Poll

Najlepszy kawa³ek na Heritage to:

Heritage
1 (1.3%)
The Devil's Orchard
9 (11.7%)
I Feel the Dark
7 (9.1%)
Slither
3 (3.9%)
Nepenthe
2 (2.6%)
Häxprocess
14 (18.2%)
Famine
7 (9.1%)
The Lines in My Hand
6 (7.8%)
Folklore
21 (27.3%)
Marrow of the Earth
2 (2.6%)
Pyre
1 (1.3%)
Face in the Snow
4 (5.2%)

Total Members Voted: 55

Author Topic: Heritage  (Read 247105 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Hieronim_Berbelek

  • Posts: 666
  • Karma: +21/-1
  • Gender: Male
Odp: Heritage
« Reply #960 on: 2011-09-24, 01:12:07 »
Zamawia³em w Takt24.pl i jeszcze nie przysz³o. Nawet nie ma informacji, co z zamówieniem, nie odpisuj± na mejle, nie mogê siê dostaæ do konta, bo nie dzia³a reset has³a. Do Heritage domówi³em jeszcze ostatni koncert i zaczynam siê obawiaæ czy nie utopi³em 130z³ :?

Quote from: Takt24
INFORMACJA

Pragniemy poinformowaæ, ¿e z przyczyn technicznych nasz Dzia³ Obs³ugi
Klienta nie by³ w pe³ni funkcjonalny w ostatnich dniach. Awaria modu³u
odpowiedzialnego za wysy³anie oraz dostarczanie wiadomo¶ci e-mail
utrudni³a nam pracê, dlatego czê¶æ z Pañstwa nie otrzyma³a odpowiedzi na
swoje zg³oszenia, ani automatycznych powiadomieñ o zmianach statusu
zamówienia.
 
Przepraszamy za powsta³e w ten sposób niedogodno¶ci i jednocze¶nie
zapewniamy, ¿e w poniedzia³ek (26.09.) w godzinach popo³udniowych
wszystko powróci do normy. O usuniêciu awarii poinformujemy w osobnej
wiadomo¶ci.
 
Wszystkie pozosta³e funkcjonalno¶ci sklepu s± jak najbardziej sprawne i
mo¿na z nich w pe³ni korzystaæ.
 
Zdajemy sobie sprawê, ¿e zaistnia³a sytuacja jest dla Pañstwa
niekomfortowa, dlatego pragniemy zaoferowaæ Pañstwu specjalny rabat 5%
na dowolne zamówienie z³o¿one od dzisiaj do koñca miesi±ca (30.09.) w
naszym sklepie.
W celu wykorzystania rabatu wystarczy wpisaæ kod "SR24" na ostatnim
etapie sk³adania zamówienia.
 
Dziêkujemy za Pañstwa wyrozumia³o¶æ.
 
Pozdrawiamy,
Zespó³ Takt24.pl

No justice here, No liberty
No reason, No blame
There's no cause to taint the sweetest taste of blood
And greetings from the nation
As we shake the hands of time
They're taking their ovations
The vultures stay behind

Funnykris

  • Posts: 531
  • Karma: +8/-3
    • https://kchoma.bandcamp.com/
Odp: Heritage
« Reply #961 on: 2011-09-24, 09:03:19 »
Mo¿ecie mi wyt³umaczyæ co wam siê nie podoba w Slither? Jak dla mnie to typowy Opethowski riff w hard rockowym stylu. Wokal jest bardzo dobry i ciekawy :) i zakoñczenie na gitarach klasycznych jest ¶wietne. Szczególnie ¿e ten fragment zosta³ wybitnie dobrze zmiksowany. A no i jeszcze solówka jest bardzo dobra
« Last Edit: 2011-09-24, 09:04:50 by Funnykris »

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Heritage
« Reply #962 on: 2011-09-24, 10:45:21 »
Jak dla mnie to brzmi bardziej jak stare Iron Maiden z wokalami Mike'a nawet je¶li zgrabnie przetransponowane. Problem jest ten sam co w przypadku "Burden" kawa³ek brzmi pospolicie i jest kiczowaty. W dodatku s³abo pasuje do ca³o¶ci.
[under construction]

