dooko³a mnie w ró¿nych sekwencjach i natê¿eniach pojawia³y siê d¼wiêki tak jak kszta³ty wy³aniaj±ce siê z ciemno¶ci. P³yta sporo zyskuje na takim mocno intymnym przes³uchaniu.

Podpisuję się obiema rękami a raczej oboma uszami;-) tak właśnie zapoznałem się z tą płytą... pierwsze kilka razy przez słuchawki.. niesamowite.
Wiecie słucham własnie Wilsona Remainder the Black Dog i wydaje mi się że te dwie płyty.. Opeth + Wilson będą przynajmniej dla mnie dżwiękami tego roku...

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Heritage
« Reply #942 on: 2011-09-22, 23:20:16 »
Zamawiałem w Takt24.pl i jeszcze nie przyszło. Nawet nie ma informacji, co z zamówieniem, nie odpisują na mejle, nie mogę się dostać do konta, bo nie działa reset hasła. Do Heritage domówiłem jeszcze ostatni koncert i zaczynam się obawiać czy nie utopiłem 130zł :?
True Pagan Winter Crew

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Heritage
« Reply #943 on: 2011-09-22, 23:26:57 »
Spojrza³em sobie na "Heritage" z nieco nowej perspektywy s³uchaj±c tej p³yty w nocy na s³uchawkach. Trafi³o do mnie przyjemne wra¿enie, z którym raczej nie stykam siê s³uchaj±c w ten sposób czegokolwiek innego. To by³o tak jakbym by³ otoczony pust± ciemno¶ci± i dooko³a mnie w ró¿nych sekwencjach i natê¿eniach pojawia³y siê d¼wiêki tak jak kszta³ty wy³aniaj±ce siê z ciemno¶ci. P³yta sporo zyskuje na takim mocno intymnym przes³uchaniu. Czuæ te wszystkie drobne elementy które spajaj± pozornie poszatkowane kompozycje, a których przewa¿nie po prostu nie s³ychaæ. S±dzê te¿ ¿e ma³o kto zwraca uwagê na rolê ciszy jako kontrapunktu na tym albumie. Je¶li uznajemy j± za integraln± czê¶æ kompozycji, a nie pustkê do wype³nienia, to nagle okazuje ¿e utwory staj± siê nad podziw spójne.
W³a¶nie skoñczy³em s³uchaæ w nocnej ciszy na s³uchawkach (nawet komp wy³±czy³em, by mi nie szumia³ gdzie¶ w tle) i mam identycznie odczucia. :)

Jest dostêpne i w cd+dvd, ale przez b³±d produkcji w Europie wk³adki nie zosta³y w³o¿one do pude³ek ;) Mo¿na ¶ci±gn±æ tutaj http://www.roadrunnerrecords.com/heritagebonustracks/ (strona wymaga weryfikacji dvd)
Dzieki! Ale na dvd tez sa te kawalki, co?
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

In_Prog_We_Trust

  • Posts: 353
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
  • Go then, there are other worlds than these.
    • Strona zespo³u na fb
Odp: Heritage
« Reply #944 on: 2011-09-23, 07:07:30 »
Sorry ¿e tak wyskoczê ale czy p³yta Wilsona ju¿ jest w sklepach? Szczególnie interesuje mnie MediaMarkt... Wie kto¶??
P³yta mojej kapeli!

https://youtu.be/gLbKuBCYryo