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Heritage
« Reply #963 on: 2011-09-24, 10:53:57 »
Bez przesady, nie jest wcale taki kiczowaty. I bardziej przypomina Rainbow ni¿ Iron Maiden. Sam w sobie jest to po prostu bardzo fajny kawa³ek hard-rockowej muzyki na mod³ê Majkowego robienia muzyki. I nie razi mnie na tej p³ycie, bo ona ogólnie nie grzeszy nadmiern± spójno¶ci±. Je¶li co¶ tutaj nie pasuje do reszty, to intro Heritage. Wy³upane na tym fortepianu zupe³nie bez jakiego¶ uczucia, tak mechanicznie i w dodatku jak ju¿ kto¶ napisa³ przypiête agrafk± do reszty.

the_silent_man

  • Posts: 114
  • Karma: +9/-0
  • Gender: Male
Odp: Heritage
« Reply #964 on: 2011-09-24, 11:07:31 »
Akurat je¶li chodzi o intro Heritage to siê nie zgodzê, ¿e jest wy³upane i bez uczucia. Oczywi¶cie chodzi³o mi o to, ¿e jakby na nowym DT by³o tyle emocji co w intro Heritage to by³oby nie¼le. Te¿ muszê zaczac czytac to co piszê  :P a tak pad³em ofiar± w³asnego b³êdu ;-)
« Last Edit: 2011-09-24, 12:03:57 by the_silent_man »
Doesn't mean you should
Just because you can

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
Odp: Heritage
« Reply #965 on: 2011-09-24, 11:08:13 »
Wy³upane na tym fortepianu zupe³nie bez jakiego¶ uczucia, tak mechanicznie i w dodatku jak ju¿ kto¶ napisa³ przypiête agrafk± do reszty.

Donaldu Tusku :) Nie mog³am siê powstrzymaæ :D Wybacz Callahan :)

E tam. Marudzicie. Ja siê ju¿ kompletnie przyzwyczai³am do p³yty. Nie jest tak powalaj±ca ja BWP, czy Still Life (dla mnie te albumy s± wyznacznikami Opethowej wielko¶ci - wiem, ¿e inni zareaguj± Nie! Mourningrise! A w³a¶nie ¿e nie, bo Watershed! Wa³a ch³opaki, nic nie rozumiecie, Opeth skoñczy³o siê na Orchid), ale daje radê :). nie wiem czy Wy te¿ s³yszycie, ¿e koñcówka Folklore ma podobn± melodiê do The Drapery Falls :)
W ka¿dym razie album dobry. Porwa³ mnie trochê bardziej ni¿ Watershed.
A Burden odpowiada mi na mod³ê starych rockowych przebojów z dawnych lat w klimacie Scorpionsów.

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Heritage
« Reply #966 on: 2011-09-24, 11:35:21 »
Akurat je¶li chodzi o intro Heritage to siê nie zgodzê, ¿e jest wy³upane i bez uczucia. Jest w tym tyle uczucia ile nie ma na ca³ej nowej p³ycie DT je¶li chodzi o partie pana Rudessa oczywi¶cie.
Hahahaha  :rotfl: No w³a¶nie, dok³adnie tyle, ile emocji w DT! Czyli od paru p³yt nic :mrgreen: No nie mogê, pad³em :mrgreen:
Ale powa¿nie, jakby to komputer zagra³, to by¶my nie zauwa¿yli ró¿nicy. Nawet te zwolnienia pod koniec takie jakie¶ wymuszone. Slavberg chyba mia³ piêæ minut na zagranie tego, a Mikael sta³ mu w tym czasie nad g³ow± i dysza³ w kark. Uwa¿am, ¿e p³yta spokojnie mog³aby siê zaczynaæ od razu wej¶ciem gitar w TDO.

Wy³upane na tym fortepianu zupe³nie bez jakiego¶ uczucia, tak mechanicznie i w dodatku jak ju¿ kto¶ napisa³ przypiête agrafk± do reszty.

Donaldu Tusku :) Nie mog³am siê powstrzymaæ :D Wybacz Callahan :)
Haha, nie ma to jak my¶leæ jedno, a pisaæ drugie. Muszê wróciæ do starego dobrego zwyczaju czytania tego, co napisa³em przed wys³aniem :P

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Heritage
« Reply #967 on: 2011-09-24, 11:43:43 »
Po pierwszych odsluchach jestem zaintrygowany i nastawiony pozytywnie, choc trzeba bedzie duuuzo czasu spedzic z ta plyta.

PS: Piszac 'Famine' Mike chyba odnalazl w tym calym Atlantis Studio jakies zagubione tasmy z sesji Black Sabbath. Zmiazdzyl mnie ten motyw.

PS2: Koncowka 'Folklore' jest porywajaca. Wlasnie za takie momenty kocham ten zespol.
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Funnykris

  • Posts: 531
  • Karma: +8/-3
    • https://kchoma.bandcamp.com/
Odp: Heritage
« Reply #968 on: 2011-09-24, 11:57:39 »
Zgadzam siê z przedmówc±. Intro odstaje od reszty i w zasadzie nie zauwa¿y³bym znacznej ró¿nicy gdyby go nie by³o. S³ucham tego ale czekam a¿ zacznie siê TDO bo to pianino mnie nu¿y. Potem naprawdê s³ucham do koñca i nie widzê s³abych punktów tej p³yty  :shock: Z jednej strony piosenki zdaj± siê byæ oderwane od siebie a s³uchaj±c wydaje mi siê ¿e stylistycznie to jednak tworzy spójn± ca³o¶æ. No i uwa¿am ¿e Pyre powinno byæ na regularnej CD bo niczym nie odstepuje od innych kawa³ków. No ale zosta³ skomponowany wraz z Fryderykiem wiêc... prawdopodobnie nie by³o to do koñca zgodne z Mikealowsk± wizj± tej p³yty. W Face in the snow wy³apa³em znana mi melodiê :P Pos³uchajcie fragmentu miêdzy 2.25 a 2.44 :P Jak nic przypomina mi to któr±¶ piosenkê Evanescence (jak by³em m³odszy lubi³em ten band :P) i w zasadzie to jest kiepski utwór.

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Heritage
« Reply #969 on: 2011-09-24, 13:09:24 »
A do mnie nie przemawia ta p³yta. Mo¿e jeszcze nie... Ale nie wci±ga i nie intryguje... Zniechêca. Nuda.
...If I call will you come and will you save me?

Reverie

  • Mourner
  • *
  • Posts: 41
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
Odp: Heritage
« Reply #970 on: 2011-09-24, 13:21:56 »
Dalsze przemyślenia... łatwiej znaleźć słabsze momenty niż wymieniać co intryguje, więc na nich się skupię... Slither.. w sumie on mógłby być utworem bonusowym - absolutnie nie pasuje do płyty. W jego miejsce wstawiłbym Face in the Snow. Ten Rainbownoski klimat nijak ma się do klimatu płyty... tylko końcówka "przypina" go do klimatu płyty. Dobrym buforem nadmiaru emocji jest Pyre, który może po Folklore byłby rozładowaniem, takie "Outside the Wall" po "The Trial" Floydów..
Generalnie płyta bardziej spójna od Damnation z pomysłem na całość (klimat tekstów absolutnie współgra z muzyką), mocni niepokojąca z pojawiającymi się dość przygnębiającymi klimatami. przykład - Famine, pustkę czuć w intro... aby za chwilę wejść w genialny klimat wgniatający w ziemię pustką, żalem i chłodem jak wspomnienie czegoś co wygasło, było nadzieją a teraz odeszło - okazało się ułudą (tekst dopełnia klimatu, tylko dlaczego Mikael ściewa "zo" jak "so" - drażni mnie to)... rozwinięcie zakończone finałem jako żywo zabranym z Red King Crimson (z resztą motyw zaczynający się od 3:40 jako żywo mi przypomina Fallen Angel). No i ten flet..
I jeszcze jedno... czy Haritage i Grace for Drowning nie stanowią wzajemnego dopełnienia?
« Last Edit: 2011-09-24, 13:25:11 by Reverie »

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Heritage
« Reply #971 on: 2011-09-24, 13:57:16 »
I jeszcze jedno... czy Haritage i Grace for Drowning nie stanowi± wzajemnego dope³nienia?
Zapewne dope³nieniem obu albumów bêdzie wspólny projekt Michasia i Stefka. :wink:
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Funnykris

  • Posts: 531
  • Karma: +8/-3
    • https://kchoma.bandcamp.com/
Odp: Heritage
« Reply #972 on: 2011-09-24, 14:05:40 »
Dalsze przemy¶lenia... ³atwiej znale¼æ s³absze momenty ni¿ wymieniaæ co intryguje, wiêc na nich siê skupiê... Slither.. w sumie on móg³by byæ utworem bonusowym - absolutnie nie pasuje do p³yty. W jego miejsce wstawi³bym Face in the Snow. Ten Rainbownoski klimat nijak ma siê do klimatu p³yty... tylko koñcówka "przypina" go do klimatu p³yty. Dobrym buforem nadmiaru emocji jest Pyre, który mo¿e po Folklore by³by roz³adowaniem, takie "Outside the Wall" po "The Trial" Floydów..
Generalnie p³yta bardziej spójna od Damnation z pomys³em na ca³o¶æ (klimat tekstów absolutnie wspó³gra z muzyk±), mocni niepokoj±ca z pojawiaj±cymi siê do¶æ przygnêbiaj±cymi klimatami. przyk³ad - Famine, pustkê czuæ w intro... aby za chwilê wej¶æ w genialny klimat wgniataj±cy w ziemiê pustk±, ¿alem i ch³odem jak wspomnienie czego¶ co wygas³o, by³o nadziej± a teraz odesz³o - okaza³o siê u³ud± (tekst dope³nia klimatu, tylko dlaczego Mikael ¶ciewa "zo" jak "so" - dra¿ni mnie to)... rozwiniêcie zakoñczone fina³em jako ¿ywo zabranym z Red King Crimson (z reszt± motyw zaczynaj±cy siê od 3:40 jako ¿ywo mi przypomina Fallen Angel). No i ten flet..
I jeszcze jedno... czy Haritage i Grace for Drowning nie stanowi± wzajemnego dope³nienia?
Byæ mo¿e ta piosenka wprowadza lekkie zamieszanie ale przecie¿ to wci±¿ DOBRY KAWA£EK :P Bez niego p³yta by³aby zbyt spokojna. Po ¿ywym TDO i przygnêbiaj±cym IFTD dalej robi siê dynamicznie i podoba mi siê w³a¶nie  ta dynamiczno¶æ :) W muzyce Opeth to zawsze by³o najwa¿niejsz± cech±.

ambush1

  • Mourner
  • *
  • Posts: 966
  • Karma: +18/-0
  • Gender: Male
  • 3
Odp: Heritage
« Reply #973 on: 2011-09-24, 14:08:27 »
A do mnie nie przemawia ta p³yta. Mo¿e jeszcze nie... Ale nie wci±ga i nie intryguje... Zniechêca. Nuda.

Trudno siê nie zgodziæ, rownie¿ uwa¿am, ¿e p³yta jest zwyczajnie nudna i w ogole nie trzyma siê ³adu i sk³adu ... Najlepszymi utworami s± utwory bonusowe, oba, i tyle. P³yta przekombinowana moim zdaniem (teraz juz wiem dlaczego zaróno na ksi±¿eczce jak i DVD nie ma Wilsona - pewnie siê wstydzi, pomimo tego co mówi w wywiadach ).


Generalnie p³yta bardziej spójna od Damnation z pomys³em na ca³o¶æ (klimat tekstów absolutnie wspó³gra z muzyk±)
:| Cz³owieku nie wiem czy s³ucha³e¶ Damnation ale po Twojej wypowiedzi wnioskuje, ¿e chyba jednak nie. Damnation bije na g³owê nastrojem i spójno¶ci± Heritage!

Heritage to taka .. dobra, eksperymentalna p³yta, ale bez polotu i tak jak Czarna wspomnia³a (pomimo tylu eksperymentów) nudna i na si³e moim skromnym zdaniem.

Reverie

  • Mourner
  • *
  • Posts: 41
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
Odp: Heritage
« Reply #974 on: 2011-09-24, 14:12:14 »
...ale ten kawałek jest taki "płaski"

Quote
Lost control and called your name
 Left a home in the pouring rain
 In a sea of guilt and shame
 Will we sustain

Mógłbym ustawić to i słuchać w kółko... aż do szaleństwa! Ten finał mógł trwać dłużej... jeszcze jedna szaleńcza solówka...  mam nadzieję że koncertowa wersja powali na kolana!
« Last Edit: 2011-09-24, 14:14:50 by Reverie »